Hrádočania opäť vyhrali, Palúdzka a L. Sliače utŕžili debakel

Švošov opäť vyhral a naďalej je stopercentný.

Ilustračné foto.Ilustračné foto.(Zdroj: FC 34 PALÚDZKA)

III. LIGA STRED

L. Hrádok – R. Sobota 2:0 (1:0)
Vo vyrovnanom zápase domáci prejavili väčšiu túžbu po víťazstve a zaslúžene vyhrali. V prvom dejstve sa hral medzišestnástkový futbal. Hrádočania sa radovali už v 9. minúte, ale gól nebol uznaný pre ofsajd. V 29. minúte po veľmi dobre kopnutej štandardke Gregáňa vystrelil z voleja Ferenc a Janigloš dorážkou otvoril skóre už naozaj. Do polčasu hrozila Rimavská Sobota hlavne po ľavej strane, ale domáca obrana bola pevná.
Po zmene strán prevzali iniciatívu do svojich rúk hostia. Z ich aktivity nevzišlo vôbec nič. V 55. minúte letela hlavička Václavíka tesne nad. V 61. minúte zahral Ferenc priamo voľný kop ukážkovo a Janigloš svojím druhým presným zásahom v zápase dodal na domáce kopačky väčšiu pohodu. Do záverečného hvizdu hostia nedokázali zdramatizovať, a tak sa Hrádočania tešia z druhej výhry, ktorá bola maximálne zaslúžená.

Góly: 24. a 61. Janigloš
ŽK: 46. Kováč, 63. Kočijašević, 79. Kalmár (všetci hostia)
L. Hrádok: Huszárik – Kuzár (56. Prokaj), Janigloš, Gužík, Ferenc, Gregáň (75. Hutník), Lačarak, Žákovič (82. Laco), Žákovič (89. Porubän), Otruba, Lukáč

Ružomberok B – O. Veselé 4:2 (2:2)

Prečítajte si tiež: O víťazovi rozhodli tri sekundy Čítajte

Za povšimnutie stojí, že hrajúcim koučom hostí je tréner štrnástky spod Čebraťa Peter Struhár, medzi žrďami oravského tímu stál niekdajší gólman spod Čebraťa Roman Smieška a na 1:1 v 9. min. za Oravské Veselé vyrovnával Exružomberčan Matej Lovás. Hostia sa dvakrát v úvodnom dejstve postarali o egál, keď zlikvidovali jednogólové manko. Po zmene strán už ale na presné nástrely domácej juniorky nezareagovali. „Bol to výborný zápas, na tretiu ligu mal vysokú kvalitu. Hostia, ktorí sa opierajú o viacerých skúsených hráčov, potvrdili svoju silu. My sme sa snažili presadiť kombinačnou hrou, súper stavil na nakopávané lopty a rýchle brejky. Prvá polka bola napínavá, v druhej už hosťom ubúdali sily. Celkove o nejakých pár percent sme mali navrch a to rozhodlo. Myslím si, že vyše tri stovky divákov si mohlo prísť na svoje,“ zhodnotil duel spokojný tréner druhej ružomberskej zmeny Štefan Mojský.

Góly: 3. a 21. M. Bobček, 63. R. Kružliak, 82. Jedinák – 9. M. Lovás, 29. Pisarčík.
ŽK: 61. Zsigmund – 52. Žilák, 70. Struhár, 77. Smondek.
MFK B: Kohár – Kojnok (90. Huba), Mrva, Gallo, Vrlík (90. Baláž), R. Kružliak (87. Ducár), Kudlička, Zsigmund, Mir. Almaský (88. Filek), Jedinák (86. Machaj), M. Bobček.

L. Štiavnica – Kalinovo 1:2 (0:2)
Góly: 76. Koleň – 24. Radič, 34. Blahuta
L. Štiavnica: Bakoš – P. Vierik (62. Eliaš), T. Gejdoš, Svetlák (46. Badár), Mihálik, Hoferica, Macík, M. Gejdoš (59. Foťko), E. Vierik (56. Koleň), Matula (76. Svetlošák), Omasta

Ostatné výsledky: Zvolen – Námestovo 1:0, Martin – Krásno n/K 2:0, Žarnovica – Lučenec 1:2, Podbrezová B – Fiľakovo 1:2, Poltár – Čadca 2:0.

Z. Poruba – Makov 1:1 (1:1)
Pod Poludnicou prežívajú veľmi dobrý štart do sezóny. Závažná Poruba spoločne so Stráňavami a Makovom nepozná trpkosť prehry. Naposledy a stretla práve s Makovom. Druhá remíza sezóny sa nerodila ľahko, no napokon rozhodli dva góly strelené ešte v úvodnej dvadsaťminútovke.
Najbližšiu nedeľu pocestujú zverenci Juraja Sabola na pôdu desiateho Bobrova.

Góly: 18. Volaj – 4. Srečković
ŽK: 71. Volaj, 89. Varga
Z. Poruba: Maga – Račko (81. Kubek), Glončák (44. Dudko), M. Perašín, Kutlík (89. Ilavský), Kreva, Repček, Moravčík, Volaj (90. Maduda), Golis (76. Varga), Frian

Ostatné výsledky: D. Kubín – Žabokreky 2:0, Stráňavy – Belá/Dulice 3:3, Diviaky – Teplička n/V 0:1, Staškov – Rosina 4:1, Rajec – Bánová 1:5.

