Nedeľa, 17. január, 2021 | Meniny má NatašaKrížovkyKrížovky

Futbal mladých

I. LIGA – ST. DORAST
Levice – Ružomberok 2:3 (2:0)
„Úvod zápasu bol pre nás katastrofálny,“ vyhlásil jeden z trénerov ružomberských dorastencov Ján Haspra ml. „Za dvadsaťpäť minút sme po hrubých chybách v obrane prehrávali 0:2. Hosťujúci kolektív potom už úplne prevzal réžiu stretnutia do svojich rúk. Do prestávky ružomberská prevaha priniesla len šance, ale nie góly. Podobný obraz mal zápas aj po zmene strán. „Po prečistení žalúdkov v šatni, chlapci viditeľne pridali, lenže nie a nie streliť gól. Až v závere sa nám podarilo výsledok otočiť,“ dodal J. Haspra ml. V 80. min Ďubek strelil kontaktný gól a vzápätí Chovanec po Ďubekovom priamom kope vyrovnal. V nadstavenom čase Chovanec bol autorom tretieho víťazného gólu hostí.

I. LSD
4. kolo: Trebišov - Púchov 1:1 (0:1), góly: Kotľár - Šamánek. Dubnica - B. Bystrica 6:1 (1:0), Grendel 2, Ján Zápotoka, Kuzma, vlastné 2 - Mikulanin. Slovan - Nitra 5:1 (4:0), Peťovský 3, Ciprys, Gyurasz (11 m) - Stoh (11 m). Košice - Podbrezová 3:0 (1:0), Kuzma 2, Škutka. Trnava - Trenčín 1:2 (0:1), Ivanovič - Bliznák, Gergel. Bardejov - Prešov 2:2 (0:1), Kozák 2 - Kontroš, Fedor. Levice - Ružomberok 2:3 (2:0), Pilinský, Dálnoky - Chovanec 2, Ďubek. Inter - Žilina 1:2 (0:1), Mihalik (11 m) - Filo 2.

I. LIGA – ML. DORAST
Levice – Ružomberok 1:1 (0:0)
„V stretnutí, ktoré sa hralo v tropickej horúčave, so začiatkom o pol jednej, sme mali neustálu prevahu. Žiaľ, na ihrisku papierovo slabšieho súpera sme sa nedokázali strelecky presadiť,“ uviedol tréner hostí Štefan Mojský. V prvom polčase mal ružomberský tlak skôr platonický charakter, pretože vo finálnej fáze to škrípalo. Po prestávke hostia pridali a zdalo sa, že je len otázkou času, kedy sa im niečo z množstva šancí ujme. Za nepremieňanie však prišiel trest v podobe vedúceho gólu Levíc. Následný tlak Ružomberka už vyústil len vo vyrovnanie. A to sa vzhľadom na priebeh stretnutia a postavenie družstiev v tabuľke Š. Mojskému málilo. Gól hostí: Paulíny.

I. LMD
4. kolo: Trebišov - Púchov 1:2 (0:0), góly: Ivančo - Gažo, Petrušek. Dubnica - B. Bystrica 2:1 (1:1), Ľupták, Trhan - vlastný Riečičiar. Slovan - Nitra 4:1 (2:0), Horváth, Pavlačka, Čemba, Sylvestr - Drotár. Košice - Podbrezová 4:1 (1:0), Oros 2, Barčák, Šproch - Varga. Trnava - Trenčín 1:1 (1:1), Krajčovič - Poláček. Bardejov - Prešov 0:2 (0:2), Zorský, Jačišin. Levice - Ružomberok 1:1 (0:0), Janšík - Paulíny. Inter - Žilina 1:1 (0:1), Kozák (11 m) - Karásek (11 m).

