Futbal

IV. liga

Lietavská Lúčka - Lisková 5:1 (3:0)
Gól Lisková: Dávid Kubala
V poslednom kole domáci rozhodli o svojom víťazstve už v prvej polhodine. Už v tridsiatejtretej minúte viedli 3:0. Všetky góly padli po hrubých chybách Liskovčanov. Tí síce znížili, domáci však rýchlo odpovedali a ďalšími dvoma gólmi uzavreli konečný výsledok na 5:1. Hostia okrem jediného gólu mali len dve šance, ale Lukáč v prvom polčase a Karlík v samom závere ich nedokázali premeniť. Liskovú tak čaká v budúcom ročníku horúca piata liga, v ktorej bude účinkovať až osem mužstiev z Liptova. -nem-

V. liga

L. Hrádok – Or. Jasenica 1:0 (0:0)
V poslednom majstrovskom zápase sezóny medzi sa hral obojstranne svižný futbal, ale zväčša medzi šestnáskami. Jedinú gólovú príležitosť v prvom polčase mali domáci. Gálet kolmou prihrávkou vysunul Cibuľu, ktorý samostatný nájazd za pomoci brankára zakončil vedľa. V druhom polčase Budvesel prihral Černákovi strelou do šibenice dal gól a ako sa neskôr ukázalo, aj víťazný. Dobrý Gáletov center hlavičkoval Kozub ponad bránku hostí. V závere zápasu brankár hostí vyrazil prudkú strelu Budvesela. Posledné slovo Jasenica, ale Madleňák samostatný nájazd pre domácim brankárom nepremenil. -pf-

Jednoznačný víťaz

Najvyššia oblastná súťaž vo futbale mala na programe 26. kolo. Víťaz súťaže Ludrová rozdrvila doma Beňadikovú a poslala ju domov s poltuctom. Poltucet uštredrili aj Jamničania domácim Stankovanom, ktorým skomplikovali situáciu v boji o záchranu, keď tiež zachraňujúce sa Lúčky doma najtesnejším rozdielom porazili Černovú. V domácom prostredí v tomto kole prehrala Likavka v susedskom derby s V.Dubovou, L. Lúžna so Smrečanmi Žiarom a Kvačany so Sliačmi.
O tom, kto bude vypadávajúcim mužstvom sa rozhodne až v dohrávke 26. 6. o 17.00 h., kde sa stretnú: Vlachy – Kvačany, Sliače – Smreč.Žiar, Švošov – Jamník, L. Lúžna – V. Dubová, Stankovany – Beňadiková, Likavka – Černová a Ludrová – Lúčky.

Kvačany – L. Sliače 1:2 (1:1)
Góly: V. Ďuroň – Lakatoš, Gejdoš
K vyrovnanému zápasu, ktorého herná stránka bola slabá, by svedčil remízový záverečný stav, ale na to boli domáci málo dôrazný. Mali menej futbalového šťastia. -jk-

Stankovany – Jamník 0:6 (0:1)
Najlepší hráči: Ľ. Junas resp. J. Handrk
V Stankovanoch sa hral jeden z posledných existenčnýh zápasov v boji o záchranu v I. triede. Napriek tomu domáci mali pred začiatkom zápasu problém dať vôbec dokopy jedenásť hráčov! V prvom polčase sa hral obojstranný futbal, v ktorom padol len jeden gól do domácej siete. Druhý polčas sa už niesol v znamení hernej prevahy hostí, ktorí postupne zvyšovali svoj náskok až na konečných šesť gólov. V závere zápasu, za úmyselnú hru rukou v pokutovom území, dostali zbytočnú, červenú kartu domáci hráči I. Junas a za následnú zrážku rozhodcu aj ďalší hráč domácich Ľ. Čieško. Zápas sa hral na dobrom teréne a určite bol zaťažkávajúcou skúškou pre mladého hlavného rozhodcu, Mastisa, ktorý tento zápas zvládol. -plo-

Najlepší hráči: Meško, Hadváb – Janek
Domáci už v trinástej minúte viedli 3:0. Do konca polčasu nevyužili množstvo príležitostí ba ani pokutový kop. Po polčase sa obraz hry nezmenil, no nemohli sa strelecky presadiť. Jednoznačné víťazstvo potvrdili ďalšími troma gólmi a jednoznačne zvíťazili. -pkm-

Lúčky – Černová 3:2 (2:2)

Rozhodne posledné kolo

V II. triede bolo na programe tiež 26. kolo. O postupujúcom sa nerozhodlo. Iľanovo doma zachraňovalo víťazstvo v polsednej minúte a L. Teplá presvedčivo vyhrala v Ľubeli. Výhodnejšiu pozíciu má pred záverečnou dohrávkou Iľanovo, ktorému stačí doma vyhrať. Zachraňujúce sa Vavrišovo nepricestovalodo Východnej, čím pomohlo Bobrovcu, ktorý však neuspel v P. Ľupči, ale pred Vavrišovom má k dobru tri body. Najtesnejším rozdielom doma vyhral aj B. Potok nad Hubovou, ale to nič nemení na fakte, že najmenej rok bude hrať tretiu triedu. Doma prehral okrem Ľubele aj L. Ján s dobre hrajúcou pribylinou.
V dohrávke sa 26. 6. o 17.00 h. stretnú: Podtureň – L. Revúce, Demänová – L. Teplá, Iľanovo – Hubová, Ľubeľa – Bobrovec na ihrisku v Bobrovci, B. Potok – Vavrišovo, P. Ľupča – Pribylina a Východná – L. Ján.

