Štvrtok, 22. október, 2020 | Meniny má SergejKrížovkyKrížovky

Futbal

Za desať minút štyri góly

Kremnička - Ružomberok B 3:0 (2:0)
Góly: 8., 30. a 84. Keller. ŽK: Keller, Tišliar - Maslo, Gejdoš. Rozhodoval Urda, 200 divákov.
Ružomberok B: Sniežka - Paluba, Maslo, Rúčka, Gejdoš, Bielák (42. Špirko), Bakoš, Siva, Latiak (46. Sedliak), Božok, Pilár. Tréner: Pálenik.
V Kremničke sa hral rýchly a pohľadný futbal, ktorý by zniesol druholigové kritérium. Hostia sa snažili po celý zápas o útočný futbal, ale narazili na skúsených a v pohode hrajúcich domácich hráčov. V úvodných minútach mali prevahu hostia a korunovali ju už v 3. min prudkou strelou Božoka, ktorú Juračka vyrazil. Domáci však svoju prvú príležitosť využili už v 8. min. Kolmú prihrávku Sokola spracoval Keller a prudkou strelou prekonal brankára hostí. Hostia naďalej hrali kombinačnú hru, ale domáca obrana na čele s Juračkom odolávala. Domáci boli v zakončovaní efektívnejší. V 30. min Keller vystihol Palubovu slabú malú domov a následne dal popri brankárovi druhý gól domácich. V nasledujúcej minúte Sniežka bravúrne vyrazil prudkú Štrbovu strelu a na druhej strane sa prezentoval Božok, ktorý strieľal nad Juračkovu bránu. Hostia znovu pohrozili ešte v 58. min, ale Rúčka po spätnej prihrávke Pilára strelil vedľa. V 84. min unikol po pravej strane do otvorenej obrany hostí Tišliar a jeho presný center s prehľadom hlavičkoval do siete Keller. -pk-

L. Mikuláš R. Sobota B 7:1 (1:0)
Góly: Kašpar, Tomek, Húska, Juriga, Fizel, Laco, Bezák
Zostava L. Mikuláša: Holiš, Olejár, Kandera, Laco, Blaščík, Tomek (68 Malacký), Kaličák, Kašpar (85 Devečka), Bezák, Húska, Králik (59 Juriga)
Na ťažkom, premočenom teréne začali domáci hrať s chuťou. Prvý polčas sa dá nazvať festivalom nepremenených šancí, v čom vynikal hlavne Kašpar, Blaščík ako i ďalší hráči. Tatran tlačil hostí na ich polovicu a vytvoril si veľkú územnú prevahu. Hre nechýbal pohyb a presná kombinácia. Už v 1. min nastrelil Kašpar hornú žrď. O 10 min nato Gemerčania zle rozohrali loptu a Kašpar dal do prázdnej brány jediný gól polčasu. V 14. min po peknej akcii Králik-Tomek nastrelil Bezák opäť hornú žrď. Strelu Kašpara z 5 metrov Betík st. vyrazil. Liptáci chceli zvýšiť gólový účet, no chýbal pokoj v zakončovaní. Rezerva R. Soboty vyslala jedinú strelu za polčas na bránu domácich a to v 21. min Juházsom, no Holiš bol pozorný. V 31. min po akcii celej zálohy nastrelil Blažčík žrď brány. V tejto fáze hra stratila plynulosť, bolo v nej dosť nepresností. V 34. min mal opäť gólovú príležitosť Kašpar, keď sa zbavil troch hráčov v šestnástke, ale z 10 metrov netrafil priestor brány. V závere polčasu vynikajúco ponúkol Blaščík loptu Kašparovi, ale ten z 5 metrov minul bránu.
Druhý polčas bol obrazom prvého. Hostia hrali odovzdane a Tatranci nepremieňali aj tieto aj najväčšie príležitosti. Dobre hrajúci Tomek pripravoval gólové šance šance Blaščíkovi, Kašparovi i Húskovi. On sám v 56. min po peknej narážke Jurigu dal druhý gól Tatranu. Prišla 57. min, domáci urobili chybu v rozohrávke a Fízel znížil na 2:1. Po tomto góle Liptáci naplno zapli a prišlo tzv. gólové tornádo. V rozpätí 10 min strelili štyri pekné góly. V 63. min po trestnom kope Kašpar zvýšil na 3:1 a 66. min po prihrávke Kašpara Húska po zemi strelil štvrtý gól domácich. O minútu nato Húska vysunul Jurigu a ten dal na 5:1. Hostia iba zápas dohrávali, ale domáci nepovedali svoje posledné slovo. Hýrili pohybom, mali hlad po góloch. V 73. min strelou po zemi dal Laco na 6:1. V samotnom závere stanovil výsledok 7:1 po prihrávke Jurigu Bezák. Víťazstvo Liptákov je zaslúžené. -zš-

