Liptáci sú späť, ale stále bez bodu

Mikulášski hokejisti odohrali po koronapauze v uplynulom týždni tri duely.

Liptáci sú po štyroch odohratých zápasoch stále bez bodu. Liptáci sú po štyroch odohratých zápasoch stále bez bodu. (Zdroj: TASR)
Súvisiaci článok Chladiarenské rúry sú už položené na svojom mieste Čítajte

LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ. Mikulášski extraligoví hokejisti klubu MHK 32 Liptovský Mikuláš sa po takmer 18-dňo-vej nútenej pauze pre pozitívne testy na COVID-19 už vrátili do súťažného kolotoča. Počas uplynulého týždňa odohrali tri stretnutia.
V utorňajšej (27. 10.) dohrávke 2. kola podľahli Liptáci na ľade súpera v Košiciach.

HC Košice – MHk 32 Liptovský Mikuláš 5:1 (0:0, 2:0, 3:1)

Góly: 29. Růžička (Mudrák, Baránek), 30. Pavlin (Belluš, Baránek), 49. Vopelka (Klhůfek), 54. Krasničan (Baránek, Jokeľ), 60. Eliaš (Chovan, Belluš) – 45. Okuliar (Michalík). Rozhodovali: Müllner, P. Šefčík – J. Šefčík, Ordzovenský, vylúčení: 3:5 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, bez divákov
MHk 32 Liptovský Mikuláš: Krasanovský – Nemec, Kurali, Bača, Petran, Mezovský, Rusina, Droppa, Patlevič – Uhrík, Bečka, Rud. Huna – Hamráček, Okuliar, Michalík – Lištiak, Matoušek, Surový – Haluška, Toma, Kalousek

Priebeh zápasu:

Úvod priniesol rýchly hokej sprevádzaný viacerými nepresnosťami. V 6. minúte pohrozil domácim Hamráček, súper odpovedal šancou Chovana, ktorý nenamieril presne z ostrého uhla. Prvá tretina sa odohrávala najmä pred brankárom Krasanovským, ktorý bol veľkou prekážkou pre oceliarov. V 12. minúte vzal Vopelkovi istý gól, keď zasiahol efektným semaforom a krátko nato zmaril aj sľubnú šancu Belluša.
Liptáci sa ubránili aj 64-sekundovému oslabeniu o dvoch hráčov, počas ktorého sa Krasanovský vyznamenal proti dvom šanciam Réwaya. Hostia sa v prvej tretine prezentovali obetavou hrou a tlak domácich zvládli aj vďaka viacerým zblokovaným strelám.

Súvisiaci článok Vodáci sú už bez vody, ryby vylovené, začína sa modernizácia Čítajte

Druhá tretina priniesla menej vylúčených, no boli to opäť domáci, kto sa snažil diktovať hru. Viackrát zovreli súpera v obrannom pásme, ale Krasanovský dlho odolával. V 29. minúte hostia ne-zvládli situáciu pred vlastnou bránkou a Růžička už vedel, čo s odrazeným pukom – 0:1. Už o 24 sekúnd spravili hostia pozičnú chybu vo vlastnom pásme, Belluš našiel Pavlina a ten pred odkrytou bránkou nezaváhal – 0:2.
Tréner Liptákov reagoval oddychovým časom a do konca druhej časti sa hostia dostali do viacerých zaujímavých príležitostí. Šanca Surového sa neskončila gólom a pri pokusoch Kuraliho a opäť Surového v závere tretiny pomohla brankárovi Sedláčkovi konštrukcia bránky.
Hostia boli za zvýšenú aktivitu odmenení v úvode tretej časti, keď Okuliar využil nedôraz obrany súpera a upravil na 2:1. O päť minút však odpor hostí definitívne zlomil Vopelka, ktorý po prihrávke Klhůfeka zvýšil na 3:1. Domáci sa dostali do hernej pohody, ktorú dokumentoval aj gól Krasničana v 54. minúte. Skóre uzavrel gól Eliáša v presilovke domácich.

Pozápasový hlas trénerov:

Milan Jančuška, tréner MHk 32 Liptovský Mikuláš:
„Chceli sme dosiahnuť viac, než sme napokon dosiali. Bolo však cítiť 18 dní bez hokeja, tréningu, zápasový rytmus nám chýbal. V druhej tretine sme dostali dva góly, ktoré rozhodli. V tretej časti sme dali kontaktný gól, mohli sme aj vyrovnať, ale nevyšlo to. Postupne nám odchádzali aj sily, Košičania mali korčuliarsky navrch. Bolo cítiť, že nám zatiaľ nejdú presilovky, a aj preto sme prehrali. Je pred nami ešte veľa práce.“

Jan Šťastný, tréner HC Košice:
„Toto víťazstvo sa nerodilo ľahko. V prvej tretine sme mali navrch, ale obetavé mužstvo súpera nás trápilo. Po góle na 2:0 sme začali robiť zbytočné chyby. Súper začal hrýzť, dal kontaktný gól a mal možnosti vyrovnať. Paradoxne sme dali gól z ojedinelej akcie, ktorý nás upokojil. Sme radi, že sme zápas zvládli, a tešíme sa na ďalší zápas.“

V piatok (30. 10.) Liptáci nastúpili do zápasu 9. kola v Tipos extralige. Vycestovali do Michaloviec, ale ani tam sa im body uhrať nepodarilo.

