LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ. Slovenské múzeum ochrany prírody a jaskyniarstva v Liptovskom Mikuláši pripravilo na sobotu 17. mája 2025 výnimočný večer v rámci podujatia Noc múzeí a galérií. Tohtoročné podujatie s názvom Nočné objavovanie s tajnou abecedou sľubuje návštevníkom jedinečný zážitok plný záhad a objavovania.
Program sa začne zostupom po jaskyniarskom rebríku do symbolického „jaskynného podzemia“. V úplnej tme, iba s pomocou čeloviek, bateriek či mobilov, budú účastníci pátrať po znakoch tajnej abecedy. Po inštruktážach pri recepcii sa vydajú na cestu múzeom, kde ich bude čakať nevšedné dobrodružstvo. Tí, ktorí správne rozlúštia heslo, sa zapoja do žrebovania o zaujímavé ceny.
Ako uvádzajú jaskyniari, súčasťou večera bude aj tvorivá dielňa, tematicky nadväzujúca na tajomné heslo. Pripravené budú aj interaktívne stanovištia, kde si návštevníci hravou formou rozšíria poznatky o faune, flóre a geológii. Záujemcovia si budú môcť vyskúšať aj skladanie „mincových koláčov“ s prírodnými motívmi.
Podujatie potrvá od 17:00 do 22:00 h a sľubuje večer plný zábavy, poučenia a tajomna.
