Utorok, 27. október, 2020 | Meniny má SabínaKrížovkyKrížovky

Futbal

III. liga

Dolný Kubín - Liptovský Mikuláš 4:1 (0:0)
Góly: Kubáni, Drengubiak, Janky, vlastný, Bača – M. Kandera, ŽK: Janky, Holub – Olejár, Rozhodca: Fízel, Diváci: 400
Zostava Tatranu: Holiš-Bezák, Laco, M. Kandera, Olejár, Juriga, Húska, Blaščík, Králik (43. Kopernický), Tomek, Kašpar (87. Devečka).
Stretnutie sa začalo úvodným tlakom domácich, ich prvú príležitosť v 17. min vyriešila obrana Tatranu. Potom sa hra vyrovnala a obe mužstvá hrali dobrý kombinačný a útočný futbal. Strely Bezáka, Blaščíka a Olejára vyriešil brankár Okoličáni a Tomekova tesne minula jeho bránu. Zo strany domácich zakončovali Dzúrik, Bača i Kubáni. V závere 1. časti hry Oravci v snahe streliť gól zatlačili Liptákov, ale boli to práve hostia, ktorí mohli dať dôležitý gól „do šatne.“ V 45. min Juriga z pravej strany prihral pred bránu Tomekovi, jeho efektnú zadovku k žrdi však vytlačil Okoličáni na roh. V nastavenej minúte Blaščík umne preloboval domáceho brankára, ale Čučka vykopol loptu z bránkovej čiary. V 2. polčase začali lepšie hostia. Už v 50. min Kašpar, Tomek a Juriga išli na dvoch domácich obrancov, strela Jurigu však len „lízla“ ľavú žrď domácej brány. Potom prišlo pre domácich šťastných a pre hostí tragických päť minút, kedy od 60. do 65. min neuveriteľne padli štyri góly do Holišovej brány. Najskôr prudkou strelou pod brvno nekompromisne zavesil Kubáni, v 63. min zvýšil na 2:0 Drengubiak. V nasledujúcej minúte blokoval strieľaný center Kubániho tak nešťastne, že lopta vymietla šibenicu Holišovej brány. Gólovú smršť v 65. min zavŕšil strelou do opačnej šibenice Bača. Hráči Tatranu v snahe skorigovať výsledok hrali ofenzívne. V 80. min Kašpar z priameho kopu nastrelil brvno, potom zakončovali Tomek, Blaščík, Kašpar i Juriga, ale bez žiadaného efektu. Čestný gól minútu pred koncom zaznamenal Kandera z priameho kopu. Pre Tatran je to nešťastná prehra, paradoxne po dobrom, bojovnom výkone. -ľs-

Podbrezová B - Ružomberok B 2:2 (1:1)
Góly: 34. Jurčo, 74. Belko - 33. Bakoš, 66. Kaplán. ŽK: Gašpar - Paluba, Baran, Siva. Rozhodoval Ambróz, 240 divákov.
Ružomberok: Šavol - Paluba, Siva, Kaprálik, Gejdoš (46. Kaplán), Rúčka, Bakoš, Špirko, Latiak, Baran (83. Snieška). Tréner: Páleník.
Bojovnosť mužstvám nechýbala od začiatku stretnutia, ale korenie futbalu chýbalo. Domáci prvýkrát vystrelili v 30. min Šrobárom. O chvíľu na to mali gólovú príležitosť Haviarom. V 33. min Bakoš prudkou strelou z 25 m do ľavého horného rohu brány získal vedenie hostí. V 34. min Jurčo z rýchleho protiútoku prízemnou strelou k ľavej tyči vyrovnal na 1:1. Druhý polčas priniesol vzrušujúcejší futbal a mužstvá sa dostávali do dobrých streleckých príležitostí. Na obidvoch stranách však vynikli brankári. V 66. min Kaplán prudkou strelou zo šestnástky získal vedenie hostí. Na konečných 2:2 upravil v 74. min po centrovanej lopte hlavičkou Belko. -jc-

V. liga

L. Štiavnica – Z. Poruba 2:0 (1:0)
Góly: Juráš, Grebáč
Najlepší hráč L. Štiavnice: Mikuláš
Dlho očakávaný zápas kola bol jednoznačnou záležitosťou domácich. Hostia sa nedostali takmer k ničomu a to navyše od 13. min hrali v početnej prevahe po vylúčení Huťku. Duel kazil nezmyselne vysoký počet žltých kariet. Hlavný rozhodca napomenul spolu až dvanásť hráčov. Peter Kmeť, vedúci domáceho mužstva, dodáva: „Od zápasu k zápasu sa naša hra zlepšuje. Teší ma, že sme to potvrdili aj proti Z. Porube. V ďalšom kole nás čaká Oravská Jasenica. Nastúpime značne oslabení kvôli spomínaným kartám.“ -kme-

