Pondelok, 25. október, 2021 | Meniny má AurelKrížovkyKrížovky

FUTBAL

III. LIGA

FK Tatran NAO L. Mikuláš - Žiar nad Hronom 2:0 (2:0)
Góly: 2. Kašpar, 28. Húska. ŽK: Juriga, Blaščík – Ceplák, Puliš. Rozhodoval: Kapusta, 220 divákov.
L. Mikuláš: Holiš – Juriga, Olejár, Kandera, Laco, Blaščík, Tomek, Kaličák (46. Králik) (71. Droppa), Kašpar (90. Malecký), Bezák, Húska. Tréner: Ján Pleva.
Žiar nad Hronom: Chalúpka – Zelovič, Páleník, Macejko, Ceplák, T. Obert (37. min Rapčan), Číž, I. Obert, Puliš (75. min Dobrota), Hric (58. min Šouc), Michaliga. Tréner: František Karkó.
Pod Tatrami bol úvod zápasu ako hrom. Už v 2. min Tomek prihral hlavou Kašparovi a ten dal nekompromisne úvodný gól. Hostia po góle na chvíľu pritlačili domácich pred ich 16-tku, ale veľmi dobre hrajúca obrana úspešne odolala tomuto tlaku. V 14. min zahrával trestný kop Kašpar a Juriga zakončoval hlavou tesne nad bránu. Ten istý hráč vystrelil z 20 metrov, ale jeho jedovatú strelu brankár vyrazil na roh. V 19. min ohrozil Holiša nebezpečnou strelou Číž. O minútu na to odkopol Kandera loptu na roh pred Hricom. V týchto chvíľach sa bojovalo o každú loptu a diváci videli na 3. ligu veľmi dobrý futbal. Domáci hrali s nasadením, ich výkon každú minútu rástol. Nebezpečné útoky končili na oboch stranách pred 16-tkami, kde kraľovali s prehľadom hrajúce obrany. V rozpätí pár minút mali šance Tomek i Kašpar. Prišla 28. min, Kašpar zahrával trestný kop a Húska dal hlavou druhý gól Liptákov. Po tomto góle znova na chvíľu zapli hostia, ale iba I. Obert zakončoval, Holiš však jeho strelu vyrazil do poľa. V závere polčasu sa dostali do veľkej šance Bezák i Húska, ale brankár Žiaru strely zlikvidoval. Aj v II. polčase sa hral veľmi kvalitný futbal. Prvú šancu mal Kašpar. V 50. min futbalovo pobavil divákov Tomek, keď sa v 16-tke zbavil štyroch hráčov Žiaru, ale strelou trafil iba brankára. Liptáci sa snažili zúročiť gólom každú akciu. Do priestoru brány trafil Kašpar, Tomek i Húska, ale bez gólového efektu. V 59. min pohrozil strelou Číž, Holiš bol na mieste. V 75. min kopali hostia trestný kop a Šouc strelou k 6rdi vystrašil Holiša, ale ten šancu zmaril. Tatranci plnili taktické úlohy trénerov a vôľa po víťazstve bola veľká, čo u hostí chýbalo. V závere zápasu trafil Bezák iba bočnú sieť brány a Blaščíkovu strelu z 5-tich metrov Chalúpka chytil. Víťazstvo domácich bolo absolútne zaslúžené. -zš-

Ružomberok B - Rakytovce 3:2 (1:1)
Góly: 24. Gejdoš, 62. a 83. Siva - 22. Strelka, 86. Turčan. ŽK: Rúčka, Paluba - Jobko, Hejčík. Rozhodoval Petrinec, 170 divákov.
Ružomberok B: Sniežka - Paluba (81. Kapláň), Maslo, Kaprálik, Gejdoš, Rúčka, Bakoš, Siva, Latiak, Baran (90. Mojský), Pilár (28. Špirka). Tréner: Ľ. Páleník.
Zápas susedov v tabuľke sa začal obojstrane opatrne. Hneď z prvej vážnejšej akcie mohli domáci skórovať, ale Siva ani na dvakrát neprekonal Vyskoča.
V 18. min sa ocitli v dobrej pozícii Baran a Siva, ale Vyskoč mal svoj deň a bravúrne zachránil. Hostia sa prvýkrát dostali do šestnástky v 22. min a Sniežkom vyrazenú strelu Strelka usmernil do siete. V 24. min Palubou trestný kop z 20 m Vyskoč vyrazil zo šibenice na roh. Ten zahrával Bakoš a jeho center Gejdoš usmernil do siete hostí. Hneď na to sa v šestnástke uvoľnil Jobko, ale strelil vedľa. V závere polčasu Sivovu hlavičku Vyskoč vyrazil.
V úvode druhého polčasu Latiakova strela išla vedľa. V 62. min po skrumáži v šestnástke hostí, Siva získal domácim vedenie na
2:1. Agilný Siva v 75. min hlavičkoval do brvna brány hostí. V 85. min po najkrajšej akcii Baran uvoľnil Bakoša a ten pred bránou Sivu, ktorý zblízka zvýšil na 3:1. Hostia sa nevzdávali a po centri Hrica, Turčan znížil v 86. na 3:2. Fojtíkovu strelu Sniežka chytil.
V nadstavenom čase domáci ubránili tesné víťazstvo, treba povedať, že zaslúžené. -vž-

