Mikulášania podľahli nátlakovej hre

K. N. Mesto - L. Mikuláš 1:0 ( 1:0)
Gól: 45. Golian. ŽK: Ladiver - Laco. Rozhodoval Korista, 260 divákov.
L. Mikuláš: Holiš - Juriga (79. Devečka), Olejár, Kandera, Laco, Blaščík, Tomek (34. Malecký) (64. Králik), Kaličák, Kašper, Bezák, Húska. Tréner: Pleva.
Domáce mužstvo od úvodných minút začalo nátlakovou hrou, ale obrana hostí sa dokázala ubrániť. V 18. min Padychova strela z 5-tich metrov išla nad brvno. Vzápätí sa hostia dostali do trestného územia, Kašperova delovka neprekonala Ritnošíka. Po prihrávke Tomeka v gólovej pozícii strelil Kašper vedľa. Snaha hostí dosiahnuť gól stroskotala na obrane ako i v rukách brankára. Domáci sa v závere nasťahovali do trestného územia hostí, kde sa brankár prejavil ako muž na mieste, dokázal zlikvidovať množstvo striel, ale v 45. min ho Golianova delovka prekonala a upravila stav stretnutia na 1:0. Po prestávke útoky domáceho mužstva pokračovali a strely Vlčka, Záhradníka a Molnára nedokázali prekvapiť brankára. Hostia v snahe dosiahnuť gól sa začali dostávať do šestnástky domácich, ale strely Blaščíka, Kašpera neohrozili brankára.
V 74. min sa dostal do gólovej pozícii - Padych, jeho strelu brankár kryl. Domáci mali v závere hostí na lopatkách, skórovať sa im už nepodarilo. V nadstavenom čase Kašperova strela mohla zmeniť stav stretnutia, ale Paulus hlavou odvrátil loptu späť do hry. -vp-

Ružomberok B - D. Kubín 5:0 (5:0)
Góly: 3. Maslo, 5. a 44. Božok, 36. Pilár, 41. Latiak. Rozhodoval Putra, 300 divákov.
Ružomberok B: Šavol - Paluba (71. Špirko), Maslo, Kaprálik, Rúčka, Bielak (73. Kapláň), Bakoš, Božok, Latiak, Urban, Pilár (71. Gejdoš). Trenér: Páleník.
Oravsko-liptovské derby sľubovalo vyrovnané stretnutie, predpoklady sa rozpadli už v 5. min, keď domáci vyhrávali 2:0. Hostia potom hru čiastočne vyrovnali, ich úsilie končilo na hranici šestnástky domácich. Trestný kop Baču bravúrne vyrazil Šavol, zvýšiť mohol Urban, ani na dvakrát neprekonal Okoličániho. Hostia pohrozili len sporadicky, ale Kubániho strela ako i Bačova hlavička boli nepresné. V 36. min Latiak po ideálnej Bielakovej prihrávke obohral aj brankára hostí a strelil tretí gól. V 41. min Božok našiel Latiaka a ten zblízka dal na 4:0. Záver polčasu prikrášlil Božok, keď po kombinácii s prehľadom zvýšil na 5:0. Druhý polčas bol priemerný, snaha domácich o zvýšenie skóre narastala. Rúčkova strela išla tesne vedľa, Latiakova nad brvno brány hostí. V 65. min Urban ideálne uvoľnil Božoka, ale brankár jeho strelu chytil. V 73. min Bakoš prihral Špirkovi pred prázdnu bránu, ten netrafil. Záver zápasu sa len dohrával, obidve mužstvá boli s výsledkom spokojné. -vž-

Ludrová v zelenom

Závažná Poruba – Palúdzka 4:1 (2:0)
Góly: Račko, Bereš, Koreň 2 (jeden z 11 m) – P. Kokavec
Domáci hrali veľmi dobre. Od začiatku zápasu mali prevahu a vypracovali si niekoľko príležitostí, z ktorých sa do polčasu ujali vedenia gólmi Račku a Bereša. Hostia do polčasu ohrozili domácu bránu len raz, ale pozorný Vozár gólu zabránil.
Hostia hneď v úvode 2. polčasu znížili gólom P. Kokavca, ale domáci pokračovali v tlaku. Výborne hrajúci Račko bol faulovaný v šestnástke. Pokutový kop bezpečne premenil Koreň. Vzápätí rozhodca vylúčil brankára hostí. Domáci zúžitkovali číselnú prevahu, na konečných 4:1 upravil opäť Koreň. Domáci si vypracovali ešte niekoľko streleckých príležitostí, ale skóre už ostalo nezmenené a body zaslúžene doma. -jm-

