Štvrtok, 8. december, 2022 | Meniny má Marína

Futbal

III. LIGA

Už ôsmy rok v nepretržitom slede FK Tatran NAO Liptovský Mikuláš

Liptovský Mikuláš - Už do ôsmeho ročníka v nepretržitom slede nastúpia futbalisti L. Mikuláša. Okrem L. Mikuláša už iba Bytča a Čadca spoluúčinkujú nepretržite v III. lige Stred. Aj táto skutočnosť dokumentuje, aké ťažké je udržať sa v takej náročnej súťaži akou III. liga je. Samozrejme, ani nový ročník nebude ľahký. Svedčí o tom skutočnosť, že je to ročník, po ktorého skončení v rámci slovenského futbalu dôjde k celoštátnej reorganizácii súťaží, ktorá zasiahne aj III. ligu. O tomto, aj o pripravenosti klubu, sme sa porozprávali s prezidentom FK Tatran NAO L. Mikuláš Milanom Mikušiakom.

Pán prezident, čo sa vlastne v súťažnom ročníku 2005–2006 v III. lige Stred bude diať z hľadiska reorganizácie?

Ako vieme od súťažného ročníka 2006-2007 bude usporiadanie jednotlivých líg nasledovné: Extraliga – 12 mužstiev, I. liga – 12 mužstiev, a budú dve II. ligy Východ a Západ, obe po 14 mužstiev a následne štyri III. ligy po 16 mužstiev. Víťaz z našej súčasnej III. ligy postúpi priamo do I. ligy a ďalších šesť až sedem mužstiev z čela tabuľky postúpi do druhej ligy Východ. Ostatné mužstvá zo siedmeho až pätnásteho miesta ostanú v III. lige, ktorú doplnia tri až štyri mužstvá zo IV. ligy.

Aké plány pri tejto reorganizácii má FK Tatran NAO?

Naším hlavným cieľom je v konečnej tabuľke skončiť do siedmeho miesta, ktoré nám ešte bude umožňovať priamy postup do II. ligy Východ. Dobrá pozícia v konečnej tabuľke môže po tohtoročných skúsenostiach dať opäť príležitosť hrať baráž o postup do I. ligy, pretože je dosť pravdepodobné, že niektoré mužstvá z III. líg, aj keď si vybojujú postup do I. ligy, nebudú mať z rôznych príčin záujem postúpiť vyššie. My sme už akú takú skúsenosť s tohtoročnou barážou mali. Poučili sme sa, ako treba postupovať pri takýchto stretnutiach a to nás predurčuje v prípade priaznivého konečného umiestnenia opäť sa zapájať do takejto hry.

Káder mužstva ostal nezmenený?

Káder mužstva sa vždy po skončení každého ročníka mení niekedy menej, niekedy viac. K zmenám v kádri: odišiel brankár M. Kubáň do III. Českej ligy. Kokavec sa vrátil do Palúdzky. O predĺžení hosťovania M. Švárneho z Liskovej sme zatiaľ neuvažovali. Takisto je to aj v prípade T. Kopernického z L. Hrádku. Do mužstva prišli brankár Frigmanský z L. Hrádku, záložník Kaličák z Turčianskej Štiavničky. Droppa zo Z. Poruby a z hosťovania v L. Hrádku sa vrátil Budvesel a Devečka. Z dorastu prišiel Králik a mladší Budvesel. Ďalší dorastenec Malacký už striedavo pôsobil v minulom futbalovom ročníku v A mužstve a teraz s ním už počítame natrvalo. Z tých hráčov sa doplní základný káder mužstva na sedemnásť až osemnásť hráčov. Som rád, že v kádri ostal na najbližší ročník aj náš najskúsenejší hráč Miro Laco, ktorý avizoval potrebu zmeny po minulom ročníku. O to je dôležitejší náš boj o postup do II. ligy. M. Laco nám svojou súčasnou skvelou formou bude určite nápomocný. Svoju formu dokázal potvrdiť aj na majstrovstvách Európy amatérov v Poľsku, kde naši hráči získali bronz. M. Laco patril k najlepším hráčom šampionátu.

Došlo aj k trénerskym zmenám?

