Sobota, 19. jún, 2021 | Meniny má AlfrédKrížovkyKrížovky

Proti Slovanu sa Liptáci držali, no body nebrali

Domáci Liptáci nestačili ani v treťom zápase uplynulého týždňa keď podľahli v nedeľu (7. 3.) v 46. kole silnému súperovi bratislavskému Slovanu 1:4. Pre Mikuláš to bola desiata prehra v sérii.

V bráne Matej Bátory naskočil do stretnutia v 13 minúte a predviedol dobrý zákrok proti úniku bratislavského hráča.  V bráne Matej Bátory naskočil do stretnutia v 13 minúte a predviedol dobrý zákrok proti úniku bratislavského hráča. (Zdroj: Tomáš Kučera)
Súvisiaci článok Vlhová vyhrala obrovský slalom v Jasnej: "Splnil sa mi sen" Čítajte

LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ. Hostia boli od úvodu aktívnejší, zahrali si presilovku a Paluso trafil žrď. Ich tlak však zastavil faul Ondriša a aj keď domáci nevyužili presilovku, presadili sa pár sekúnd po jej konci. Oško poslal tvrdú strelu z ľavého kruhu, Parks vyrazil puk do Dunčka a od neho sa odrazil do siete. Slovan však vyrovnal presne za minútu, keď sa ocitol sám pred Kozlom Harris a bekhendom poslal puk pomedzi jeho betóny - 1:1. V ďalších minútach pokračoval veľký nápor hostí, ktorý vyústil do druhého gólu v 12. minúte. Opäť sa presadil Harris a opäť pomedzi betóny, tentokrát strelou spomedzi kruhov. Domáci tréner následne poslal do bránky Bátoryho. V ďalších minútach sa tempo upokojilo a chýbali i vyložené šance. Liptáci si v závere tretiny zahrali presilovku, ale bez gólového zápis.

Dohrali ju v úvode druhej tretiny, nasledovala ďalšia po faule Brodzinského, ale domáci počas nej takmer inkasovali, keď sa dostal do úniku Matoušek. Proti Bátorymu však nepochodil. Slovan sa opäť dostal do tempa, súpera zatlačil, vypracovali si šance, no na gól čakal až do záveru druhej tretiny. V 40. minúte využil početnú výhodu tvrdou ranou od modrej Brodzinski - 1:3.
V 42. minúte mohli definitívne spečatiť triumf hostí najprv Bortňák a po ňom z dorážky Matoušek, ale Bátory bol proti. Potom neuspeli domáci počas presilovky. Slovan si v ďalšom priebehu strážil náskok a v 52. minúte ho vylepšil v početnej výhode Zigo - 4:1.

HK 32 Liptovský Mikuláš - HC Slovan Bratislava 1:4 (1:2, 0:1, 0:1)

Góly: 7. Dunčko (Oško, Kapičák) - 8. Harris (O'Donnell, Peluso), 12. Harris (O'Donnell), 40. Brodzinski (O'Donnell, Harris), 52. Zigo (Peluso, O'Donnell). Rozhodovali: Kalina, Šefčík - Gegáň, Hercog, vylúčení: 5:6 na 2 min, navyše: Kalousek 10 min za vrazenie na mantinel, presilovky: 0:2, oslabenia: 0:0, bez divákov.
Liptovský Mikuláš: Kozel (12. Bátory) – Nemec, Kurali, Kapičák, Mezovský, Pavúk, Rusina, Valtola, Droppa – Rud. Huna, Uhrík, Štrauch - Michalík, Oško, Dunčko - Vybíral, Lištiak, Kalousek - Židek, Parobek, Duran
Slovan Bratislava: Parks – Ališauskas, Valach, Štajnoch, Bačík, Brodzinski, Maier, Beňo – O'Donnell, Harris, Peluso – Matoušek, Zigo, Lukošík - Rapáč, Bortňák, Kundrík - Jendek, Uram, Ondriš - Ožvald

Súvisiaci článok Mikuláš navýšil nelichotivé štatistiky Čítajte  Súvisiaci článok Oravec: Ak sa nebude hrať, môže to ovplyvniť aj mládež Čítajte

1. Blíži sa leto a s ním aj zvýšené utrácanie peňazí našimi deťmi
  2. Ako sa v lete správne starať o citlivú detskú pokožku?
  3. Dovolenka v Chorvátsku: stavte na overenú a obľúbenú klasiku
  4. Je lepšie zobrať si rozkladateľný obal alebo vytriediť plastový?
  5. Crème de la crème po slovensky
  6. Dream job pre programátorov: Silicon Valley na Slovensku
  7. Po Slovensku na motorke
  8. Jablone prinesú ovocie v podobe komfortného bývania
  9. Stačí mi elektromobil? Pozreli sme sa, ako je to s dojazdom
  10. Viete, čo jete, keď si kupujete pečivo dopečené v predajni?
  1. Posledné dni nešťastnej Anny Boleynovej
  2. Čo všetko je potrebné vedieť o ochrane očí počas leta
  3. Granátové jablko prekvapí vás chuťou i aktívnymi látkami
  4. Dovolenka v Chorvátsku: stavte na overenú a obľúbenú klasiku
  5. Ako sa v lete správne starať o citlivú detskú pokožku?
  6. Driverama má strategické partnerstvo s nemeckým Stop + Go
  7. Správna strava po tréningu: Siahnite po 100 % smoothie a šťavách
  8. Zázračná škola so zelenou strechou
  9. Čučoriedky - dokážu ochrániť váš zrak?

Víťaz druhého kola svetového pohára v nemeckom Marklebergu - Jakub Grigar

Mikulášsky kajakár Jakub Grigar, zvíťazil na druhom kole svetového pohára v nemeckom Marklebergu, kde po triumfe v semifinále svoju najrýchlejšiu jazdu zopakoval aj vo finále.