Štvrtok, 21. január, 2021 | Meniny má VincentKrížovkyKrížovky

Olympijská víťazka Kaliská na MSR až tretia

Z minuloročných majstrov Slovenska vo vodnom slalome obhájil v nedeľu v areáli vodných športov v Čunove svoj primát iba kajakár Peter Cibák (KTK Dukla Liptovský Mikuláš).

Čunovo - Pretekár z Liptova si rozhodujúci náskok vytvoril prvou jazdou, v ktorej ako jediný pokoril hranicu 100 sekúnd a s prehľadom zvíťazil. Až na 3. priečke skončila olympijská víťazka z OH 2004 v Aténach Elena Kaliská z KTK Dukla Liptovský Mikuláš. „Vodný slalom je veľká lotéria. Darmo jazdíte celý rok veľmi dobre, stačí jedna pokazená jazda na šampionáte republiky a je po pretekoch,“ povedal na margo tretej priečky Eleny Kaliskej jej tréner Peter Mráz.

Olympijskí medailisti sa stretli v Čunove vo vzájomnom súboji o titul majstra Slovenska aj v kategórii C1. O slovenský primát totiž v búrlivých kaskádach čunovského areálu bojovali Michal Martikán, trojnásobný medailista z OH 1996-2004 a Juraj Minčík, bronzový kanoista z OH 2000 v Sydney. Úspešnejší bol olympijský šampión z Atlanty 1996 Martikán. „Som rád, že som opäť vyhral slovenské majstrovstvá. Jazdy boli dobré, boli síce v nich sem-tam drobné chyby, ale preteky v Čunove som išiel z plného tréningu. Vôbec som sa na ne nešpecializoval. Najdôležitejšie preteky tejto sezóny budú majstrovstvá sveta v Austrálii, na ktoré teraz ladím formu,“ vysvetlil Michal Martikán, čerstvý majster SR v kategórii C1.

Výsledky - muži: K1: 1. Peter Cibák 200,74 (2), 2. Tomáš Mráz (obaja KTK Dukla Lipt. Mikuláš) 205,20, C1: 1. Michal Martikán (KTK Dukla Lipt. Mikuláš) 206,73 (0), 3. Alexander Slafkovský (KTK Dukla Lipt. Mikuláš) 213,86 (2), C2: 3. Milan Kubáň, Marián Olejník (KTK Dukla Lipt. Mikuláš) 238,69 (6), ženy: K1: 3. Elena Kaliská (KTK Dukla Lipt. Mikuláš) 236,46 (2), hliadky muži: 3 x K1: KTK Dukla Lipt. Mikuláš (Peter Cibák, Tomáš Mráz, Ján Šajbidor) 231,51 (2), 3 x C1: 2. KTK Dukla Lipt. Mikuláš (Michal Martikán, Tomáš Kučera, Ján Bátik) 320,90 (60), ženy 3 x K1: KTK Dukla Lipt. Mikuláš (Elena Kaliská, Gabriela Zamišková, Petra Gažová) 376,63 (16)

1. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste?
  2. Videobanking. Nová éra bankovania je tu
  3. Mimoriadny úspech značky Toyota na Slovensku v roku 2020
  4. Pandémia urýchlila zavádzanie nových technológií vo firmách
  5. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente?
  6. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku
  7. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov
  8. Zima v koži atopika: aká je starostlivosť o pokožku s ekzémom?
  9. Zákazníkov čoraz častejšie zaujíma pôvod výrobkov, ktoré kupujú
  10. 10 vecí, pre ktoré sa oplatí navštíviť Dominikánsku republiku
  1. Videobanking. Nová éra bankovania je tu
  2. Prokrastinujete? 5 overených tipov, ako nestratiť radosť z práce
  5. Pandémia presúva zákazníkov do online priestoru
  6. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste?
  7. Najobľúbenejšie auto Slovákov je opäť ŠKODA
  8. PLANEO Elektro funguje aj počas lockdownu - má akčný výpredaj
  9. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente?

Odišla jednotka, príležitosť pre Ivana Krajčírika

Brankára Macíka nahradil v MFK Ružomberok Krajčírik.

Ivan Krajčírik v zelenom

Koronavírus: Ako sa testuje na odbernom mieste v Demänovej

Rezervácie na antigénové testovanie sa takmer zaplnili v priebehu niekoľkých hodín. Zostávajú posledné voľné miesta.

Testovanie v Demänovej na záchytnom parkovisku je rýchle, bez čakania na výter aj na výsledok testu.

Koronavírus: Odberné miesta v obciach na Liptove

Na Slovensku prebieha celoplošné skríningové testovanie na koronavírus. Pozrite si zoznam odberných miest v obciach na Liptove

Z novembrového testovania vo Vavrišove.

Koronavírus: Odberné miesta v Ružomberku

Na Slovensku prebieha celoplošné skríningové testovanie na koronavírus. Pozrite si zoznam odberných miest v Ružomberku.