Ruža vo finále nestačila na Slovan

Obhajca trofeje našiel rýchlu odpoveď na kontaktný gól Liptákov.

(Zdroj: TASR)

TRNAVA. Ako prvý pohrozil Slovan, krížny volej Čavriča preletel vedľa pravej žrde ružomberskej bránky. "Belasí" sa snažili kombinačnou hrou dostať za obranu súpera, ale ten odolával a pokúšal sa o rýchle brejky. Tie však neviedli k úspechu a početné fanúšikovské tábory finálových aktérov boli dlhší čas svedkami nie príliš atraktívneho futbalu. Až v 25. minúte si na center Mohu z ľavej strany najvyššie vyskočil Šporar a umiestnenou hlavičkou nedal Macíkovi šancu - 1:0. Inkasovaný gól Ružomberčanov neprinútil k zvýšeniu ofenzívnej aktivity, Slovan mal hru pod kontrolou. V 42. minúte Šporarovu krížnu prihrávku odkopol pred Holmanom v poslednej chvíli P. Maslo a zabránil druhému gólu v sieti "Ruže". Liptáci si mohli vydýchnuť aj po situácii, keď zákrok Pikka na Šporara neposúdil hlavný rozhodca P. Hrčka ako nedovolený.

Slovan zvýšil náskok v 48. minúte, keď sa po rohu Holmana presadil hlavou stopér Božikov - 2:0. Ružomberku sa podarilo znížiť o desať minút po chybe obrany Slovana, ktorú potrestal Gál-Andrezly - 2:1. Finále mohlo dostať nový náboj, ale už o dve minúty Holman zblízka vrátil Slovanu dvojgólové vedenie - 3:1. Následne zo sektoru slovanistických fanúšikov dopadlo na trávnik niekoľko delobuchov a arbiter z obáv o bezpečnosť prvýkrát prerušil zápas. Ultras Slovana prišli dohovoriť kapitán Sekulič i klubová ikona Vittek, ale nepochodili. Situáciu, aj to iba na pár minút, upokojili slová viceprezidenta klubu Ivana Kmotríka ml. Po ďalšej várke delobuchov však nasledoval pokyn rozhodcu, aby mužstvá odišli do šatní a finále pokračovalo po vyprataní sektora fanúšikov Slovana. V 84. minúte mohol vrátiť Ružomberok do hry Regec, ale loptu poslal trestuhodne vysoko nad bránku.

Norbert Hrnčár, tréner Ružomberka: "Bol to finálový zápas, nezostáva mi nič iné, len pogratulovať Slovanu k zisku pohára. Ďakujem mojim hráčom za peknú cestu do finále. Slovan bol favorit, čo potvrdil, chceli sme zvíťaziť, ale súper bol lepší. Jeho skúsenosti boli cítiť. Zároveň sa chcem poďakovať našim fantastickým divákom, že prišli v hojnom počte a povzbudzovali. Po kontaktnom góle sme potrebovali udržať jednogólové manko, aby sme sa v závere mohli dostať do tlaku. Súper však dal vzápätí gól a mal kvalitu, aby si to ustrážil."

Peter Gál-Andrezly, stredopoliar MFK Ružomberok: "Všetci sme sklamaní a smutní z prehry. Dnes to nebol náš deň. Slovan bol efektívny, dal tri góly a to rozhodlo. Prerušenie zápasu nám nepomoho, vytuhli sme a nezmohli sme sa už na to, aby sme Slovanu sťažili pozíciu."

Slovan - Ružomberok 3:1 (1:0)
Góly: 25. Šporar, 48. Božikov, 60. Holman - 58. Gál-Andrezly. Rozhodovali: P. Hrčka - D. Hrčka, Ádám, ŽK: Bajrič - Daniel, Pikk, P. Maslo, 4405 divákov
Slovan: Šulla - Čikoš, Bajrič, Božikov, Sekulič - Nono - Rabiu, Holman (82. De Kamps), Moha - Čavrič (72. Hološko), Šporar (89. Vittek)
Ružomberok: Macík - P. Maslo, J. Maslo, Jonec, Pikk - Ľupták (81. Takáč) - Daniel, Qose, Gešnábel, Gál-Andrezly (72. Kostadinov) - Gerec (90. Kunca)

Prečítajte si tiež: Z Liptákov nebodovala len Závažná Poruba Čítajte  Prečítajte si tiež: Mikulášania majú tri kolá pred koncom súťaže dva body k dobru Čítajte