Áno, aj na trénerskych postoch sa udiali zmeny. Tesne pred barážovým stretnutím s Humenným odstúpil z funkcie tréner Páleník, ktorý si našiel angažmán v Ružomberku ako tréner béčka. Mužstvo do baráže viedla trojica trénerov Pleva, Urbanovič a Kralčiak. Po skončení baráže ostal pri mužstve ako hlavný tréner Pleva a jeho asistentom sa stal Kralčiak. Tréner Urbanovič bol u nás len na výpomoci kvôli barážovému stretnutiu, za čo mu treba poďakovať. V súčasnosti Urbanovič vedie mužstvo Z. Poruby.

Dobré účinkovanie v súťaži podmieňuje aj dobré ekonomické zázemie. Ako je to vo vašom klube?

Čo sa týka rozpočtu na súťaž, ten je podobný ako to bolo v druhej polovici predchádzajúceho ročníka. Mužstvo bude hrať za prémie za získané body a vypíšeme aj cieľovú prémiu za dosiahnuté umiestnenie, ktoré zabezpečí postup do II. ligy. Pravdepodobne to bude musieť byť šiesta, alebo siedma priečka v konečnej tabuľke. Závisí to od počtu mužstiev, ktoré vypadnú zo súčasnej II. ligy stredného a východného Slovenska.

Postup do II. ligy Východ bude znamenať aj zvýšenie úrovne technického vybavenia klubu?

Samozrejme, už pred minulosezónnou barážou sme začali s niekoľkými úpravami, ktoré budú nutné aj v prípadnej II. lige. Rozširujeme striedačky na trinásť sedadiel, upravujeme šatne a sociálne zariadenia tak, aby v prípade postupu boli pripravené. Problémom je vybudovanie WC pri hlavnej tribúne pre divákov, ale to asi bez pomoci mesta nedokážeme riešiť. Ostatné vybavenie nášho štadiónu je zatiaľ v poriadku.


Chcú sa dostať do východnej skupiny II. ligy

Ružomberok - Aj keď najmä v jarnej časti bolo neraz problémom vôbec dať jedenásť mužov dokopy, ružomberská rezerva skončila v uplynulej sezóne štvrtá, čo je doteraz jej najlepšie umiestnenie v treťoligovej spoločnosti. Rovnanú priečka by určite v MFK brali i po skončení ročníka 2005-2006. „Skončiť do 5. až 6. miesta, taký cieľ sme dostali,“ prezrádza tréner Ľubomír Páleník, ktorý prevzal v lete béčko po Jánovi Hasprovi, st. „To znamená postúpiť do novovniknutej východnej skupiny II. ligy. Samozrejme, hlavnou našou povinnosťou je príprava hráčov pre A tím a tiež dať priestor tým, ktorí sú po zranení, alebo za prvé mužstvo menej hrávajú.“

Zámerom Ružomberčanov je vybudovať z toho mančaftu skutočnú juniorku, akúsi prestupovú stanicu medzi dorasteneckou a seniorskou kategóriou. Ľ. Páleník má svoj štrnásťčlenný kmeňový kolektív, ktorý chce dopĺňať hráčmi z áčka. „Napriek tomu, že mužstvo v prípravných stretnutiach nastrieľalo pomerne dosť gólov, najväčším problémom je útok. Na tento post nemáme hráčov,“ tvrdí tréner. Do úvodného „majstráku“ budú mať páleníkovci za sebou deväť zápasových previerok s veľmi slušnými výsledkami. Svoje domáce stretnutia MFK Ružomberok B/Ľubochňa bude hrávať, ako doteraz, v nedeľu dopoludnia (o 10.30 h) v Ľubochni.V. LIGA SKUPINA B


Hráči musia zmeniť prístup ku hre

Liptovský Hrádok - Po skončení sezóny 2003-2004 prišla futbalová mapa Liptova o povzbudzujúci faktor – Liptovský Hrádok stratil štvrtoligovú príslušnosť, ktorú ako nováčik prezentoval na štvrtom, neskôr dokonca na druhom mieste. Vypadnutie znamenalo nevyhnutnosť konsolidácie kádra pre sezónu 2004-2005, s nádejou na návrat bývalých úspechov. Tajomník Pavel Frigmanský na úvod nášho rozhovoru pred nastávajúcou sezónou zdôraznil, že v rámci konsolidácie kádra očakávali umiestnenie v strede tabuľky. Nestalo sa a Hrádočania sa ocitli nad čiarou zostupu.

