Sobota, 31. október, 2020 | Meniny má AurelaKrížovkyKrížovky

FUTBAL

III. LIGA

FK Tatran NAO L. Mikuláš - Žiar nad Hronom 2:0 (2:0)
Góly: 2. Kašpar, 28. Húska. ŽK: Juriga, Blaščík – Ceplák, Puliš. Rozhodoval: Kapusta, 220 divákov.
L. Mikuláš: Holiš – Juriga, Olejár, Kandera, Laco, Blaščík, Tomek, Kaličák (46. Králik) (71. Droppa), Kašpar (90. Malecký), Bezák, Húska. Tréner: Ján Pleva.
Žiar nad Hronom: Chalúpka – Zelovič, Páleník, Macejko, Ceplák, T. Obert (37. min Rapčan), Číž, I. Obert, Puliš (75. min Dobrota), Hric (58. min Šouc), Michaliga. Tréner: František Karkó.
Pod Tatrami bol úvod zápasu ako hrom. Už v 2. min Tomek prihral hlavou Kašparovi a ten dal nekompromisne úvodný gól. Hostia po góle na chvíľu pritlačili domácich pred ich 16-tku, ale veľmi dobre hrajúca obrana úspešne odolala tomuto tlaku. V 14. min zahrával trestný kop Kašpar a Juriga zakončoval hlavou tesne nad bránu. Ten istý hráč vystrelil z 20 metrov, ale jeho jedovatú strelu brankár vyrazil na roh. V 19. min ohrozil Holiša nebezpečnou strelou Číž. O minútu na to odkopol Kandera loptu na roh pred Hricom. V týchto chvíľach sa bojovalo o každú loptu a diváci videli na 3. ligu veľmi dobrý futbal. Domáci hrali s nasadením, ich výkon každú minútu rástol. Nebezpečné útoky končili na oboch stranách pred 16-tkami, kde kraľovali s prehľadom hrajúce obrany. V rozpätí pár minút mali šance Tomek i Kašpar. Prišla 28. min, Kašpar zahrával trestný kop a Húska dal hlavou druhý gól Liptákov. Po tomto góle znova na chvíľu zapli hostia, ale iba I. Obert zakončoval, Holiš však jeho strelu vyrazil do poľa. V závere polčasu sa dostali do veľkej šance Bezák i Húska, ale brankár Žiaru strely zlikvidoval. Aj v II. polčase sa hral veľmi kvalitný futbal. Prvú šancu mal Kašpar. V 50. min futbalovo pobavil divákov Tomek, keď sa v 16-tke zbavil štyroch hráčov Žiaru, ale strelou trafil iba brankára. Liptáci sa snažili zúročiť gólom každú akciu. Do priestoru brány trafil Kašpar, Tomek i Húska, ale bez gólového efektu. V 59. min pohrozil strelou Číž, Holiš bol na mieste. V 75. min kopali hostia trestný kop a Šouc strelou k 6rdi vystrašil Holiša, ale ten šancu zmaril. Tatranci plnili taktické úlohy trénerov a vôľa po víťazstve bola veľká, čo u hostí chýbalo. V závere zápasu trafil Bezák iba bočnú sieť brány a Blaščíkovu strelu z 5-tich metrov Chalúpka chytil. Víťazstvo domácich bolo absolútne zaslúžené. -zš-

