Pre Liptákov sa hokejová sezóna skončila

Hokejisti MHK32 Liptovský Mikuláš sa zaradili v historických tabuľkách na prvé miesto v počte inkasovaných gólov po základnej časti.

Liptovskomikulášska striedačka posledného zápasu sezóny. Liptovskomikulášska striedačka posledného zápasu sezóny. (Zdroj: Tomáš Kučera)
Súvisiaci článok Liptáčka prepisuje históriu. Získala veľký krištáľový glóbus Čítajte

LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ. Hokejisti Liptovského Mikuláša napokon nezvíťazili ani v poslednom tohtosezónnom vystúpení, keď v 50. kole základnej časti Tipos extraligy na svojom ľade podľahli hosťom z Maďarska 5:3. Oba tímy sa tak vzájomným duelom rozlúčili so sezónou, maďarský klub obsadil jedenáste miesto, Liptáci skončili na poslednej 12. priečke.
Pre Liptákov to bola 14. prehra v rade. Zároveň sa zaradili na vedúce miesto v historických tabuľkách v počte inkasovaných gólov v základnej časti, kde preskočili zo sezóny 2002/2003 Spišskú N. Ves. Tá mala na svojom konte 241 gólov. Mikulášania ho navýšili, keď dostali 252 gólov.

Miškovec mal expresný vstup do stretnutia. Už v 4. minúte našiel Rokaly v predbránkovom priestore Osterberga, ktorý namieril medzi betóny brankára Kozla a poslal hostí do vedenia. O tri minúty zvýšil na 2:0 pre DTVK Magosi a vyhnal Kozla z domácej bránky, nahradil ho Bátory. Ani on však nedokázal zastaviť gólostroj Miškovca. Už o necelú minútu neskôr dal tretí gól Csányi, ktorý presne zakončil ponad rameno Bátoryho. Liptákom dlhšie trvalo, kým sa otriasli, v 17. minúte dokázal znížiť z dorážky Uhrík.

Súvisiaci článok Marek Uram: Talent je len päť percent Čítajte

V druhej časti mal opäť návrh DVTK. V 24. minúte sa do dobrej streleckej príležitosti dostal Ritó, netrafil však odkrytú bránu, keď jeho pokus v poslednej chvíli zblokoval jeden z protihráčov. V polovici stretnutia však už namieril presne Osterberg, ktorý po prihrávke Ládu svojím druhým gólom v zápase zvýšil na 4:1 pre maďarský tím. Domáci kontrovali šancou Surového, znížiť sa však podarilo až Droppovi v 35. minúte.

Liptáci skúšali v tretej tretine ešte zdramatizovať zápas. V 49. minúte sa po vydarenej kombinácií dostal do zakončenia Štrauch, jeho pokus však obrana súpera zblokovala. Nádeje domácich definitívne schladil Walker, ktorý v 53. minúte strelil piaty gól hostí. Mikuláš sa v závere ešte snažil zmierniť výsledok, jedinou korektúrou stavu bol zásah Rudolfa Hunu na konečných 3:5.

MHk 32 Liptovský Mikuláš - DVTK Jegesmedvék Miškovec 3:5 (1:3, 1:1, 1:1)

Góly: 17. Uhrík (Nemec, Štrauch), 35. Droppa (Rud. Huna, Štrauch), 58. Rud. Huna (Nemec, Štrauch) - 4. Osterberg (Walker, Rokaly), 7. Magosi (D. Kiss, Galanisz), 8. Csányi (Vas), 30. Osterberg (Láda, Ritó), 53. Walker. Rozhodovali: Orolin, Goga – Jedlička, Janiga, vylúčení: 4:5 na 2 min, navyše Nemec - Ritó obaja 10 min za bitku, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, bez divákov.
MHk 32 Liptovský Mikuláš: Kozel (7. Bátory) – Nemec, Kurali, Droppa, Mezovský, Valtola, Rusina, Židek, Duran – Rudolf Huna, Uhrík, Štrauch – Michalík, Oško, A. Kiss – Vybiral, Surový, Dunčko – Haluška, Parobek, Kalousek
DVTK Miškovec: Adorján – D. Kiss, Wehrs, Fredriksson, Szirányi, Láda, Göz, Vojtkó – Miskolczi, Vas, Csányi – Rokaly, Osterberg, Walker – Ritó, Galanisz, Magosi – Révész

Súvisiaci článok Na liptovskom ľade sa žiadne prekvapenie nekonalo Čítajte  Súvisiaci článok Hokejovými vzormi sú mu dedo a otec Čítajte