Ludrová – Bešeňová 2:1 (1:0)
Góly: R. Hazucha, V. Ďurčák – Olos
Ludrová nastúpila s odhodlaním získať prvé víťazstvo v V. lige, čo sa im nakoniec po výbornom výkone celého mužstva aj podarilo. Domáci vyhrávali gólom Hazuchu. V druhom polčase hostia po rohovom kope vyrovnali. Celozápasová prevaha domácich sa prejavili gólom posily V. Ďurčáka. Domáci nastúpili v netradičných zelených dresoch. -mk-

Lisková – Dražkovce 3:1 (0:1)
Góly: D. Kubla 2, M. Švárny (11 m) – Hanko
Po vyrovnanom prvom polčase sa hostia ujali vedenia v 15. min. Domáci sa prebrali až v druhom polčase. V 51. min Kubala hlavičkou vyrovnal na 1:1. V 60. min švárny z jedenástky dostal domácich do vedenia. Hostia potom ožili. Pri ich dvoch gólových príležitostiach sa vyznamenal brankár Kačalka. V 75. min prenikol obranou súpera Švárny, jeho strelu brankár hostí vyrazil, Kubala dorazil a stanovil výsledok zápasu. Domáci v záverečných minútach na ihrisku dominovali. -nem-

L. Hrádok – Dúbrava 1:3 (1:1)
V derby zápase sa hral vcelku vyrovnaný zápas. Hostia ťažili hlavne zo štandartných situácii, ktoré dobre zahrával Peterec. Už v 6. min po jednej z nich Mrva nadstrelil domáceho brankára. V 25. min sa sólovo presadil Šingliar a strelou k tyči otvoril stav zápasu na 1:0. V 39. min po rohovom kope Kiník hlavou vyrovnal. Aj druhý polčas mal podobný priebeh ako prvý. Keď sa zdalo a všetko tomu nasvedčovalo, že zápas sa skončí deľbou bodov, prišla 84. min a zbytočný faul hrádockej obrany v pokutovom území. Nariadený pokutový kop Peterec bezpečne premenil. Gól zlomil domácich aj v 87. min Kiník krížnou strelou spečatil skóre zápasu na 1:3. -pf-

Podbiel – L. Štiavnica 3:3 (1:3)
Góly L. Štiavnica: Jarota, Hlinka, Juráš
Najlepší hráči L. Štiavnica: Jarota, Grebáč
Bol to zápas dvoch rozdielnych polčasov. V 10. min sa domáci ujali vedenia, ale to bolo z ich strany v prvom polčase všetko. V 14. min hostia vyrovnali. Hostia pokračovali v tlaku a v 22. min Jihlavníkov prudký center dorazil Hlinka. V 38. min zvýšil z jedenástky Juráš. Hostia si mysleli, že víťazstvo získajú ľahko čo však nebola pravda. Zlomový moment zápasu nastal v 53. min keď Hlinka do prázdnej brány z päťky netrafil a tak nezvýšil skóre. Domáci hneď z protiútoku strelili kontaktný gól. Opäť sa domáci dostali do hry. Vyrovnávajúci gól prišiel po spornej situácii, keď domáci hráč surovo fauloval obrancu hostí. Tento zákrok rozhodca však nepostrehol a tak hráč domácich v kľude odcentroval finálnu nahrávku na vyrovnávajúci gól. P. Kmeť, vedúci mužstva: „Mrzí nás strata dvoch bodov. Opäť sme sa presvedčili, že na Orave sa body ľahko neberú.“ -kme-

V Stankovanoch padlo sedem gólov

V ďalšom kole sa 18. 9. o 15.00 h stretnú: Iľanovo - Kvačany, L. Lúžna - Sv. Kríž, Švošov – Likavka, L. Sliače - Smrečany-Žiar, L.Vlachy – Stankovany, Beňadiková –Černová, Jamník - V. Dubová
V zápase Kvačany – Jamník bola hra vyrovnaná, čo sa aj prejavilo deľbou bodov. V. Dubová deklasovala Beňadikovú 4:0, podobne ako Černová L. Vlachy 5:0. V Stankovanoch sa hral divácky atraktívny futbal, v ktorom padlo až sedem gólov a domáci sa radovali z víťazstva. Domáce Smrečany-Žiar nestačili na hostí zo Švošova a podľahli mu na vlastnom trávniku, keď oba góly padli v prvom polčase. V Likavke sa hral obojstranne opatrný futbal. Zápas Sv. Kríž – Iľanovo skončil nerozhodne 2:2.