Ružomberok B - Rakytovce 3:2 (1:1)
Góly: 24. Gejdoš, 62. a 83. Siva - 22. Strelka, 86. Turčan. ŽK: Rúčka, Paluba - Jobko, Hejčík. Rozhodoval Petrinec, 170 divákov.
Ružomberok B: Sniežka - Paluba (81. Kapláň), Maslo, Kaprálik, Gejdoš, Rúčka, Bakoš, Siva, Latiak, Baran (90. Mojský), Pilár (28. Špirka). Tréner: Ľ. Páleník.
Zápas susedov v tabuľke sa začal obojstrane opatrne. Hneď z prvej vážnejšej akcie mohli domáci skórovať, ale Siva ani na dvakrát neprekonal Vyskoča.
V 18. min sa ocitli v dobrej pozícii Baran a Siva, ale Vyskoč mal svoj deň a bravúrne zachránil. Hostia sa prvýkrát dostali do šestnástky v 22. min a Sniežkom vyrazenú strelu Strelka usmernil do siete. V 24. min Palubou trestný kop z 20 m Vyskoč vyrazil zo šibenice na roh. Ten zahrával Bakoš a jeho center Gejdoš usmernil do siete hostí. Hneď na to sa v šestnástke uvoľnil Jobko, ale strelil vedľa. V závere polčasu Sivovu hlavičku Vyskoč vyrazil.
V úvode druhého polčasu Latiakova strela išla vedľa. V 62. min po skrumáži v šestnástke hostí, Siva získal domácim vedenie na
2:1. Agilný Siva v 75. min hlavičkoval do brvna brány hostí. V 85. min po najkrajšej akcii Baran uvoľnil Bakoša a ten pred bránou Sivu, ktorý zblízka zvýšil na 3:1. Hostia sa nevzdávali a po centri Hrica, Turčan znížil v 86. na 3:2. Fojtíkovu strelu Sniežka chytil.
V nadstavenom čase domáci ubránili tesné víťazstvo, treba povedať, že zaslúžené. -vž-

V.LIGA

Žaškov – Bešeňová 1:4 (1:2)
Drugáč – Gerec J., Baran, Protuš, Švidroň, Antol S, Húska (Vrtich), Gerec A., Žihlavník Ľ., Olos (Bella), Vyšný (Hošala).
Domáci sa ujali vedenia už v 5. minúte. V priebehu niekoľkých minút sa podarilo mužstvu Bešeňovej vyrovnať, dorážkou Barana po strele Gereca A. Rozhodujúcim momentom zápasu bol gól, ktorým Protuš dostal hostí do vedenia strelou z voleja k žrdi domácej brány. V druhom polčase sa domáci snažili vyrovnať, otvorili hru, čo využili hostia na strelenie ďalších gólov. Tretí gól padol po spolupráci obrany s útokom, ľavý obranca Švidroň vyviezol loptu až k súperovej šetnástke, priťukol Olosovi, ktorý strelou do šibenice nedal domácemu brankárovi šancu. Na 1:4 upravil druhým gólom v zápase Baran.

Lisková – Oravská Jasenica 2:0 (1:0)
Góly: Švárny, Surový
Najlepší hráč: Plávka
Domáci sa nezľakli vedúceho mužstva tabuľky, v 1. polčase celkom ovládli hru. Ujali sa vedenia v 22. min gólom Švárneho. Niekoľko gólových príležitostí aj zahodili, najmä v závere polčasu (Baran, M. Kubala). Hostia pohrozili v 50. min, keď nastrelili žrď domácej brány. Surového prudkú strelu v 68. min aj strelu J. Mrvu v 70. min zneškodnil brankár hostí. Dve gólové príležitosti zahodil Švárny, ale potom vypracoval gólovú šancu pre Surového a domáci viedli v 72. min 2:0 a výsledok udržali až do konca zápasu.-nem-

Podbiel – Dúbrava 1:1 (1:0)
Góly: Pavčo (11 m) – Mrázik
Zápas začal obojstranne útočne, hostia prečíslovali domácu obranu, ale šance zostali nevyužité. Domáci podnikali ojedinelé útoky, po jednom z nich obrana hostí faulovala útočníka Podbiela a pokutový kop premenil Pavčo. Hostia sa nevzdávali, po rýchlom protiútoku bol v pokutovom území faulovaný vo vyloženej šanci Mrva, ale píšťalka hlavného rozhodcu ostala nemá. Druhý polčas začali hostia ešte s väčším úsilím, ale obrana domácich s veľkým šťastím odolávala útokom hostí. Prišla 82. min, keď unikol Mrva a jeho presnú prihrávku premenil vo vyrovnávajúci gól mladý talentovaný Miško Mrázik.. Hostia chceli strhnúť víťazstvo na svoju stranu, ale domáci s vypätím všetkých síl a s veľkou dávku šťastia ubránili pre nich veľmi šťastnú remízu. -im-

