Štvrtok, 22. apríl, 2021 | Meniny má SlavomírKrížovkyKrížovky

Proti Slovanu sa Liptáci držali, no body nebrali

Domáci Liptáci nestačili ani v treťom zápase uplynulého týždňa keď podľahli v nedeľu (7. 3.) v 46. kole silnému súperovi bratislavskému Slovanu 1:4. Pre Mikuláš to bola desiata prehra v sérii.

V bráne Matej Bátory naskočil do stretnutia v 13 minúte a predviedol dobrý zákrok proti úniku bratislavského hráča.  V bráne Matej Bátory naskočil do stretnutia v 13 minúte a predviedol dobrý zákrok proti úniku bratislavského hráča. (Zdroj: Tomáš Kučera)
Súvisiaci článok Vlhová vyhrala obrovský slalom v Jasnej: "Splnil sa mi sen" Čítajte

LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ. Hostia boli od úvodu aktívnejší, zahrali si presilovku a Paluso trafil žrď. Ich tlak však zastavil faul Ondriša a aj keď domáci nevyužili presilovku, presadili sa pár sekúnd po jej konci. Oško poslal tvrdú strelu z ľavého kruhu, Parks vyrazil puk do Dunčka a od neho sa odrazil do siete. Slovan však vyrovnal presne za minútu, keď sa ocitol sám pred Kozlom Harris a bekhendom poslal puk pomedzi jeho betóny - 1:1. V ďalších minútach pokračoval veľký nápor hostí, ktorý vyústil do druhého gólu v 12. minúte. Opäť sa presadil Harris a opäť pomedzi betóny, tentokrát strelou spomedzi kruhov. Domáci tréner následne poslal do bránky Bátoryho. V ďalších minútach sa tempo upokojilo a chýbali i vyložené šance. Liptáci si v závere tretiny zahrali presilovku, ale bez gólového zápis.

Dohrali ju v úvode druhej tretiny, nasledovala ďalšia po faule Brodzinského, ale domáci počas nej takmer inkasovali, keď sa dostal do úniku Matoušek. Proti Bátorymu však nepochodil. Slovan sa opäť dostal do tempa, súpera zatlačil, vypracovali si šance, no na gól čakal až do záveru druhej tretiny. V 40. minúte využil početnú výhodu tvrdou ranou od modrej Brodzinski - 1:3.
V 42. minúte mohli definitívne spečatiť triumf hostí najprv Bortňák a po ňom z dorážky Matoušek, ale Bátory bol proti. Potom neuspeli domáci počas presilovky. Slovan si v ďalšom priebehu strážil náskok a v 52. minúte ho vylepšil v početnej výhode Zigo - 4:1.

HK 32 Liptovský Mikuláš - HC Slovan Bratislava 1:4 (1:2, 0:1, 0:1)

Góly: 7. Dunčko (Oško, Kapičák) - 8. Harris (O'Donnell, Peluso), 12. Harris (O'Donnell), 40. Brodzinski (O'Donnell, Harris), 52. Zigo (Peluso, O'Donnell). Rozhodovali: Kalina, Šefčík - Gegáň, Hercog, vylúčení: 5:6 na 2 min, navyše: Kalousek 10 min za vrazenie na mantinel, presilovky: 0:2, oslabenia: 0:0, bez divákov.
Liptovský Mikuláš: Kozel (12. Bátory) – Nemec, Kurali, Kapičák, Mezovský, Pavúk, Rusina, Valtola, Droppa – Rud. Huna, Uhrík, Štrauch - Michalík, Oško, Dunčko - Vybíral, Lištiak, Kalousek - Židek, Parobek, Duran
Slovan Bratislava: Parks – Ališauskas, Valach, Štajnoch, Bačík, Brodzinski, Maier, Beňo – O'Donnell, Harris, Peluso – Matoušek, Zigo, Lukošík - Rapáč, Bortňák, Kundrík - Jendek, Uram, Ondriš - Ožvald

Súvisiaci článok Mikuláš navýšil nelichotivé štatistiky Čítajte  Súvisiaci článok Oravec: Ak sa nebude hrať, môže to ovplyvniť aj mládež Čítajte

1. Chceli by ste televízor alebo práčku k nákupu ako bonus?
  2. Rovnaká, a predsa iná - Zelená energia od SSE
  3. Luxusné dovolenky s osobným komorníkom už aj u nás
  4. Čo pomáha zdravotníkom? Týchto šesť vecí ich drží nad vodou
  5. 5 dôvodov, prečo si kupovať slovenskú zeleninu. Poznáte všetky?
  6. Niké Športovkyňa mesiaca si vybrala na podporu lyžiarske talenty
  7. Prečo McDonald's podniká kroky k udržateľným riešeniam?
  8. Ako môžete z vašej domácnosti spraviť zelenú domácnosť?
  7. Čo pomáha zdravotníkom? Týchto šesť vecí ich drží nad vodou
  8. Viete ako na to, ak potrebujete silu a energiu?

ŠK Lúčky-kúpele v červeno-čiernom.

Kapitán tímu ŠK Lúčky - kúpele prezradil do futbalového bonzáčika tiež mnoho zaujímavosti.

5 h

Zlomové udalosti bojov o Liptovský Mikuláš od vypuknutia Slovenského národného povstania až po oslobodenie mesta v apríli 1945 mapuje obnovená expozícia mestského Múzea Janka Kráľa.

9 h
Ján Molčan hovorí, že najviac mu chýba kontakt s veriacimi.

Čo robí ľupčiansky farár počas pandémie? Napríklad vozí dôchodcov na očkovanie. Keď treba, drží ich aj za ruku.

16 h

Už takmer 25 rokov trvá výstavba diaľnice D3 v náročných úsekoch severného Slovenska. Pripomína tak trochu nekonečný príbeh, o ktorom sa budeme rozprávať v pondelok v LIVE diskusii o 18:00 hod.