Víťazná šnúra pre MFK Tatran pokračuje aj po prvom jarnom kole

Po zimnej prestávke sa znovu začal futbalový kolotoč. Tatran dokázal otočiť nepriaznivý stav a zvíťazil 2 : 1 nad Interom Bratislava.

Hral sa dobrý futbal z oboch strán-Hral sa dobrý futbal z oboch strán- (Zdroj: Tomáš Kučera)

LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ. V prvom jarnom stretnutí hostil domáci Mikuláš súpera z Bratislavy. Napriek sychravému a chladnému počasiu si na štadión našlo cestu 315 divákov, ktorí ako prví mali možnosť otestovať novú tribúnu.

Zápas sa začal opatrným tempom. Žiadny tím nechcel začiatok zápasu prepáliť. Liptáci s loptou na nohe kontrolovali hru a súpera málokedy pustili na svoju polovicu.

Prvú vážnejšiu šancu mal na kopačke Laura, v 14. minúte sa dokázal šikovne uvoľniť. Obehol obrancu Interu a sám sa rútil na brankára. V poslednej chvíli sa dokázal rýchlo vrátiť jeden z hráčov Interu, strelu stihol zblokovať a v poslednej chvíli odraziť do bezpečia.

Následný protiútok súpera ohrozil bránu domácich. V 19. minúte, po nie moc dobrej prihrávke, ešte dokázal pohotovo vystreliť Fedor. Strela mu však nevyšla a mieril vysoko nad Gábrišovu bránu. Hra chvíľu stagnovala, hralo sa predo-všetkým v strede hracieho pola. K najvážnejšej šanci polčasu došlo v 37. minúte. Mali ju na kopačkách hráči Interu. V pokutovom území dostal ideálnu prihrávku Žakovič, ktorú mu naordinoval Laura. Loptu netrafil ideálne a tá minula Gábrišovu bránu.

Skóre zápasu otvoril Inter

Začiatok 2. polčasu diktovali tempo domáci futbalisti. Hneď v prvej minúte po zlej rozohrávke hostí sa naskytla príležitosť skórovať Stašovi. Pohotovými nožničkami však trafil len protihráča stojaceho na bránkovej čiare. Bratislavčania zvýšili obrátky. Snažili sa viac napádať v strede pola, spresnili prihrávky. To si vybralo svoju daň. Inter otvoril skóre zápasu.

Prečítajte si tiež: Mikulášania chcú nadviazať na úspešnú jesennú časť Čítajte

Pred domácou bránou vznikla neprehľadná situácia. Najlepšie z nej dokázal vyťažiť Marie a strelil prvý gól, čím poslal hostí do vedenia. Liptákov to nezlomilo. O 5 minút neskôr mali možnosť vyrovnať z priameho kopu, ktorý kopal Staš. Následnú odrazenú loptu pred bránkou sa pokúšali dotlačiť spoluhráči. Gólman hostí Goga bol však proti a dokázal si udržať čisté konto.

Po vyrovnaní chytili domáci druhý dych

V 80. minúte došlo k vytúženému vyrovnaniu. Presne mierený rohový kop zahrávaný Stašom zužitkoval nikým nebránený Bartoš. Ten nezaváhal a postaral sa o vyrovnanie. Hráči domáceho Tatrana po vyrovnávajúcom góle dostali druhý dych. Súpera znovu zatlačili. Už po troch minútach sa tešili z víťazného gólu. Útočník z ľavej strany poslal centrovanú loptu do šestnástky.

Opäť sa do zakončenia dostal Bartoš. Rutinérsky zakončil a MFK Tatran poslal do vedenia. Bratislavčania boli bezzubí. Dokonca mohol zvýšiť vedenie v posledných minútach zápasu najlepší strelec domácich Dragan Andrič, ale úspešný nebol.

Skvelý domáci štart do jarnej časti vyšiel Liptákom na výbornú a zapísali si do tabuľky plný počet bodov.

Na ťažkom teréne sa hral dobrý futbal

„Myslím, že to bol veľmi dobrý zápas z pohľadu diváka, šance, otočka skóre s dobrým koncom pre nás. Hralo sa na ťažkom teréne, ale hral sa dobrý futbal z oboch strán. Vypracovali sme si dostatok šancí, no ako aj v poslednom prípravnom zápase sme sa strelecky nevedeli presadiť. Súper sa dostal do vedenia. V závere zápasu sme víťazstvo strhli na svoju stranu a hlavne druhý gól Riša Bartoša bol veľmi pekný. Verím, že toto víťazstvo a aj zrekonštruovaný štadión priláka na štadióne čoraz viac divákov,“ zhodnotil športový riaditeľ Ján Papaj.

Prečítajte si tiež: Jedinečné arborétum uprostred mesta chradne Čítajte  Prečítajte si tiež: Liptovské Tatry na dlani z vyhliadky Čítajte