Streda, 20. január, 2021 | Meniny má DaliborKrížovkyKrížovky

Ruža prišla zo Žitného ostrova s cenným bodom

Liptáci sú po štyroch kolách stále neporazení.

Ružomberčania získali bod.Ružomberčania získali bod. (Zdroj: FC DAC)

DUNAJASKÁ STREDA. Prvá vážna šanca prišla zo strany Dunajskej Stredy, keď v 12. minúte po prihrávke Vidu sa dostal k strele Bayo, ale lopta letela tesne vedľa. O dve minúty neskôr prišla odpoveď Ružomberka, ale strela Gál-Andrezlyho bola nepresná. V 17. minúte išli do vedenia hostia, z prihrávky z ľavej strany sa z päťky presadil Tandir – 0:1. O dve minúty neskôr pozornosť Jedličku vyskúšal Gál-Andrezly. V 21. minúte skúšal strelu z diaľky Pačinda, ale Macík bol na mieste. V 23. minúte mohol vyrovnať K. Vida, ktorý po prihrávke Pačindu sa dostal do nájazdu, ale strelu Macík bravúrne chytil. V 25. minúte mal gól na kopačke Herc, ktorého strelu do "vinkla" opäť bravúrne chytil brankár hostí. Dunajská Streda sa snažila o vyrovnanie, ale obrana Ružomberka obstála. V 39. minúte vyslal strelu z ľavej strany Šimčák, ale vedľa. V 42. minúte prišlo vyrovnanie, po centri Pačindu hlavičkoval pred bránu Bayo a Kristopher Vida z prvej skóroval – 1:1.

Druhý polčas sa začal radosťou hostí, do bránky trafil presne Tandir, ale bol v postavení mimo hry. V 54. minúte ľavačkou vyslal tvrdú strelu Kristopher Vida, loptou trafil hornú žrď. O minútu neskôr Kostadinov poslal strelu vedľa. V 58. minúte brankár Macík chcel rozohrať loptu, vypichol mu ju K. Vida a brankár Ružomberka ho zastavil len faulom. Nariadenú penaltu Pačinda premenil – 2:1. O vyrovnanie sa snažili Takáč aj Daniel, ale boli nepresní. V 69. minúte po rohovom kope pohrozil Tandir, ale hlavičkoval vedľa. V 72. minúte už hostia vyrovnali, strelu z 20 metrov sa presadil Qose – 2:2. V 77. minúte po centri Šimčáka Bayo poslal loptu len o centimetre vedľa brány, o dve minúty neskôr Šatka hlavičkoval nad. Do konca sa už skóre zápasu nezmenilo.

FC DAC 1904 Dunajská Streda – MFK Ružomberok 2:2 (1:1)
Góly: 42. K. Vida, 58. Pačinda (z 11 m) - 17. Tandir, 72. Qose. Rozhodovali: Smolák – Weiss, Hrčka, ŽK: M. Vida – Gál-Andrezly, Qose, Tandir, Macík, Urdinov, 7043 divákov
FC DAC: Jedlička – Koštrna, Šatka, Kone, Šimčák – Herc, Kalmár, M. Vida (80., Záhumenský), Pačinda – K. Vida (88., Divković), Bayo
Ružomberok: Macík – Čurma, J. Maslo, Twardzik, Urdinov – Qose, Takáč, Kostadinov (85., Kunca) – Daniel, Tandir, Gál-Andrezly

Prečítajte si tiež: Najlepší traja dostali liter zaváranej cvikly Čítajte  Prečítajte si tiež: Zomrel Stan Mikita, rodák z Liptova Čítajte

1. Mimoriadny úspech značky Toyota na Slovensku v roku 2020
  2. Pandémia urýchlila zavádzanie nových technológií vo firmách
  3. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste?
  4. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente?
  5. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov
  6. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku
  7. Zima v koži atopika: aká je starostlivosť o pokožku s ekzémom?
  8. Zákazníkov čoraz častejšie zaujíma pôvod výrobkov, ktoré kupujú
  9. 10 vecí, pre ktoré sa oplatí navštíviť Dominikánsku republiku
  10. Historická revue: Kam sa podeli Kumáni, Valasi a iné etniká?
  3. Pandémia presúva zákazníkov do online priestoru
  4. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste?
  5. Najobľúbenejšie auto Slovákov je opäť ŠKODA
  6. PLANEO Elektro funguje aj počas lockdownu - má akčný výpredaj
  7. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente?

Koronavírus: Odberné miesta v obciach na Liptove

Na Slovensku prebieha celoplošné skríningové testovanie na koronavírus. Pozrite si zoznam odberných miest v obciach na Liptove

Z novembrového testovania vo Vavrišove.

Koronavírus: Odberné miesta v Ružomberku

Na Slovensku prebieha celoplošné skríningové testovanie na koronavírus. Pozrite si zoznam odberných miest v Ružomberku.

Koronavírus: Odberné miesta v Liptovskom Mikuláši

Na Slovensku prebieha celoplošné skríningové testovanie na koronavírus. Pozrite si zoznam odberných miest v Liptovskom Mikuláši.

Medlovej tesne ušlo finále v Big Air

Slovenská reprezentantka v snowboardingu Klaudia Medlová skončila v prvom kole Svetového pohára v disciplíne Big Air na siedmom mieste.

Klaudia Medlová si doma zajazdila v hlbokom snehu.