Dúbrava – Lisková 2:1 (2:0)
Góly: Peterec, Suchý – Šiška
Liptovské derby sa začalo na výbornom trávniku obojstranne útočne. Postupne prevzali réžiu do rúk domáci a svojou pestrou kombinačnou hrou zatlačili Liskovú do hlbokej defenzívy. V 15. min sa presadil presnou strelou Peterec a otvoril skóre zápasu. Na 2:0 zvšoval v 30. min po sérii ďalších nevyužitých šanciach presnou hlavičkou Suchý. Druhý polčas začali hostia zlepšeným pohybom. Ich hru umne dirigoval tvorca hry Martin Kubala. V 60. min zdramatizovala stav úspešná hlavička Šišku. Útoky sa striedali na obidvoch stranách, ale obrany stáli až do posledného hvizdu rozhodcu na pevných nohách. Nakoniec sa toto veľmi kvalitné derby stretnutie skončilo zaslúženým víťazstvom Dúbravy.

Bešeňová – Podbiel 3:2 (1:2)
Góly Bešeňovej: Žihlavník 2, Vyšný
Hostia sa v 3. min ujali vedenia po chybe domáceho brankára. Inkasovaný gól vyburcoval domácich k tlaku, ktorý priniesol vyrovnanie. Žihlavník zahrával rohový kop a ten skončil v bráne hostí. Domáci pokračovali v nápore no viaceré pekné kombinačné akcie nedokázali využiť na strelenie gólu. V 35. min vnikli hostia do otvorenej obrany a po vydarenej akcii sa ujali vedenia. Na gól premenili svoju druhú strelu na bránu. Druhý polčas priniesol nervózny futbal, domáci chceli strhnúť víťazstvo na svoju stranu a hostia udržať jednogólový náskok, čomu podriadili taktiku kúskovania priebehu hry. Domáci vyrovnali v 25. min, po predĺžení A. Gereca hlavou skóroval Vyšný. V 80. min dôrazný Žihlavník vybojoval loptu, ktorú mal skoro v rukách hosťujúci brankár a upravil na konečných 3:2 pre domácich. Domáce mužstvo uspokojilo svojich priaznivcov len ziskom troch bodov, nie predvedenou hrou. Opäť zlyhala defenzívna činnosť mužstva. V ofenzívnej činnosti viazla kombinácia a nakopávané lopty neboli hrozbou pre hosťujúce mužstvo. -in-

Veličná – Ludrová 0:2 (0:0)
Góly: Hazucha, Pšeno
Najlepší hráč: Hazucha
Hostia cestovali na Oravu bez kanoniera Haspru s odhodlaním nevracať sa domov naprázdno. V prvom polčase sa hral výborný futbal, ale ani jedno mužstvo nedokázalo skórovať. Po prestávke využili hráči Ludrovej miernu prevahu na strelenie dvoch gólov a zaslúžene vyhrali. Za pozornosť určite stojí postreh Pavla Kmeťa, predsedu FO OŠK Ludrová: „Za stavu 0:0 sa domáci zachovali vrcholne nešportovo. V momente, keď ležal hráč Veličnej zranený na trávniku, odkopávali sme v duchu fair play loptu za postrannú čiaru. Domáci útočník to využil a sám mieril na nášho brankára. Toto sa vo futbale nerobí.“ -pkm-

Palúdzka – L. Hrádok 2:2 (2:1)
Góly: Moravčík 2 – O. Pačan, Šingliar
Najlepší hráči: Moravčík – Šingliar
V derby sa prekvapujúco už v 2. min ujali vedenia hostia, keď využili hrubú chybu domácej obrany. O chvíľu spálil šancu domáci Čefo. V 8. min Moravčík po kombinačnej akcii predsa len vyrovnal. V polovici prvého polčasu zvonili tyče na obidvoch stranách. Ešte pred predstávkou zahrali hostia vo vlastnom pokutovom území rukou a Moravčík upravil na 2:1. V 55. min nepremenil tutovku Trnovský. Hostia vyrovnali v 66. min po priamom kope agilného Šingliara. V závere sa domáci vrhli do útoku, ale ponúkané príležitosti nevyužili. Hostia sa snažili o protiútoky, ktoré domáca obrana iba s námahou eliminovala. Hrádočania si po bojovnom kolektívnom výkone, ktorý bol v ostrom protiklade voči chladnej hre domácich, odviezli z derby cenný bod. -pk-