L. Hrádok – Sučany 2:3 (1:1)
Vo vyrovnanom zápase raz jedno raz druhé mužstvo ťahalo pílku. Hostaia sa ujali vedenia v32, min po chybe obrany Kačákom. O tri minúty vyrovnal z pokutového kopu za ruku Cibuľa. Úvod druhého polčasu vyšiel domácim po prihrávke Cibuľu Pačan z blízka dal na 2:1. zvýšiť vedenie mohol v 58. min Žiška, ale samostatný nájazd zakončil strelou do brankára. Sučany v zápätí Kačákom vyrovnali. V 68. min po chybe obrany strelecky disponovaný Kačák hetrikom zavŕšil víťazstvo hostí.-pf-

I.TRIEDA

Černová – Jamník 5:0 (2:0)
Góly: Moravčík 2, Bobek
(z pokutového kopu), Kmeť 2
Najlepší hráči: Bobek – Krajčuška
V šlágri kola sa domáci pred početnou diváckou kulisou s chuťou pustili do súpera, ktorý do tohto zápasu ani raz neprehral a bol na čele tabuľky. Prvý gól strelili už v 7. min a druhý pridali v 25. min. V 35. min sa skóre mohlo zmeniť opäť, ale domáci nepremenili penaltu. V 2. polčase sa obraz hry nezmenil. Domáci zvýšili v 51. min z druhého pokutového kopu na 3:0. Mladé mužstvo Černovej aj v ďalších minútach diktovalo tempo hry a po góloch v 71. a 73. min zvýšilo na konečných 5:0. Hostia sklamali, lebo si počas celého zápasu nedokázali vytvoriť ani jednu gólovú príležitosť. Domáci podali v zápase najlepší výkon v tomto súťažnom ročníku.-mi-

Smreč. Žiar – L. Vlachy 2:0 ( 0:0)
Góly: Mlynarčík, Pavlenka
Najlepší hráči: Válek - Zahradník
Od úvodného hvizdu rozhodcu začali domáci aktívne. Už v 3.min. po centrovanej lopte z trestného kopu hlavičkoval zblízka Mlynarčík vedľa. Ten istý hráč zaváhal aj v ďalšej gólovej šanci. Hostia sa pokúšali ohroziť bránu domácich rýchlymi protiútokmi, ale pri zakončení im chýbala presnosť. V poslednej minúte prvého polčasu Mlynarčík zakončil samostatný únik vedľa vybiehajúceho brankára, ale lopta skončila na žrdi.
Druhý polčas priniesol aj góly. V 58. min po rohovom kope v skrumáži zblízka otvoril skóre zápasu Mlynarčík 1:0. Po tomto góle domácich hostia zvýšili aktivitu, vypracovali si niekoľko dobrých streleckých príležitostí, ale gól streliť sa im nepodarilo. V 71. min domáci založili rýchly protiútok, Oško hlavou priťukol loptu Pavlenkovi a ten prudkou strelou z pokutového územia zvýšil na 2:0. Vlachy vrhli všetky sily do útoku, no domáci sa ich tlaku ubránili.

Kvačany – V. Dubová 2:0 (1:0)
Góly: J. Vurdel 2
Najlepší hráči: J. Vurdel – P. Laco
V Kvačanoch bol celý zápas v réžii domáceho mužstva. Skóre bolo ovplyvnené výkonom brankára hostí Laca, ktorý sa viackrát vyznamenal svojimi úspešnými zásahmi, ktorými pokazil radosť domácim hráčom aj priaznivcom. -kle-

