Ružomberok – V ďalších sezónach svoju púť skončili už v prvom, resp. v druhom kole po súbojoch s mužstvami z nižších súťaží. Momentálne mužstvo spod Čebraťa preskočilo už dve pohárové prekážky (najprv Komňackého tím doma zdolal druholigové Humenné 2:0 a pred týždňom Púchov 1:0). Tým pádom Ružomberčania postúpili do štvrťfinále pohárovej súťaže. Kým v predchádzajúcich kolách sa hralo len na jeden zápas, ďalej nasleduje systém dvoch stretnutí – doma a vonku. Zápas 2. kola s Matadorom Ružomberčania pred veľmi slušnou návštevou sľubne rozohrali a zdalo sa, že bude len otázkou času, kedy skončí lopta v púchovskej sieti.
Už v 2. min. rýchlu akciu potiahol Žofčák, Nezmar naservíroval tutovku Jendriškovi, ale ten v rozhodujúcej chvíli zaváhal. O dve minúty na to prišla pekná individuálna akcia Zošáka, zakončená strelou do brvna. V 19. min. zase Žofčák „gólovo“ napriahol, ale trafil len žrď. Touto šancou sa však domáci tlak ustal. Po zmene strán už Ružomberok nebol taký ľahkonohý ako do prestávky, naopak hostia vycítili svoju šancu. Rozhodnutie predsa ale prišlo v riadnom hracom čase. V 78. min. Sapara utešenou delovkou z dvadsiatich dvoch metrov „vymietol“ pavučinu v pravom hornom rohu Bernadyho brány. „Hlavne v prvom polčase sme hrali nátlakový futbal,“ hodnotil stretnutie domáci kapitán a strelec jediného gólu. „Vkuse sme do súpera len búšili. V druhom polčase sa to muselo prejaviť. Nasadili sme vysoké tempo a v horúčave nám postupne odchádzali aj sily. Stále sme ale boli trpezliví. Veril som, že ten jeden gól strelíme.“
Čiže vôbec ste si nepripúšťali, že na rad by mohli prísť strely zo značky pokutového kopu?
- Nie. Stále sme išli za svojím cieľom. Samozrejme, keď ubúdali sily, už to inak vyzeralo ako v prvej polovici.
Ako by ste opísali „postupový“ gól?
- Niekoľko metrov pred šestnástkou som dostal loptu. Narazil som si ju s Erikom Jendriškom, ktorý mi ju perfektne vrátil a ešte odstavil aj jedného hráča. Bola to strela, ktorá mi skutočne sadla.
Sledovali ste loptu, až dokiaľ nedokapultovala do púchovskej siete?
- Sledoval. V prvom momente sa mi zdalo, že ju Bernady má. V danom okamihu som mal dojem, že ju vyrazí. Avšak na moje milé prekvapenie lopta skončila v bráne.
Zalovte trochu v pamäti. Dosiahli ste už niekedy takýto parádny gól?
- Šibenicu som už trafil. Avšak priamo do vinkla som to gólovo asi ešte nenamieril.
Celý štadión (až na hŕstku Púchovčanov) si po tejto gólovej maškrte vydýchol.
- Určite aj my. Keďže sme zápas nerozhodli v prvom polčase, na rozhodnutie sa dosť dlho čakalo.
* * *
Postupujúca osmička: Trnava, Ružomberok, Senec, Šaľa, Artmedia, Trenčín, Nitra, Močenok. Štvrťfinálové dvojice spoznáme vo štvrtok (8.9.), keď sa v Bratislave uskutoční (so začiatkom o 13. hod.) žrebovanie. Stretnutia o postup do jarného semifinále sa odohrajú 18. a 25. októbra.