Futbal

Prázdna brána nepomohla

L. Mikuláš – B. Bystrica B 1:1 (0:0)
Góly: Malacký - Gibala
Túžba po víťazstve Liptákov sa začala prejavovať od úvodného hvizdu rozhodcu. No prílišná snaha a nervozita bola očividná a prejavila sa na hre domácich futbalistov. Prvú strelu Kašpara vyrazil brankár hostí Straka, ktorý o pár minút neskôr na hranici šestnástky fauloval Blaščíka, ktorý po peknej akcii Kaličáka a Balúcha strieľal mimo bránku. Gólman hostí videl po tomto zákroku červenú kartu. Kašpar vystrašil striedajúceho brankára, ten však jeho strelu z otočky zlikvidoval. V tejto fáze zápasu sa akcie domácich končili na hranici šestnástky. Chýbali im finálne prihrávky a hlavne presné zakončenie. Bystričania do polčasu pohrozili iba strelou Gibalu a Kovalčíka. Rezerva Bystrice mala najväčšiu šancu pred koncom prvého polčasu, keď Gibala z desiatich metrov trafil v bráne pozorného Holiša. Prišiel záverečný polčasový tlak Tatranu, a nebezpečné strely Kaličáka. Kašparovú strelu vyrážal brankár hostí na roh. V druhom polčase mal Tatran opäť územnú prevahu, no v ich hre bolo veľa nepresností. V útoku sa Liptáci snažili rozbehať obranu hostí. Prvý gól zápasu pripravil aktívny Kašpar, keď sa v šestnástke zbavil dvoch obrancov hostí a jeho prihrávku zúžitkoval Malacký. Po góle Liptáci ožili a zatlačili Bystričanov na ich polovicu, avšak nebolo im už súdené v tomto zápase skórovať. Hostia hrali rýchly, behavý futbal, čo využili na strelenie vyrovnávajúceho gólu. Trestný kop Gibalu sa z osemnástich metrov skončil v bráne Tatranu. Záverečný tlak domácich, ktorí hrali v početnej prevahe od 70. minúty, ovocie v podobe streleného gólu už nepriniesol. -zš-

K. N. Mesto - Ružomberok B 1:2 (0:1)
Góly: 54. Mičica - 32. Latiak, 51. Siva. ŽK: Gapa, Gejdoš. Rozhodoval Hreus, 230 divákov.
Ružomberok B: Šavol - Jurčo, Maslo, Kaprálik, Gejdoš, Bakoš (66. Varhánik), Bielak, Siva, Latiak (76. Kvasničák), Božek (66. Špirko), Paluba. Tréner: Páleník.
Začiatok zápasu sa začal na oboch stranách obozretne. Až v 10. min hostia ohrozili bránu domácich. Kysučania sa dostali do streleckej pozície až v 14. min, keď strely Mičicu a Michulíka neprekonali brankára. V 24. min sa Golian dostal sám pred Šavola, ale jeho snahu dosiahnuť vedúci gól brankár zneškodnil. Potom únik Božek, presne prihral na Palubu, ktorý preniesol loptu na Latiaka a ten dosiahol vedúci gól hostí v 32. min. Kysučania sa zorientovali a začali zatláčať súpera do šestnástky, kde sa dobre zorientoval Golian, ale jeho strelu na bránkovej čiare vyhlavičkoval Jurčo. V 48. min mal možnosť zvýšiť stav stretnutia Siva, z hlavy mu zobral loptu brankár. Tlak hostí pokračoval a Siva v 51. min dal druhý gól hostí. Domáce mužstvo sa v 54. min dostalo do trestného územia hostí a gólom Mičicu znížili na 1:2. V 70. min založil útok Molnár, preniesol loptu na Genčúra, ktorý ju dal do voľného poľa, kde našiel Goliana, ale tento v gólovej pozícii strelil do rúk brankára. Tlak domáceho mužstva pokračoval a v 82. min, Padych vystrelil na bránu hostí, ale jeho strelu z prázdnej bránky vyhlavičkoval Gejdoš. V závere zápasu Siva z bezprostrednej blízkosti netrafil do prázdnej brány domácich. -vp-