Stankovany - Beňadiková 3:3 (0:1)
Najlepší hráči: Ľ. Pečko, P. Zlejší
V Stankovanoch sa stretli mužstvá z konca tabuľky, čo znamenalo, že sa bude hrať o každý kúsok ihriska. V úvode sa hral opatrný futbal na obidvoch stranách. Hostia udreli prvýkrát v 14. min, keď nepríjemnú strelu z dvadsiatich metrov musel domáci brankár vytlačiť na roh. Hra sa zrýchlila, hral sa bojovný futbal, avšak vyložené šance nedokázalo premeniť ani jedno mužstvo. V 25. minúte sa po peknej akcii domácich ako posledný dotkol lopty Ľ. Čieško, no jeho prudká strela skončila len na brvne brány hostí. V 35. min založili rýchlu akciu hráči Beňadikovej, doslova vyšachovali obranu domácich a pohodlne otvorili skóre zápasu. Do konca polčasu sa už stav nemenil a málokto z prítomných divákov očakával dramatický druhý polčas. Ten sa hral obojstranne útočne s miernou prevahou domácich, snažiacich sa vyrovnať a otočiť zápas vo svoj prospech. V 50. min domáci zahrávali priamy kop, jeden z hosťujúcich hráčov zahral v pokutovom území rukou a následne nariadený pokutový kop premenil hráč Ľ. Ertl. Po tomto góle opäť ožili hostia, protiútokmi ohrozovali domáceho brankára. V 60. min potiahol útok hosťujúci obranca Pavol Zlejší, ktorý z rohu šestnástky krásnou, ale nečakanou prudkou krížnou strelou prekvapil domáceho brankára a upravil na 2:1 pre hostí. O päť minút bolo opäť vyrovnané, keď po zahratí rohu brankár hostí neudržal loptu a v skrumáži padol gól. Zápas už nabral na obrátkach, hostia stále podnikali nebezpečné protiútoky. Prišla 73. min, po akcii troch útočníkov hostí a po hrubej chybe domáceho obrancu sa k lopte dostal striedajúci hráč Juraj Zlejší a opäť posúval hostí do vedenia. Domáci sa snažili aspoň o vyrovnanie všetkými silami, čo sa im nakoniec aj podarilo. V 86. min sa v pokutovom území dotkol lopty rukou hráč hostí a z druhej jedenástky v zápase sa domácim podarilo vyrovnať na konečných 3:3. Hostia zanechali s mladým kolektívom v Stankovanoch dobrý dojem, s hrou bol spokojný aj ich tréner. Domáci boli naopak s výsledkom nespokojní, stratili dôležité body. Uvedomiť si to musia najmä mladí hráči, ktorí k zápasom pristupujú nezodpovedne, čo platí aj pre niektorých kľúčových hráčov. -ps-

II.TRIEDA

Hubová – Demänová 2:1 (1:0)
Góly: J. Olos, Zubaj – Valaštiak.
Domáci si uvedomili dôležitosť úspechu na vlastnom ihrisku. Remíza by bola spravodlivejšia.-ľch-

Pribylina – L. Teplá 2:2 (1:2)
Góly: M. Jurík, J. Jurík – Šimalčík, Hrbčok.
Najlepší hráči: Novota – Šimalčík.
Hra oboch mužstiev nepresvedčila prítomných divákov, že v minulom ročníku hrali o postup. Domáci sa cítili poškodení kvôli neuznanému gólu tesne pred koncom zápasu. -may-

Východná – L. Revúce 2:1 (0:0)
Góly: J. Mikuš ml., Poliak – Piliar.
Najlepší hráči: P. Gajdoš – Piliar.
1. polčas bol obojstranne vyrovnaný s množstvom nepremenených šancí. Domáci vydreli víťazstvo vďaka skvelému výkonu brankára Gajdoša. -is-

L. Ján – Ondrašová 2:2 (1:2)
Góly: Brziak, Vrlík – Atalovič 2
Najlepší hráči: Klepáč – Atalovič
Domáci začali rozpačito, keď už v 10. min prehrávali 0:2. Znížiť sa im podarilo tesne pred koncom 1. polčasu z priameho kopu. V 2. polčase domáci vyrovnali a tak sa nakoniec vo vyrovnanom, ale nervóznom zápase zrodila remíza.-kör-

