Zaslúžený piaty triumf Tatrana v sezóne

Tatran viedol ešte na
začiatku 79. minúty o tri góly. Hostia v závere
znížili na rozdiel jedného presného zásahu.

Tatran bodoval v šiestich zápasoch v rade.Tatran bodoval v šiestich zápasoch v rade.(Zdroj: MFK TATRAN)

LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ. Tatran privítal doma papierovo slabšieho súpera vysokou aktivitou hneď od úvodu stretnutia. Už v 11. minúte bol blízko vedúceho gólu Laura, no jeho hlavička skončila na bránkovej konštrukcii. O pár minút neskôr sa pripomenuli Bardejovčania, no Katonova strela zo šestnástky išla vedľa Gábrišovej svätyne.
Domáci z protiútoku prvý raz skórovali. Ľuboslav Laura napravil nevyužitú príležitosť premeneným samostatným únikom. Aj v ďalšom priebehu prvého dejstva búšili zverenci Štefana Zaťka na dvere, no otvorili sa až v 36. minúte. Po Kotorovej hlavičke do brvna sa dostala lopta k osamotenému Draganovi Andrićovi, ktorý sa nemýlil a zvýšil na 2:0. Tretí gól mohol pridať ešte Káčerík.
Po zmene strán pokračovali Mikulášania v nastolenom tempe a potvrdzovali, že v úvode jesennej časti patria medzi najkvalitnejšie celky súťaže. Po sérii dobrých šancí prišla tretia rana. Laura svojim projektilom nedal Gmitterovi šancu a zapísal svoj druhý gól v zápase. V sezóne dal už päť gólov.
Do streleckej listiny sa zapísali aj hostia. V 79. minúte si našiel loptu v pokutovom území Dupkala a vykresal akú-takú nádej. Snahu Bardejova mohol nadobro odraziť Bartoš, ktorý ťažil z Čeryho peknej roboty, no v tutovke netrafil bránu. Tri minúty pred koncom riadneho hracieho času sa po parádnej akcii Čeryho dostal k strele Bartoš, ale ten v obrovskej príležitosti minul bránu. Vzápätí hosťujúci gólman vyrazil nohou zakončenie Kotoru. V poslednej minúte hostia dali kontaktný gól, keď sa po rohovom kope presadil druhý raz v dueli Dupkala. Nič nezmenil na tom, že v Liptovskom Mikuláši ostali opäť všetky tri body. Po siedmich zápasoch má Tatran skvelú bilanciu. Najbližšie sa predstaví v nedeľu na pôde Petržalky.

L. Mikuláš – Bardejov 3:2 (2:0)
Góly: 15. Laura, 36. D. Andrić, 68. Laura – 79. Dupkala, 90. Dupkala
ŽK: 13. Kotora, 53. Janec, 61. Staš – 12. Lukáč
Liptovský Mikuláš: Gábriš – Očenáš, Janec, Staš, Káčerík (76. Ondrek), Kotora, Čery, Laura (76. Trotcenko), Bartoš, D. Andrić, Kucharčík

16. Košice 7 1 0 6 6:17 3

Prečítajte si tiež: Úvod ako z ríše snov vystriedali aj hluchšie fázy Čítajte Prečítajte si tiež: Raketový nálet švošovských futbalistov do V. ligy Čítajte

1. IT je dokonalá ukážka slovenskej kreativity. Tretia časť
  2. Týmto trikom sa dajú v aute umiestniť tri autosedačky
  3. Ako jazdí VW T-Roc s výkonom 300 koní?
  4. Koľko ovocia a zeleniny potrebujú deti? Mnohí rodičia to nevedia
  5. V prvom roku fixný výnos až do 8,5 % ročne
  6. Pitný režim je dôležitý. Čo robiť, ak nám čistá voda nechutí?
  7. Doplňte si knižnicu o svetovú klasiku už od 99 centov
  8. Zamestnanci sú pre BILLA dôležitým pilierom, pridaj sa k nim
  9. Bývať v novom sa dá aj bez hypotéky (a založenia nehnuteľnosti)
  10. Karibik: Dokonalý oddych v špičkových hoteloch
  2. Ako jazdí VW T-Roc s výkonom 300 koní?
  3. V prvom roku fixný výnos až do 8,5 % ročne
  4. Pitný režim je dôležitý. Čo robiť, ak nám čistá voda nechutí?

Na Malinom Brde Vanko pred Hricom a Pillerom

Celkove piatykrát sa konal Beh na Malinné v novom formáte a čo sa týka oficiálnych ročníkov
s poradovým číslom štyri, keďže v roku 2015 išlo o nultú kapitolu.

Štart behu na Malinom Brde.

Na Liptove stavajú unikátny bytový komplex

Na mieste bývalej fabriky v meste vyrastá moderná rezidenčná štvrť.

Projektantmi bytového komplexu sú Mikulášania Pavel Bobák a Martin Bobák. Developerom a súčasne staviteľom je spoločnosť Bella Vista, za ktorou stoja tiež Mikulášania.

Hokejové Béčko na domácom ľade víťazne

Hokejisti béčka MHk 32 Liptovský Mikuláš v sobotu večer na domácom ľade privítali v rámci piateho kola druhej hokejovej ligy súpera z Trebišova. Zdolali ho 4:1.