Piatok, 26. február, 2021 | Meniny má ViktorKrížovkyKrížovky

Mikuláš po druhej tretine vyhrával 4:0. Záver však nezvládol a prehral

V stredajšom (6. 1. 2021) zápase 28. kola hokejovej Tipos extraligy domáci hokejisti klubu MHk 32 Liptovský Mikuláš prehrali s Detvou 5:4, pričom po dvoch tretinách vyhrávali 0:4.

V strede, kapitán Liptákov Rudolf Huna v zápase proti Detve. V strede, kapitán Liptákov Rudolf Huna v zápase proti Detve. (Zdroj: Tomáš Kučera)
Súvisiaci článok Bojovnosť proti Zvolenu nestačila Čítajte

LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ. Po opatrnom úvode išli domáci do vedenia po strele Portokalisa, ktorý využil zaváhanie v obrane hostí. Už o deväť sekúnd neskôr viedli Liptáci o dva góly, presne mieril Bača. Tento náskok si udržali až do konca úvodnej dvadsaťminútovky, Detvanci sa nepresadili ani v dvoch za sebou idúcich presilových hrách.
Ako sa využíva početná výhoda ukázal najskôr v 26. minúte Štrauch, ktorý dorazil do siete strelu Robertsona a o deväť minút neskôr v ďalšej presilovke poslal Hamráček domácich už do štvorgólového vedenia. Brankára hostí Petríka po tomto góle vystriedal Lietava.
Stíhaciu jazdu v tretej tretine spustili hostia už po 52 sekundách, keď znížil Žilka a už o 7 sekúnd neskôr prekonal Kaarlehta Čacho. Brankár Liptákov potom dostal menší trest a hostia mali dobrú možnosť dostať sa na rozdiel gólu. Presilovku však nevyužili. V 53. minúte však Charbonneau znížil na rozdiel gólu a o dve minúty neskôr vyrovnal Ščurko. Veľkú prevahu zverencov trénera Ernesta Bokroša v tretej dvadsaťminútvke napokon gólovo vyjadril opäť Charbonneau, ktorý dokonal skvelý obrat hostí.

MHK 32 Liptovský Mikuláš - HC 07 Detva 4:5 (2:0, 2:0, 0:5)

Góly: 6. Portokalis (Jesus, Tullio), 7. Bača (Uhrík), 27. Štrauch (Robertson, Huna), 36. Hamráček (Lištiak, Michalík) – 41. Žilka (Gachulinec, Charbonneau), 41. Čacho (Downing), 53. Charbonneau (Lyle), 55. Ščurko (Ľupták), 57. Charbonneau (Cox, Rymsha). Rozhodovali: Korba, Orolin – Šoltés, Stanzel, vylúčení: 7:5 na 2 min., navyše Kaarlehto (LM) 10 min za nešportové správanie sa, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0, bez divákov.
L. Mikuláš: Kaarlehto – Robertson, Nemec, Valtola, Mezovský, Jesus, Rusina, Pavúk – Štrauch, Oško, Huna – Hamráček, Lištiak, Michalík – Tullio, McShane, Portokalis – Haluška, Uhrík, Bača
HC 07 Detva: Petrík (36. Lietava) – Lalík, Lyle, Korím, F. Fekiač, Rymsha, Gachulinec, Bakala, Jendroľ – Ľupták, V. Fekiač, Ščurko – Cox, Čacho, Charbonneau – Curry, Valent, Downing – Žilka, Klíma, Askarov

Súvisiaci článok Konečne doma a víťazne Čítajte  Súvisiaci článok Majster sveta v kulturistike teraz trávi viac času na zimáku Čítajte

1. Začni svoju budúcnosť v Prahe! Staň sa špičkovým ekonómom!
  2. Študuj na univerzite s viac ako 60 ročnou tradíciou!
  3. Fakulta orientovaná na pútavú výučbu prepojenú s praxou!
  4. Mesto mladých čaká na teba: buď vysokoškolákom v Nitre!
  5. Ivan Krechňák: Robiť niečo, čo máš rád, je na nezaplatenie
  6. 5 najčastejších dôvodov, pre ktoré sa v noci budíme
  7. Maldivy, Emiráty, Egypt z Bratislavy aj s poistením liečby COVID
  8. Žabka expanduje na západe krajiny, hľadá nadšených podnikateľov
  9. Petit Press a RegioMedia rozbiehajú spoločný predaj v regiónoch
  10. Volkswagen Tiguan: takto by malo vyzerať rodinné auto!
  1. Maldivy, Emiráty, Egypt z Bratislavy aj s poistením liečby COVID
  2. Varso Tower od HB Reavis je najvyššou budovou v EÚ
  3. Dáma s pávím pierkom
  4. Slovensko zasiahla vlna nárastu dopytu po produktoch na kĺby!
  5. Spoznajte Olomouc – univerzitné mesto a svoju budúcnosť
  6. Získaj náskok pred štartom
  7. 2. ročník Social Awards Slovakia prichádza
  8. MetLife spustila online nahlasovanie poistných udalostí
  9. Minulý rok boli v priemere ukradnuté takmer tri autá denne

Ján Macík v sieni slávy LFZ

Jedným z piatich nových členov Siene slávy Liptovského futbalového zväzu (LFZ) je aj bývalý dlhoročný brankár a potom tréner, najmä mladej zmeny, Ján Macík.

8 h
Peter Hoferica

Tréner Peter Hoferica nový model nepovažuje za najlepšie riešenie. Futbalistom Družstevníka Liptovská Štiavnica v III. lige po dvanástich kolách, keď mužstvá nenaplnili ani program jesennej časti, patrí desiata priečka (5 víťazstiev – 1 remíza – 6 prehier).

12 h

Odpadkové koše na vrchovine Háj Nicovô v Liptovskom Mikuláši sú v posledných týždňoch denne preplnené odpadom z objemných obalov.

17 h
Hľadaná Anna Fábryová.

Nezvestná žena odišla v utorok 23. februára z domu na neznáme miesto a doposiaľ o sebe nepodala žiadne informácie.