I. LIGA – STARŠÍ ŽIACI
Ružomberok – B. Bystrica 4:1 (1:1)
Hostia sa síce ujali vedenia, ale napokon sa zápas skončil presvedčivým víťazstvom ružomberského kolektívu. To sa ale nerodilo ľahko. „Bolo to ťažké stretnutie,“ skonštatoval domáci tréner Ivan Hvoľka. „Prvý polčas bol vyrovnaný. Nemalú nervozitu do našich radov priniesol rýchly vedúci úspech súpera. Ešte ale gólom do šatne sme dokázali vyrovnať. V druhom polčase chlapci pridali na bojovnosti i pohybe a ani na chvíľku nebolo pochýb o tom, kto je pánom na ihrisku. Táto časť bola jednoznačne v našej réžii. Góly Ružomberka: Fain 2, Lovas a Hollý.

L. Mikuláš - Revúca 0:0
Zápas mal typické znaky súboja mužstiev spodnej polovice tabuľky. Po obojstranne zodpovednom výkone prvý polčas veľa šancí na skórovanie nepriniesol. Druhý polčas zápas gradoval, pričom vyvrcholil domácimi šancami Tuku a Čecha. Zápas naberal na obrátkach, čoho výsledkom bol nervózny záver, ktorý však bravúrne zvládol rozhodca Repa.

Žiar nad Hronom – L. Mikuláš 0:2

I. LIGA – MLADŠÍ ŽIACI
Ružomberok – B. Bystrica 0:0
Domáci tím sa musel zaobísť bez dvoch maródov Pavlíka a Chrenka, ktorí budú asi mesiac chýbať a „dovolenkujúceho“ Tavela. Tým, čo dostali dôveru, však tréner Miloš Obdržálek nemal čo vyčítať, ba naopak: „Aj v nekompletnom zoskupení sme ťažký duel zvládli. Celé družstvo príkladne bojovalo a ja som bol spokojný s predvedenou hrou i s výsledkom. Deľbu bodov v súboji, v ktorom šance boli na oboch stranách, možno označiť za spravodlivú.

L. Mikuláš - Revúca 1:3 (0:2)
Snaživý výkon oslabeného domáceho mužstva nestačil na disponovaných hostí.

2. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov
  3. Zima v koži atopika: aká je starostlivosť o pokožku s ekzémom?
  4. Zákazníkov čoraz častejšie zaujíma pôvod výrobkov, ktoré kupujú
  5. 10 vecí, pre ktoré sa oplatí navštíviť Dominikánsku republiku
  6. Už iba dnes si môžete predplatiť SME.sk na rok len za 28 eur
  7. Historická revue: Kam sa podeli Kumáni, Valasi a iné etniká?
  8. Wellness trendy, rozhovory a rady pre lepšie zdravie
  9. Oktagon 20: Pikantné súboje prinesú aj zápas o titul!
  10. Tipni si na Petru Vlhovú a získaj 10 eur
  1. MATADOR Group mení vizuálnu identitu značky
  2. Fokus očná optika sa stala exkluzívnym partnerom značky Nikon
  3. Turizmus za účelom estetickej chirurgie v čase pandémie
  4. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku
  5. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov
  6. Akčný výpredaj v PLANEO Elektro – to sú ceny nižšie až o 60 %!
  7. Zima v koži atopika: aká je starostlivosť o pokožku s ekzémom?

V noci udrú silné mrazy

Meteorológovia vydali pre severné Slovensko výstrahy.

V černovskom chotári zachraňujú studničky starých otcov

V Černovskom chotári mali vyše dvadsať studničiek, miestni dobrovoľníci sa pustili do ich obnovy. A darí sa im to, studničky sú nielen funkčné, ale naozaj pôsobivé.

Studničku obnovili nadšenci z turistického oddielu a Valent Janči, ktorý ju namaľoval.

Liptáci proti Zvolenu opäť bez bodu

Hokejisti Zvolena zvíťazili v piatkovom zápase 31. kola Tipos extraligy na ľade Liptovského Mikuláša 3:1. Pripísali si tak šiesty triumf za sebou. Naopak, domáci Liptáci utrpeli piatu prehru v sérii.

Liptovský Mikuláš v bielo-červenom vyšiel na svojom domácom ľade proti Zvolenu naprázdno.