Pondelok, 18. január, 2021 | Meniny má BohdanaKrížovkyKrížovky

Víťazná šnúra pre MFK Tatran pokračuje aj po prvom jarnom kole

Po zimnej prestávke sa znovu začal futbalový kolotoč. Tatran dokázal otočiť nepriaznivý stav a zvíťazil 2 : 1 nad Interom Bratislava.

Hral sa dobrý futbal z oboch strán-Hral sa dobrý futbal z oboch strán- (Zdroj: Tomáš Kučera)

LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ. V prvom jarnom stretnutí hostil domáci Mikuláš súpera z Bratislavy. Napriek sychravému a chladnému počasiu si na štadión našlo cestu 315 divákov, ktorí ako prví mali možnosť otestovať novú tribúnu.

Zápas sa začal opatrným tempom. Žiadny tím nechcel začiatok zápasu prepáliť. Liptáci s loptou na nohe kontrolovali hru a súpera málokedy pustili na svoju polovicu.

Prvú vážnejšiu šancu mal na kopačke Laura, v 14. minúte sa dokázal šikovne uvoľniť. Obehol obrancu Interu a sám sa rútil na brankára. V poslednej chvíli sa dokázal rýchlo vrátiť jeden z hráčov Interu, strelu stihol zblokovať a v poslednej chvíli odraziť do bezpečia.

Následný protiútok súpera ohrozil bránu domácich. V 19. minúte, po nie moc dobrej prihrávke, ešte dokázal pohotovo vystreliť Fedor. Strela mu však nevyšla a mieril vysoko nad Gábrišovu bránu. Hra chvíľu stagnovala, hralo sa predo-všetkým v strede hracieho pola. K najvážnejšej šanci polčasu došlo v 37. minúte. Mali ju na kopačkách hráči Interu. V pokutovom území dostal ideálnu prihrávku Žakovič, ktorú mu naordinoval Laura. Loptu netrafil ideálne a tá minula Gábrišovu bránu.

Skóre zápasu otvoril Inter

Začiatok 2. polčasu diktovali tempo domáci futbalisti. Hneď v prvej minúte po zlej rozohrávke hostí sa naskytla príležitosť skórovať Stašovi. Pohotovými nožničkami však trafil len protihráča stojaceho na bránkovej čiare. Bratislavčania zvýšili obrátky. Snažili sa viac napádať v strede pola, spresnili prihrávky. To si vybralo svoju daň. Inter otvoril skóre zápasu.

Prečítajte si tiež: Mikulášania chcú nadviazať na úspešnú jesennú časť Čítajte

Pred domácou bránou vznikla neprehľadná situácia. Najlepšie z nej dokázal vyťažiť Marie a strelil prvý gól, čím poslal hostí do vedenia. Liptákov to nezlomilo. O 5 minút neskôr mali možnosť vyrovnať z priameho kopu, ktorý kopal Staš. Následnú odrazenú loptu pred bránkou sa pokúšali dotlačiť spoluhráči. Gólman hostí Goga bol však proti a dokázal si udržať čisté konto.

Po vyrovnaní chytili domáci druhý dych

V 80. minúte došlo k vytúženému vyrovnaniu. Presne mierený rohový kop zahrávaný Stašom zužitkoval nikým nebránený Bartoš. Ten nezaváhal a postaral sa o vyrovnanie. Hráči domáceho Tatrana po vyrovnávajúcom góle dostali druhý dych. Súpera znovu zatlačili. Už po troch minútach sa tešili z víťazného gólu. Útočník z ľavej strany poslal centrovanú loptu do šestnástky.

Opäť sa do zakončenia dostal Bartoš. Rutinérsky zakončil a MFK Tatran poslal do vedenia. Bratislavčania boli bezzubí. Dokonca mohol zvýšiť vedenie v posledných minútach zápasu najlepší strelec domácich Dragan Andrič, ale úspešný nebol.

Skvelý domáci štart do jarnej časti vyšiel Liptákom na výbornú a zapísali si do tabuľky plný počet bodov.

Na ťažkom teréne sa hral dobrý futbal

„Myslím, že to bol veľmi dobrý zápas z pohľadu diváka, šance, otočka skóre s dobrým koncom pre nás. Hralo sa na ťažkom teréne, ale hral sa dobrý futbal z oboch strán. Vypracovali sme si dostatok šancí, no ako aj v poslednom prípravnom zápase sme sa strelecky nevedeli presadiť. Súper sa dostal do vedenia. V závere zápasu sme víťazstvo strhli na svoju stranu a hlavne druhý gól Riša Bartoša bol veľmi pekný. Verím, že toto víťazstvo a aj zrekonštruovaný štadión priláka na štadióne čoraz viac divákov,“ zhodnotil športový riaditeľ Ján Papaj.

Prečítajte si tiež: Jedinečné arborétum uprostred mesta chradne Čítajte  Prečítajte si tiež: Liptovské Tatry na dlani z vyhliadky Čítajte

1. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente?
  2. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku
  3. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov
  4. Zima v koži atopika: aká je starostlivosť o pokožku s ekzémom?
  5. Zákazníkov čoraz častejšie zaujíma pôvod výrobkov, ktoré kupujú
  6. Už iba dnes si môžete predplatiť SME.sk na rok len za 28 eur
  7. 10 vecí, pre ktoré sa oplatí navštíviť Dominikánsku republiku
  8. Historická revue: Kam sa podeli Kumáni, Valasi a iné etniká?
  9. Wellness trendy, rozhovory a rady pre lepšie zdravie
  10. Oktagon 20: Pikantné súboje prinesú aj zápas o titul!
  2. MATADOR Group mení vizuálnu identitu značky
  3. Fokus očná optika sa stala exkluzívnym partnerom značky Nikon
  4. Turizmus za účelom estetickej chirurgie v čase pandémie
  5. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku
  6. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov
  7. Akčný výpredaj v PLANEO Elektro – to sú ceny nižšie až o 60 %!
  8. Zima v koži atopika: aká je starostlivosť o pokožku s ekzémom?

Dali by ste dieťaťu cigaretu? Mnohí áno

Dali by ste dieťaťu cigaretu, ak by si ju vypýtalo? Väčšina z nás áno. Dokumentuje to sociálny experiment a mystery shopping, ktoré zastrešila vzdelávacia iniciatíva NA VEKU ZÁLEŽÍ.

Mikulášsky hokejisti si pripísali štvrté víťazstvo sezóny

V 32. kole najvyššej Tipos extralige si Liptáci poradili s hosťami z Nových Zámkov 3:1.

Mikulášania v bielo-červenom po strelení svojho prvého gólu Novým Zámkom.

V noci udrú silné mrazy

Meteorológovia vydali pre severné Slovensko výstrahy.

V černovskom chotári zachraňujú studničky starých otcov

V Černovskom chotári mali vyše dvadsať studničiek, miestni dobrovoľníci sa pustili do ich obnovy. A darí sa im to, studničky sú nielen funkčné, ale naozaj pôsobivé.

Studničku obnovili nadšenci z turistického oddielu a Valent Janči, ktorý ju namaľoval.