Závažná Poruba si z Turca odniesla zaslúžené tri body

Bešeňová – L. Hrádok 4:0 (3:0)
Kendera – Gerec J., Baran, Protuš (Vyšný), Švidroň, Antol S, Húska (Bella), Janiga (Antol M.), Žíhlavník Ľ., Gerec A., Olos.
Najlepší hráč zápasu: Protuš.
Domáce mužstvo nastupovalo s odhodlaním zisku troch bodov po nepresvedčivých výkonoch s Veličnou a najmä u nováčika v Ludrovej. Odhodlaniu zisku troch bodov nasvedčovali aj zmeny v rozmiestnení hráčov. Prvý polčas bol jednoznačne v réžii domáceho mužstva, ktoré malo výraznú prevahu vďaka kombinačnej hre, nasadeniu a bojovnosti. Prvý gól strelil Baran po centri Žíhlavníka v 28. min. O päť minút predviedli ukážkovú akciu Žíhlavník s Gerecom po ľavom krídle, keď po viacerých narážačkách vyšachovali hosťujúcu obranu a prvý menovaný upravil na 2:0. Tretí gól padol po spolupráci Žíhlavník, Húska a prihrávke z ľavej strany, ktorú pustil s prehľadom Protuš a Janiga zakončil z metra do prázdnej brány hostí. V druhom polčase domáce mužstvo poľavilo v iniciatíve. Hostia mohli znížiť na 3:1 z pokutového kopu, ale brankár hostí ponúknutú šancu nevyužil. Naproti tomu v 87. min po faule na Vyšného skóroval z jedenástky Olos a upravil na konečných 4:0. -in-

Palúdzka – Veličná 1:1 (1:1)
Góly: J. Kokavec – R. Sučák
Najlepší hráč: M. Pančík
Úvod zápasu patril domácim. Už v 4. min Pančíkova delovka skončila na brvne brány hostí. V 23. min Trnovský uvoľnil Kmošenu, no jeho strela z päťky skončila vedľa. O dve minúty neskôr Pančík vyzvŕtal obranu hostí, prihral Moravčíkovi, ktorého strieľaný center poslal do siete J. Kokavec. Od tohto momentu hostia pridali. Po nedorozumení domácej obrany hostia vyrovnali. Hostia mali ešte jednu príležitosť, keď samostatný nájazd zneškodnil domáci brankár Bella. V druhom polčase sa obidve mužstvá snažili strhnúť víťazstvo na svoju stranu, no strelci nemali svoj deň. V nadstavenom čase mohli domáci rozhodnúť, no priamy kop P. Kokavca poslal Medvecký z päťky hlavou tesne vedľa brány hostí. -pk-

L. Štiavnica – Lisková 3:0 (2:0)
Góly: M. Hlinka, R. Žihľavník, P. Juráš
Najlepší hráč: V. Huťka
Dobrý zápas s množstvom šancí na obidvoch stranách lepšie zvládli domáci. Hlavne v prvom polčase svoju miernu prevahu zúročili strelením dvoch gólov. Do druhej časti hry nastúpili hostia s cieľom vyrovnať. Do 75. min mali prevahu hostia. Vytvorili si aj množstvo šancí, ktoré buď trestuhodne zahodili, alebo ich vychytal opäť skvelý Šulc. Tri body si domáci zabezpečili strelením tretieho gólu. Potom sa hra upokojila a domáci si výsledok kontrolovali do konca stretnutia.
P. Kmeť – vedúci mužstva: „Derby zápasy sú nevyspytateľné a vždy veľmi ťažké. Som rád, že sme ho zvládli. Strelili sme tri góly, súper ani jeden, takže naše víťazstvo je úplne zaslúžené. -kme-

