Ružomberok – „S futbalom som začínal v Hlinku pod Hostýnom, potom prišiel prestup do Holešov. V devätnástich rokoch som sa dostal do Zlína. Ďalej nasledovalo šesť sezón v Baníku Ostrava. Cez „béčko“ som sa tu dostal do prvého mužstva.“ Takto stručne sa nám futbalovo predstavil 27–ročný obranca Jozef Dvorník, ktorý pred niekoľkými dňami sa na tri roky upísal Ružomberku.
Môžete nám bližšie opísať váš prechod z Ostravy na Slovensko?
- Nezakrývam, mal som v Baníku určité problémy s trénerom Jarabinským. Ďalšiu spoluprácu som si ani nevedel predstaviť. Hoci moja zmluva znela ešte na rok, dostal som nejaké ponuky. Tá ružomberská sa mi javila ako najlepšia a najkorektnejšia. Ako prvý ma oslovil tréner Komňacký, pod ktorého vedením som už hral v Baníku pri zisku českého titulu. Potom nasledovalo rokovanie s majiteľom ružomberského klubu pánom Fiľom. Vo štvrtok, dva dni pred štartom ligy, som sa prvý raz objavil v Ružomberku. Na druhý deň sme ešte dolaďovali niektoré veci a v sobotu už nastúpil proti Interu.
Ako sa vám páči v novom prostredí?
- Všetko je v pohode. „Kluci“ v kabíne ma prijali super. Prostredie je tu krásne. Už mi len zostáva veriť, že sa nám bude dariť a v kolektíve zavládne herná pohoda.
Priznajte sa, váš premiérový „majstrák“ v ružomberskom drese však nebol najvydarenejší...
- Súhlasím, nehrali sme vzadu dobre. Aj ja som urobil chyby. Nechcem sa vyhovárať, ale do sezóny som vhupol priamo z fyzickej prípravy, bez nejakého rozohratia sa. Trénoval som s „béčkom“ Baníka a v danej etape bol skôr dôraz kladený na kondíciu. Sám som cítil, že to nie je ono. Samozrejme, chýbala aj zohratosť. Veď s novými spoluhráčmi som sa na spoločnom tréningu stretol akurát deň pred „majstrákom“. Všetko prebehlo rekordne rýchlo.
Čo považujete za svoju najsilnejšiu zbraň?
- Jednoznačne hru hlavou. Úspešnosť v hlavičkových súbojoch. A myslím si, že trochu aj dôraz.
Čo z doterajšej vašej kariéry má najväčšiu cenu?
- Titul s Baníkom v ročníku 2003/2004 a zisk pohára v ďalšej sezóne.
Kedy vám vo futbale bolo najhoršie?
- Asi po ťažkej operácii kolena. Bolo to zhruba pred dva a pol rokom. Nepríjemné zranenie ma vtedy poriadne pribrzdilo. Stál som asi sedem mesiacov.