„Žiaľ v polovici jarnej časti nás začali prenasledovať zranenia a choroby hráčov, ktoré postupne znamenali odsunutie do bojov o záchranu.“ Hrádok sa zachránil až v posledných kolách víťazstvami 3:1 nad silnou Liptovskou Štiavnicou či Palúdzkou a 1:0 s Oravským Podbielom. Konkurencieschopnosť mužstva bašty Horného Liptova podľa tajomníka narúša typický problém liptovských mužstiev – fluktuácia hráčov. Odchádzajú do zahraničia, no nie za futbalom ale za výhodným zamestnaním. Do aktuálneho – veľmi úzkeho – trinásťčlenného kádra by mal do 1. septembra pribudnúť Tomáš Michalec z Brezna, vo vybavovaní sú Martin a Ondrej Pačanovci, nezabúda sa na spoluprácu s Liptovským Mikulášom. Pre sformovanie kádra budú teda rozhodujúce posledné dni pred ligou prípadne augustový prestupový termín. Napriek záchrane v Hrádku vymenili šéfa lavičky – novým trénerom sa stal Branislav Urban.

Problémom je nedostaok času na kvalitnú prípravu, čo ešte zhoršujú dovolenky, zamestnanie či brigády hráčov. Mládež aj má záujem, ale horlivý nádejný adept sa skoro, často už po mesiaci vzdáva. Frigmanskému to nie je ľahostajné, veď okrem mužov a dorastencov sa venuje trénovaniu žiakov už dvadsať rokov. Najúspešnejším bývalým futbalovým žiakom Hrádku je súčasný top útočník Žiliny a druhý najlepší strelec najvyššej futbalovej ligy uplynulej sezóny Ivan Bartoš. „Hlavným sponzorom futbalu a celej TJ ( + volejbal, šach, turistika a rekreačná telesná výchova) je dlhodobo miestna Tesla, veď inak by bolo ťažko zabezpečiť hlavne náklady na dopravné vo všetkých kategóriách. Očakáva sa zmena legislatívy a perspektívne sú úvahy o revitalizácii športového komplexu s predpokladom zvýšenia záujmu zo strany náročnejších zákazníkov a fanúšikov. Ale bez zmeny prístupu hráčov k samotnej hre je tento cieľ ťažko dosiahnuteľný“ reálne skonštatoval tajomník Pavel Frigmanský na záver.


V Závažnej Porube má šport zelenú

Závažná Poruba - Bývalá murárska obec Závažná Poruba, ktorá vychovala množstvo osobností pre oblasť stavebníctva dnes získava vďaka aktivitám svojho športového klubu, krásnemu, ale aj na prostriedky náročnému areálu punc športovo – rekreačného strediska. Miestni futbalisti obsadili v piatoligovej súťaži stred tabuľky. Prečo nebojovali o špičku ako by sa na také podmienky patrilo ? Na otázku odpovedal predseda klubu Pavel Beťko: „Uplynulá sezóna bola dvojtvárna, po jeseni sme skončili na jedenástom mieste – sedem – osem bodov sme stratili chybami brankára a najmä v zápasoch s Palúdzkou či Dúbravou bolo našou slabinou premieňanie gólových príležitostí. Príprava a účinkovanie nového trénera Jána Plevu urobilo z nás mužstvo s druhým najlepším bodovým ziskom. Významne zapracoval najmä na kondícii hráčov. Ustálil sa brankársky post, oporou sa stal Marián Vozár. Ukázala sa vnútorná súdržnosť mužstva a efektivitu pomohli zvýšiť mladé talenty – Beťko, Droppa, Kustra, Koreň. Priniesli oživenie, zrýchlenie hry. Prejavilo sa to v dramatickom súboji s Bešeňovou hokejovým výsledkom 5:4, rozdrvením Liptovského Hrádku 6:1.