Dražkovce – Z. Poruba 2:3 (1:1)
Góly Z. Poruba: D. Bocko, M. Kmeť, P. Hrbek
Hneď na začiatku zápasu dostal domáci hráč žltú kartu za filmovanie v šestnástke. Vzápätí sa sám pred brankárom ocitol Koreň, ale trafil len domáceho gólmana. V 22. min bol Koreň vylúčený po druhej žltej karte. Hostí mohol dostať do vedenia Kováčik, ale tesne minul domácu bránku. Po strete s domácim brankárom dostal žltú kartu aj Račko za údajné filmovanie. Hostia predsa išli do vedenia gólom Bocku. Vzápätí rozhodca nezaváhal a odpískal pokutový kop, z ktorého domáci vyrovnali. Hostia s desiatimi hráčmi boli lepším mužstvom. Hneď na začiatku druhého polčasu zvyšoval Kmeť na 1:2. Hneď na to zahodili domáci svoju najväčšiu šancu v zápase. Hostia ich trestali tretím gólom, ktorý dal Hrbek. V závere zápas zdramatizoval rozhodca, keď odpískal pre domácich druhý pokutový kop. Domáci znížili na rozdiel jedného gólu. V závere si už ale šancu nevytvorili, naopak, z brejkov hrozili hostia, ale tiež neboli úspešní. Z Turca si hostia zaslúžene odviezli tri body. -mly-

Iľanovo si podelilo body s Kvačanmi

V ďalšom kole sa 25. 9. o 15.00 h stretnú: Kvačany - V. Dubová, Černová – Jamník, Stankovany – Beňadiková, Smrečany-Žiar - L. Vlachy, Likavka - L. Sliače, Sv. Kríž – Švošov, Iľanovo - L. Lúžna
V 5. kole L. Vlachy zvíťazili peknou hrou nad Stankovanmi 2:0. V L. Lúžnej sa hral priemerný futbal. Švošovčania nastupovali na zápas s Likavkou a s jasným cieľom zvíťaziť, čo sa im aj nakoniec podarilo. Beňadiková podľahla na svojom trávniku Černovej 1:2. L. Sliače vychádzali zo zabezpečenej obrany, čo bolo pre nich prospešné a Smrečanom-Žiaru nedali šancu na výhru. Iľanovčania sa v obojstranne rýchlom zápase museli o body podeliť s Kvačanmi. Jamník sa predviedol v skvelom svetle a porazil V. Dubovú 5:1.

L. Vlachy – Stankovany 2:0 (1:0)
Góly: J. Ferleťák, M. Záhradník
Najlepší hráči: J. Slušňák – Ľ. Ertl
Domáci v tomto zápase konečne svojou hrou potešili hŕstku najvernejších priaznivcov. Pri troche šťatia mohlo byť skóre aj vyššie. V 15. min odcentroval z ľavej strany Hric a Ferleťák trafil hlavou do brány hostí. V 47. min Rybársky prihral pred bránu nekrytému Záhradníkovi a bolo 2:0. V 65. min sa Ferleťák prebil obranou hostí, avšak nevystrelil. Tri body zaslúžene ostali doma. -vt-

L. Lúžna – Sv. Kríž 3:0 (1:0)
Góly: I. Beláček, I. Pažitka, T. Veselovský
Najlepší hráči: M. Targoš - Mrnčo
V zápase priemernej úrovne domáci vyhrali zaslúžene, i keď hostia nepôsobili odovzdaným dojmom. Preto je toto víťazstvo cenené. -šk-

Švošov – Likavka 3:0 (1:0)
Góly: Široň, Pa. Kútnik, Ľ. Pukaj
Najlepší hráči: Grznár – M. Konfál
Domáci nastupovali na stretnutie s jasným cieľom povinne získať tri body. Úvod zápasu sa však nezačal vyvíjať podľa ich predstáv. Hostia zaskočili domácich svojou hernou aktivitou, keď v priebehu pár minút si vypracovali niekoľko vyložených gólových príležitostí. Už v 20 min zachraňoval domácich Ľ. Pukaj, keď odkopával loptu z bránkovej čiary. Po nevyužitých šanciach hostí znovu platilo známe nedáš - dostaneš, a tak po perfektne zahranom priamom kope z 25 metrov sa domáci ujali vedenia gólom Široňa. Po zmene strán opäť udreli hostia, ale gólman domácich vyškriabal loptu na rohový kop. V 65. min domáci zvýšili svoje vedenie, keď Pa. Kútnik hlavou prekonal brankára hostí a v 72. min Švihorík po rohu spečatil stav stretnutia na 3:0. Napriek prehre hostia zanechali výborný dojem, keď ich môžu mrzieť iba nepremenené gólové príležitosti. -pu-