I. trieda

Vlachy – Likavka 2:3 (0:3)
Góly: V. Hric, M. Jacko – J. Timko, M. Haluška, F. Halaš
Najlepší hráči: J. Slušňák – M. Huba
Domáce mužstvo zohralo zápas ako v zlom sne. Po individuálnych chybách v obrane skórovali hostia už v 30. sekunde gólom Timka a v 90. sekunde pridal druhý gól Haluška. Potom sa hra vyrovnala a čisté šance mali aj domáci, ale nedokázali skórovať. V 31. min sa od domáceho obrancu odrazila strela Halaša a bolo 0:3. V 2. polčase sa domáci zlepšili, ale gól nedali, až v 87. min skóroval Hric. Z trestného kopu ponad múr nedal brankárovi hostí šancu. V 89. min po centri z rohového kopu upravil na 2:3 hlavou Jacko. V zúfalom závere sa už domácim vzrovnať nepodarilo. -vt-

L. Lúžna – Kvačany 0:2 (0:2)
Góly: Maslo, Ján Florek
Najlepší hráči: Martoš, Matej Targoš – Maslo
V priemernom zápase hostia využili chyby domácich v úvode zápasu. Prvý gól dali hostia v šiestej minúte a druhý pridali v desiatej a tým sa vlastne rozhodlo o celom zápase. V 2. polčase sa domáci síce snažili o zvrátenie výsledku, pričom mali aj gólové šance, ale nedokázali ich využiť. -šk-

Sliače – Sv. Kríž 1:1 (0:0)
Góly: Ľ. Sliacky – B. Rybovič
Najlepší hráči: Sliacky, Rybovič
Hostia boli v 1. polčase vyrovnaným a dokonca lepším súperom domácich. Gól však do prestávky nepadol ani na jednej strane. Druhý polčas začali lepšie domáci. Zatlačili hostí do obranného pásma, ale nevyužili gólové šance. Naopak, boli to hostia, ktorí sa v 72. min ujali vedenia gólom Ryboviča, domácim sa však už o štyri minúty podarilo vyrovnať. Z trestného kopu zo vzdialenosti asi 25 m strelil vyrovnávajúci gól Sliacky. Do konca zápasu mali obe mužstvá viac gólových príležitostí, ale nevyužili ich a tak sa zápas skončil spravodlivou remízou. -ps-

Valaská Dubová – Černová 2:3 (2:1)
Góly: Jantek, Havčo – Krivoš (z pokut. kopu), Bobek, Moravčík
Najlepší hráči: Jantek, Ditrych – Kvasničák, Krivoš
Prvé mužstvo tabuľky zahralo proti „vykartičkovanému“ domácemu mužstvu dobrý technický futbal. Domácim nechýbala bojovnosť a tak diváci videli pekný a v závere dosť nervózny futbal. Pri troche šťastia sa mohla zrodiť aj prekvapujúca remíza. V. Dubová viedla 2:0, hostia znižovali z penalty. V 40. min mohlo byť 3:1, keď Černovú zachránila tyč. Potom rozhodca odpustil jedenástku hosťom. V 2. polčase Černová zapla na plné obrátky, z čoho bolo vyrovnanie aj víťazný gól. Domácich opustilo šťastie v závere zápasu, keď po rohovom kope skvelú Jantekovu hlavičku s námahou vyrazil Bačkor. Pochvalu si zaslúži trojica rozhodcov, ktorí až na posúdenie faulu v 40. min zvládli zápas znamenite. -ker-

Beňadiková – Smreč. Žiar 1:0 (1:0)
Gól: Janek
Najlepší hráč domácich: Pavel Zlejší
Hostia hrali technický futbal, domáci sa im vyrovnávali bojovnosťou a osobným nasadením. Polčas vyhrali domáci gólom Janeka v 45. minúte. V 2. polčase sa obraz hry nezmenil, domáci si vytvorili viac šancí, ale výsledok sa už nezmenil. -vz-