V.LIGA

Žaškov – Bešeňová 1:4 (1:2)
Drugáč – Gerec J., Baran, Protuš, Švidroň, Antol S, Húska (Vrtich), Gerec A., Žihlavník Ľ., Olos (Bella), Vyšný (Hošala).
Domáci sa ujali vedenia už v 5. minúte. V priebehu niekoľkých minút sa podarilo mužstvu Bešeňovej vyrovnať, dorážkou Barana po strele Gereca A. Rozhodujúcim momentom zápasu bol gól, ktorým Protuš dostal hostí do vedenia strelou z voleja k žrdi domácej brány. V druhom polčase sa domáci snažili vyrovnať, otvorili hru, čo využili hostia na strelenie ďalších gólov. Tretí gól padol po spolupráci obrany s útokom, ľavý obranca Švidroň vyviezol loptu až k súperovej šetnástke, priťukol Olosovi, ktorý strelou do šibenice nedal domácemu brankárovi šancu. Na 1:4 upravil druhým gólom v zápase Baran.

Lisková – Oravská Jasenica 2:0 (1:0)
Góly: Švárny, Surový
Najlepší hráč: Plávka
Domáci sa nezľakli vedúceho mužstva tabuľky, v 1. polčase celkom ovládli hru. Ujali sa vedenia v 22. min gólom Švárneho. Niekoľko gólových príležitostí aj zahodili, najmä v závere polčasu (Baran, M. Kubala). Hostia pohrozili v 50. min, keď nastrelili žrď domácej brány. Surového prudkú strelu v 68. min aj strelu J. Mrvu v 70. min zneškodnil brankár hostí. Dve gólové príležitosti zahodil Švárny, ale potom vypracoval gólovú šancu pre Surového a domáci viedli v 72. min 2:0 a výsledok udržali až do konca zápasu.-nem-

Podbiel – Dúbrava 1:1 (1:0)
Góly: Pavčo (11 m) – Mrázik
Zápas začal obojstranne útočne, hostia prečíslovali domácu obranu, ale šance zostali nevyužité. Domáci podnikali ojedinelé útoky, po jednom z nich obrana hostí faulovala útočníka Podbiela a pokutový kop premenil Pavčo. Hostia sa nevzdávali, po rýchlom protiútoku bol v pokutovom území faulovaný vo vyloženej šanci Mrva, ale píšťalka hlavného rozhodcu ostala nemá. Druhý polčas začali hostia ešte s väčším úsilím, ale obrana domácich s veľkým šťastím odolávala útokom hostí. Prišla 82. min, keď unikol Mrva a jeho presnú prihrávku premenil vo vyrovnávajúci gól mladý talentovaný Miško Mrázik.. Hostia chceli strhnúť víťazstvo na svoju stranu, ale domáci s vypätím všetkých síl a s veľkou dávku šťastia ubránili pre nich veľmi šťastnú remízu. -im-

L. Hrádok – Sučany 2:3 (1:1)
Vo vyrovnanom zápase raz jedno raz druhé mužstvo ťahalo pílku. Hostaia sa ujali vedenia v32, min po chybe obrany Kačákom. O tri minúty vyrovnal z pokutového kopu za ruku Cibuľa. Úvod druhého polčasu vyšiel domácim po prihrávke Cibuľu Pačan z blízka dal na 2:1. zvýšiť vedenie mohol v 58. min Žiška, ale samostatný nájazd zakončil strelou do brankára. Sučany v zápätí Kačákom vyrovnali. V 68. min po chybe obrany strelecky disponovaný Kačák hetrikom zavŕšil víťazstvo hostí.-pf-

