Štvrtok, 21. január, 2021 | Meniny má VincentKrížovkyKrížovky

Výsledok z Košíc nakoniec nikoho neuspokojil

V nedeľu na košickom provizóriu nechýbal ani jediný verný divák, aby podporil výstražné slová domáceho trénera. Liptáci sa mali mať na pozore. Domáci rovnako ako v piatok na Slovane aj začali zhurta, vediac, že majú doslova nôž na krku.

HC Košice – MHK 32 1:1 (1:0, 0:0, 0:1 – 0:0)
Góly: 7. Podhradský – 45. Trochta, 2 000 divákov
Vylúčení: 0/6, Presilovky: 0/0
MHK 32: Krivomazov – Droppa, Fatyka, Lištiak, Kadlubiak, Devečka, Tomaška, Šterbák, Rúfus – Kopecký, Pleva, Krátky – Miklík, Trochta, Šebo – Rich. Huna, R. Huna, Kriška – Bohucký, Hovorka, Bartík
Svätyňu Liptákov hájil opäť 27 – ročný bývalý kazašský reprezentant Krivomazov, hoci väčšia znalosť košického prostredia sa dala očakávať u Faltera, ktorý v sezóne 2004/2005 v miestnom HC pôsobil – zrejme tri góly z Popradu ho odsunuli na dlhšie, než sa očakávalo. Domáci Podhradský však bez okolkov Krivomazova prekvapil krížnou strelou už na začiatku. Košičania sa tak v piatom kole zaradili medzi kluby, ktoré to v hostiteľskej roli začali zametať pekne od podlahy. Mohla sa zrodiť senzácia, ale to by domáci nesmeli byť kŕčovití z nevydareného štartu do súťaže. Akoby im zmrzol film, nevyužili šesť presiloviek. Chvály na defenzívu Liptákov, ktoré zaznievajú už od Nitry, v tomto prípade znamenali aj poriadne drsnú hru s očakávaním príležitosti prejsť do brejku. Košické „tvrdé“ trápenie provokovalo, ale k vyrovnaniu došlo až v tretej tretine, aj to až po niekoľkých neúspešných streleckých pokusoch.

Koncovka, ak vynecháme výborných brankárov, bola v nedeľňajších Košiciach zvlášť predmetom zúfania, ťažko bolo hovoriť o dobrom hokeji. Napriek tomu zápasu nechýbala obojstranná snaha – príležitosti sa v záverečnej tretine a predĺžení začali striedať na oboch stranách. Napriek tomu sa nič nezmenilo. Trochta nevsietil víťazný gól MHK, aby sa na druhej strane obetavo hodil do strely Lipianskeho, zabojoval Róbert Huna, Krivomazov stlmil Krayzelovu strelu. Súperi si nakoniec rozdelili po bode. Domáci diváci reagovali nespokojným piskotom, veď košické trápenie pokračuje. MHK mal naviac, ale aspoň uhájil štvrtú pozíciu – spokojní však byť Liptáci nemôžu. Jerguš Bača stručne skonštatoval: „Očakávali sme snahu Košičanov o zisk bodov, úsilie sme zamerali na defenzívu. Zlomovým momentom bolo nevyužitie početnej výhody 5:3 zo strany domácich. Osobne ma rozladil počet vylúčených na našej strane.“ Už dnes ich čaká Slovan v bratislavskej ST Aréne a zhodný počet bodov obidvoch súperov sľubuje výborný zápas. Liptáci v hlavnom meste neraz uspeli, tentoraz bude súper zvlášť bojovne naladený po prehre v Trenčíne.

1. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste?
  2. Videobanking. Nová éra bankovania je tu
  3. Mimoriadny úspech značky Toyota na Slovensku v roku 2020
  4. Pandémia urýchlila zavádzanie nových technológií vo firmách
  5. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente?
  6. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov
  7. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku
  8. Zima v koži atopika: aká je starostlivosť o pokožku s ekzémom?
  9. Zákazníkov čoraz častejšie zaujíma pôvod výrobkov, ktoré kupujú
  10. 10 vecí, pre ktoré sa oplatí navštíviť Dominikánsku republiku
  1. Vynašli sme sa aj v čase korony. 3D showroom očaril klientov.
  3. Prokrastinujete? 5 overených tipov, ako nestratiť radosť z práce
  4. Mimoriadny úspech značky Toyota na Slovensku v roku 2020
  5. Pandémia urýchlila zavádzanie nových technológií vo firmách
  6. Pandémia presúva zákazníkov do online priestoru
  7. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste?
  8. Najobľúbenejšie auto Slovákov je opäť ŠKODA
  9. PLANEO Elektro funguje aj počas lockdownu - má akčný výpredaj
  10. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente?

Naša ponuka pre školy: Toto máme pre menších školákov

V oboch pracovných zošitoch je veľa logických a zábavných úloh pre deti.

Mimoriadny projekt siete regionálnych týždenníkov MY.

Odišla jednotka, príležitosť pre Ivana Krajčírika

Brankára Macíka nahradil v MFK Ružomberok Krajčírik.

Ivan Krajčírik v zelenom

Koronavírus: Ako sa testuje na odbernom mieste v Demänovej

Rezervácie na antigénové testovanie sa takmer zaplnili v priebehu niekoľkých hodín. Zostávajú posledné voľné miesta.

Testovanie v Demänovej na záchytnom parkovisku je rýchle, bez čakania na výter aj na výsledok testu.

Koronavírus: Odberné miesta v obciach na Liptove

Na Slovensku prebieha celoplošné skríningové testovanie na koronavírus. Pozrite si zoznam odberných miest v obciach na Liptove