Nedeľa, 16. máj, 2021 | Meniny má SvetozárKrížovkyKrížovky

Liptáci proti Zvolenu opäť bez bodu

Hokejisti Zvolena zvíťazili v piatkovom zápase 31. kola Tipos extraligy na ľade Liptovského Mikuláša 3:1. Pripísali si tak šiesty triumf za sebou. Naopak, domáci Liptáci utrpeli piatu prehru v sérii.

Liptovský Mikuláš v bielo-červenom vyšiel na svojom domácom ľade proti Zvolenu naprázdno. Liptovský Mikuláš v bielo-červenom vyšiel na svojom domácom ľade proti Zvolenu naprázdno. (Zdroj: Tomáš Kučera)
Súvisiaci článok O výsledku sa rozhodlo až v samostatných nájazdoch Čítajte

LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ. Ako prví mohli otvoriť skóre hostia, keď sa k zakončeniu dostal Zuzin, ale jeho pokus skončil na žŕdke. Hra sa neustále kúskovala a ani jeden z tímov sa nedostal do väčšej príležitosti. Až v 11. minúte sa Liptáci rútili traja na jedného, ale McShane neprekonal Rahma a v závere úvodného dejstva Melancon trafil iba konštrukciu domácej bránky.

Zvolenčania sa dočkali po 28 sekundách druhého dejstva. Kotvan v rohu útočného pásma vybojoval puk a prestrelil Kaarlehtoa. V 26. minúte už viedli hostia 2:0, keď sa presadil dôrazný Gubančok. Zvolen dobre bránil a kontroloval priebeh tretiny.

Úvod záverečnej dvadsaťminútovky vyšiel lepšie domácim. V 44. minúte putoval na trestnú lavicu Kotvan a Nemec z dorážky znížil na 1:2. Zvolenčanom však stačilo 68 sekúnd a do dvojgólového vedenia ich poslal Halama, ktorý trafil z modrej čiary a zároveň stanovil konečný výsledok stretnutia.

MHK 32 Liptovský Mikuláš - HKM Zvolen 1:3 (0:0, 0:2, 1:1)
Góly: 44. Nemec (Rud. Huna, Lištiak) - 21. Kotvan (Bondra, Jedlička), 26. Gubančok (Kolenič), 45. Halama (Meliško, McPherson).
Rozhodovali: Šefčík, Fridrich - Junek, Hercog, vylúčení: 2:3 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0.
Liptovský Mikuláš: Kaarlehto – Nemec, Robertson, Petran, Valtola, Jesus, Mezovský, Pavúk, Droppa – Rud. Huna, Lištiak, Štrauch – Michalík, Oško, Hamráček – Portokalis, McShane, Tullio – Bača, Uhrík, Haluška
HKM Zvolen: Rahm – Kotvan, Betker, Melancon, Ivan, Kubka, Hraško, Ďuriš, Meliško – Nuutinen, Jedlička, Bondra – Zuzin, Halama, McPherson – Chlepčok, Tibenský, Marcinek – Kelemen, Gubančok, Kolenič

Súvisiaci článok Najlepším futbalistom sa stal Kokavec z Palúdzky Čítajte  Súvisiaci článok Mikuláš po druhej tretine vyhrával 4:0. Záver však nezvládol a prehral Čítajte

1. Kúrenie počas jari: Ako si udržať teplo a ušetriť viac peňazí