I.TRIEDA

Černová – Jamník 5:0 (2:0)
Góly: Moravčík 2, Bobek
(z pokutového kopu), Kmeť 2
Najlepší hráči: Bobek – Krajčuška
V šlágri kola sa domáci pred početnou diváckou kulisou s chuťou pustili do súpera, ktorý do tohto zápasu ani raz neprehral a bol na čele tabuľky. Prvý gól strelili už v 7. min a druhý pridali v 25. min. V 35. min sa skóre mohlo zmeniť opäť, ale domáci nepremenili penaltu. V 2. polčase sa obraz hry nezmenil. Domáci zvýšili v 51. min z druhého pokutového kopu na 3:0. Mladé mužstvo Černovej aj v ďalších minútach diktovalo tempo hry a po góloch v 71. a 73. min zvýšilo na konečných 5:0. Hostia sklamali, lebo si počas celého zápasu nedokázali vytvoriť ani jednu gólovú príležitosť. Domáci podali v zápase najlepší výkon v tomto súťažnom ročníku.-mi-

Smreč. Žiar – L. Vlachy 2:0 ( 0:0)
Góly: Mlynarčík, Pavlenka
Najlepší hráči: Válek - Zahradník
Od úvodného hvizdu rozhodcu začali domáci aktívne. Už v 3.min. po centrovanej lopte z trestného kopu hlavičkoval zblízka Mlynarčík vedľa. Ten istý hráč zaváhal aj v ďalšej gólovej šanci. Hostia sa pokúšali ohroziť bránu domácich rýchlymi protiútokmi, ale pri zakončení im chýbala presnosť. V poslednej minúte prvého polčasu Mlynarčík zakončil samostatný únik vedľa vybiehajúceho brankára, ale lopta skončila na žrdi.
Druhý polčas priniesol aj góly. V 58. min po rohovom kope v skrumáži zblízka otvoril skóre zápasu Mlynarčík 1:0. Po tomto góle domácich hostia zvýšili aktivitu, vypracovali si niekoľko dobrých streleckých príležitostí, ale gól streliť sa im nepodarilo. V 71. min domáci založili rýchly protiútok, Oško hlavou priťukol loptu Pavlenkovi a ten prudkou strelou z pokutového územia zvýšil na 2:0. Vlachy vrhli všetky sily do útoku, no domáci sa ich tlaku ubránili.

Kvačany – V. Dubová 2:0 (1:0)
Góly: J. Vurdel 2
Najlepší hráči: J. Vurdel – P. Laco
V Kvačanoch bol celý zápas v réžii domáceho mužstva. Skóre bolo ovplyvnené výkonom brankára hostí Laca, ktorý sa viackrát vyznamenal svojimi úspešnými zásahmi, ktorými pokazil radosť domácim hráčom aj priaznivcom. -kle-

Stankovany - Beňadiková 3:3 (0:1)
Najlepší hráči: Ľ. Pečko, P. Zlejší
V Stankovanoch sa stretli mužstvá z konca tabuľky, čo znamenalo, že sa bude hrať o každý kúsok ihriska. V úvode sa hral opatrný futbal na obidvoch stranách. Hostia udreli prvýkrát v 14. min, keď nepríjemnú strelu z dvadsiatich metrov musel domáci brankár vytlačiť na roh. Hra sa zrýchlila, hral sa bojovný futbal, avšak vyložené šance nedokázalo premeniť ani jedno mužstvo. V 25. minúte sa po peknej akcii domácich ako posledný dotkol lopty Ľ. Čieško, no jeho prudká strela skončila len na brvne brány hostí. V 35. min založili rýchlu akciu hráči Beňadikovej, doslova vyšachovali obranu domácich a pohodlne otvorili skóre zápasu. Do konca polčasu sa už stav nemenil a málokto z prítomných divákov očakával dramatický druhý polčas. Ten sa hral obojstranne útočne s miernou prevahou domácich, snažiacich sa vyrovnať a otočiť zápas vo svoj prospech. V 50. min domáci zahrávali priamy kop, jeden z hosťujúcich hráčov zahral v pokutovom území rukou a následne nariadený pokutový kop premenil hráč Ľ. Ertl. Po tomto góle opäť ožili hostia, protiútokmi ohrozovali domáceho brankára. V 60. min potiahol útok hosťujúci obranca Pavol Zlejší, ktorý z rohu šestnástky krásnou, ale nečakanou prudkou krížnou strelou prekvapil domáceho brankára a upravil na 2:1 pre hostí. O päť minút bolo opäť vyrovnané, keď po zahratí rohu brankár hostí neudržal loptu a v skrumáži padol gól. Zápas už nabral na obrátkach, hostia stále podnikali nebezpečné protiútoky. Prišla 73. min, po akcii troch útočníkov hostí a po hrubej chybe domáceho obrancu sa k lopte dostal striedajúci hráč Juraj Zlejší a opäť posúval hostí do vedenia. Domáci sa snažili aspoň o vyrovnanie všetkými silami, čo sa im nakoniec aj podarilo. V 86. min sa v pokutovom území dotkol lopty rukou hráč hostí a z druhej jedenástky v zápase sa domácim podarilo vyrovnať na konečných 3:3. Hostia zanechali s mladým kolektívom v Stankovanoch dobrý dojem, s hrou bol spokojný aj ich tréner. Domáci boli naopak s výsledkom nespokojní, stratili dôležité body. Uvedomiť si to musia najmä mladí hráči, ktorí k zápasom pristupujú nezodpovedne, čo platí aj pre niektorých kľúčových hráčov. -ps-