Kvačany –Jamník 1:1 (0:1)
Góly: P. Kumančík – J. Florek
Najlepší hráči: J. Burdl – P. Krajčuška
Napriek tomu, že hra v prvom polčase bola vyrovnaná, hostia sa už v 10. min ujali vedenia. Rýchlymi akciami spôsobili problémy domácej obrane. V druhom polčase domáci obetavejším výkonom v početnej prevahe vyrovnali v 70. min Florekom. Mužstvá sa rozišli s deľbou bodov, prvé mužstvo v tabuľke stratilo aj prvé body. -kle-

V. Dubová – Beňadiková 4:0 (2:0)
Góly: I. Tulinský 3, M. Jantek
Najlepší hráči: D. Žitník – M.Račko
V nervóznom prvom polčase nevyužili domáci viacero šancí. Skóre mohlo byť aj vyššie. Hostia sa prezentovali tvrdými až zákernými zákrokmi, ktoré rozhodca trestal len žltými kartami. V druhom polčase domáci kombinačnou hrou prevýšili súpera a časom narastalo aj skóre zápasu. Za predvedený výkon si zaslúži pochvalu celé mužstvo, v ktorom vynikal Žitník, Tulinský a Ditrych. Hostia v samom závere nevyužili pokutový kop. -ker-

Černová – L. Vlachy 5:0 (2:0)
Góly: M. Bobek 4, P. Kvasničák
Najlepší hráči: M. Bobek – V. Hryc
Zápas bol jednoznačnou záležitosťou domáceho mužstva, ktoré od úvodných minút diktovalo tempo hry. Hostia počas deväťdesiatich minút nedokázali ohroziť bránu domáceho mužstva a nebyť vychýlenej mušky domácich útočníkov, mohol zápas skončiť aj dvojciferným výsledkom. Miroslavovi Bobekovi sa v tomto stretnutí mimoriadne darilo. -mi-

Stankovany – L. Sliače 4:3 (1:2)
V ďalšom majstrovskom futbalovom zápase sa na perfektne pripravenom ihrisku za dobrého počasia stretli mužstvá, ktoré sú v dolnej časti tabuľky I. triedy s rovnakým počtom bodov. Hostia mali už polhodiny pred začiatkom zápasu rozcvičku a potom spolu s domácimi hráčmi čakali na výkop rozhodcovskej trojice. Zápas sa začal v miernom tempe, avšak v 10. minúte hostia prekvapili a ujali sa vedenia 1:0. Útoky sa potom striedali na oboch stranách a v 18. minúte hostia znovu udreli a viedli 2:0. Tento úvod a začiatok zápasu domáci nezvládli, avšak nerezignovali a hrali ďalej svoju hru. V 35. minúte domáci hráč R. Straka hlavou tesne minul bránku hostí. V tej istej minúte dal hlavný rozhodca za urážku jeho osoby jedného z domácich usporiadateľov vyviesť mimo ihriska. V 40. minúte dostal za neprimeranú reakciu žltú kartu R. Straka. Hneď o dve minúty faulovala obrana hostí v pokutovom území domáceho útočníka, za čo odpískal hl. rozhodca pokutový kop. Loptu si postavil na značku pokutového kopu kapitán domácich Ľ. Čieško, ale jeho slabú strelu brankár vyrazil. Hneď z protiútoku dostal žltú kartu hráč hostí Sliacky. Blížil sa koniec prvého polčasu a domáci kopali spoza šestnástky trestný kop. Loptu si postavil hráč Ertl, ktorý technickou strelou trafil hráča v múre a od toho sa lopta odrazila do opačného rohu brány ako čakal brankár hostí a znížil stav na 1:2. V poslednej minúte 1. polčasu hráč Jaroslav Gašper prešiel medzi tromi hráčmi hostí a z ľavej strany bombou zo siedmich metrov tesne minul bránku hostí.
Druhý polčas začali náporom hostia a v 49. minúte skoro prekvapili domáceho brankára strelou z diaľky, ten však strelu z ľavého horného rohu vyrazil. Hneď z protiútoku hráč domácich R. Straka krásnou prudkou strelou do ľavej šibenice bránky vyrovnal stav na 2:2. O 5 minút sa hostia opäť ujali vedenia a upravili stav na 2:3. Hral sa pekný futbal na oboch stranách, čo zaujalo aj prítomných divákov (120). V 65. minúte vyrovnal bombou na 3:3 J. Gašper, ktorý sa rozohral k peknému výkonu a svojou technickou hrou platil na hráčov hostí. Dráma a 6 gólov ešte nestačilo, lebo v 77. minúte po skrumáži pred bránou hostí dal Marián Gašper, najmladší hráč na ihrisku, gól, ktorý bol zároveň víťazný v tomto zápase. Po takomto priebehu ostali 3 body na domácom ihrisku, čo bolo sklamaním pre funkcionárov mužstva hostí, ktorých mužstvo v prvom polčase mohlo výrazne viesť stretnutie, a preto tréner ani neurčil najlepšieho hráča – bol sklamaný. Hostia mali v druhom polčase 3 žlté karty. Najlepší hráč domácich – R. Straka.
Rarita zápasu: V mužstve domácich hrali otec a syn Junasovci a mladí fanúšikovia hostí sa predviedli neslušným správaním a výkrikmi, ktoré nepatria k športu a na ihrisko (úradoval alkohol). -ps-