Tri zaslúžené remízy

Lisková – Žaškov 0:0
Domáci sa nevedeli presadiť v prvom polčase proti nováčikovi súťaže. Dve gólové šance nepremenili najskôr Švárny a o chvíľu ho napodobnil Baran. Ďalšia jedovitá strela spoza šestnástky tesne minula bránku hostí. Baran vypracoval šancu, no Šiškovi hlavou nebolo súdené skórovať. Ani v druhom polčase Lisová neskórovala a tak si musí na svoje prvé víťazstvo v tomto ročníku ešte počkať. -nem-

Dúbrava – Palúdzka 2:2 (2:0)
Góly: Mydliar, Peterec – Trnovský 2
Na výborne pripravenom trávniku sa toto liptovské derby začalo obojstranne útočne. Obraty prevzali domáci do svojich rúk a po centri Kaciana otvoril skóre Mydliar. Domáci stupňovali svoj tlak a druhý gól strelil z priameho kopu Peterec. Druhý polčas sa začal celkom opačne. Hostia ako pokropení živou vodou začali hrať aktívne a po chybe domácej obrany strela Trnovského skončila v šibenici domácej brány. Ani tento okamih neprebral domáci, ktorí hrali nedôrazne a hru v strede ihriska prevzali hostia. Podnikali rýchle protiútoky. Po jednom z nich krížna strela Trnovského skončila v bráne domácich. Nakoniec sa derby stretnutie skončilo zaslúženou remízou, keď prvý polčas boli lepší domáci a v druhom naopak hostia. -im-

L. Štiavnica – Ludrová 2:2 (2:2)
Derby sa skončilo zaslúženou remízou. Všetky góly zápasu sa strelili v prvom polčase. Hostia Viedli 1:0 gólom Kajana. Domáci vyrovnali z priameho kopu. Hostia sa opäť ujali vedenia po individuálnej akcii Hazuchu. Domáci v posledných sekundách prvého polčasu vyrovnali. Výborný zápas videlo okolo sedemsto divákov. -mk-

Dražkovce – L. Hrádok 5:2 (3:1)
Domáci začali očakávaným tlakom, ktorý zužitkovali v trinástej minúte, po chybe hosťujúcej obrany. V 28. minúte domáci zvýšili na 2:0. O dve minúty Cibuľa znížil, keď obišiel aj brankára. V závere polčasu opäť po chybe obrany strelili Dražkovce tretí gól. Úvodných dvadsať minút druhého polčasu patrilo Hrádočanom, ktorí po sóle Šingliara vsietili svoj druhý gól. V 63. minúte sa zdalo, že zápas dostane dramatický spád, ale rozhodca odpískal veľmi prísny pokutový kop a domáci viedli o dva góly. Dvadsať minút pred koncom zápasu pridali piaty gól. V závere zápasu sa dostal do dvoch gólových príležitostí Černák a mohol skorigovať výsledok, ani jednu však nevyužil. -pf-

Prevládali víťazstvá hosťujúcich

Tretie kolo sa nieslo v znamení víťazstiev na súperových trávnikoch. V prvej triede sa zrodila prekvapivá prehra na domácom ihrisku na úkor Likavky. Taktiež aj minuloročný ligista zo Sv. Kríža podľahol na domácom trávniku Smrečanom-Žiaru. Švošov deklasoval V. Dubovú rozdielom takmer dvoch tried. L. Vlachy si pripísali tri body za povinné víťazstvo nad hosťujúcou Beňadikovou.
V ďalšom kole sa 28. 8. o 16.00 h stretnú: Kvačany - Beňadiková, Jamník - L. Vlachy, V. Dubová - L. Sliače, Černová - Švošov, Stankovany - L. Lúžna, Smrečany-Žiar - Iľanovo, Likavka - Sv. Kríž.

