LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ. Fungovanie hokejového klubu financuje mesto z mestského rozpočtu. Radnicu stojí klub ročne nemalé finančné prostriedky. Je reálne, že mestá a obce budú dostávať od štátu menej peňazí z podielových daní. Mesto Liptovský Mikuláš musí preto riešiť, čo s hokejovým klubom ďalej. Isté ale je, že z vlastných peňazí ho v najvyššej súťaži už dlho neudrží.
Mikuláš stavia na svojej dlhoročnej hokejovej tradícii, veď len týždenne si v meste na veľkom štadióne korčule obúva tisíctristo ľudí.
Predaj klubu sa štadióna netýka
Radnica má viacero možností. Klub chcelo mesto ešte v apríli prenechať skupine profesionálov okolo JL arény. Poslanci mestského zastupiteľstva vtedy návrh vyradili z rokovania s tým, že nemajú dostatočnú analýzu finančného stavu klubu.

Na ostatnom zastupiteľstve primátor Ján Blcháč predložil ďalšie riešenie.
Navrhol ponúknuť 100 percent akcií klubu na predaj v obchodnej verejnej súťaži. Minimálnu hodnota za predaj akcií stanovili na 105-tisíc eur.
Do podmienok súťaže mesto zahrnulo, že pokiaľ nový majiteľ udrží klub v najvyššej lige, dostane od mesta ročnú dotáciu vo výške 250-tisíc eur. Okrem toho by sa musel zaviazať k účasti v hokejovej súťaži vo všetkých kategóriách, teda nielen seniorov, ale aj juniorov, dorastu a žiakov počas najmenej desiatich rokov.
Klub MHK 32 vlastní pozemok v Palúdzke a byt v Liptovskom Mikuláši. Zrekonštruovaný štadión nie je majetkom klubu, ale mesta. Potenciálny predaj akcií sa ho netýka.