Bešeňová – Tvrdošín 2:2 (1:2)

Prečítajte si tiež: Krátky triatlon sa vydaril, pretekári si chválili atmosféru a organizáciu Čítajte

Góly: 27. Kaplánek ml., 60. Kendera – 15 a 34. Sirota
ŽK: 38. Janiga, 39. Vyšný, 43. Teličák – 61. Považanec, 72. Ferenčík, 86. Maslo
Bešeňová: Kokoruďa – Baďo, Jacko, Teličák, Vyšný, Pažítka (56. Baran), Kapláň, Janiga, Šmigura (78. Budiak), Kaplánek ml., Kendera

T. Štiavnička – Švošov 0:2 (0:1)
Góly: 7. Marcoň, 88. Ertl
ŽK: 41. Majerčík – 55. Dauda, 72. M. Žiara
Švošov: Sliacky – Marcoň, L. Drdák, D. Lacko (90. S. Roštek), M. Žiara, T. Drdák, J. Roštek, Kajan, T. Lacko, D. Žiara (56. Š. Žiara), Dauda (87. Ertl)

L. Sliače – Tepličan 2:8 (1:5)
Góly: 38. Kováčik, 57. Uram (11m) – 33. 78. a 86. Ižip, 12. a 45. Babčaník, 7. Lukáč, 20. Hríbik (11m), 90. Šavol
ŽK: 19. Littva, 19. Gejdoš, 37. Kováčik – 56. Ižip, 66. Frno
L. Sliače: Hadač – Kováčik, Šturman, Littva, Bielený, Frič (70. Ondrejka), Hanula, Uram, Gejdoš, Tvarožný, M. Mrva (77. E. Mrva)

Palúdzka – Sučany 0:8 (0:2)
„Na zápas nastúpili dve kvalitatívne absolútne neporovnateľné mužstvá. Hostia zo Sučian sa cez letnú prestávku významne posilnili a aktuálne sú horúcim favoritom na prvenstvo v súťaži. Naopak, domáce mužstvo sa cez leto skôr oslabilo a s kvalitatívne i kvantitatívne úzkym kádrom nemalo v tomto zápase žiadnu reálnu šancu na úspech. Hostia boli pánmi na ihrisku a miestami stretnutie pripomínalo skôr exhibíciu ako majstrovský zápas. Takýto výprask na domácom ihrisku si domáci priaznivci nepamätajú,“ povedal Milan Kuna za domáci klub, ktorý spoločne s Liptovskými Sliačmi nezažíva vôbec dobrý vstup do ročníka 2018/19, keďže sú na spodku tabuľky.
Góly: 19., 78., 86. Náther, 26., 53., 61. Le Giang, 73. a 74. Janita
ŽK: 48. Mäsiar (domáci)
Palúdzka: Doderović – Kokavec, Tkáč, Bella, Glemba, Dojčinović, Grieš, Uhel (86. Čupka), Kostić, Mäsiar (82. Berník), Uličný

Ostatné výsledky: Chlebnice – Vavrečka 4:1, O. Jasenica – Nižná 4:2, Trstená – O. Poruba 0:2.

3. Týmto trikom sa dajú v aute umiestniť tri autosedačky
  4. Rehabilitačná lekárka radí: Aj sedieť treba vedieť.
  5. Zabudni na prvoplánové kostýmy. Tu sa budeš skutočne báť
  6. Ako jazdí VW T-Roc s výkonom 300 koní?
  7. Doplňte si knižnicu o svetovú klasiku už od 99 centov
  8. Deti jedia málo ovocia a zeleniny. Multivitamíny ich nenahradia
  9. V prvom roku fixný výnos až do 8,5 % ročne
  10. Pitný režim je dôležitý. Čo robiť, ak nám čistá voda nechutí?
  1. Grafickí dizajnéri ukázali, ako možno zmeniť charakter miesta
  3. Zabudni na prvoplánové kostýmy. Tu sa budeš skutočne báť
  5. Zdravotné stoličky Adaptic sú v predaji tiež na Slovensku
  6. IT je dokonalá ukážka slovenskej kreativity. Tretia časť
  7. Ako jazdí VW T-Roc s výkonom 300 koní?
  8. V prvom roku fixný výnos až do 8,5 % ročne
  9. Pitný režim je dôležitý. Čo robiť, ak nám čistá voda nechutí?

Na Malinom Brde Vanko pred Hricom a Pillerom

Celkove piatykrát sa konal Beh na Malinné v novom formáte a čo sa týka oficiálnych ročníkov
s poradovým číslom štyri, keďže v roku 2015 išlo o nultú kapitolu.

Štart behu na Malinom Brde.

Na Liptove stavajú unikátny bytový komplex

Na mieste bývalej fabriky v meste vyrastá moderná rezidenčná štvrť.

Projektantmi bytového komplexu sú Mikulášania Pavel Bobák a Martin Bobák. Developerom a súčasne staviteľom je spoločnosť Bella Vista, za ktorou stoja tiež Mikulášania.

Hokejové Béčko na domácom ľade víťazne

Hokejisti béčka MHk 32 Liptovský Mikuláš v sobotu večer na domácom ľade privítali v rámci piateho kola druhej hokejovej ligy súpera z Trebišova. Zdolali ho 4:1.