L. Vlachy – Beňadiková 1:0 (0:0)
Góly: M. Záhradník
Najlepší hráči: J. Smitek
Domáce mužstvo po dvoch prehrách vonku, nestrelilo ešte ani jeden gól. Na tento zápas domáci nastupovali s odhodlaním túto nepriaznivú situáciu zvrátiť a konečne naplno bodovať. Toto predsavzatie, aj keď v slabšej zostave, začali hráči od začiatku napĺňať. Na začiatku druhého polčasu J. Smitek pohrozil. Rybársky sa odhodlal k peknému sólu, ktoré však nezakončil gólom. Rozhodnutie prišlo v 74. minúte, keď do šestnástky prenikol J. Smitek prihral pred bránu Záhradníkovi a ten, hoci tiesnený, poslal loptu po zemi do protipohybu brankára hostí a strelil prvý gól domácich v jesennej časti. Tri body ostali doma. -vt-

Likavka – Kvačany 2:4 (1:3)
Góly: R. Sýkora, P. Chorváth – V. Duron, J. Burdl, J. Duron, A. Nasič
Najlepší hráči: M. Huba – S. Ručkay
Behavejšie a rýchlejšie mužstvo zvíťazilo. Domáci pôsobili zaspaným dojmom. -sb-

Sv. Kríž – Smrečany-Žiar 0:1 (0:1)
Góly: M. Mlynarčík
Najlepší hráči: M. Šimun - M. Mrčo
Za pekného letného počasia sa vďaka obom mužstvám hral pekný futbalový zápas. Jediný gól padol v poslednej minúte prvého polčasu. V. Mrnčo odcentroval z pravej strany a M. Mlynárčik prekonal hlavou domáceho brankára. V druhom polčase sa domáci snažili o vyrovnanie, boli aktívnejší, ale obrana hostí na čele s brankárom Mikšovským im nedovolila skórovať. -jt-

Iľanovo – Stankovany 1:0

L. Lúžna – Černová 1:2 (0:1)
Góly: Beláček – Janči, Brto
Najlepší hráči: Beláček – Krivoš
V zápase dobrej úrovne, v ktorom domáci chceli doma konečne zabodovať. Túto snahu im narušili hostia, ktorý hrali technický a rýchly futbal. Boli to hostia, ktorí išli do vedenia v 32. minúte z pokutového kopu, gólom Jančiho. Domáci v druhom polčase zvýšili svoje úsilie, z čoho prišiel faul v pokutovom území, na Beláčka. Sám postihnutý v 67. minúte premenil pokutový kop. Keď sa zdalo, že zápas sa skončí remízou, hostia zvýšili po trme-vrme v päťke domácich a strhli víťazstvo na svoju stranu. -vt-

Švošov – V. Dubová 6:1 (3:1)
Góly: Široň, Lelek 2, Hrkút, Olos 2, - M. Jantek
Najlepší hráči: Lelek – M. Jantek
Hostia v úvode zápasu zaskočili svojou aktivitou domáce mužstvo. Už v druhej minúte sa mohli ujať vedenia, no hlavou neprekonali domáceho brankára. O pár minút na to zasa domáci odpovedali, lenže Lelekovu strelu bravúrne zlikvidoval Kubis. Svoju aktivitu hostia korunovali úvodným gólom, keď hlavou prekonal domáceho brankára M. Jantek. Po úvodnom góle ožilo aj domáce mužstvo, čo využil Široň, ktorý z priameho kopu vyrovnal stav stretnutia. Lelek hlavou poslal domácich do vedenia. V závere prvého polčasu ešte Hrkút upevnil vedenie domácich, keď strelou do prázdnej brány zvýšil na 3:1. Na začiatku druhého polčasu po rohu Ľ. Pukaja opäť hlavou Lelek upevnil vedenie domácich. Domáci neustávali v strieľaní gólov a Olos dvoma presnými zásahmi rozhodol o vysokom víťazstve domáceho mužstva. V závere zápasu mohli ešte hostia skorigovať výsledok, ale po nepremenenom pokutovom kope sa nič nezmenilo na stave stretnutia. -pu-