HK Dukla Ingema Michalovce – MHK 32 Liptovský Mikuláš 4:2 (1:0, 1:1, 2:1)

Góly: 4. Takáč, 21. Galamboš (McCormack, Korhonen), 46. Hickmott (Southorn, Lalancette), 60. T. Török (Regenda) – 25. Okuliar (Petran), 48. Štrauch,
rozhodovali: M. Novák, Štefík – Bogdaň, Kacej., vylúčení 5:4 na 2 min,. presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0, bez divákov
MHK32: Krasanovský – Nemec, Kurali, M. Bača, Petran, Mezovský, Rusina, S. Droppa, Patlevič – Uhrík, A. Lištiak, R. Huna (C) – Hamráček, Okuliar, Michalík – A. Štrauch, P. Oško, M. Surový – Bečka, Toma, M. Matoušek

Súvisiaci článok Do sezóny vstúpili prehrou Čítajte

V prvej tretine sa nehral príliš okulahodiaci hokej. Hra sa najskôr prelievala pomaly. V štvrtej minúte zachytil rozohrávku Petrána Samuel Takáč, ktorý nedal brankárovi Krasanovskému šancu. Hostia mohli vyrovnať pri vylúčení Regendu, Michalovčania však oslabovku v pohode ustáli. Svoje vedenie mohli zvýšiť v druhej polovici prvej časti, zo súvislejšieho tlaku ale nevyťažili v podstate nič.
Druhú tretinu odštartovali Michalovčania presilovkou pre príliš veľký počet hostí na ľade a tú využili už po pár sekundách, keď od modrej napriahol McCormack a Galamboš tečoval puk za bezmocného Krasanovského. V 24. minúte mohli ísť domáci dokonca do trojgólového vedenia, presilovku ale zahrali zle a dokonca pri nej inkasovali, keď im ušiel Okuliar.
V tretej tretine pokračoval hokej, v ktorom dominovali domáci, no tí sa trápili v koncovke. Najskôr opäť nevyužili presilovku po vylúčení Hamráčka, následný Okuliarov faul ale potrestal Hickmott. Dukla sa však od súpera neodtrhla, keďže v 48. minúte na rozdiel jedného gólu opäť znížil Štrauch.
V posledných siedmich minútach hostia nevyužili možnosť na vyrovnanie pri dvoch presilovkách, za čo pykali v poslednej minúte, keď sa gólom do prázdnej bránky presadil Torok.

Pavol Paukovček, asistent trénera MHK 32:
„Hrali sme proti veľmi silnému súperovi. Naša hra mala hlavu aj pätu. Počas celého duelu sme siahali na body, žiaľ, doplatili sme na to, že sme nevyužili dve presilovky v závere, a takisto na hrubé individuálne chyby.“

Miroslav Chudý, tréner HK Dukla Ingema:
„Musím pochváliť súpera. Hrali sme proti dobre zorganizovanému tímu. Mali sme síce prevahu, na góly sme sa však narobili. Naše víťazstvo sa rodilo ťažko, pomohli nám presilovky. V závere sme si to skomplikovali. Hlúpymi faulmi sme im ponúkli možnosť zisku bodov, nakoniec sme to však ustáli.“

Liptáci v nedeľu (1. 11.) nastúpili aj do svojho tretieho zápasu od koronapauzy. Predstavili sa v 10. kole hokejovej najvyššej súťaže Tipos extraligy v Poprade proti domácim hokejistom. Žiaľ, ani do tretice im stretnutie body neprinieslo. Popradčanom podľahli 6:1.

HK Poprad – MHK 32 Liptovský Mikuláš 6:1 (3:0, 0:1, 3:0)

Góly: 13. Handlovský (Drgoň, Hudec), 14. Haščák (Skokan, Svitana), 18. Handlovský (Vandas, Dalhuisen), 45. Dalhuisen, 49. Haščák (Skokan, Brejčák), 53. Skokan (Svitana), 37. Petran (Rusina, Hamráček).
rozhodovali: Baluška, Štefik – Kacej, Jurčiak, vylúčení: 5:6, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, bez divákov
Poprad: Vošvrda – Drgoň, Hudec, Brejčák, Dalhuisen, Kramár, Erving, Česánek – Svitana, Skokan, Haščák – Vandas, Preisinger, Handlovský – Matúš Paločko, Zagrapan, Livingston – Mešár, Bjalončík, Lušňák – Šotek.
MHK32 L. Mikuláš: Krasanovský – Nemec, Kurali, Rusina, Petran, Mezovský, Bača, Droppa, Patlevič – Štrauch, Lištiak, Ru. Huna – Hamráček, Okuliar, Michalík – Uhrík, Oško, Surový – Bečka, Toma, Matoušek.

Milan Jančuška, tréner L. Mikuláša:
„Nie je veľmi čo hodnotiť. Zo zápasu som sklamaný. Poprad hral dobre. Na začiatku zápasu sme mali trikrát prečíslenie, ale sme ho nevyužili. Potom sme inkasovali tri góly v rade. V druhej tretine sme sa snažili vrátiť do zápasu, ale v tretej tretine nás hrubé chyby stáli lepší výsledok. Domáci vyhrali úplne zaslúžene.“

12. Lipt. Mikuláš 4 0 0 0 4 7:20 0

Na záver doplníme, že do mikulášskeho kádra pribudla v priebehu tohto týždňa posila – útočník Andreas Štrauch, ktorý prišiel z Nových Zámkov.

Súvisiaci článok Hrboltová ide na postup, jesennú časť odohrali bez jedinej prehry Čítajte  Súvisiaci článok Najrýchlejšia druhá jazda ju vystrelila na pódium Čítajte