Nedeľa, 17. január, 2021 | Meniny má NatašaKrížovkyKrížovky

Infarktová baráž s humenským šťastím

Futbalisti z Humenného a L. Mikuláša sa stretli v sobotu 9. júla v barážovom stretnutí o postup do druhej futbalovej ligy.

Spišská Nová Ves/ L. Mikuláš - Pravdepodobne nikto z viac ako dvoch tisícok divákov neľutoval, že v daždivom počasí meral cestu na štadión, pretože odmenou im bol zápas s priam infarktovým scenárom. Keď sa už všetci minútu pred koncom predĺženia chystali na jedenástkovú lotériu, ktorá by hladinu adrenalínu zdvihla do maximálnej výšky, potvrdil Frajkor povesť kanoniera a rozhodol, že humenské davy na tribúne i hráči na ihrisku „chytali“ srdcovú slabosť od radosti kým Liptáci nehybne ležali, alebo mĺkvo sedeli na trávniku a zažili jednu z najsmutnejších chvíľ ich futbalového života. Šťastie sa tentoraz priklonilo na stranu Humenného.

Zápas sa začal veľmi opatrne. Tréneri stanovili taktiku futbalového boja tak, že obe mužstvá vychádzali zo zabezpečenej obrany v snahe neurobiť chybu na ihrisku. Prvá strela na brankára Humenného išla až v 13. minúte, keď nebezpečne zakončoval Ballúch, ktorý o minútu opäť pohrozil strelou ponad svätyňu Humenčanov. Od tejto chvíle začala mať hra spád a diváci sa tešili pohľadnému futbalu. Liptáci opätovne nebezpečne strieľali do priestoru brány. V polovici prvého polčasu Liptáci začali zle kombinovať, strácali veľa lôpt a tým aj stred poľa. Humenné to využívalo, ale iba zo štandardných situácií. Obrana spolu s brankárom Kubáňom úspešne zlikvidovala sériu priamych a rohových kopov. Avšak v 28. minúte Fajkor hlavou prekonal doposiaľ neprekonateľný štít v podaní obrany L.Mikuláša. Liptáci zabojovali a v 43. minúte sa dočkali zaslúženého ovocia, keď po perfektnej akcii Bezák po prihrávke Kašpara a Ballúcha vyrovnal.

Druhý polčas začali aktívnejšie Mikulášania, ale ich strely iba vystrašili brankára hostí. Humenné opäť pohrozilo strelami z trestných kopov. V 80. minúte po rohu Húska nevyužil dobrú gólovú šancu, keď minul loptu. O deväť minút nato spálil najväčšiu šancu Humenného Beňo. Nasledovalo predĺženie dvakrát pätnásť minút. V predĺžení sa opäť začalo hrať veľmi opatrne, nikto nechcel urobiť chybu. V 25. minúte predĺženia založil peknú akciu Bezák cez Blaščíka a ten poslal do najväčšej šance predĺženia Švárneho, ktorý trestuhodne minul bránu. V poslednej minúte smeroval center do šestnástky Liptákov, lopta padla na hlavu Fajkora a ten zabezpečil s patričnou dávkou futbalového šťastia Humennému postup do druhej ligy.

Prezident FK Tatran NAO L. Mikuláš - Milan Mikušiak:
Nechcem ani uveriť tomu, čo sa stalo na futbalovom ihrisku v Spišskej Novej Vsi. Jeden maličký okamih nepozornosti či straty koncentrácie a celé snaženie vyšlo nazmar. Aj napriek obrovskému sklamaniu, ktoré prežívam, musím po upokojení s odstupom času skonštatovať, že spoločne s hráčmi, trénermi, funkcionármi a našimi fanúšikmi sme videli v Sp. Novej Vsi jedno krásne futbalové predstavenie mikulášskych futbalistov v ich novodobej histórii.
Hráči mikulášskemu futbalu určite neurobili hanbu, práve naopak, potešili svojím herným prejavom a taktickou hrou.Viacerí pozorovatelia konštatovali, že naše mužstvo bolo technickejšie, s lepším štartom na loptu, dynamickejšie, ale bohužiaľ aj s menším šťastím.

Chybička v závere zápasu sa nám stala osudnou a stála nás postup do druhej slovenskej futbalovej ligy. Zároveň nás táto chyba upozornila, že mužstvo potrebuje viac takýchto zápasov, v ktorých sa zoceľujú charaktery hráčov. Treba podotknúť, že naše rozhodnutie prihlásiť sa do baráže nebolo vôbec ľahké. S odstupom času konštatujeme, že to bol správny krok, lebo sme sa presvedčili, že pri systematickej práci s futbalom v L. Mikuláši, vieme vzdorovať súperom, ktorí už okúsili prvo a druholigové trávniky. Ako prezident klubu som presvedčený, že keby sa nášmu klubu dostalo takej podpory či už zo strany sponzorov, alebo mesta ako je to napríklad v Humennom, čo vyplynulo zo vzájomnej predzápasovej debaty, tak v L. Mikuláši sa druhá liga určite hrať bude. Dúfam, že tento výsledok pomôže nášmu klubu k tomu, aby sme sa aj v seniorskej kategórii pokúšali v blízkej budúcnosti o postup do vyššej súťaže.

1. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov
  2. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku
  3. Zima v koži atopika: aká je starostlivosť o pokožku s ekzémom?
  4. Zákazníkov čoraz častejšie zaujíma pôvod výrobkov, ktoré kupujú
  5. Už iba dnes si môžete predplatiť SME.sk na rok len za 28 eur
  6. 10 vecí, pre ktoré sa oplatí navštíviť Dominikánsku republiku
  7. Historická revue: Kam sa podeli Kumáni, Valasi a iné etniká?
  8. Wellness trendy, rozhovory a rady pre lepšie zdravie
  9. Oktagon 20: Pikantné súboje prinesú aj zápas o titul!
  10. Tipni si na Petru Vlhovú a získaj 10 eur
  1. MATADOR Group mení vizuálnu identitu značky
  2. Fokus očná optika sa stala exkluzívnym partnerom značky Nikon
  3. Turizmus za účelom estetickej chirurgie v čase pandémie
  4. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku
  5. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov
  6. Akčný výpredaj v PLANEO Elektro – to sú ceny nižšie až o 60 %!
  7. Zima v koži atopika: aká je starostlivosť o pokožku s ekzémom?

V noci udrú silné mrazy

Meteorológovia vydali pre severné Slovensko výstrahy.

V černovskom chotári zachraňujú studničky starých otcov

V Černovskom chotári mali vyše dvadsať studničiek, miestni dobrovoľníci sa pustili do ich obnovy. A darí sa im to, studničky sú nielen funkčné, ale naozaj pôsobivé.

Studničku obnovili nadšenci z turistického oddielu a Valent Janči, ktorý ju namaľoval.

Liptáci proti Zvolenu opäť bez bodu

Hokejisti Zvolena zvíťazili v piatkovom zápase 31. kola Tipos extraligy na ľade Liptovského Mikuláša 3:1. Pripísali si tak šiesty triumf za sebou. Naopak, domáci Liptáci utrpeli piatu prehru v sérii.

Liptovský Mikuláš v bielo-červenom vyšiel na svojom domácom ľade proti Zvolenu naprázdno.