Smrečany-Žiar 0:2 (0:2)
Góly: Hrkút, Švihorík
Najlepší hráči: Oško - Roštek
Prvý polčas mali hostia viac z hry a aj viac športového šťastia. V 27. min sa ujali Hrkútom vedenia. Domáci zvýšili snahu, ale ich umenie končilo pred šastnástkou hostí. V 41. min po rohovom kope Švošov po hlavičke Švihoríka zvýšil na 0:2. Celkom v závere prvého polčasu brankár hostí zneškodnil domácemu Válekovi pokutový kop. V druhom polčase domáci vrhli všetky sily do útoku, miestami mali drvivú prevahu, ale pozorného brankára hostí Rošteka sa im prekonať nepodarilo. -jt-

Likavka – L. Lúžna 2:1 (1:0)
Góly: M. Haluška, Ľ. Žitník - Glemba
Najlepší hráči: F. Halaš – Glemba
Zápas sa začal opatrne z obidvoch strán. Domáci pohrozili už v 10. min, no hostia odpovedali v 15. min. O pár minút na to po peknej akcii domáci nastrelili tyč. Po pekne vypracovanej akcii a po kolmej prihrávke Bartoša otvoril skóre Žitník. V druhom polčase hostia zaskočili domácich a v 50. min vyrovnali. Domáci po inkasovanom góle ožili a zatlačili súpera pred ich pokutové územie, ale šance, ktoré si vypracovali, ostali nevyužité. V 75. min upravil Haluška stav stretnutia na 2:1. -sb-

Sv. Kríž – Iľanovo 2:2

Futbalisti Hubovej doma dostali „nakladačku”

V ďalšom kole sa 18. 9. o 15.00 h stretnú: P. Ľupča - L. Ján, Ľubeľa - L. Štiavnička, Bobrovec – Východná, L. Revúce – Lúčky, Podtureň - Pribylina, L. Teplá –Hubová, Demänová - Ondrašová
Zápas L. Ján Demänová sa skončil bez gólov. Nováčik z Ondrašovej opäť zvíťazil, tentokrát nad súperom z L. Teplej. Hubová dostala na vlastnom trávniku od Podturčanov poriadnu „nakladačku“ v podobe konečných 1:5. Plný nepresností a nervozity bol zápas Pribylina s L. Revúcami, v ktorom zvíťazili domáci. Lúčky a Východná podľahli pred domácim obecenstvo súperom. Zápas L. Štiavnička – P. Lupča sa skončil výhrou domácich futbalistov, keď svoje víťazstvo domáci poistili dvoma presnými zásahmi v prvom polčase.