L. Sliače – Jamník 1:2 (0:0)
Góly: J. Gejdoš – P. Kumančík 2
Najlepší hráči: J. Gejdoš – P. Kumančík
Stretnutie bolo v prvom polčase vyrovnané. Obe mužstvá si nevypracovali žiadne gólové šance. V druhom polčase sa hostia ujali vedenia, ktoré stále udržiavali. V 78. P. Kumančík pridal aj druhý gól hostí. Ale o minútu na to upravil stav zápasu na 1:2 J. Gejdoš. Od tohto momentu sa hral nezáživný futbal. Hostia sa snažili udržať výsledok a domácim sa nepodarilo vyrovnať. -ps-

Ľubeľa deklasovala Hubovú, Demänovej pomohlo šťastie

Najväčšiu pozornosť II. ligy upútal výsledok Ľubele s Hubovou, keď domáci zvíťazili 5:0. Bobrovec remízoval s nováčikom a susedom z Ondrášovej. V L. Revúcach videli diváci prehru svojich futbalistov, ale zato celkove päť gólov. Východná iba remizovala a s L. Jánom si podelila body. Ľupčania si za vydreté víťazstvo pripísali do celkovej tabuľky tri body.
V ďalšom kole sa 28. 8. o 16.00 h stretnú: L. Ján - L. Teplá, Demänová - Podtureň, Ondrašová - L. Revúce, Hubová - Bobrovec, Pribylina - Ľubeľa, Lúčky - P. Ľupča, Východná - L. Štiavnička.

Východná – L. Ján 1:1 (0:0)
Góly: M. Gajdoš – J. Hanis
Najlepší hráči: R. Mikuš – M. Kiš
V prvom polčase mali domáci herne navrch. Vypracovali si viacero šancí, ale ich nepremenili a to sa im skoro stalo osudným. Hostia na začiatku druhého polčasu, hneď v prvej minúte strelili gól, čo ich psychicky povzbudilo. Domácim sa už nedarila hra. Vyrovnanie prišlo desať minút pred koncom zápasu. Potom sa už len dohrávalo. -is-

P. Ľupča – Pribylina 2:1 ( 2:1)
Góly: I. Vyskočányi, P. Lisý
Najlepší hráči: I. Vyskočányi, P. Lisý
Zápas priemernej úrovne. Domáci dokázali z viacerých šancí premeniť aspoň dve. -ryb-

Ľubeľa – Hubová 5:0 (1:0)
Góly: M. Kúkol 2, J. Oško, P. Oško, M. Matejovie
Najlepší hráči: P. Oško, J. Oško - M. Zubaj
Obidva kolektívy začali stretnutie opatrne a hra sa pohybovala v strede ihriska. Postupne domáci získali prevahu no v prvom polčase strelili len jeden gól. Druhý polčas vyznel jasne v prospech domacich, ktorí hosti prevýšili technikou, rýchlosťou a kombinačnou hrou. Zápas zaslúžene vyhrali. Svojou hrou potešili domáci svojich fanúšikov a na ich hre nezanechala stopy ani kontumačná prehra s Demänovou. –jo-

Podtureň – L. Teplá 2:1 (0:1)
Góly: L. Vozárik, M. Vyskočányi - Krajčík
Najlepší hráči: I. Murtin, L. Vozárik – Krajčík
Bol to veľmi dobrý zápas v ktorom po vyrovnanom polčase prehrali 0:1. Do druhého polčasu nastúpili domáci hráči s odhodlaním zápas zvrátiť, čo sa im aj podarilo. Domáci zaslúžene zvíťazili. -mly-

Bobrovec – Ondrášová 1:1 (0:1)
Góly: Snovák - R. Trochta
Najlepší hráči: M. Kello - R. Trochta
Bol to vyrovnaný zápas. Viac futbalového šťastia a čistejších gólových príležitostí mali hostia. Deľba bodov bola zaslúžená.

