Štvrtok, 21. január, 2021 | Meniny má VincentKrížovkyKrížovky

Saparovi sa naplnil futbalový sen

Ružomberok – Slovenská futbalová reprezentácia v sobotu s Estónskom vo svojom predposlednom vystúpení v 3. kvalifikačnej skupine o postup na MS 2006 dosť potrápila svojich priaznivcov, napokon ale gólom Hlinku v 72. min. docielila dôležit

é víťazstvo. Bol pri tom aj 23–ročný kapitán MFK Ružomberok Marek Sapara na fotografii, ktorý na Tehelnom poli absolvoval svoj reprezentačný debut. Marek, s vaším menom sa v niektorých médiách spájala aj základná jedenástka Galisovho tímu. Priznajte sa, kalkulovali ste, že vybehnete na bratislavský trávnik od začiatku? - To vôbec nie. To by bolo niečo výnimočné, naozaj perfektné. Ja mám obrovskú radosť, že som príležitosť dostal, čo len tých pár minút. Tým sa mi splnil jeden ďalší malý životný sen. Myslím si, že som celkom do mužstva zapadol. To ma asi dvojnásobne teší. Ako ste z lavičky videli stretnutie do tej 77. min., keď vás Dušan Galis poslal na ihrisko miesto Hodúra? - Išlo o veľmi ťažkú partiu. Škoda, že v prvom polčase nestála pri nás trochu šťastena. Keby sa z dvoch veľkých príležitostí jedna ujala, mohol sa ďalej zápas vyvíjať inak. Zväčša sme búšili do desiatich Estóncov pred vlastnou šestnástkou. Ako to po konečnom hvizde belgického rozhodcu Allaertsa vyzeralo v slovenskej šatni? - Nálada bola skvelá, víťazná. Získali sme tri body a to je najdôležitejšie. Nuž a teraz je pred nami zápas s Ruskom, v ktorom pôjde o všetko. Ešte doplňme, že v kvalifikácii ME 2006 do 21 rokov v piatok s Estónskom v Senci (2:1), slovenský reprezentačný dres obliekli aj dvaja ružomberskí futbalisti – Žofčák, ktorý odohral celý zápas a zaznamenal i náš prvý gól a v druhom polčase Jendrišek.

1. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste?
  2. Videobanking. Nová éra bankovania je tu
  3. Mimoriadny úspech značky Toyota na Slovensku v roku 2020
  4. Pandémia urýchlila zavádzanie nových technológií vo firmách
  5. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente?
  6. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku
  7. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov
  8. Zima v koži atopika: aká je starostlivosť o pokožku s ekzémom?
  9. Zákazníkov čoraz častejšie zaujíma pôvod výrobkov, ktoré kupujú
  10. 10 vecí, pre ktoré sa oplatí navštíviť Dominikánsku republiku
  1. Hygge ako životný štýl
  2. Vynašli sme sa aj v čase korony. 3D showroom očaril klientov.
  3. Videobanking. Nová éra bankovania je tu
  4. Prokrastinujete? 5 overených tipov, ako nestratiť radosť z práce
  5. Mimoriadny úspech značky Toyota na Slovensku v roku 2020
  6. Pandémia urýchlila zavádzanie nových technológií vo firmách
  7. Pandémia presúva zákazníkov do online priestoru
  8. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste?
  10. Zima v koži atopika: aká je starostlivosť o pokožku s ekzémom? 4 643

V meste plánujú cez víkend otvoriť 15 odberných miest.

1 h
Zľava Simona Koreňová, Martina Tarageľová

Aj keď rok 2020 bol ochudobnený o mnohé športové podujatia, šachisti stihli počas zmiernenia opatrení zorganizovať viaceré šachové turnaje. Liptovská šachová škola bilancuje rok.