L. Ján – Demänová 0:0
Najlepší hráči:
Čurný – Bačík
Domáci mali počas celého zápasu prevahu, ale mužstvá z množstva gólových príležitostí nedokázali premeniť ani jednu. -kőr-

Ondrašová – L. Teplá 5:3 (4:0)
Góly: Z. Marušiak, M. Ráchel, R. Trochta 3 – M. Krajčí 2, P. Hrbček
Najlepší hráči: R. Trochta - M. Krajčí
Zápas bol z obidvoch strán bojovný. Domáci si v prvom polčase vytvorili značný náskok 4:0. V druhom polčase po 70. min domáci poľavili, čo využili hostia a po hrubých chybách domácej obrany skorigovali zápas na konečných 5:3. Zápas mal slušnú úroveň, pri účasti 40 platiacich divákov. -jk-

Najlepší hráči: Ľ. Račko – V. Gazdarica
V zápase plnom nepresností a nervozity domáci vydreli povinné víťazstvo. Hostia zahodili 5. min pred koncom pokutový kop, ktorý bol prísne odpískaný. Do nervózneho zápasu zapadol aj výkon rozhodcu. -day-

Lúčky – Bobrovec 2:5 (0:2)
Domáci dostali rýchle góly. V prvom polčase sa im už nepodarilo skorigovať výsledok. Na začiatku druhého polčas Lúčky strelili gól. Pri snahe o vyrovnanie však domáci urobili chyby, z ktorých hostia ťažili. -kel-

Východná – Ľubeľa 0:2 (0:2)
Góly: J. Oško, M. Kukol
Najlepší hráči: J. Balón – M. Kukol
Domáci pokračovali v nevýraznom výkone ako v predchádzajúcich zápasoch. Domáci sa viac koncentrovali na slabý výkon rozhodcu ako na hru. Hostia zaslúžene zvíťazili a domov si odniesli tri body. -is-

L. Štiavnička – P. Ľupča 3:1 (2:0)
Góly: M. Bačkor, J. Zubaj. T. Banáš – L. Szabo
Najlepší hráči: J. Zubaj – L. Szabo
Domáci mali prvých desať minút navrch, čomu svedčia dva strelené góly domácich. Hostia potom vyrovnali hru. V druhom polčase sa hostia prebrali iniciatívu. Domáci však gólom z jedenástky poistili svoje víťazstvo. -bor-

III. A trieda

V ďalšom kole sa 18. 9. o 15.00 h stretnú: B. Potok - voľný žreb, L. Osada – Gôtovany, Lúčky B-Kalameny - Hrboltová, Komjatná - Ivachnová, Prosiek - Galovany.
V štvrtom kole sa zrodili dve remízy v zápasoch Gôtovany – B. Potok, kde padlo až 6 gólov a zápas Hrboltová – L. Osada, kde sa striedali šance na oboch stranách. V Galovanoch zvíťazili lepší domáci. Jedená prehra v štvrtom kole sa zrodila na úkor domácej Ivachnovej, kde domáci nestačili na Lúčky B-Kalameny.

Gôtovany – B. Potok 3:3 (2:2)
Góly: Kostúrik, Ivo Bražina, Maťo Kendera
Najlepší hráč: Sila
Podľa názoru hostí rozhodca nezvládol zápas, na ihrisku bola veľmi napätá atmosféra. Hostia boli lepší, ale brankár ich tento raz nepodržal. -vrb-

Galovany – Komjatná 1:0
Gól: Kučma
Domáci boli lepší. -rt-

Ivachnová – Lúčky B - Kalameny 0:1 (0:0)
Góly: Uram
Najlepší hráči: Šipec – Uram, Fero
Hostia boli mierne lepší, mali viac šancí ako domáci. -mich-

Hrboltová – L. Osada 1:1 (0:0)
Góly: Volna z pokutového kopu
Najlepší hráči: Volna – Klubica
Prvý polčas bol zápas vyrovnaný, striedali sa útoky aj šance na oboch stranách. V druhom polčase mali domáci optickú prevahu. -chyla-

III. B trieda

V ďalšom kole sa 18. 9. o 15.00 h stretnú: L. Ondrej – Vavrišovo, Uh. Ves - V. Poruba, L. Trnovec – Hybe, Dovalovo - L. Kokava, P. Lehota - Ploštín
Vo Vavrišove sa hral priemerný zápas, v ktorom „behavejší“ domáci zvíťazili. Zápas L. Kokava – Trnovec nepríjemne okorenilo zranenie hráča hostí Ľuba Hána. V Hybiach sa hralo o prvé miesto v tabuľke. Vo V. Porube videli diváci dovedna sedem gólov a výhru domácich futbalistov. Zápas Ploštín – Dovalovo bol z hľadiska strelených gólov atraktívny, pretože domáci zvíťazili rozdielom štyroch presných zásahov 6:2.

