LIPTOV. Ani dvojgólové vedenie druholigového Liptovského Mikuláša nestačilo na tri body. Na pôde Starej Ľubovne, ktorá si s Humenným vymieňa poslednú a predposlednú priečku v tabuľke Liptáci len remizovali, keď v samom závere premenil domáci Plaskowski pokutový kop.
"Som trochu nahnevaný, pretože strácame body s mužstvami zo spodnej časti tabuľky. Musím však priznať, že penalta bola čistá," priznal po remíze Ľuboš Reiter, tréner Liptákov.

Pritom Liptáci začali dobre. Už v druhej minúte pohrozil strelou Macejko, jeho pokus však brankára domácich neprekonal. V 16. minúte sa ozvali aj domáci, no hlavičkový pokus Kousala vychytal brankár Kuchynskyi, ktorý sa v prvom polčase zranil a cez polčasovú prestávku musel vystriedať.
Tatran si v prvom dejstve vypracoval štyri šance, premenil z nich dve. Najprv utešenou strelou otvoril v 27. minúte skóre Staš 1:0 a o sedem minút neskôr prekonal brankára kapitán Bartoš 2:0.
"Prvý polčas sme hrali famózne. Vypracovali sme asi štyri šance a dve z nich sme peknými gólmi premenili. Veľmi nás mrzí zranenie nášho brankára, snáď to nebude nič vážne. Už by mohla prísť zimná prestávka, pretože máme v kádri lazaret. Niektorí hráči budú musieť cez zimu absolvovať operácie," povedal kouč Tatranu.
Po zmene strán sa karta obrátila. Tatran síce chcel poistiť vedenie tretím gólom, no boli to hostia, ktorí sa postarali o zmenu skóre. V 53. minúte sa po rohovom kope presadil domáci Daneji a Stará Ľubovňa bola na koni. Už keď to v závere vyzeralo, že Liptovský Mikuláš tri body nakoniec ubráni, prišla nešťastná 90. minúta a ruka Mareka v šestnástke Mikulášanov. Plaskowski nariadený pokutový kop premenil a Tatran nakoniec bral u posledného len jeden bod.

"Chceli sme byť v druhom polčase viac aktívnejší, no domácim sa podarilo znížiť. Snažili sme sa výsledok ubrániť, no na konci zápasu sme mali v ruku našej šestnástke. Škoda, ale taký je futbal. Momentálne sa nachádzame na druhej priečke v tabuľke, čakajú nás ešte tri kolá a nechcem nič zakríknuť, no zatiaľ som s umiestnením mužstva v tabuľke spokojný," uzavrel Ľuboš Reiter.
STARÁ ĽUBOVŇA REDFOX FC - MFK TATRAN LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ 2:2 (0:2)
Góly: 53. Daneji, 90. Plaskowski (pen.) – 27. Staš, 34. Bartoš
Karty: 62. Bučko – 85. Gerát
STARÁ ĽUBOVŇA REDFOX FC: Yakubu – Bortoli, Etim, Totka, Kousal, Kramár, Bučko (C), Matta, Plaskowski, Halabrín (84. Jiang), Daneji
Náhradníci: Lipčák, Jiang, Portugaljan, Segeďa, Mendez
Tréner: Jozef Kostelník
MFK TATRAN LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ: Kuchynskyi (46. Húska) – Pečarka, Voško, Prytykovskyi, Marek, Gerát, Mráz, Macejko (77. Capko), Staš (83. Jamonts), Bartoš (C), Bobček (60. Laura)
Náhradníci: Húska, Capko, Laura, Jurčo, Jamonts, Krajčí
Tréner: Ľuboš Reiter