Utorok, 20. október, 2020 | Meniny má VendelínKrížovkyKrížovky

Kde sa v pohári dostanú v tejto sezóne?

Bolo to 8. mája 2001, keď sa ružomberskí futbalisti dostali do finále Slovenského pohára a v ňom na dubnickom štadióne podľahli po vyrovnanej partii Interu Bratislava 0:1.

Ružomberok – V ďalších sezónach však pod Čebraťom prišli len pohárové sklamania. Dvakrát Ružomberok stroskotal hneď v úvodnom kole – najprv na ihrisku treťoligovej Starej Ľubovne a potom druholigových Ličartoviec a vlani zase „pukol“ (2. kole) v Ličartovciach. Do Slovenského pohára ročníka 2005/2006 Ružomberok uplynulý utorok vstúpil domácim súbojom s Humenným. Zverenci trénera F. Komňackého rolu favorita napokon zvládli, hoci do 85. min. na tabuli svietil len najtesnejší stav – 1:0.

Hoci domáci tím nastúpil s viacerými mladíkmi v základnej zostave, v prvom polčase predvádzal pekný futbal, až na škrípajúce zakončenie. Bolo až neuveriteľné, čo domáci futbalisti v prvom polčase „spálili“. Seriál zahodených šancí sa začal v 6. min., keď Nezmar z metra hlavou mieril len do Fedora, strážcu humenskej svätyne. A potom to už pokračovalo ako na bežiacom páse. Dve „tutovky“ v rozpätí štyroch minút nevyužil Laurinc, Nezmarov „koníček“ minul svätyňu hostí a vysoko nad (z trinástich metrov) zase napálil osamotený Paluba. Potom prišli obrovské príležitosti 19 – ročného útočníka MFK Pilára. Ten najprv, vari po najkrajšej akcii zápasu a špičkovej krížnej prihrávke Nezmara, napálil do spojnice žrde a brvna. A tak do prestávky sa ujala len Žofčákova utešená rana (po domácom rohovom kope), ktorá skončila v šibenici východniarov.

Po zmene strán všetko bolo inak. Ružomberčania nenadviazali na jednoznačný polčas naopak, Humenné vycítilo šancu. Jeho nádej žila až do 85. min. Vtedy Jendrišek bravúrne zvládol samostatný nájazd na brankára hostí. V nadstavenom čase Jendrišek aj priklincoval postup svojho mužstva tretím gólom. Obom Jendriškovým zásahom do čierna predchádzali „milimetrové“ lopty, ktorých adresátom bol Urban. Mimochodom, Urban bol minulý utorok na ihrisku len sedem minút a dvojnásobný strelec Jendrišek dvadsaťdva. Domáci brankár Hajdúch musel za celé stretnutie riešiť iba jednu nebezpečnú situáciu pred svojou bránou, v 53. min. po strele Tomčáka. Na ružomberskej strane zase za povšimnutie stojí Nezmarova príležitosť najčistejšieho zrna a Urbanova delovka do brvna. V druhom polčase však i nespokojnosť si našla miesto až v nečakane početnom domácom publiku. Mladá zmena totiž akoby v šatni stratila dych a profity zo striedaní prišli až v absolútnom závere.

Minulý týždeň sa rozhodlo o štrnástich osemfinalistoch Slovenského pohára vo futbale. Spolu s nimi do 2. kola automaticky postúpili aj Armedia Bratislava (ako majster) a Dukla Banská Bystrica (ako obhajca trofeje). Z prvoligistov sa zatiaľ porúčala iba Dubnica, ktorá „pukla“ v Šali 1:2. Kto s kým sa stretne v boji o postup do štvrťfinále sa rozhodne na najbližšom zasadnutí ligovej komisie. Stretnutia o postup do štvrťfinále, sú naplánované na záver augusta (utorok a stredu). „Nezakrývam, náš mecenáš pán Fiľo, si veľa sľubuje od Slovenského pohára i cestu do pohárovej Európy. Sme však iba na začiatku,“ dodal K. Vály.

1. Home (ale aj) Office
  2. Downtown Bratislavy sa rozrastie o nový rezidenčný projekt
  3. Na Slovensku pribúdajú nové bankomaty. Viete čo v nich vybavíte?
  4. Zamestnanec chcel príspevok na stravu, no šéf mal iný názor.
  5. Zaplatiť za kávu či obed pomocou správy v čete? Už čoskoro
  6. Pravá strana Dunaja môže vďaka Inchebe získať novú tvár
  7. Zelená Bratislava
  8. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?
  9. Vyučujú školy informatiku dobre? Tieto patria medzi ukážkové
  10. Znečistenie riek už možno nebude možné zastaviť
  1. Počas pandémie je dôležité aj správne kúrenie
  2. Bezbariérové vozidlo
  3. Na NFŠ môže byť rýchlo 72 špeciálnych lôžok pre COVID 19
  4. Zaplatiť za kávu či obed pomocou správy v čete? Už čoskoro
  5. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?

Rozbehnutý Tatran pozastavila až pandémia

Po výborne rozbehnutej 10-zápasovej futbalovej bilancii bez prehry pre druholigový MFK Tatran Liptovský Mikuláš mu dočasnú stopku vystavila koronavírusová pandémia.

Je otázne či Tatran v tohto sezónnej jesennej časti ešte zažije ligovú atmosféru.