Typickým herným štýlom Závažnej Poruby je technický futbal s rýchlym prechodom do útoku.“ zhodnotil predseda výstižne celú uplynulú sezónu. Ale, ako sa vraví, nezaspi na vavrínoch – napriek vzornej tréningovej morálke nastalo uspokojenie a ohlásila sa vlna odchodov – Pavol Debnár, Stanislav Motrinec ( obaja Iľanovo ), Igor Vyskočáni ( Partizánska Ľupča ), Marek Hlušák, Tomáš Zemko ( obaja Beňadiková ), Miroslav Droppa ( Liptovský Mikuláš ), na pracovno – študijný pobyt v USA odišiel Martin Macík a Milan Beňo zamieril za futbalom do Čiech. „Citeľné straty sú najmä v obrane a bude problém ich nahradiť. Novému trénerovi Rudolfovi Urbaničovi pribudli do obrany Marián Nízky (Palúdzka), Martin Kováč (Liptovský Mikuláš), záloha – Peter Maťko (Liptovský Mikuláš). Z dorastu definitívne prešli Matej Beťko, Peter Perašín, Matúš Hladký, Martin Harakaľ, striedavo v áčku pomôže aj Martin Kustra. Skúsenosťou mladým pomôžu Mikulášania Peter Maťko a Martin Kováč“ uzavrel Beťko otázku kádra a lavičky. Sľubné výsledky priniesli prípravné zápasy: „Zvíťazili sme nad Turčianskou Štiavničkou 2:1 a hladko nad Smrečanmi – Žiarom 5:1“ skonštatoval manažér klubu Ján Mlynček. Porubania úspešne reprezentovali región aj na turnaji v poľskom Ostrowsku: „ Do finále sme postúpili na pokutové kopy po remíze 2:2 s Waxmundom a celkové víťazstvo získal regionálny výber zdolaním domáceho Ostrowska 3:2. U našich severných susedov sa hrá oveľa drsnejšie, ale naši osemnásti hráči, hoci doráňaní, vydržali tvrdé osobné súboje.“ V novej sezóne sa očakáva pobyt v pokojnom strede tabuľky a znepríjemňovanie života favoritom, ktorí sa bohato posilnili nákupmi. „ Favorizujeme Liptovskú Štiavnicu a Dúbravu, úlohu čierneho koňa môžu zohrať Oravská Jasenica prípadne Bešeňová.“ zatipoval si predseda Beťko.

Futbalu a vôbec športu v Závažnej Porube pomáha v prvom rade obec na čele so starostom, bývalým futbalistom Pavlom Baránim a zapájajú sa aj mnohé firmy. Dnes to bez podpory nejde. Veď klub sa chce zamerať na výchovu kvalitných odchovancov, ktorých možno perspektívne aj predávať a ktorí budú mať šancu aj vo vyšších súťažiach. Žiaci hrávajú II. ligu, kde doprava zhltne ročne 200 000 korún, dorastenci patria medzi špičku V . ligy ( 2. miesto ). Porubania sa môžu pochváliť najvyššou návštevnosťou piatej ligy. Na zápasy chodieva dvesto – päťsto divákov, na derby šesťsto. Určite zohráva úlohu aj príťažlivý areál, ktorý je všešportový. Slúži aj tenistom, rekreačnej telesnej výchove a turizmu. Pútavými pre záujemcov sú trofeje vystavené v spoločenskej miestnosti. Plánuje sa ďaľšie rozšírenie areálu smerom k Liptovskému Jánu o veľké tréningové ihrisko včítane návrhu projektu pre SFZ s umelou trávou. To všetko výhodne dopravne dostupné takže športový optimizmus je namieste. Zrejme nie náhodou v tomto krásnom prostredí vyrástol rovnako výborný športový komentátor (Ivan Niňaj) ako aj výborný básnik (Milan Rúfus).