II.TRIEDA

Hubová – Demänová 2:1 (1:0)
Góly: J. Olos, Zubaj – Valaštiak.
Domáci si uvedomili dôležitosť úspechu na vlastnom ihrisku. Remíza by bola spravodlivejšia.-ľch-

Pribylina – L. Teplá 2:2 (1:2)
Góly: M. Jurík, J. Jurík – Šimalčík, Hrbčok.
Najlepší hráči: Novota – Šimalčík.
Hra oboch mužstiev nepresvedčila prítomných divákov, že v minulom ročníku hrali o postup. Domáci sa cítili poškodení kvôli neuznanému gólu tesne pred koncom zápasu. -may-

Východná – L. Revúce 2:1 (0:0)
Góly: J. Mikuš ml., Poliak – Piliar.
Najlepší hráči: P. Gajdoš – Piliar.
1. polčas bol obojstranne vyrovnaný s množstvom nepremenených šancí. Domáci vydreli víťazstvo vďaka skvelému výkonu brankára Gajdoša. -is-

L. Ján – Ondrašová 2:2 (1:2)
Góly: Brziak, Vrlík – Atalovič 2
Najlepší hráči: Klepáč – Atalovič
Domáci začali rozpačito, keď už v 10. min prehrávali 0:2. Znížiť sa im podarilo tesne pred koncom 1. polčasu z priameho kopu. V 2. polčase domáci vyrovnali a tak sa nakoniec vo vyrovnanom, ale nervóznom zápase zrodila remíza.-kör-

Najlepší hráči: Jánoš – Kuracina
Vo vyrovnanom zápase s množstvom nepremenených šancí na oboch stranách podali obe mužstvá bojovný výkon. -chyla-

Gôtovany – Lúčky B-Kalameny 3:2 (2:1)
Góly: Pavol Droppa 2, Rudo Droppa – Puška, Matúš
Najlepší hráči: P. Droppa (č. 5) – Puška
Vo výbornom zápase domáci nastrelili trikrát brvno a strelili aj tri góly. Zápas sa hral slušne aj bez delegovaného rozhodcu. -flo-

B. Potok – L. Osada 3:0 (3:0)
Góly: Vrbenský 2, Puška
Najlepší hráči: Puška – Kubica
O výsledku sa rozhodlo v prvých 25 minútach, kedy padli všetky tri góly. Záver bol zbytočne nervózny. -vrb-

III.B. TRIEDA

Vavrišovo – Ploštín 4:0 (1:0)
Góly: Teniak, Susedík, Chlebo, Galet
Najlepší hráči: Kuna – Čupka
Húževnatí hostia držali vyrovnaný zápas do 70. min. Domáci v závere troma gólmi spečatili výsledok. -tom-
L. Kokava – P. Lehota 3:1 (0:0)
Góly: L. Porubän 2, Strnisko – Staroň
Celozápasovú hernú prevahu domáci v 1. polčase nevyužili. Dobre chytajúci brankár hostí kapituloval až v 2. polčase, keď domáci po pekných akciách strelili tri góly. Hralo sa v slušnej športovej atmosfére. -zor-

Hybe – Dovalovo 3:2 (1:1)
Góly: Kolesár 2, Pavelica – Badžgoň, Bede
Najlepší hráči: Púplava – Bede
V Hybiach sa hral priemerný zápas, domáci zahodili množstvo šancí, záver bol zbytočne nervózny. -vš-

V. Poruba – L. Trnovec 0:5 (0:0)
Góly: J. Hošala, M. Guráň, T. Vallo, Spišiak 2
V 1. polčase domáci nevyužili šance, druhý bol v réžii hostí, čo sa odzrkadlilo aj v konečnom skóre. -hán