Beňadiková – Černová 1:2 (1:1)
Góly: Janek – Bobek, Krivoš
Najlepší hráči: Janek – Bobek
Zápas mužstiev z rozlišných koncov tabuľky vyznel v prospech lepších hostí. Hostia predvádzali kombinačný a rýchly futbal. Domáci sa im snažili vyrovnať bojovnosťou, no to však na víťazstvo nestačilo. Hostia sa ujali vedenia gólom Bobeka. Za domácich vyrovnával Janek. V druhom polčase sa obraz hry nezmenil. Hostia robili domácim starosti a po chybnej rozohrávke domácich upravili Krivošom na konečných 1:2. -vz-

L. Sliače – Smrečany-Žiar 2:0 (1:0)
Góly: J. Gejdoš 2
Najlepší hráči: J. Fulla – S. Miškovský
Obe mužstvá nastúpili na zápas opatrne so zabezpečenou obranou, čomu zodpovedal aj priebeh zápasu. V prvom polčase si domáci vypracovali viac gólových šancí a jednu premenil v 35. min J. Gejdoš. V druhom polčase sa hostia snažili vyrovnať, ale dobre chytajúci brankár J. Fulla im to nedovolil. V 58. min pridal druhý gól opäť J. Gejdoš, ktorý tak stanovil konečný výsledok tohto slušného stretnutia. Diváci sa taktiež ukázali v dobrom svetle. -ps-

Iľanovo – Kvačany 1:1 (0:0)
Góly: Žiaran - Florek
Najlepší hráči: Hablák - Florek
V Iľanove sa hral obojstranne rýchly a bojový zápas, v ktorom domáci nepremenili v prvom polčase viacero dobrých príležitostí. Hostia pohrozili v 38. min, ale domáci brankár J. Hablák strelu na dvakrát zneškodnil. Hra mala aj naďalej rýchly spád. Útoky sa striedali na oboch stranách. V prvom polčase však ani jedno mužstvo neskórovalo. Na začiatku druhého polčasu hostia nastrelili spojnicu domácej brány. V 52. min P. Kloták minul, ale v 59. min prekvapil priamo z rohového kopu V. Žiaran hosťujúceho brankára. Hostia sa však nevzdali, zrýchlili hru v 69. min po centri z pravej strany vyrovnal nepokrytý Florek. Do konca zápasu si už mužstvá nevytvorili vážnejšie príležitosti a tak zápas skončil spravodlivou remízou. Čiernym bodom zápasu bol len verdikt hlavného rozhodcu, ktorý v poslednej minúte vylúčil domáceho obrancu po očividne nezavinenom zákroku. -kubo-

Jamník – V. Dubová 5:1 (4:1)
Góly: J. Handrk 2, P. Kumančík, M. Pavkovček, D. Matejko – V. Jantek
Najlepší hráči: P. Beňo – P. Laco
Hostia po svojich výrazných víťazstvách prišli na majstra vo forme domáceho mužstva. Ten už po 20 min mal dostatočný náskok. Bolo to po nádherných kombinačných akciách. Najskôr v 2. min doklepol loptu do siete P. Kumančík, v 14. min J. Handrk umiestnenou strelou k žrdi zvýšil a v 20. min M. Pavkovček prehodil brankára hostí P. Laca. Potom vyšla akcia aj hosťom a v 29. min V. Jantek znížil na 3:1. V 38. min D. Matejko z trestného kopu uzavrel skóre prvého polčasu. V druhom polčase už domáci hrali na pol plynu. V koncovke už nemali taký dôraz i keď šancí na skórovanie mali neúrekom. Konečný výsledok uzavrel J. Handrk po samostatnom nájazde v 82. min. Domáci tréner P. Cibuľa dal možnosť aj hráčom z lavičky. Hostia zanechali v Jamníku dobrý dojem až na záver zápasu, v ktorom už neuniesli vysokú prehru a po vyprovokovaní svojimi fanúšikmi v 87. min opustili ihrisko. V tom čase už dohrávali oslabení. -pdz-