I. TRIEDA DOSPELÍ


Futbalistov si vychovávajú sami

Iľanovo - V súťažnom ročníku 2004-2005 sa futbalistom TJ Iľanovo podarilo po dvojročnom účinkovaní v II. triede opäť postúpiť do najvyššej oblastnej súťaže. Bol to nesmierne náročný krok, pretože na postup si brúsili zuby viaceré družstvá. O postupovú, čiže prvú priečku v tabuľke, ktorá zaručovala postup do vyššej súťaže sa bojovalo až do poslednej minúty. A to doslova. Po poslednom, vyhratom zápase sa tak mohli spoločne radovať s vernými fanúšikmi, ktorí verili a podporovali nielen na domácom ihrisku, ale aj na ihriskách súperov. „Musím podotknúť, že najskalnejší fanúšikovia patrili medzi najstarších a za to im patrí aj toto verejné poďakovanie. Neopustili nás, aj keď sa mužstvu nie vždy tak darilo, ako si to oni predstavovali. Ale taký je šport. O to viac radosti sa im zračilo na tvárach po poslednom úspešnom kroku a to bol dôvod na oslavu tejto radosti. Skutočne sme si všetci vydýchli a zároveň sa radovali z postupu, pretože tradícia futbalu v Iľanove hovorí, že kvalita tu bola vždy na pomerne solídnej úrovni a naše mužstvo vždy hrávalo poprednú úlohu v najvyššej oblastnej súťaži. Jednu sezónu sme dokonca hrali aj V.ligu,“ dozvedeli sme sa od Vladimíra Kuba, trénera iľanovských futbalistov. V každom športovom klube v amatérskych podmienkach sa všetko odvíja od kádra, ktorý sa podarí vytvoriť. Dobrý kolektív, v ktorom panujú dobré vzťahy, chuť trénovať, kde je radosť z úspechu a športu ako takého, v takom kolektíve je radosť pracovať aj pre trénera.

„Tak to bolo aj v našom prípade pri postupe do I. triedy. Ale to je len jedna stránka. Tou druhou, nemenej dôležitou je vhodné dopĺňanie kádrov. Ak sa pracuje v klube systematicky od najmladších žiačikov cez dorastencov, obyčajne je dopĺňanie kádrov oveľa ľahšie, pretože vždy z tej mladšej generácie je prísun hráčov do vyššej kategórie. U nás sa to prejavilo naplno až teraz, pretože v minulých 10 rokoch sa skutočne v kategóriách mládeže pracovalo systematicky. Žiaci a dorastenci taktiež dosiahli úspechy vo svojich súťažiach. To je veľkým prínosom pre klub, pretože finančná situácia nikdy nie je taká, aby sme si mohli dovoliť veľké nákupy hráčov. Aj preto väčšina našich hráčov vyrastala u nás od najmladšieho veku. Na tom majú samozrejme zásluhu všetci tréneri, funkcionári, rodičia, ktorí sa im venovali. Fanúšikovia všetkých hráčov poznajú, aj keď nie všetci pochádzajú z Iľanova, berú ich ako svojich, lebo vlastne vyrástli na našom ihrisku. O to viac vždy hreje úspech, lebo za ním vidieť konkrétnu prácu a konkrétnych hráčov, ktorí ten úspech dosiahli. Samozrejme, za podpory funkcionárov a verných fanúšikov. Takýmto spôsobom treba pokračovať aj naďalej, lebo len toto je cesta na zvýšenie úrovne futbalu v Iľanove,“ hovorí Vladimír Kubo.

Na tomto mieste nie je dôležité hodnotenie jednotlivcov, lebo futbal je hra kolektívna a výsledok je vždy dielom kolektívu. V mužstve Iľanova si každý jeden hráč splnil svoju úlohu, s ktorou na ihrisko nastupoval. „Samozrejme, ani my sme sa nevyhli niektorým zaváhaniam, ale súťaž bola dlhá a vždy je potrebné rešpektovať aj silu súperov, ktorí nám hlavne v jarnej časti nič nedarovali. Ale tie najdôležitejšie zápasy sme zvládli a odmenou nám bol zaslúžený postup.
Vekový priemer kolektívu je okolo 23 rokov, takže perspektíva do budúcnosti tu je. Len treba opäť vysúkať rukávy a s chuťou sa pustiť do ďalšej zmysluplnej práce, aby sme svojim prejavom na ihrisku znovu bavili priaznivcov futbalu, pretože futbal sa hrá v prvom rade pre nich. Vo vyššej súťaži nechceme hrať podradnú úlohu, ale chceme byť vyrovnaným súperom každému družstvu s ktorým sa stretneme v majstrovskom zápase,“ dodáva Vladimír Kubo.