L. Revúce – Demänová 2:3 (1:1)

V Lúčkach a v Liptovskej Osade padala lavína gólov

V prvom kole sa žiadne veľké prekvapenia nekonali až na remízu L. Osady s Prosiekom. V ostatných dueloch domáce celky potvrdili rolu favorita a zvíťazili.
V ďalšom kole sa 28. 8. o 16.00 h stretnú: Komjatná - voľný žreb, Prosiek - Lúčky B-Kalameny, Galovany - L. Osada, Ivachnová - B. Potok, Hrboltová - Gôtovany.

Gôtovany – Ivachnová 2:0 (1:0)
Góly: P. Droppa, L. Droppa
Najlepší hráči: M . Bella
Domáci boli lepším mužstvom. Zápas bol pohľadný, čomu sa radovali domáci priaznivci. Gôtovčania zaslúžene vyhrali. -flo-

B. Potok – Galovany 2:1 (2:0)
Góly: M. Kendera, M. Vražina
Najlepší hráči: M. Kendera
Zápas dvoch polčasov. V prvom polčase domáci zahodili päť vyložených šancí a jednu jedenástku. Hostia sa v druhom polčase náhodným gólom chytili, no domáci udržali jednogólové vedenie a zvíťazili. -vrb-

L. Osada – Prosiek 3:3 (0:2)
Góly: J. Šťandel, P. Veselovský, vlastný gól – P. Trnovský, Ľ. Kordoš
Najlepší hráči: J. Drozdík – Ľ. Kordoš
Vyrovnaný zápas dobrej úrovne so šťastným koncom pre hostí. Domáci nevyužili záverečný tlak na strelenie víťazného gólu. -ih-

Favoriti nesklamali, L. Ondrej a Uh. Ves s čistým štítom

Body sa delili len v L. Trnovci, keď si k domácim jeden bod za remízu pripísal aj hostia z Dovalova. V Uh. Vsi videli fanúšikovia streleckú kanonádu, veď ich domáci obľúbenci skórovali až štyrikrát. V ostatných zápasoch naplno bodovali hráči domácich farieb.
V ďalšom kole sa 28. 8. o 16.00 h stretnú: Vavrišovo - Dovalovo, P. Lehota - L. Trnovec, Ploštín - Uh. Ves, L. Kokava - L. Ondrej, Hybe - V. Poruba.

Hybe – Vavrišovo 4:2 (2:1)
Góly: M. Kolesár, J. Glemba, P. Melich, P. Pavelica - Ľ. Chlebo, M. Štrkolec
Najlepší hráči: P. Pavelica
V Hybiach sa hral zápas priemernej úrovne. Domáci tlakov v druhom polčase zaslúžene vyhrali. -ši-

L. Ondrej – Ploštín 3:0 (1:0)
Góly: R. Baran, P. Uličný, M. Chlebo
Najlepší hráči: R. Jamnický – A. Balco
Hostia začali prvý polčas lepšie a už v úvode si vypracovali niekoľko dobrých šancí, no nepodarilo sa im streliť gól. V závere prvého polčasu sa domáci ujali vedenia gólom z trestného kopu. V druhom polčase sa hra vyrovnala. Domáci sa dostávali čoraz viac do šancí, z ktorých na strelenie gólu využili dve šance. -uli-

Uh. Ves – P. Lehota 4:0 (3:0)
Góly: M. Tomko ml., M. Zlejší 2, J. Bobrík
Najlepší hráči: M. Tomko ml., M. Zlejší – B. Klepáč st.
Jednoznačný zápas v prospech domáceho mužstva. -mp-

L. Trnovec – Dovalovo 1:1 (0:1)
Góly: P. Hruška – V. Bede
Najlepší hráči: P. Hruška – V. Bede
V slušne hranom zápase mužstvá predviedli na prvé kolo dobrú hru. Zápas sa skončil zaslúženou remízou. -hán-