Švovšov - Iľanovo 3:4 (1:0)
Góly Iľanova: P. Kloták 2, Magura, Motrinec
Najlepší hráči: P. Oško, M. Kúkol - K.Klepáč
Zápas mal od začiatku vysoké tempo. Útoky sa striedali na oboch stranách. Už v 3. min sa domáci dostali do vedenia po chybe obrany Iľanova. Do polčasu už ďalší gól nepadol, hoci príležitostí na zmenu skóre bolo pomerne dosť. Po začatí druhého polčasu hostia po peknej akcii vyrovnali, keď si obranca Švošova usmernil centrovanú loptu do vlastnej bránky. V 58. min domáci opäť viedli po trestnom kope a následnej presnej hlavičke. O chvíľu zvyšovali domáci po prečíslení a vyšachovaní celej obrany na 3:1. Hostia sa v ďalšom priebehu nevzdali. P. Kloták v rozpätí 71. a 77. min dvomi gólmi vyrovnal a tri minúty pred koncom potrestal zmätky v domácej obrane Motrinec a senzačne otočil na konečných 3:4. Víťazstvo nepoddajných hostí je o to zasúženejšie, že od 70. min hrali iba desiati. -vk-

Jamník – Stankovany 5:0 (4:0)
Góly: Handrk 2, Beňo, Kumančík, Matejko
Najlepší hráči: Handrk – Čieško
Domáci pristúpili po debakli v Černovej k zápasu zodpovednejšie. Od prvej minúty zatlačili odovzdaného súpera k jeho bráne a bolo len otázkou času, kedy začne skóre narastať v ich prospech. Všetko podstatné začal už v 9. min Beňo. Na 2:0 zvýšil v 27. min po peknej akcii Kumančík a o chvíľu poistil ďalekonosnou strelou vedenie Matejko. Polčasovú gólovú úrodu skompletizoval disponovaný Handrk. Po prestávke využil domáci tréner P. Cibuľa možnosť striedania a poslal do hry viacerých hráčov z lavičky. V zostávajúcom čase hrali Jamničania iba na pol plynu i keď šancí na skórovanie mali neúrekom. Hostia hrali veľmi odovzdane, konečný výsledok je pre nich ešte veľmi lichotivý. -dz-

II. trieda

Ľubeľa - L. Ján 0:1 (0:0)
Gól: Brziak
Domáci prekvapili výborným výkonom aj výsledkom v minulom kole v P. Lupči, kde jasne zvíťazili. Doma však v zápase s L. Jánom svoju formu nepotvrdili a sklamali svojich fanúšikov. Vo vyrovnanom zápase si obidve mužstvá vypracovali niekoľko gólových šancí. Domáci futbalisti nepremenili ani jednu na gól. Boli to hostia, ktorým sa podarilo skórovať Brziakom a tak tri body putovali do L. Jána.

Bobrovec – P. Ľupča 2:1 (0:1)
Góly: Vraňák, Kuchárik – Adamčík
Najlepší hráči: Vraňák – I. Vyskočáni
Po prehratom 1. polčase ukázali domáci svoju silu a 2 gólmi otočili priebeh zápasu. -jkel-

L. Revúce – L. Štiavnička 4:2 (1:0)
Góly: Kuriš 2, Bezač, Lazík – Maršál, Oravec
Najlepší hráči: Bezač – Boroň
O najkvalitnejší zápas jesene na ihrisku v L. Revúcach sa postarali obidvaja súperi. Vynikajúci priebeh podtrhol aj bezchybný výkon rozhodcov. -bar-

Podtureň – Východná 2:1 (0:1)
Góly: L. Vozárik, Vyskočáni - Vechter
Najlepší hráči: L. Vozárik - Vechter
1. polčas bol vyrovnaný. Hostia sa vydarenou strelou dostali do vedenia. Po prestávke domáci veľkým tlakom zaslúžene zvrátili priebeh zápasu a to ešte množstvo dobrých príležitostí zahodili. -mly-

L. Teplá – Lúčky 5:4 (3:2)
Góly: Fajta 2 (obidva z 11 m), Šimalčík, M. Likavec, Krajčí – Čelár 2, Krakovský, M. Hrbček
Najlepší hráči: Šimalčík – Čelár
V derby zápase sa hral slušný futbal s viacerými zvratmi. Domáci napokon zaslúžene vyhrali, aj keď premrhali celú plejádu šancí. Hostia zanechali veľmi sympatický dojem.

Demänová – Pribylina 3:3 (2:1)
Góly Demänovej: Veťka 2, Kello

Ondrašová – Hubová 2:2 (1:1)
Góly hostí: Gerec 2
Najlepší hráči: Bella - Gerec
Po úplne vyrovnanom 1. polčase zahodila aktívnejšia Ondrašová mnoho šancí.