Zdravé jadro kádra ešte doplnia

Jamník - Dedinka so 400 obyvateľmi a životaschopným športovým klubom. Po vypadnutí z vyššej súťaže sa klub „nezložil“ ale naopak pozviechal a zabojoval. Rozpačitejšiu jeseň v oblastných majstrovstvách s výslednou siedmou priečkou zapríčinili podľa predsedu klubu Milana Daňa skôr nešťastné prehry a slabšia strelecká muška. „ Prehrali sme 0:1 so Švošovom, keď súper hral od desiatej minúty pre zranenie s desiatimi hráčmi. S Lúčkami, ktoré napokon súťaž opustili, nám prehra 1:2 rovnako príliš nesvedčala“ povzdychol predseda, ktorý prešiel okolo futbalu všetkým – od vedúceho mužstva až po súčasný post predsedu. Boli však aj výsledky naznačujúce skutočnú silu OŠK Jamník – domáca remíza 1:1 s Ludrovou vyzbrojenou exligovou trojicou 3 H – Hazucha – Haspra – Hyravý. Jar v podaní Jamníčanov bola už excelentná – deväť víťazstiev z trinástich zápasov.

Na umenie exligistov Ludrovej vonku nestačili, podľahli 1:4 a prepustili im vyššiu súťaž o dvadsaťjeden bodov. „ V budúcej sezóne nechceme príliš hovoriť o postupe vzhľadom k reorganizácii súťaží. I. trieda je pomerne vyrovnaná a favorizovaných mužstiev môže byť šesť – sedem – okrem nás tipujem Černovú, Sliače, Liptovskú Lužnú a mladé mužstvo Švošova – nevylučujem ani čierneho koňa“ predstavil svoju víziu najbližšieho ročníka jamnícky predseda. Dobré výsledky Jamníčanov sú o to príťažlivejšie, že sa rodia fakticky bez mládežníckej základne – zákaz výstavby v obci spred polstoročia sa síce podarilo trocha zmierniť, ale nedostatok mladej generácie je stále citeľný všade, v klube čakajú na súčasných 3 – 5 ročných, aby mohli mať neskôr vlastných odchovancov. Sú však dôslednými realizátormi hesla – s nadšením aj bez polmilióna. Darí sa aj vďaka podpore vedenia obce na čele so starostom Pavlom Dzuriakom. Dušou klubu je tajomník Vladimír Trnka.

Ale hlavne fanúšikovia, veď návštevnosť 100 až 250 divákov na 400 obyvateľov je naozaj slušná. Ako šesnásťčlenný káder tvoria hráči z celého horného Liptova aj spektrum fanúšikov je obdobné. Skúsený jednoliaty kolektív je aj spoločensky výbornou, súdržnou partiou. „Organizujeme vlastné plesy“ priblížil život v klube a obci predseda. Aj keď sa bránil vyzdvihovaniu jednotlivcov, predsa len mu nedalo, ocenil Jozefa Paukovčeka, štyridsiatnika, ktorý pomohol v jarnej časti, skúseného brankára Petra Krajčušku a hrajúceho trénera Pavla Cibuľu. „ Káder nie je kompletný, plánujeme rozšírenie na osemnásť hráčov. Prípravné obdobie sme využili na doladenie formy a absolvovanie turnaja v spriatelenom Spišskom Jamníku. Najväčším ocenením našej roboty bolo pozvanie šiestich hráčov do regionálneho výberu, ktorý absolvoval júlový víkend v Poľsku“ právom spokojne uzavrel rozhovor predseda Milan Daňo.


II. TRIEDA DOSPELÍ


Východná chce skončiť do 6. miesta

Východná - Pred jesennou časťou nového súťažného ročníka v mužstve nenastali väčšie zmeny. Z dorastu prišli dvaja hráči, ktorí si to za dospelých v jarnej časti v pár zápasoch skúsili. Dvaja až traja hráči základnej zostavy, naopak, avizujú ukončenie hráčskej kariéry zo zdravotných, resp. pracovných dôvodov. Či sa tak stane, bude jasné po vzájomných rozhovoroch, keď sa vrátia z dovoleniek.
Mužstvo sa teraz musí skonsolidovať, zlepšiť prístup k svojim povinnostiam a zohrať sa. „Hráčska základňa je široká, ale jej kvalita sa zatiaľ neprejavuje v dostatočnej miere. Cieľom do budúceho ročníka je skončiť v hornej polovici tabuľky do šiesteho miesta. Každé lepšie umiestnenie bude povzbudením do ďalšej práce v klube a príkladom pre mládežnícke kolektívy, v ktorých nám vyrastajú nové posily. Vieme kde máme slabšie miesta, na ktorých postoch potrebujeme posilniť. Vedenie klubu a tréneri uvažujú o jednej, dvoch posilách. Všetko je však v štádiu riešenia,“ povedal M. Lehotský tajomník futbalového klubu vo Východnej.

