Futbal

III. liga stred

L. Mikuláš – Bánová 1:4 (1:0)
Góly: Bezák – Frátrik, Stalmašek, Sluka, Podmanický
Zápas sa začal obojstrannou opatrnosťou. Súperi čakali na chyby, ale dlho sa na ihrisku nič nedialo. Blaščík zahrával trestný kop a Húska hlavou zakončoval ponad bránu hostí. Hostia ihneď pohrozili strelami, ale Holiš bol na správnom mieste. O pár minút nato tvrdú strelu Kaličáka vyrazil pred seba Klec a Kubovichové zakončenie zlikvidoval domáci brankár. Liptáci o chvíľu predviedli peknú akciu, na ktorej konci bol Kaličák. Pár minút pred koncom prvého polčasu akcia po osi Juriga – Ballúch – Bezák, skončila v sieti hostí. Na začiatku druhého polčasu našiel centrovanou loptou Bezák pred bránou Malackého, no ten trafil iba brankára hostí. Domáci v rozpätí dvoch minút zažili šok v podobe dvoch presných zásahov hostí. Tatran ostal otrasený a v obrane nastal chaos, čo hostia využili na strelenie tretieho gólu. Domácim ubúdali sily, hlavne psychické na obrátenie stavu v ich prospech. Záver patril hosťom, keď do posledného hvizdu rozhodcu stihli ešte raz skórovať. Tatran v druhom polčase úplne sklamal. V závere ešte došlo k zbytočným vylúčeniam Húsku, Jurigu, a Sedličeka.

II. trieda dospelí

Žiar Smrečany – Kvačany 3:2 ( 2:0)
Góly: J. Mlynarčík, Gall, Janičina – Ďuron, Florek
Najlepší hráči: Mikšovský, Janíček – Florek, Ručkay
Kvalitu zápasu do značnej miery ovplyvnila skutočnosť, že obidvom mužstvám chýbali v základnej zostave viacerí hráči. Domáci sa snažili ohrozovať bránku súpera strelami z väčšej vzdialenosti, ale strely Mrnča, Oška, Janičinu, či Šimuna smerovali vedľa Kmeťovej brány. Hostia hrozili rýchlymi protiútokmi, ale ich zakončeniu chýbala presnosť. O skóre prvého polčasu sa rozhodlo v priebehu dvoch minút. Najprv v 40. min. po rohovom kope neudržal loptu v rukách brankár hostí Kmeť a Mlynarčík zblízka dokopol loptu do brány a následne po faule na Janičinu z jedenástky zvýšil T. Gall na 2:0. Nedorozumenie brankára a stopéra hostí využil Janičina a do prázdnej brány upravil na 3:0. Zdalo sa, že o výsledku je rozhodnuté. Domáci hráči však prestali hrať, iniciatívu prevzali hostia a z trestného kopu znížil Duroň. Po rýchlom útoku zblízka Florek v páde hlavou zakončoval nad Mikšovského bránu a po samostatnej akcii sa už Florek nemýlil a stanovil konečný výsledok zápasu. Kvačany v snahe vyrovnať otvorili obranu, čo v závere zápasu mohli využiť Mrnčo či Moravčík, ale ich čisté šance zostali nevyužité. -jt-

Likavka – Stankovany 2:0 (0:0)
Góly: Ľ. Žitník, F. Halaš
Najlepší hráči: M. Huba – J. Gašper
Staronovému trénerovi M. Bártkovi úvodný zápas vyšiel. Hostia sa v Likavke predstavili ako snaživý celok. Domáci začali dosť nervózne a predbiehali sa v zahadzovaní šancí. Domáci pohrozili ako prvý. M. Konfál čistú gólovú šancu nepremenil. Vzápätí ho napodobnil F. Halaš. Do druhého polčasu domáci nastupovali s odhodlaním streliť čo najskôr gól. Celý druhý polčas bol v réžii domácich hráčov. Po skvelej prihrávke otvoril skóre zápasu Ľ. Žitník. -sb-

L. Sliače – L. Vlachy 4:0 (1:0)
Góly: D. Kelčík, J. Gejdoš 2, A. Frič
Najlepší hráči: J. Gejdoš – J. Ferleťák
Domáci sa od začiatku zápasu s chuťou pustili do súpera. Od úvodného gólu hostia hru spestrili a boli domácim vyrovnaným súperom. V druhom polčase sa hostia snažili vyrovnať a otvorili hru a to sa im stalo osudným. Dobre hrajúci a rýchly domáci útočník J. Gejdoš strelil v priebehu styroch minút dva góly. Skóre na 4:0 uzavrel A. Frič. Na pekne upravenom trávniku početná divácka kulisa videla pekné štyri góly. -ps-

I. trieda dospelí

Východná – Pribylina 1:0 (0:0)
Gól: P. Vechter
Najlepší hráči: P. Vechter – Ľ. Račko
Vo vyrovnanom zápase bol zbytočne vylúčený hráč hostí, čo domáci využili na strelenie víťazného gólu. -is-

L. Štiavnička – Hubová 2:1 (0:0)
Góly: P. Horváth, M. Oravec – Holík
Najlepší hráči: M. Bútora – Lelek
Prvý polčas bol vyrovnaní. V druhom polčase sa hostia ujali vedenia, čo domácich povzbudilo. Od tohto momentu držali hru a zaslúžene vyhrali. -bor-

P. Ľupča – Ondrašová 2:1 (0:0)
Góly: I. Vyskočányi 2 - R. Trochta
Najlepší hráči: I. Vyskočányi – P. Srnka
V nervóznom zápase plnom žltých kariet domáci zaslúžene zvíťazili po bojovnom výkone a množstve nepremenených šancí. Hostia na nováčika zanechali dobrý dojem.

Najlepší hráči: M. Janičina
Prvý polčas bol pod taktovkou domácich hráčov. V druhom polčase hostia pridali na razancii a boli zdatným súperom. Zápas, aj keď skončil víťazstvom domácich bol obojstranne vyrovnaný a korektný. Hostia si strelili nešťastný vlastný gól. -mor-