III. A trieda

Lúčky B Kalameny – B. Potok 5:3 (2:2)
Góly: Uram 3, Cagan, Matúš – Puška, Bartoš, vlastný
Najlepší hráči: Uram – Bražina
Prvý polčas bol vyrovnaný, hostia sa ujali vedenia, domáci doťahovali. V 2. polčase dali domáci v 1. min rýchly gól, v 15. min hostia vyrovnali. Domáci potom dali ešte dva góly, posledný päť minút pred koncom zápasu. Hostia si chceli prísť po víťazstvo, napokon odišli s dlhým nosom. -mich-

Komjatná – Gôtovany 5:2 (2:1)
Góly hostí: Tóth 2
Hostia nepremenili veľa šancí, zahodili aj jedenástku a nezaslúžene prehrali veľkým rozdielom. Zápas bol slušný, rozhodca pískal dobre. -flo-

Prosiek – Hrboltová 4:2 (3:0)
Góly: Jaro Pagáč 3, Sekej – Královenský, vlastný
Najlepší hráči: J. Pagáč – Eliáš
V prvom polčase boli lepší domáci, dva góly mohli ešte pridať. V 2. polčase hostia vyrovnali hru a strelili dva góly. -vár-

Galovany – Ivachnová 3:2 (2:1)
Ivachnovčania boli nespokojní s výkonom rozhodcu, ktorý urobil z autu roh a z toho nespravodlivú jedenástku. Juraj Garaj

III. B trieda

Uhorská Ves – Vavrišovo 3:1 (3:1)
Góly: Bobrík, Boris Multáň 2
Najlepší hráči: Vlado Multáň – Teniak
Domáci ujali vedenia už v 1. minúte. Dojem zápasu pokazilo nešportové správanie kapitána hostí, ktorý skopol domáceho hráča, za čo bol vylúčený. -mp-

L. Trnovec – L. Ondrej 0:2 (0:0)
Góly: Chlebo, Tomáš Uličný
V slušnom zápase zvíťazili dôraznejší hostia dvoma gólmi, ktoré padli v poslednej minúte zápasu. Domáci zahodili veľa šancí. -hán-

Dovalovo – V. Poruba 1:0 (0:0)
Gól: Papaj
Najlepší hráči: Jankovič, Badžgoň
Na zápas sa nedostavil rozhodca, preto pískla bývalý futbalista z V. Poruby a veľmi dobre. Domáci v 1. polčase zatlačili hostí, ale boli to hostia, ktorí mali dve vyložené šance, no nevyužili ich. V druhom polčase domáci vyťažili z protiútoku a dali víťazný gól. -hand-

P. Lehota – Hybe 2:2 (1:0)
Góly: Gallo, Bartek – Koleszár 2
Najlepší hráči: Dudis – Koleszár
Domáci mali v 1. polčase viac z hry a zahodili niekoľko vyložených šancí. V 2. polčase hostia vyrovnali hru a dali dva góly. Domácim sa v závere podarilo vyrovnať. -kle-

Ploštín – L. Kokava 4:3 (2:1)
Góly domácich: Košč 2, Balco, Pavel Čupka
Najlepší hráči: P. Čupka – Porubän
Hostia mali viac šancí, ktoré nepremenili, domáci mali minimum šancí, ktoré premenili a vyhrali. -čup-

1. ARÓNIA a RAKYTNÍK - podporí tvoju imunitu v boji s vírusmi
  2. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?
  3. Pôžička bez úrokov a poplatkov? Áno, existuje
  4. Príjem vs. dôchodok. Realita, ktorú na ktorú sa treba pripraviť
  5. Zlaďte vaše šperky s jeseňou
  6. Developer roka YIT Slovakia je na Slovensku už desať rokov
  7. Pomáhajte čítaním
  8. Ako začínali šéfovia digitálnych firiem? Vplyv malo už detstvo
  9. Šiesty titul Auto roka: komu sa podaril tento historický úspech?

Hrboltová ide na postup, jesennú časť odohrali bez jedinej prehry

Hovorili sme s trénerom futbalistov TJ Iskra Hrboltová Milanom Krivošom. Nič iné ako postup v ružomberskej mestskej časti sa v súťažnom ročníku 2020/2021 neberie.

Hrboltová v zelenom v zápase proti Lipt. Ondreju.

Samosprávy pripravujú odberové miestnosti

Výber miestností ovplyvňuje aj očakávané nepriaznivé počasie. Liptovské samosprávy hľadajú dobrovoľníkov.

Vojaci prechádzali mestom navrhnuté odberové miesta v Ružomberku.

MY PLUS: Pokojne zostaňte doma, náš týždenník MY si teraz prelistujete už aj online

23 regionálnych titulov MY a niekoľkoročný archív online plus odomknutý exkluzívny obsah na 27 weboch MY - to je MY PLUS.