Štvrtok, 26. apríl, 2018 | Meniny má Jaroslava

Tatran v týždni vyhral aj prehral

Mikulášania Popradu nič nedarovali. Na domáci výkon nenadviazali, a tak sa zospodu neodlepili.

Nový tréner zapísal svoju prvú výhru.(Zdroj: FK POPRAD)

L. Mikuláš – Poprad 1:0 (0:0)

Domáci vleteli do duelu s Popradom aktívne Staš v druhej minúte zvnútra pokutového územia mieril nad bránu. Vzápätí mal šancu Čery, jeho zakončenie skrotil gólman Malec. Robotu mal aj Šavol, pri šanci Medaka zaznamenal prvý zákrok v zápase. Jedným zo zlomových momentov zápasu bolo zranenie Štefana Zošáka. Niekdajšia dlhoročná opora MFK Ružomberok opustila liptovskomikulášsky trávnik krátko po polhodine hry. V úvodnej polke hry ešte zdvihla divákov zo sedačiek tutovka Dragana Andrića, ktorý mieril z ideálnej palebnej parkety nad bránu.
Po zmene strán sa zverenci Štefana Zaťka rozhodli vsadiť na útoky zo zabezpečenej obrany. Boli to hostia, ktorí sa mohli ujať vedenia, ale Šašinka sa po Kukoľovom centri netrafil medzi tri žrde.
Až 71. minúta priniesla radostnú chvíľu pre Liptovský Mikuláš. Ondrek si sa dostal pred šestnástky, oprel sa do lopty a Malec na jeho ľavačku nedokázal zareagovať. Odpovedať mohol Poprad o necelé tri minúty neskôr. Nepríjemný Šestákov center spôsobil závar, napokon odpratal loptu do bezpečia jeden z hráčov v bielych dresoch. Niekdajší reprezentačný kanonier Stanislav Šesták trápil svojim majstrovstvom aj naďalej. Na svedomí mal aj tutovku zo záveru stretnutia. Skúsený hráč ju spálil a odmietol vyrovnať. Liptáci si pripísali veľmi dôležité tri body v súboji s ašpirantom na postup vyššie.

Gól: 71. Ondrek
ŽK: 90+4. S. Andrić – 72. Palša, 88. Holiš
L. Mikuláš: Šavol – Šimún, Očenáš, Janec, Poremba, Staš (74. S. Andrić), Lišivka, Čery, D. Andrić (67. Bellás), Kucharčík, Ondrek (84. Papaj)

Skalica – L. Mikuláš 4:1 (0:1)

Prečítajte si tiež:Súpera síce zaskočili, no boli málo nebezpeční

Tatran čelil od úvodu duelu prevahe domácich, ale dobre fungujúca obrana nič nepripustila. Skaličania v 13. min. urobili chybu v strede ihriska, Dragan Andrić poslal dopredu Halgoša, ktorý sám proti brankárovi nezlyhal. Záhoráci diktovali tempo hry aj naďalej. V prvej polovici pohrozili len jednou strelou na bránu, s Hlavatovičovým pokusom si Šavol poradil.
Prestávku využila Skalica na poradu a ihneď na súpera vyletela. Už po pár desiatkách sekúnd letel pred hosťujúcu bránu prudký center, no absentoval domáci hráč. O chvíľu neskôr pálil zblízka do bočnej siete Šebesta. Aktivita aktuálne tretieho celku druhej ligy slávila prvý úspech v 52. min., hlavou sa presadil Hlavatovič.
Po tomto góle cítili Skaličania príležitosť zlomiť súpera. Opäť mohol udrieť Hlavatovič, ale sám pred Šavolom zle zakončil a mikulášski obrancovia loptu upratali. 59. min. priniesla tutovku Porembu, no mieril vedľa. Skalica slávila vedenie, keď Szőcs dokopol vyrazenú loptu do siete.
Tretí aj štvrtý gól domácich prišiel zase zo štandardky. Szőcsa si počkal na zadnej žrdi a dodal svojmu celku istotu. V 78. minúte upravil na konečných 4:1 delovkou Haša. Záhoráci nepoľavili a hrozili naďalej no ďalší gól nedali.

Góly: 52. Hlavatovič, 66. a 69. Szőcs, 78. Haša – 13. Halgoš
ŽK: 65. Čéry (LM)
L. Mikuláš: Šavol – Šimún (60. Bellás), Očenáš, Janec, Poremba, Halgoš (53. S. Andrić), Lišivka, Čery (72. Papaj), D. Andrić, Kucharčík, Ondrek

1. Sereď 24 16 4 4 58:22 52
2. Poprad 24 13 5 6 38:18 44
3. Skalica 24 13 5 6 33:25 44
4. Žilina B 24 11 4 9 56:35 37
5. Košice 23 11 4 8 33:26 37