LIPTOV. Už tento piatok štartuje hokejová extraliga. Nebude v nej chýbať ani HK 32 Liptovský Mikuláš, ktorý čaká na play off už 16 rokov. V prvom zápase sa predstaví eška na domácom ľade proti Michalovciam, v nedeľu proti Košiciam. Na náročný štart ligy by mali byť zverenci trénera Aleša Tottera pripravení.
Dlho bol ticho majiteľ klubu Róbert Ľupták, ktorý pôsobí v liptovskomikulášskom hokeji už druhý rok. Našej redakcii sa jeho odmlku konečne podarilo prelomiť. Eška sa môže pýšiť skvelou letnou prípravou a druhým miestom v Tatranskom pohári za Popradom. Mužstvo povedie do novej sezóny tréner Aleš Totter.
„Je workoholik. Zaujíma sa o mládež, chodí na ich zápasy. Dokonca má skupinu dorastencov, deviatakov, ktorým robí individuálne tréningy. Aj z tejto časti som s ním spokojný,“ opísal Róbert Ľupták trénera Aleša Tottera v rozhovore.
Klub predstavil pred sezónou aj nové dresy. Hokejoví priaznivci na internete ich prirovnávajú k dresom tímu z NHL Florida Panthers.
„Je to asi náhoda. Asi chceme získať dva tituly po sebe ako Florida,“ úsmevne spomenul Ľupták.

V Tatranskom pohári ste skončili na druhom mieste, v príprave podávalo mužstvo sympatické výkony. Fanúšikovia na sociálnych sieťach hodnotili liptovskomikulášsku letnú prípravu pozitívne. Ako ste spokojný vy?
Príprava bola dobrá, sme spokojní so zápasmi, ktoré sme počas leta odohrali.
Do novej sezóny zaviedla liga baráž. Vy ste ju v našom spoločnom rozhovore ešte vítal. Stále to platí?
Áno, aj keď by som bol za uzavretie súťaže, bolo by to lepšie pre mladých hráčov. Je to však lepšie ako to bolo, no s určitosťou sa baráži chceme vyhnúť.
Liptovský Mikuláš čaká na play off 16 rokov. Po celkom úspešnej príprave vás veľa ľudí pasuje za káder, ktorý bude miešať kartami. Hoc to bola len príprava, dočká sa po toľkých rokoch Liptovský Mikuláš vyraďovacej časti?
Príprava je iná, základná časť ligy je iná. Verím, že to bude určite lepšie ako minulú sezónu.
Prvý zápas odohráte doma proti Michalovciam. Čakáte, že sa štadión naplní doplna?
Ako som už viackrát spomínal, snažím sa robiť v Liptovskom Mikuláši dobrý hokej, doniesť sem dobrých hráčov a starať sa o mládež. Je to na ľuďoch, či si to budú vážiť alebo nie. Možno, keď ľudia nebudú chodiť na hokej, môže sa stať, že ma to prestane baviť a fanúšikovia nebudú mať kde chodiť.

Dočítate sa:
- Prečo nebude mať Liptovský Mikuláš problém udržať finančne extraligu,
- Ako charakterizuje Ľupták trénera Aleša Tottera,
- čo hovorí Ľupták na pozmenený káder,
- v čom sa s Totterom zhodli,
- či má Liptovský Mikuláš talenty v juniorke, ktoré môže vyťiahnuť do áčka,
- akú víziu má Ľupták s hokejom v Liptovskom Mikuláši,
- čo hovorí na nové dresy.
Peniaze sú vždy citlivou témou. S akým rozpočtom bude pracovať klub?
Nechcem to teraz konkretizovať.