Trinásť prevádzok získalo Liptovskú hviezdu kvality

Na Liptove kontrolovali kvalitu gastronomických prevádzok po prvý raz v hlavnej turistickej sezóne. Do projektu sa zapojilo dobrovoľne 15 reštaurácií a kaviarní.

Ilustračné fotoIlustračné foto (Zdroj: SME - Ján Krošlák)

LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ. Z nich 13 získalo Liptovskú hviezdu kvality, ktorú môžu používať nasledujúce dva roky. Informovala o tom Katarína Šarafínová, manažérka pre komunikáciu a PR Oblastnej organizácie cestovného ruchu REGION LIPTOV.

Inšpekcie kvality robila špecializovaná firma. V rámci hodnotenia inšpektori posudzovali exteriér, interiér, toalety, personál, jedlá a nápoje, účet, pomer kvalita a cena a finálny dojem. Projekt Liptovská hviezda uskutočňuje REGION LIPTOV od roku 2013.

Ocenení

Prečítajte si tiež: Horské lúky robia život bohatším Čítajte 

Zlato získali reštaurácie v penzióne Drak v Demänovej a Wellness Hoteli Chopok. Zlatá je aj kaviareň Aurelica Coffee, ktorá ako jediná získala 100 percent bodov.

SkryťVypnúť reklamu

„Treba spomenúť, že obe reštaurácie využili možnosť školenia svojho personálu, ktoré bezplatne robila v minulom roku oblastná organizácia,“ spresnila Šarafínová.

Striebornou hviezdou sa môžu popýšiť prevádzky Sojka Malatiny, U dobrého pastiera v Čutkovskej doline, Marina Liptov v Bobrovníku, Villa Betula z Liptovskej Sielnice, Hotel Tri studničky z Demänovskej doliny, Liptovský dvor z Liptovského Jána a z tejto obce je aj jediný majiteľ bronzovej hviezdy medzi reštauráciami Svätojánsky kaštieľ. Strieborné hviezdy medzi kaviarňami majú Dvojka Coffee a Central Perk a bronz získala kaviareň CaffeIN, všetky z Liptovského Mikuláša.

Záruka kvality

Prečítajte si tiež: Sporný most do Hlbokého nebude Čítajte 

„Naším cieľom nie je prideliť čo najviac zlatých hviezd a tváriť sa, že všetko je dokonalé. Naším cieľom je ukázať pomyselné zrkadlo prevádzkam, ktoré o spätnú väzbu prejavia záujem. Špičková gastronómia je totiž o detailoch, ktoré možno koncový zákazník veľakrát ani neočakáva. Sme presvedčení, že v top destináciách našej krajiny by mal zákazník z reštaurácie odchádzať nielen najedený. Každá prevádzka, ktorá získala našu Liptovskú hviezdu, patrí k top kvalitným prevádzkam v regióne,“ dodala Darina Bartková z REGION LIPTOV.

SkryťVypnúť reklamu

Profesionálni kontrolóri podľa nej totiž body strhávali napríklad za chýbajúci očný kontakt čašníka s klientom, neotvorenie jedálneho lístka v zmysle etikety či chýbajúcu špeciálnu sezónnu ponuku.

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie na My Liptov

Komerčné články

  1. Aká bytová architektúra dnes developerom predáva?
  2. Závod Carpathia v Prievidzi oslavuje jubileum
  3. Čo našli Strýco Filip a Miško Páleník v kuchyni Milana bez mapy?
  4. Pozitívne myslenie nie je všetko. Skutočnú silu nájdete inde
  5. Kondičný tréner: Ubolený zo sedavého zamestnania? Toto pomôže
  6. Firmu rozbiehal po maturite. Dnes má obrat vyše pol milióna
  7. Tieto chyby pri investovaní vám bránia zhodnotiť majetok
  8. Takto bude vyzerať nové námestie na začiatku Dúbravky
  1. Slovenské naj na jednom mieste. Stačí lúštiť
  2. Nový rekord v politickom terore utvorili Červení Khméri
  3. Šéf nemocníc v Šaci Sabol: Nemôžeme byť spokojní s počtom roboti
  4. Chcete dokonalé zuby? Čo vám reklamy nepovedia
  5. Čo našli Strýco Filip a Miško Páleník v kuchyni Milana bez mapy?
  6. Pozitívne myslenie nie je všetko. Skutočnú silu nájdete inde
  7. Závod Carpathia v Prievidzi oslavuje jubileum
  8. Aká bytová architektúra dnes developerom predáva?
  1. Domácnosti pozor, od júla sa mení výpočet poplatkov za elektrinu 94 328
  2. Firmu rozbiehal po maturite. Dnes má obrat vyše pol milióna 20 930
  3. Kondičný tréner: Ubolený zo sedavého zamestnania? Toto pomôže 10 618
  4. Čo robí Portugalsko jedinečným? Jedenásť typických vecí a zvykov 8 461
  5. Tieto chyby pri investovaní vám bránia zhodnotiť majetok 5 753
  6. Inštruktorky sebaobrany: Najväčšia hrozba nie je cudzí muž v tme 5 355
  7. Pili sme pivo, ktoré sa nedá ochutnať nikde inde na svete 5 262
  8. Takto bude vyzerať nové námestie na začiatku Dúbravky 4 693
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Hlavné správy z SME | MY Liptov - aktuálne správy

Medvede pri Liptovskej Kokave.

Medvedici nasadili sledovací obojok.


2

Uvažujete nad kúpou nového auta? Tak práve teraz prichádza tá pravá chvíľa premeniť svoje myšlienky na činy.


Ondřej Smetana.

MFK Ružomberok opäť mení trénera.


Pamätník by mal byť hotový do jesene.

Staviteľom je Ústredný zväz židovských náboženských obcí v Slovenskej republike.


Už ste čítali?

SkryťZatvoriť reklamu