Opustili dno tabuľky

Po repre prestávke pokračovala Tipsport liga 21. a 22. kolom.

Mikulášania v zápase proti Detve však body nepripísali. Mikulášania v zápase proti Detve však body nepripísali. (Zdroj: Tomáš Kučera)

LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ. Po reprezentačnej prestávke sa hokejisti vrátili do kolotoča najvyššej Tipsport hokejovej ligy. Skvelým a bojovným výkonom Liptáci nadviazali na predchádzajúci víťazný výkon a z Popradu v 21. kole si priniesli tri body, čím sa odlepili odo dna tabuľky.

21. KOLO

HK Poprad – MHK 32 Liptovský Mikuláš 2:3 (0:1, 0:1, 2:1)

Súvisiaci článok Dať gól za Slovensko bol ich sen Čítajte

Góly: 53. Handlovský (Vandas, Preisinger), 60. Preisinger (Kozák, Vandas) – 10. L. Lunter (Vybíral, Kurali), 24. Piatka (Kriška, Petran), 49. Sukeľ (Kurali). Rozhodovali: Štefik, Juhász – Soltész, D. Konc ml., vylúčení: 4:2, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:1, 1521 divákov
Liptovský Mikuláš: Romančík – Petran, Droppa, Nemec, Kurali, Mezovský, Roman, Smutný, Stehlík – Sukeľ, Piatka, Kriška – Vybiral, Oško, L. Lunter – Nechaj, Uhrík, Michalík – Ri. Huna, Ró. Huna, Ru. Huna

Peter Mikula, tréner Popradu:
„Chceli sme aj my byť na domácej pôde úspešní a natiahnuť sériu na štyri víťazné zápasy. Vieme, že Mikuláš hrá ú súpera na rýchle brejky. Má na to vhodné typy hráčov a systém. Vychádzali sme z toho, že pri rýchlom napádaní môžeme rozohrávku súpera narušiť. Útočníci nám však mlčali a dokonca sme prehrávali až o tri góly. Okrem tretej tretiny sme nehrali efektívne, bolo tam mnoho zbytočných prihrávok. Početnosť striel síce bola, ale brankár všetko videl. Preto sme tento zápas prehrali.“

Anton Tomko, tréner Liptovského Mikuláša:
„Po reprezentačnej prestávke bývajú zápasy nudné. Dnešný bol však v pohybe. My sme sa na Poprad, ktorý ťahal sériu troch výhier, pripravili. My sme šli krok po kroku, po jednotlivých tretinách. Podarilo sa nám vyhrať. Šli sme do vedenia 3:0, aj keď nás domáci prestrieľali. Boli sme efektívni, góly sme dali po pekných akciách. Škoda inkasovaných gólov v závere. S treťou tretinou nie som spokojný. Tam sme veľa chybovali, čo Poprad dokázal využiť. Nechali sme hrať súpera, ktorý dával góly z dorážok. Pre nás sú to dôležité tri body.“

22. KOLO

Úvod zápasu vyšiel lepšie hosťom, keď sa už v 4. minúte ujali vedenia. Po rýchlom protiútoku sa presadil presnou strelou Šišovský. O ďalšie tri minúty bolo už 2:0 pre Detvu a opäť po brejku. Turan našiel v dobrej pozícii Gašpara a ten prekonal Romančíka. Pre Liptákov mohlo byť ešte horšie, hostia totiž hrali od 9. minúty presilovku, no pár sekúnd pred jej koncom si nedali pozor na zadné vrátka a J. Sukeľ znížil v úniku na 1:2. V ďalších minútach prvej tretiny sa hral bojovný hokej bez väčších šancí.
Liptáci si zahrali presilovku v úvode druhého dejstva, ale bez väčších možností. Detva udrela opäť v 27. minúte, Zuzin sa dostal do šance, prvú strelu ešte Romančík vyrazil, ale druhá už skončila v sieti – 1:3. Chvíľu nato trafil Ró. Huna len do žrde a domáci potom nevyužili ani ďalšiu početnú výhodu. Bez gólu sa skončila aj presilovka Detvy v 37. minúte.
Nádej pre Litovský Mikuláš vykresal v 46. minúte Ru. Huna, keď sa dostal medzi kruhy a presnou strelou rozvlnil sieť – 2:3. Liptáci sa v ďalších minútach snažili vyrovnať, no Detva a najmä brankár Petrík ich náporu odolali. Nič na tom nezmenila ani záverečná hra bez brankára.

MHK 32 Liptovský Mikuláš – HC 07 WPC Koliba Detva 2:3 (1:2, 0:1, 1:0)

Góly: 11. J. Sukeľ, 46. Ru Huna (Oško, Vybiral) – 4. Šišovský (Zuzin, Chovan), 7. Gašpar (Turan, Podešva), 27. Zuzin (Gachulinec, Sýkora). Rozhodovali: Tscherrig, Snášel – Šoltés, Jobbágy, vylúčení: 4:3 na 2 min, presilovky: 0:0, oslabenia: 1:0, 1120 divákov
MHK 32 Liptovský Mikuláš: Romančík – Petran, Droppa, Nemec, Kurali, Mezovský, Roman, Smutný, Stehlík – J. Sukeľ, Piatka, Kriška – Vybiral, Oško, L. Lunter – Nechaj, Uhrík, Michalík – Ri. Huna, Ró. Huna, Ru. Huna

Súvisiaci článok Titul King of Kings obhájil Pacas Čítajte  Súvisiaci článok Mikuláš zdolal silný Trenčín a priniesol bod z Bystrice Čítajte