Futbal

III. liga stred

L. Mikuláš – Bánová 1:4 (1:0)
Góly: Bezák – Frátrik, Stalmašek, Sluka, Podmanický
Zápas sa začal obojstrannou opatrnosťou. Súperi čakali na chyby, ale dlho sa na ihrisku nič nedialo. Blaščík zahrával trestný kop a Húska hlavou zakončoval ponad bránu hostí. Hostia ihneď pohrozili strelami, ale Holiš bol na správnom mieste. O pár minút nato tvrdú strelu Kaličáka vyrazil pred seba Klec a Kubovichové zakončenie zlikvidoval domáci brankár. Liptáci o chvíľu predviedli peknú akciu, na ktorej konci bol Kaličák. Pár minút pred koncom prvého polčasu akcia po osi Juriga – Ballúch – Bezák, skončila v sieti hostí. Na začiatku druhého polčasu našiel centrovanou loptou Bezák pred bránou Malackého, no ten trafil iba brankára hostí. Domáci v rozpätí dvoch minút zažili šok v podobe dvoch presných zásahov hostí. Tatran ostal otrasený a v obrane nastal chaos, čo hostia využili na strelenie tretieho gólu. Domácim ubúdali sily, hlavne psychické na obrátenie stavu v ich prospech. Záver patril hosťom, keď do posledného hvizdu rozhodcu stihli ešte raz skórovať. Tatran v druhom polčase úplne sklamal. V závere ešte došlo k zbytočným vylúčeniam Húsku, Jurigu, a Sedličeka.

II. trieda dospelí

Žiar Smrečany – Kvačany 3:2 ( 2:0)
Góly: J. Mlynarčík, Gall, Janičina – Ďuron, Florek
Najlepší hráči: Mikšovský, Janíček – Florek, Ručkay
Kvalitu zápasu do značnej miery ovplyvnila skutočnosť, že obidvom mužstvám chýbali v základnej zostave viacerí hráči. Domáci sa snažili ohrozovať bránku súpera strelami z väčšej vzdialenosti, ale strely Mrnča, Oška, Janičinu, či Šimuna smerovali vedľa Kmeťovej brány. Hostia hrozili rýchlymi protiútokmi, ale ich zakončeniu chýbala presnosť. O skóre prvého polčasu sa rozhodlo v priebehu dvoch minút. Najprv v 40. min. po rohovom kope neudržal loptu v rukách brankár hostí Kmeť a Mlynarčík zblízka dokopol loptu do brány a následne po faule na Janičinu z jedenástky zvýšil T. Gall na 2:0. Nedorozumenie brankára a stopéra hostí využil Janičina a do prázdnej brány upravil na 3:0. Zdalo sa, že o výsledku je rozhodnuté. Domáci hráči však prestali hrať, iniciatívu prevzali hostia a z trestného kopu znížil Duroň. Po rýchlom útoku zblízka Florek v páde hlavou zakončoval nad Mikšovského bránu a po samostatnej akcii sa už Florek nemýlil a stanovil konečný výsledok zápasu. Kvačany v snahe vyrovnať otvorili obranu, čo v závere zápasu mohli využiť Mrnčo či Moravčík, ale ich čisté šance zostali nevyužité. -jt-

Likavka – Stankovany 2:0 (0:0)
Góly: Ľ. Žitník, F. Halaš
Najlepší hráči: M. Huba – J. Gašper
Staronovému trénerovi M. Bártkovi úvodný zápas vyšiel. Hostia sa v Likavke predstavili ako snaživý celok. Domáci začali dosť nervózne a predbiehali sa v zahadzovaní šancí. Domáci pohrozili ako prvý. M. Konfál čistú gólovú šancu nepremenil. Vzápätí ho napodobnil F. Halaš. Do druhého polčasu domáci nastupovali s odhodlaním streliť čo najskôr gól. Celý druhý polčas bol v réžii domácich hráčov. Po skvelej prihrávke otvoril skóre zápasu Ľ. Žitník. -sb-

L. Sliače – L. Vlachy 4:0 (1:0)
Góly: D. Kelčík, J. Gejdoš 2, A. Frič
Najlepší hráči: J. Gejdoš – J. Ferleťák
Domáci sa od začiatku zápasu s chuťou pustili do súpera. Od úvodného gólu hostia hru spestrili a boli domácim vyrovnaným súperom. V druhom polčase sa hostia snažili vyrovnať a otvorili hru a to sa im stalo osudným. Dobre hrajúci a rýchly domáci útočník J. Gejdoš strelil v priebehu styroch minút dva góly. Skóre na 4:0 uzavrel A. Frič. Na pekne upravenom trávniku početná divácka kulisa videla pekné štyri góly. -ps-

I. trieda dospelí

Východná – Pribylina 1:0 (0:0)
Gól: P. Vechter
Najlepší hráči: P. Vechter – Ľ. Račko
Vo vyrovnanom zápase bol zbytočne vylúčený hráč hostí, čo domáci využili na strelenie víťazného gólu. -is-

L. Štiavnička – Hubová 2:1 (0:0)
Góly: P. Horváth, M. Oravec – Holík
Najlepší hráči: M. Bútora – Lelek
Prvý polčas bol vyrovnaní. V druhom polčase sa hostia ujali vedenia, čo domácich povzbudilo. Od tohto momentu držali hru a zaslúžene vyhrali. -bor-

P. Ľupča – Ondrašová 2:1 (0:0)
Góly: I. Vyskočányi 2 - R. Trochta
Najlepší hráči: I. Vyskočányi – P. Srnka
V nervóznom zápase plnom žltých kariet domáci zaslúžene zvíťazili po bojovnom výkone a množstve nepremenených šancí. Hostia na nováčika zanechali dobrý dojem.

Najlepší hráči: M. Janičina
Prvý polčas bol pod taktovkou domácich hráčov. V druhom polčase hostia pridali na razancii a boli zdatným súperom. Zápas, aj keď skončil víťazstvom domácich bol obojstranne vyrovnaný a korektný. Hostia si strelili nešťastný vlastný gól. -mor-

1. Fresh Market má novú predajňu Sanagro. Takto to tam vyzerá
  2. Príjem vs. dôchodok. Realita, ktorú na ktorú sa treba pripraviť
  3. Zlaďte vaše šperky s jeseňou
  4. ARÓNIA a RAKYTNÍK - podporí tvoju imunitu v boji s vírusmi
  5. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?
  6. Šiesty titul Auto roka: komu sa podaril tento historický úspech?
  3. Príjem vs. dôchodok. Realita, ktorú na ktorú sa treba pripraviť
  4. Šiesty titul Auto roka: komu sa podaril tento historický úspech?
  5. Novodobý slovenský Baťa. Zamestnancom stavia domy
  6. Kvalitné sporenie si dokážete vybaviť z pohodlia domova
  7. Tesco prináša zákazníkom potraviny za každých okolností
  8. Vedeli ste, že jablká majú svoj medzinárodný deň?

Hrboltová ide na postup, jesennú časť odohrali bez jedinej prehry

Hovorili sme s trénerom futbalistov TJ Iskra Hrboltová Milanom Krivošom. Nič iné ako postup v ružomberskej mestskej časti sa v súťažnom ročníku 2020/2021 neberie.

Hrboltová v zelenom v zápase proti Lipt. Ondreju.

ONLINE DISKUSIA: Môže byť Žilina moderné a životaschopné mesto?

Ako dostať Žilinu na mapu moderných miest? Má krajské mesto priestor na rozširovanie? Aj tieto témy odznejú v LIVE diskusii v utorok 27.októbra o 9. hodine na FB Žilina na Facebooku.