LIPTOV. Po náročnom dni sa elektrikárom zo Stredoslovenskej distribučnej (SSD) poradilo odstrániť takmer všetky poruchy, ktoré spôsobil silný vietor a popadané stromy na vedení.

„Cez noc zostane bez prúdu už zrejme pätnásť chát v Ľubochnianskej doline pri Ružomberku,“ informoval Miroslav Gejdoš, hovorca spoločnosti.
Elektrikári sa k nim nemôžu elektrikári dostať s potrebnou technikou, pretože cesta nie je verejná a je uzamknutá závorou. V tamojších lesoch hospodária štátne Lesy SR.
Gejdoš ďalej informoval, že najhoršia situácia bola počas noci zo soboty na nedeľu a zavčasu ránu. „Pre silný nárazový vietor, ktorý vyčíňal od polnoci, bolo do siedmej ráno bez elektriny viac ako 15-tisíc odberných miest. Najviac zasiahnutými oblasťami boli Liptov a južné okresy stredného Slovenska.“
Priebežne sa bude SSD venovať aj lokálnym poruchám na úrovni nízkeho napätia.

