Sobota, 23. január, 2021 | Meniny má MilošKrížovkyKrížovky

Ružomberok sa chce stať mestom tanca

Sezóna štandardných a latinskoamerických tancov odštartovala pod Čebraťom. Na parkete sa predstavilo viac ako 200 párov.

Talentované páry majú svetlú budúcnosť.Talentované páry majú svetlú budúcnosť. (Zdroj: (TŠM))

RUŽOMBEROK. Športovú halu Koniareň poznajú hlavne milovníci ženského basketbalu. Minulý týždeň na palubovku vybehli namiesto basketbalistiek tanečníci zo Slovenska, Českej republiky, Maďarska, Poľska a Ukrajiny. Súťažili na medzinárodnej súťaži Ružomberok open a v 1. kole Slovenského pohára v štandardných a latinskoamerických tancoch. Predviedli waltz, tango, valčík, slowfox, quickstep, aj horúce rytmy tancov samba, chacha, rumba, paso doble, jive. Tlieskalo im približne tritisíc divákov.

Tancoval aj vozičkár

Organizátorom podujatia bolo Tanečné štúdio Maestro a mesto Ružomberok.
„Táto prestížna súťaž sa koná v období, keď Ružomberok oslavuje sedemsté výročie od udelenia výsad,“ povedal primátor Igor Čombor. „Toto je už obdivuhodný 25. ročník. Som rád, že ho podporovali moji predchodcovia. Dúfam, že Ružomberok sa v budúcnosti stane aj mestom tanca.“

Prečítajte si tiež: Pri železničnej stanici by chceli nové parkovisko Čítajte

Slovenský pohár sa skladá zo siedmich kôl. Víťazi postupujú na Európsky a Svetový pohár. Divákom sa predstavili vekové kategórie od detí po dospelých v rôznych výkonnostných skupinách. Atraktivitu tohtoročnému podujatiu vniesol väčší počet juniorských kategórií a ružomberská hudobná skupina RK jazz band.

Uspeli aj domáci tanečníci

„Súťaž bola výnimočná aj kultúrnym programom, v ktorom sa predstavilo osemdesiat detí zo Súkromnej základnej umeleckej školy Jánoš,“ povedal Róbert Szolnoki, učiteľ tanca Tanečnej školy Maestro. „Diváci videli aj tanec na vozíčku.“ Z domácich tanečníkov sa najlepšie umiestnila ružomberská dvojica Oliver Žila a Simona Chovanová, ktorá vyhrala kategóriu deti E. Krásne 2. miesto obsadili Ružomberčania Tomáš Klučka s Yasmin Tailor medzi juniormi.

Prečítajte si tiež: Liptovská Mara bude čistejšia Čítajte

„Sú to talentované páry, ktoré už získali niekoľko ocenení na celoslovenských súťažiach,“ pochválil svojich zverencov Róbert Szolnoki. „Ak budú poctivo trénovať, môžu to dotiahnuť ďaleko.“
V neregistrovaných pároch hobby získali v kategórii deti prvé miesto Kristián Šimko a Naomi Vojtechovská. Liptovskomikulášska dvojica Samuel Krajčí a Daniela Polečová skončila druhá medzi juniormi.

1. Investície s fixným ročným výnosom od 6 do 8,25 %
  2. Zanzibar: Čo treba vidieť v africkom raji
  3. Videobanking. Nová éra bankovania je tu
  4. Mimoriadny úspech značky Toyota na Slovensku v roku 2020
  5. Pandémia urýchlila zavádzanie nových technológií vo firmách
  6. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste?
  7. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente?
  8. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku
  9. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov
  10. Zima v koži atopika: aká je starostlivosť o pokožku s ekzémom?
  1. Stravné pre živnostníkov teraz najvýhodnejšie
  2. Investície s fixným ročným výnosom od 6 do 8,25 %
  3. Zanzibar: Čo treba vidieť v africkom raji
  4. Hygge ako životný štýl
  5. Vynašli sme sa aj v čase korony. 3D showroom očaril klientov.
  10. Zanzibar: Čo treba vidieť v africkom raji 6 357

Dištančné vzdelávanie v školách sa kvôli situácii s COVID-19 stalo od minulého roku súčasťou nášho života.

13 h
V piatkovom (22. jan.) zápase 33. kola Tipos extraligy Liptáci podľahli hosťom z Trenčína.

V 33. kole najvyššej hokejovej Tipos extraligy domáci hokejisti MHK32 Liptovský Mikuláš prehrali z Duklou Trenčín 3:4.