Nedeľa, 24. január, 2021 | Meniny má TimotejKrížovkyKrížovky

Futbal mladých

I. LIGA – ST. DORAST
Ružomberok – Prešov 5:0 (2:0)
Hneď úvodné minúty naznačili, kto bude pánom na ihrisku. Až na nejaké trošku rozháranejšie fázy Ružomberčania stále diktovali tempo. Určite im pomohol aj rýchly gól, ktorý padol už v 4. min. V polovici polčasu domáci viedli 2:0, čo im len pridalo na pohode. „Po 5:0 musím byť spokojný,“ uviedol ružomberský tréner Ján Haspra, ml. „Na koncovke ale ešte musíme popracovať. Kopec šancí ešte chlapci zahodili. Neraz sa to môže nevyplatiť.“ Góly: Orolín a Chovanec po 2, P. Maslo.

I. LIGA – ML. DORAST
Ružomberok – Prešov 0:0
„Zápas mal veľmi dobrú úroveň i potrebné tempo,“ pochvaľoval si ťažký duel domáci tréner Štefan Mojský. „Chlapci chceli, bojovali, mali viac z hry, ale v útoku sme sa nedokázali presadiť. Bola to daň za absenciu útočníkov.“ Aj Prešov do hry vložil značné nasadenie. Takmer stále však bol pod tlakom. Napokon však bezgólovú remízu zachránil. -svr-

I. LIGA - STARŠÍ ŽIACI
L. Mikuláš - Lučenec 0:2 (0:0)
Domáci nováčik už túto sobotu privíta Žilinu a chcel naplno bodovať. Prvý polčas bol plne v jeho réžii, súper len bránil, ale gól nepadol. Druhý polčas už aj súper z Lučenca ukázal svoju vyspelosť. Obidve mužstvá si nič nedarovali a zaslúžia pochvalu za nasadenie a bojovnosť. Ušetrené sily a gól v poslednej minúte nakoniec rozhodli v prospech hostí. Domáci celé štyri zápasy neinkasovali, tentoraz dostali vzápätí druhý gól v nadstavenom čase.

I. LIGA - MLADŠÍ ŽIACI
L. Mikuláš - Lučenec 0:2 (0:1)
Futbalovejší hostia nedovolili domácim vytvoriť si za celý zápas vyloženú gólovú príležitosť. V prvom polčase sa ujali vedenia hlavou z rohového kopu. Druhý polčas priniesol pomerne veľa tvrdých zákrokov, po jednom z nich hostia zvýšili z pokutového kopu. V zostave domácich sa už neobjavil zakončovateľ Dominik Kubina, ktorý zamieril do Rožomberka. Pozíciu lídra mužstva opäť kvalitným výkonom potvrdil Lukáš Horváth.

I. LIGA - ST. DORAST
8. kolo: Trebišov - Slovan 1:4 (1:2), Kotľár - Sylvestr 2, Cintula, Peťovský. Košice - Dubnica 1:2 (1:0), Ocilka - M. Kuzma, T. Zápotoka. Trnava - Púchov 1:1 (1:0), Chalány - Sládek. Bardejov - B. Bystrica 1:1 (1:1), Kočiš - Bezák. Levice - Nitra 0:5 (0:3), Stoch a Sloboda po 2, Turan, ČK: Kosák (Levice). Inter - Podbrezová 4:0 (1:0), Farkaš 2, Mihálik (11 m), Mezovský. Žilina - Trenčín 2:0 (1:0), Filo, Vacek, ČK: Palát - Biližnianský. Ružomberok - Prešov 5:0 (2:0), Chovanec a Orolín po 2, P. Maslo. Dohrávka 5. kola: Prešov - Levice 8:0 (4:0), Leško 2, Ľ. Baran, Zubka, Katona, Kontroš, Pribiš, Kundry (11 m).

I. LIGA - ML. DORAST
8. kolo: Trebišov - Slovan 0:3 (0:1), Kolčak 2, Horváth. Košice - Dubnica 3:3 (0:1), Serbin 2, Šproch - Ľupták 2, Alžbetkin. Trnava - Púchov 0:0. Bardejov - B. Bystrica 0:3 (0:1), Rendla 2, Vozár. Levice - Nitra 1:7 (1:5), Jašík - Košut 3, Valenta 2, Kolár, Fiala. Inter - Podbrezová 4:0 (0:0), Krištofík 2, Ružička, Szabo. Žilina - Trenčín 2:2 (1:1), Kopásek, Škrobák - Polek, Zvala. Ružomberok - Prešov 0:0. Dohrávka 5. kola: Prešov - Levice 6:0 (4:0), Jačišin 3, Dlugoš, Keresteš, Hatok.

1. Zanzibar: Čo treba vidieť v africkom raji