L. Ján – Pribylina 1:3 (1:2)
Góly: Nízky – Račko 2, Jurík
Najlepší hráči: Nízky – Jarčo
V Kvalitnom zápase zaslúžene zvíťazili technickejší hostia. -kor-

Východná – Vavrišovo 3:0
Vo východnej futbaloví fanúšikovia zápas nevideli, pretože hostia na zápas nepricestovali. -sta-

P. Ľupča – Bobrovec 2:1 (0:0)
Góly: Frič, Krížovský – Janičina
Najlepší hráči: Odlevák – Benikovský
Zápas bol priemernej úrovne. Domáci nepremenili množstvo vyložených šancí. Výsledok je spravodlivý. -ryb-

B. Potok – Hubová 2:1 (0:0)
Góly: M. Kendera 2
Najlepší hráči: M. Kendera – D. Lelek
Zápas bol vyrovnaný, aj keď domáci boli herne lepší a po dlhšom čase sa tešili z víťazstva. -dv-

Iľanovo – Podtureň 1:0 (1:0)
Gól: Gejdoš
Najlepší hráči: Hablák – Mynarčík
Hostia sa predstavili ako ambiciózny kolektív s dobrým pohybom. Domáci sa len veľmi ťažko presadzovali v strede poľa proti dobre organizovanej obrane hostí. O výsledku dramatického stretnutia sa rozhodovalo až v jeho závere. -bt-

L. Revúce – Demänová 4:1 (3:1)
Góly: B. Kuriš 2, M. Pánči, Kučera – B. Krajčí
Najlepší hráči: B. Kuriš – B. Krajčí
Domáci hrali pekný, rýchly a technický futbal, čoho korením bol prvý gól. Hostia vyrovnali z jedenástky. Potom domáci ovládli hru dokonca zápasu. Pekný futbalový záčitok pokazil len hlavný rozhodca, ktorý vylúčil dvoch domácich hráčov pár minút pred koncom zápasu. -dp-

Ľubeľa – L. Teplá 1:4 (0:0)
Góly: J. Oško – P. Hrbček 2, M.Krajči
Najlepší hráči: P. Oško - P. Hrbček
V priemernom zápase hostia potvrdili vzostup formy a v dôležitom stretnutí zaslúžene zvíťazili. -jo-

Ondrašová remizovala

V III. B triede sa hralo posledné kolo. Víťaz súťaže a postupujúci do II. triedy L. Ondrašová remizovala vo V. Porube a remízou sa skončilo aj stretnutie L. Ondrej – Hybe. V ostatných stretnutiach vyhrali domáce mužstvá. I napriek prehre v Ploštíne na druhom mieste skončila Uh. Ves a tretie miesto uhral na jar veľmi dobre hrajúci L. Ondrej. Posledná skončila V Poruba.

P. Lehota – Jakubovany 2:0 (0:0)
Góly: P. Urban, P. Staroň
Domáci sa už v prvom polčase predbiehali v zahadzovaní šancí. V druhom polčase domáci strelili rýchly gól, a následne druhý. Domáci pokračovali v zahadzovaní šancí. -kle-

L. Ondrej – Hybe 3:3 (1:2)
Hostia pôsobili na ihrisku futbalovejším dojmom. Domáci v prvom polčase nepremenili nieoľko vyložených šancí, čo sa im vypomstilo a inkasovali dva góly. Na konci prvého polčasu domáci strelili gól, ktorý ich vrátil do zápasu. Na začiatku druhého polčasu sa zranil domáci hráč a domáci dohrávali o desiatich. Na konci zápasu si hostia strelili vlastný gól. Hostia avšak v poslednej minúte vyrovnali. -uli-

L. Kokava – L. Trnovec 2:1 (1:0)
Góly: Ľ. Porubian, J. Jurčo
Celozápasová herná prevaha domácich vyústili do dvoch strelených gólov, ktoré zaručili zaslúžené víťazstvo. Hostia hrali otvorený futbal, no vypracovali si minimum šancí. V slušnom zápase dobre rozhodoval rozhodca Kružliak. -zor-

Ploštín – Uh. Ves 1:0 (0:0)
Góly: A. Balco
Najlepší hráči: A. Balco, L. Husarčík