LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ. S príchodom prázdnin sa už tradične na Liptov vracia aj podujatie 123athlon.
Tri preteky
Je spojením troch nezávislých pretekov pre širokú verejnosť, pričom na každých ďalších pretekoch sa pripojí o jednu disciplínu naviac, čo ukončuje leto

triatlonom. Prvým je mestský nočný beh Liptovským Mikulášom, ktorý sa na svojej 5 km trati uskutoční už prvú júlovú sobotu 6. 7. 2019.
Trať pretekov zostáva nemenná. Pobeží sa z Námestia osloboditeľov po pešej zóne, okolo Múzea jaskyniarstva a prírody, popri „Dominante“ a smerom na Podtatranského ulicu. Pri požiarnej stanici sa bežci vrátia na pešiu zónu, odkiaľ ich čaká ešte cesta k vlakovej stanici, okolo mestského úradu a späť do srdca mesta. Tento 5 km okruh môže každý absolvovať jeden, alebo dvakrát – čo dáva možnosti úplným začiatočníkom, ale aj zdatnejším športovcom.
Trať je rovinatá, na asfaltovom a betónovom povrchu. Samotný beh sa začína o pol desiatej večer, no na námestí bude už od piatej popoludní sprievodný program v réžii Kids Fun Academy, ktorá podnecuje mladú generáciu k športovým aktivitám.
Deti tak budú môcť vyskúšať gymnastickú, balančnú, skákaciu či prekážkovú dráhu, ale aj zručnosti s loptou. Chýbať nebude ani analýza chodidla pre správny výber bežeckej obuvi od generálneho partnera podujatia spoločnosti Intersport.
Charitatívny rozmer
Každé z podujatí série pretekov 123athlon má aj charitatívny charakter. V spolupráci s Komunitnou nadáciou Liptov venuje táto nadácia, drevospracujúca spoločnosť z Liptovského Hrádku za každého účastníka pretekov 1 euro pre malého Martinka Fendeka, ktorý to vo svojom mladom veku nemá ľahké a trpí niekoľkými chorobami. Zvieracie terapie so psami a koňmi venuje v rovnakej sume aj rodinný rezort z Liptovskej Sielnice.
Druhými pretekmi série bude 4,5 km cyklistický výjazd do kopca z Hrabova v Ružomberku na Malinô Brdo, ktorý pokračuje rovnako dlhým lesným behom. Toto podujatie sa uskutoční 3. augusta.
Leto uzavrie Cross Triatlon na rezorte v Bobrovníku na Liptovskej Mare, kde po 600 m plávania účastníci prejdú 13,5 km trať na bicykli po asfaltovej a poľnej ceste, aby do cieľa prišli po poslednej disciplíne – 6 km behu.
Toto podujatie sa uskutoční v posledný augustový deň.