Najlepší hráči: Jánoš – Kuracina
Vo vyrovnanom zápase s množstvom nepremenených šancí na oboch stranách podali obe mužstvá bojovný výkon. -chyla-

Gôtovany – Lúčky B-Kalameny 3:2 (2:1)
Góly: Pavol Droppa 2, Rudo Droppa – Puška, Matúš
Najlepší hráči: P. Droppa (č. 5) – Puška
Vo výbornom zápase domáci nastrelili trikrát brvno a strelili aj tri góly. Zápas sa hral slušne aj bez delegovaného rozhodcu. -flo-

B. Potok – L. Osada 3:0 (3:0)
Góly: Vrbenský 2, Puška
Najlepší hráči: Puška – Kubica
O výsledku sa rozhodlo v prvých 25 minútach, kedy padli všetky tri góly. Záver bol zbytočne nervózny. -vrb-

III.B. TRIEDA

Vavrišovo – Ploštín 4:0 (1:0)
Góly: Teniak, Susedík, Chlebo, Galet
Najlepší hráči: Kuna – Čupka
Húževnatí hostia držali vyrovnaný zápas do 70. min. Domáci v závere troma gólmi spečatili výsledok. -tom-
L. Kokava – P. Lehota 3:1 (0:0)
Góly: L. Porubän 2, Strnisko – Staroň
Celozápasovú hernú prevahu domáci v 1. polčase nevyužili. Dobre chytajúci brankár hostí kapituloval až v 2. polčase, keď domáci po pekných akciách strelili tri góly. Hralo sa v slušnej športovej atmosfére. -zor-

Hybe – Dovalovo 3:2 (1:1)
Góly: Kolesár 2, Pavelica – Badžgoň, Bede
Najlepší hráči: Púplava – Bede
V Hybiach sa hral priemerný zápas, domáci zahodili množstvo šancí, záver bol zbytočne nervózny. -vš-

V. Poruba – L. Trnovec 0:5 (0:0)
Góly: J. Hošala, M. Guráň, T. Vallo, Spišiak 2
V 1. polčase domáci nevyužili šance, druhý bol v réžii hostí, čo sa odzrkadlilo aj v konečnom skóre. -hán

1. Poznáte najbohatšie firmy sveta? Podiel v nich majú aj Slováci
  2. Dokážu benzínové fukáre odolať výzve akumulátorových?
  3. Pôžička bez úrokov a poplatkov? Áno, existuje
  4. Pracujete? Vaše odvody zachraňujú podvýživené zdravotníctvo
  5. 1,6 milióna stavených na Trumpa! Kto bude mať pravdu?
  6. Koronakríza: Pomoc našej banky počas pandémie ocenili vo svete
  7. Magazín SME Ženy už v predaji
  8. Nové Porsche Panamera spája nespojiteľné
  9. Tradičná plodina zo Slovenska mizne. Čo sa deje so zemiakmi?
  10. UNIQA preberá dôchodkové fondy AXA, pre klientov sa nič nemení
  1. Moringa a Ginkgo - pomocníci z prírody
  2. Pracujete? Vaše odvody zachraňujú podvýživené zdravotníctvo
  3. 1,6 milióna stavených na Trumpa! Kto bude mať pravdu?
  4. O prenájom auta majú čoraz väčší záujem aj malé firmy. Ušetria
  5. Koronakríza: Pomoc našej banky počas pandémie ocenili vo svete
  6. Magazín SME Ženy už v predaji
  7. SPS ukončí rok miliónovými investíciami
  8. Dokážu benzínové fukáre odolať výzve akumulátorových?

Podcast je náhrada miestneho rozhlasu

Správy z miestneho rozhlasu patria roky ku koloritu slovenských miesta obcí.

Jednou z hlavných výhod podcastov je, že ich môžete počúvať, keď vám to vyhovuje,“ povedal Jaroslav Kizek z agentúry M KREO.

V Liptovskom Mikuláši už pripravujú odberné miesta

Niektoré odberné tímy na jednotlivé odberné miesta v Liptovskom Mikuláši sú stále v štádiu tvorby.