Vavrišovo – P. Lehota 2:1 (1:0)
Góly: Kuna, Krajčovič – Benický
Najlepší hráči: Urbanovič – Sotoniak
V priemernom zápase boli „behavejší“ domáci, hostia vyrovnali hru v druhom polčase. Spravodlivejšia by bola remíza. -kle-

L. Kokava – L. Trnovec 2:0 (0:0)
Góly: Ľubo Porubän 2
Domáci na začiatku zápasu zahodili niekoľko vyložených šancí, hostia hru postupne vyrovnali a v priemernom zápase domáci napokon vyhrali. Hráč hostí Ľubo Hán si v zápase zlomil kľúčnu kosť. -zor-

Hybe – Uhorská Ves 3:3 (1:2)
Góly: Čimbora, Melich, Kolesár – Martin Zlejší 2, Dušan Zlejší
Najlepší hráči: Pastucha, Moravčík – M. Zlejší
O prvé miesto v tabuľke sa hral zápas vo vysokom tempe. Po hrubých chybách domácich hostia zaslúžene vyhrali prvý polčas. Druhý polčas patril domácim, ale nepremenili množstvo šancí. Deľba bodov je zaslúžená. -vš-

V. Poruba – L. Ondrej 4:3 (3:1)
Góly: Tomáš Uličný, Robert Stupka, M. Hollý
Najlepší hráči: Helebrant
Domáci hráči šance využili, hostia svoje premárnili a dostali niekoľko lacných gólov. -uli-

Ploštín – Dovalovo 6:2 (3:1)
Góly: Paľo Čupka 3, Košč, Balco, Šichta – Mihok, Bede
Najlepší hráči: Paľo Čupka, Bede
Domáci dokázali pekným útočným futbalom „rozobrať“ obranu hostí, z čoho rezultovalo šesť gólov. -hand-

1. Na Slovensku pribúdajú nové bankomaty. Viete čo v nich vybavíte?
  2. Zamestnanec chcel príspevok na stravu, no šéf mal iný názor.
  3. Home (ale aj) Office
  4. Downtown Bratislavy sa rozrastie o nový rezidenčný projekt
  5. Zaplatiť za kávu či obed pomocou správy v čete? Už čoskoro
  6. Zelená Bratislava
  7. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?
  8. Znečistenie riek už možno nebude možné zastaviť
  9. Vyučujú školy informatiku dobre? Tieto patria medzi ukážkové
  10. Záujem o akcie Pilulky prekonal naše očakávania
  1. Zaplatiť za kávu či obed pomocou správy v čete? Už čoskoro
  2. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?
  3. Zelená Bratislava
  4. Ruža zmeny
  5. Úpravy automobilov pre ZŤP
  6. No Finish Line v Bratislave sa presúva do virtuálneho priestoru
  7. Mladí ľudia vstupujú do druhého piliera už aj cez internet
  8. Vyučujú školy informatiku dobre? Tieto patria medzi ukážkové
  9. Na Slovensku pribúdajú nové bankomaty. Viete čo v nich vybavíte?
  10. Zamestnanec chcel príspevok na stravu, no šéf mal iný názor.

Rozbehnutý Tatran pozastavila až pandémia

Po výborne rozbehnutej 10-zápasovej futbalovej bilancii bez prehry pre druholigový MFK Tatran Liptovský Mikuláš mu dočasnú stopku vystavila koronavírusová pandémia.

Je otázne či Tatran v tohto sezónnej jesennej časti ešte zažije ligovú atmosféru.

Chladiarenské rúry sú už položené na svojom mieste

Rozsiahla rekonštrukcia ľadovej plochy bude čoskoro hotová.

Chladiarenské rúry sú už na svojom mieste.

ONLINE DISKUSIA: Môže byť Žilina moderné a životaschopné mesto?

Ako dostať Žilinu na mapu moderných miest? Má krajské mesto priestor na rozširovanie? Aj tieto témy odznejú v LIVE diskusii už v stredu o 9. hodine na FB Žilina na Facebooku.

GRAFY: Ako sa vyvíja pandémia na Liptove

Rekordný prírastok zaznamenal v nedeľu okres Ružomberok.