Demänová gólom v poslednej minúte zvíťazila

V ďalšom kole sa 25. 9. o 15.00 h stretnú: L. Ján – Ondrašová, Hubová - Demänová, Pribylina - L. Teplá, Lúčky – Podtureň, Východná - L. Revúce, L. Štiavnička -Bobrovec, P. Ľupča - Ľubeľa
Piate kolo prialo P. Ľupči, ktorá nastrieľala futbalistom L. Jána štyri góly. V stretnutí medzi Ľubeľou a L. Štiavničkou sa o výsledku rozhodlo v prvom polčase, po skončení zápasu si futbalisti body rozdelili. Domáci Bobrovčania predvádzali v súboji s Východnou veľmi pekný futbal a zaslúžene zvíťazili. L. Revúce v slabom zápase porazili Lúčky 1:0. S vysokou prehrou odchádzali hráči Pribyliny z Podturne. L. Teplá prehrala po slabom výkone s Hubovou 1:2. Demänová zvíťazila nad Ondrašovou gólom v poslednej minúte zápasu.

P. Ľupča – L. Ján 4:0 (1:0)
Góly: P. Lisý, R. Krížovský 2, P. Vajda
Najlepší hráči: P. Lisý
V zápase za neustáleho vetra mali domáci stálu prevahu, čo dokázali zúročiť aj strelenými gólmi. Hostia pôsobili nervóznym dojmom. -ryb-

Ľubeľa – L. Štiavnička 1:1 (1:1)
Góly: M. Kúkol – R. Králik
Najlepší hráči: P. Gejdoš, M. Kúkol – R. Králik
Stretnutie dvoch vyspelých kolektívov sa začalo vo svižnom tempe. Hostia sa ujali vedenia pekným gólom Zubaja. Hra bola vyrovnaná, no postupne pribúdala na ihrisku zbytočná nervozita. Do konca prvého polčasu sa domácim podarilo vyrovnať pekným gólom Kúkola po nahrávke J. Ošku. V druhom polčase v nervóznom stretnutí už gól nepadol, aj keď si obidve mužstvá na to šance vypracovali. Deľba bodov je nakoniec zaslúžená. -jo-

Bobrovec – Východná 4:0 (2:0)
Góly: M. Janičina 2, M. Kuchárik, M. Moravčík
Najlepší hráči: M. Kello – Ballón
Domáci v snahe potvrdiť body získane na ihrisku súpera začali výborne. Rýchlo získali jednogólový náskok. Domáci predvádzali veľmi pekný futbal s množstvom i keď nepremenených šancí. V druhom polčase pokračovali v dobrej hre, no zo šancí, ktoré si vypracovali premenili len dve. -jkl-

Najlepší hráči: T. Dzuriak – Novota
Po vynikajúcom výkone domácich hráčov, vyhralo mužstvo zaslúžene vysoko 5:0. -mly-

L. Teplá – Hubová 1:2 (1:0)
Do slabého výkonu domáceho mužstva zapadol aj výkon hlavného rozhodcu. -vš-

Demänová – Ondrašová 3:2 (1:0)
Góly: P. Jedlička 2, M. Kello
Najlepší hráči: P. Jedlička
V Demänovej sa hral dobrý futbal bohatý na gólové príležitosti, v ktorom zvíťazil domáci gólom v posledne minúte zápasu. -kor-

Hostia nedali ani jeden gól

V ďalšom kole sa 25. 9. o 15.00 h stretnú: voľný žreb – Galovany, Ivachnová - Prosiek, Hrboltová – Komjatná, Gôtovany - Lúčky B-Kalameny, B. Potok - L. Osada
Piate kolo prinieslo víťazstvá domácich celkov, keď ani jeden z nich nedovolil súperom streliť čo i len jediný gól na domácej pôde. L. Osada v zápase dobrej úrovne vyhrala na Gôtovanmi. Lúčky B-Kalameny si s futbalistami z Hrboltovej poradili podobne ako Komjatná s Ivachnovou 4:0. Nakoniec dvoma peknými gólmi v druhom a jedným v prvom polčase zvíťazil Prosiek nad Galovanmi.

