Minulý víkend sa liptovským tímom príliš nedarilo.

Zápas Nižná - L. Sliače.(Zdroj: JOZEF DVORSKÝ)

III. LIGA

L. Hrádok – Detva 3:0 (0:0)
Od úvodu bol zápas veľmi nervózny. Hostia boli húževnatí a v súbojoch niekedy až príliš tvrdí. Hneď v úvode mohol Hrádok viesť, no zazvonila konštrukcia brány. V 18. min. zastavil hosťujúci Šulek unikajúceho domáceho hráča faulom a okamžite vyfasoval červenú kartu. Niekto by si pomyslel, že hostia budú po oslabení len brániť, no nebolo to betónovanie v pravom slova-zmysle. Skôr mohol rozhodca udeliť aj ďalšie červený karty. Po niektorých tvrdých zákrokoch hráčov spod Poľany to zaváňalo zranením. Stretnutie sa zlomilo až v závere. Po Sajtákovom góle hostia ešte hrýzli, no v 85. min. zlomili odpor a hlavne odvrátili riziko zranenia. Stanislav skóroval o tri minúty neskôr ešte raz. Vďaka trom bodom poskočili zverenci Jozefa Šina na tretie miesto III. ligy skupina SEVER.
Góly: 57. Sajták, 85. a 88. Stanislav
ŽK: 66. Vandraško, 72. Živić, 80. Kolorédy, 89. Grejták – 65. Sekereš, 73. Krstich, 77. Melich
ČK: 18. Šulek (Detva)
L. Hrádok: Vilček – Sajták, Grejták, Gužík, Dunajčan, Živić (74. Čonka), Janigloš, Lačarak, Kolorédy, Vandaško (68. Dudko), Stanislav

Teplička n/V – L. Štiavnica 0:0
ŽK: 24. Pleva – 86. Macík
L. Štiavnica: Žiaran – Ťapaj (55. Svetlák), T. Gejdoš, Badár, Mihálik, Hofericca, Macík, M. Gejdoš (83. Kohút), Bartoš, Praženica, Šalagovič (46. Koleň)

Ostatné výsledky: Žarnovica – O. Veselé 0:0, Lučenec – R. Sobota 1:1, B. Bystrica – N. Baňa 5:0, Fiľakovo – Martin 2:1, Krásno n/K – Čadca 1:0, Kalinovo – Námestovo 1:3.

Diviaky – Ružomberok B 1:4 (1:2)
V 8. min. juniorka spod Čebraťa prehrávala 0:1, ale do prestávky skóre otočila (1:2) a potom až do konca pevne držala zápasové opraty vo svojich rukách. „V úvode sme zaplatili daň za nekoncentrovanosť rýchlym inkasovaným gólom. V ďalších fázach sme sa presadili svojou nátlakovou hrou. V druhom polčase domácim začali odchádzať fyzické sily,“ podotkol k stretnutiu tréner ružomberskej rezervy Štefan Mojský.
Góly: 8. Badáň – 29. a 84. Mário Almaský, 45. Gallo, 63. Mir. Almaský.
MFK B: Bakoš – Štefánik, Gallo, Rapoš, Čurma (71. Matula), Vrlík (46. Omasta), Mário Almaský, Zsigmund, Totkovič, Mir. Almaský, Hrdina.

Bánová – Z. Poruba 3:1 (3:0)
Góly: 21. Adamčík, 36. Mráz, 45. Jasenovský – 66. Kreva
ŽK: 36. Mikuš (hostia)
Z. Poruba: Štolfa – P. Perašín, Račko, Kreva, Moravčík, Golis (46. Ilavský), Dvorský, Piatka, Beťko, Hladký, Mikuš

Ostatné výsledky: D. Kubín – Terchová 0:2, Žabokreky – Belá/Dulice 2:1, Bytča – Makov 2:4, Stráňavy – Tvrdošín 1:0, Rosina – Staškov 1:1, Trstená – K. N. Mesto 0:3.

Nižná – L. Sliače 4:1 (4:1)
Domáci boli v zápase lepší. Naštartoval ich rýchly gól Zboroňa, ktorý do 20. min. zvýšil na 2:0. Sršeň našiel odpoveď, no ešte do polčasu dala Nižná dva góly a zlomila odpor súpera. V závere duelu mal veľa roboty Hadač, no už viackrát neinkasoval.
Góly: 1. a 17. Zboroň, 39. Bútora, 44. Lajčin – 29. Sršeň
ŽK: 72. Lajčin – 74. Maďarec
L. Sliače: Hadač – Russin, Littva, Švalec, Uram, Maďaec, Sršeň, Hanula, Maťokár, Grieš, Kendera

Sučany – Palúdzka 3:1 (1:0)
Góly: 9. Gallo, 48. Lukáč, 69. Janita – 72. Milenković
ŽK: 70. Jašek, 79. Janita (domáci)
ČK: 17. Psotný (hostia)
Palúdzka: Sabaka – Kokavec, Psotný, Pastva, Knapčík, Bella, Kostić, Dordević, Stošić (75. Azari), Milenković, Glemba

Bešeňová – Chlebnice 0:0
Bešeňová: Kokoruďa – Kajan, Baďo, Vyšný, Jacko, Kaplánek ml., Kapláň, Baran, Janiga, Teličák, Šmigura

Martin B – Dúbrava 3:1 (2:0)
Góly: 2. Černek, 3. Dinga, 74. Hideg – 85. D. Danaj
ŽK: 84. Pisarčík – 32. Holbus, 70. Kubík, 76. Tomlák
Dúbrava: Martvoň – Urbanovič, Holbus, Droppa, Koreň, Čavrnoch, D. Danaj, Glončák, Tomlák, Kubík, Hliničan

Ostatné výsledky: T. Štiavnička – Zubrohlava 6:2, Blatnica – O. Poruba 0:3, Bobrov – O. Jasenica 2:0.

14. Zubrohlava 23 5 4 14 21:49 19

Prečítajte si tiež: Prečítajte si tiež: Jakub Šiarnik chce vrátiť Slovensko do prvej ligy

1. Užívate konský kolagén a cítite sa ako antický hrdina?
  2. Nemusím sa na nikoho spoliehať
  3. Úspešní Slováci radia: Presadiť sa dá vždy, snívať nestačí
  4. Anketa: Čo je pre Slovákov dôležité pri nákupoch?