Nedeľa, 18. apríl, 2021 | Meniny má ValérKrížovkyKrížovky

Liptáci proti Zvolenu opäť bez bodu

Hokejisti Zvolena zvíťazili v piatkovom zápase 31. kola Tipos extraligy na ľade Liptovského Mikuláša 3:1. Pripísali si tak šiesty triumf za sebou. Naopak, domáci Liptáci utrpeli piatu prehru v sérii.

Liptovský Mikuláš v bielo-červenom vyšiel na svojom domácom ľade proti Zvolenu naprázdno. Liptovský Mikuláš v bielo-červenom vyšiel na svojom domácom ľade proti Zvolenu naprázdno. (Zdroj: Tomáš Kučera)
Súvisiaci článok O výsledku sa rozhodlo až v samostatných nájazdoch Čítajte

LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ. Ako prví mohli otvoriť skóre hostia, keď sa k zakončeniu dostal Zuzin, ale jeho pokus skončil na žŕdke. Hra sa neustále kúskovala a ani jeden z tímov sa nedostal do väčšej príležitosti. Až v 11. minúte sa Liptáci rútili traja na jedného, ale McShane neprekonal Rahma a v závere úvodného dejstva Melancon trafil iba konštrukciu domácej bránky.

Zvolenčania sa dočkali po 28 sekundách druhého dejstva. Kotvan v rohu útočného pásma vybojoval puk a prestrelil Kaarlehtoa. V 26. minúte už viedli hostia 2:0, keď sa presadil dôrazný Gubančok. Zvolen dobre bránil a kontroloval priebeh tretiny.

Úvod záverečnej dvadsaťminútovky vyšiel lepšie domácim. V 44. minúte putoval na trestnú lavicu Kotvan a Nemec z dorážky znížil na 1:2. Zvolenčanom však stačilo 68 sekúnd a do dvojgólového vedenia ich poslal Halama, ktorý trafil z modrej čiary a zároveň stanovil konečný výsledok stretnutia.

MHK 32 Liptovský Mikuláš - HKM Zvolen 1:3 (0:0, 0:2, 1:1)
Góly: 44. Nemec (Rud. Huna, Lištiak) - 21. Kotvan (Bondra, Jedlička), 26. Gubančok (Kolenič), 45. Halama (Meliško, McPherson).
Rozhodovali: Šefčík, Fridrich - Junek, Hercog, vylúčení: 2:3 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0.
Liptovský Mikuláš: Kaarlehto – Nemec, Robertson, Petran, Valtola, Jesus, Mezovský, Pavúk, Droppa – Rud. Huna, Lištiak, Štrauch – Michalík, Oško, Hamráček – Portokalis, McShane, Tullio – Bača, Uhrík, Haluška
HKM Zvolen: Rahm – Kotvan, Betker, Melancon, Ivan, Kubka, Hraško, Ďuriš, Meliško – Nuutinen, Jedlička, Bondra – Zuzin, Halama, McPherson – Chlepčok, Tibenský, Marcinek – Kelemen, Gubančok, Kolenič

Súvisiaci článok Najlepším futbalistom sa stal Kokavec z Palúdzky Čítajte  Súvisiaci článok Mikuláš po druhej tretine vyhrával 4:0. Záver však nezvládol a prehral Čítajte

1. Happy Hour vymysleli námorníci, dnes poteší aj vaše auto
  2. Dobrým začiatkom stavby vyriešime veľa budúcich problémov.
  3. Desať obľúbených miest Slovákov na letnú dovolenku v Chorvátsku
  4. Pozor, stravné môže vzbudiť vlnu nevôle vašich zamestnancov
  5. Korporátne dlhopisy s fixným ročným výnosom od 7 do 8 %
  6. Chceli by ste televízor alebo práčku k nákupu ako bonus?
  7. Prihláste sa na odber nových newslettrov od SME
  8. Festival pre dušu prináša návod, ako si zachovať duševnú pohodu
  9. Slováci sú rekordéri, majú aj 20 vernostných programov súčasne
  10. Bolesti kĺbov po Corone? Zbystrite pozornosť!
  1. Zase pozeráte do obrazovky? Radí fyzioterapeut aj očný lekár
  2. Happy Hour vymysleli námorníci, dnes poteší aj vaše auto
  3. Podcasty zdravotnej poisťovne Union sú najpočúvanejšie
  4. AURES Holdings sa vydáva na západ
  5. Výčínanie počasia spôsobuje najviac škôd v júni
  6. Dodávame len preverené riešenia, hovorí šéf ABRA Software
  7. Dobrým začiatkom stavby vyriešime veľa budúcich problémov.
  10. Prihláste sa na odber nových newslettrov od SME 6 164

Zápas v druhom polčas naberal na obrátkach a dôležitosť stretnutia podčiarkoval pomerne veľmi vypätý a ostrí priebeh. Hráči si na ihrisku nič nedarovali. V bielo-červenom domáci Tatran.

V 25. kole druhej najvyššej futbalovej súťaže sa zrodila na pôde MFK Tatran Liptovský Mikuláš remíza s FK Železiarne Podbrezová. Vo veľmi dôležitom stretnutí pre oba celky sa napokon body delili.