L. Osada – Gôtovany 4:0 (2:0)
Góly: Jaro Štandel 2, Martin Sitko, Lukáš Málik
Najlepší hráči: J. Štandel – R. Droppa
Zápas mal veľmi dobrú úroveň, obe mužstvá hrali slušne, hráči sa snažili a hrali s vysokým nasadením. Veľmi dobrý výkon podal aj rozhodca Michalička. -jh-

Lúčky B-Kalameny – Hrboltová 4:0 (1:0)
Góly: Marek Mišík 2, Roman Nemček, Marek Uhlík
Najlepší hráči: Nemček, Mišík – Eliáš
Kalameny hrali tridsať minút bez dvoch hráčov, napriek tomu hrali vyrovnanú partiu. Potom nastúpili dvaja hráči, domáci dali gól a v druhom polčase už boli očividne lepší, zahodili veľa šancí. -mich-

Komjatná – Ivachnová 4:0 (0:0)
Najlepší hráči: Brna – Garaj
Od 5. min hrala Ivachnová bez jedného zraneného hráča a do polčasu udržala bezgólovú remízu. Po polčase sa prejavila prevaha domácich, v priebehu dvoch minút na začiatku 2. polčasu dali dva „zlepené“ góly a hostia sa „rozsypali.“ -čin-

Prosiek – Galovany 3:0 (1:0)
Góly: Trnovský, Sekej, Bagy
Najlepší hráči: Tomáš Jurík – Miro Nuštiak
Prvý polčas bol pomerne vyrovnaný, v druhom domáci zvýšili aktivitu, čo korunovali dvoma peknými gólmi. -vár-

Prvé mužstvo remizovalo s posledným

V ďalšom kole sa 25. 9. o 15.00 h stretnú: Vavrišovo - Ploštín, L. Kokava - P. Lehota, Hybe - Dovalovo, V. Poruba - L. Trnovec, L. Ondrej - Uh. Ves
V 5. kole videli diváci v L. Ondreji potupnú prehru svojich miláčikov, veď prehrali s Vavrišovom 1:8. L. Trnovec v dramatickom zápase remízoval s Hybiami. Kokavčania vyhrali na trávniku domáceho Dovalova po vyrovnanom zápase. P. Lehota zaslúžene zvíťazila nad Ploštínom. V jednoznačnom zápase domáca Uh. Ves porazila V . Porubu vysoko 7:1.

Najlepší hráči: Peter Škvarka – Peter Pavelica
V dramatickom zápase, kde posledné mužstvo tabuľky privítalo lídra, mali v 1. polčase hostia viac gólových príležitostí, ktoré nevyužili. V 2. polčase sa hra vyrovnala, domáci sa ujali v 80. min z trestného kopu vedenia. V nastavenom čase hostia vyrovnali kontroverzným gólom. -hán-

Dovalovo – L. Kokava 0:1 (0:1)
Gól: Krajč
Najlepší hráči: Igor Krajč – Ľubo Porubän
Celý zápas bol vyrovnaný, v 1. polčase boli lepší hostia, čo dokázali zúžitkovať rýchlym gólom. V 2. polčase boli zase lepší domáci, ale nepodarilo sa im skórovať. -handrk-

P. Lehota – Ploštín 3:1 (0:0)
Góly: L. Benický 2, Bartek – Balco
Najlepší hráči: Lukáš Benický – Žuffa
Po vyrovnanom 1. polčase prevzali iniciatívu domáci a potrdili ju dvoma gólmi. Hosťom sa podarilo z priameho kopu znížiť, mohli otočiť skóre, ale zahodili jedenástku. V závere domáci potvrdili víťazstvo tretím gólom. -kle-

Uh. Ves – V. Poruba 7:1 (4:1)
Góly: Martin Zlejší 6, Pavel Sopko – Žuffa
Najlepší hráči: Marek Šimovček – Žuffa
Zápas mal jednostranný priebeh, Uhorská Ves potvrdila svoje ambície bojovať o prvé miesto v tabuľke. -mp-

1. Na Slovensku pribúdajú nové bankomaty. Viete čo v nich vybavíte?
  2. 5 vecí, ktoré definujú prémiové bývanie
  3. Päť chýb pri zateplení strechy
  4. Vitajte v postapokalyptickom svete
  5. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?

Tvorba rozpočtu mesta na rok 2021 je ohrozená, tvrdí primátor

Tvorba rozpočtu mesta Liptovský Mikuláš na rok 2021 je podľa primátora Jána Blcháča ohrozená.

Ján Blcháč.

Rozbehnutý Tatran pozastavila až pandémia

Po výborne rozbehnutej 10-zápasovej futbalovej bilancii bez prehry pre druholigový MFK Tatran Liptovský Mikuláš mu dočasnú stopku vystavila koronavírusová pandémia.

Je otázne či Tatran v tohto sezónnej jesennej časti ešte zažije ligovú atmosféru.