Najčítanejšie na My Liptov

Inzercia - Tlačové správy

 1. Šéf sporiteľne: Synovia ma inšpirujú, čo čítať a koho sledovať
 2. Vďaka kvalitným privátnym značkám na nákupoch zaručene ušetríte
 3. Nový spoločník v živote? Podporíte ním deti, ktoré to potrebujú
 4. Kapor a rezne vo sviatočnom menu? Poradíme, čo s použitým olejom
 5. Aby na Vianoce nič nechýbalo
 6. Nový vlakový cestovný poriadok z vášho regiónu v denníku SME
 7. Fénix - Kultúrna pamiatka roka 2023: Keď história opäť ožíva
 8. Kríza ako odrazový mostík slovenských startupov
 1. Vďaka kvalitným privátnym značkám na nákupoch zaručene ušetríte
 2. Kapor a rezne vo sviatočnom menu? Poradíme, čo s použitým olejom
 3. Nový spoločník v živote? Podporíte ním deti, ktoré to potrebujú
 4. Auto do 14-tisíc už nekúpite. Zvážte radšej prenájom
 5. Aby na Vianoce nič nechýbalo
 6. Helenky prichádzajú na svetlo sveta s ďalšími novými bytmi
 7. Fénix - Kultúrna pamiatka roka 2023: Keď história opäť ožíva
 8. Vianočný darček na celý život. Darujte návod k vlastnému telu
 1. Polovicu dovolenky zaplatíme od pondelka za Vás 15 696
 2. Strážia ho divé opice. Gibraltár vás prenesie do Británie 7 608
 3. TRNKA: Esetov veľa nevznikne a ani ten jeden nemá Slovensko istý 5 909
 4. Vyberte si knihy s príbehom. Čo sa oplatí čítať na Vianoce? 4 994
 5. Nový vlakový cestovný poriadok z vášho regiónu v denníku SME 4 630
 6. Deti cestujú do exotiky zadarmo 4 284
 7. Štvrtý diel komiksu Posledný Follower v denníku SME 3 265
 8. Gizka Oňová: Pre mnohých som ideálna babka a lichotí mi to 3 096

Blogy SME

 1. Věra Tepličková: Pracovať od svitu do mrku a nikdy inak
 2. Peter Chovanec: Mestá a vlaky Uzbekistanu
 3. Post Bellum SK: Nechcem byť súčasťou zániku demokracie
 4. Ján Roháč: Fotoblog XII.: Moje ulice Bukurešti
 5. Anna Miľanová: Zlatoň obyčajný ( Cetonia aurata )... 2022
 6. Miroslav Haviar: A čo takto kráľovstvo?
 7. Vladimír Čuchran: Takový schody do nebe... (na košický magistrát)
 8. Štefan Vidlár: Skaza vojny
 1. Grácz Ján: Po 62 odberoch končím s dobrovoľným darovaním krvi. Všeobecná zdravotná odmieta otcovi preplatiť liečbu. 23 065
 2. Věra Tepličková: Ako som cestovala vlakom 12 967
 3. Věra Tepličková: K zubárovi lacnejšie, len keď si dáte vyšetriť pipíka 9 938
 4. Ján Valchár: Prvý decembrový blog alebo láska je láska 3 358
 5. Post Bellum SK: Poprava sa konala 3. decembra 1952 v ranných hodinách 2 951
 6. Jiří Ščobák: Put*n neumí číst historii: Vybudoval ukrajinský národ, nakopl civilizovaný svět 2 584
 7. Ján Valchár: Defekácia Putina a ruské nádielky Svätého Nikolaja 2 386
 8. Viktor Pamula: Spolky v Spišskej Novej Vsi I. 2 252
 1. Monika Nagyova: Trapas na Bibliotéke
 2. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 52. - Arktída - Expedícia na lodi Zaria do Sannikovovej zeme (1900 - 1902)
 3. Jiří Ščobák: Put*n neumí číst historii: Vybudoval ukrajinský národ, nakopl civilizovaný svět
 4. Jiří Ščobák: Je 6 000 mrtvých v Kataru moc?
 5. Monika Nagyova: Staré dievky z Luníka IX
 6. Juraj Karpiš: Ako investovať a sporiť, keď spľasla matka všetkých bublín a hrozí recesia
 7. Jiří Ščobák: Nechci se otužovat, ale v praxi to trochu dělám
 8. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 51. - Antarktída - Prvá Byrdova antarktická expedícia (1928 - 1930) - 3/3, Prelet nad južným pólom
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Hlavné správy z SME | MY Liptov - aktuálne správy

Začínajúca futbalová rozhodkyňa z Liptov Katarína Hrčová.

Opäť sa v čase, keď nie je futbalová sezóna, vraciame k článkom o futbalových rozhodcoch, ktoré sme začali už vlani. Dnes vám predstavíme mladú začínajúcu rozhodkyňu, šestnásťročnú Katarínu Hrčovú.


12 h

Chirurgický pavilón Ústrednej vojenskej nemocnice v Ružomberku, ktorý vlani postihol požiar, zrekonštruujú a zmodernizujú.


TASR 19 h

Regionálne noviny MY organizujú už niekoľko rokov advetné podujatie Slovensko spieva koledy, ktoré v predvianočnom čase spája obyvateľov našej krajiny.


19 h
Ružomberský kapitán Ján Maslo.

Pred rokom futbalisti MFK Ružomberok zavŕšili jesennú časť na 3. mieste s 35-bodovým ziskom (9 víťazstiev – 8 remíz – 2 prehry). Teraz, takisto po osemnástich kolách, mužstvu patrí piata priečka, keď vykopalo 24 bodov (5 – 9 – 4).


Ján Svrček 6. dec

Blogy SME

 1. Věra Tepličková: Pracovať od svitu do mrku a nikdy inak
 2. Peter Chovanec: Mestá a vlaky Uzbekistanu
 3. Post Bellum SK: Nechcem byť súčasťou zániku demokracie
 4. Ján Roháč: Fotoblog XII.: Moje ulice Bukurešti
 5. Anna Miľanová: Zlatoň obyčajný ( Cetonia aurata )... 2022
 6. Miroslav Haviar: A čo takto kráľovstvo?
 7. Vladimír Čuchran: Takový schody do nebe... (na košický magistrát)
 8. Štefan Vidlár: Skaza vojny
 1. Grácz Ján: Po 62 odberoch končím s dobrovoľným darovaním krvi. Všeobecná zdravotná odmieta otcovi preplatiť liečbu. 23 065
 2. Věra Tepličková: Ako som cestovala vlakom 12 967
 3. Věra Tepličková: K zubárovi lacnejšie, len keď si dáte vyšetriť pipíka 9 938
 4. Ján Valchár: Prvý decembrový blog alebo láska je láska 3 358
 5. Post Bellum SK: Poprava sa konala 3. decembra 1952 v ranných hodinách 2 951
 6. Jiří Ščobák: Put*n neumí číst historii: Vybudoval ukrajinský národ, nakopl civilizovaný svět 2 584
 7. Ján Valchár: Defekácia Putina a ruské nádielky Svätého Nikolaja 2 386
 8. Viktor Pamula: Spolky v Spišskej Novej Vsi I. 2 252
 1. Monika Nagyova: Trapas na Bibliotéke
 2. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 52. - Arktída - Expedícia na lodi Zaria do Sannikovovej zeme (1900 - 1902)
 3. Jiří Ščobák: Put*n neumí číst historii: Vybudoval ukrajinský národ, nakopl civilizovaný svět
 4. Jiří Ščobák: Je 6 000 mrtvých v Kataru moc?
 5. Monika Nagyova: Staré dievky z Luníka IX
 6. Juraj Karpiš: Ako investovať a sporiť, keď spľasla matka všetkých bublín a hrozí recesia
 7. Jiří Ščobák: Nechci se otužovat, ale v praxi to trochu dělám
 8. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 51. - Antarktída - Prvá Byrdova antarktická expedícia (1928 - 1930) - 3/3, Prelet nad južným pólom

Už ste čítali?

SkryťZatvoriť reklamu