L. Hrádok – Veličná 0:0 ( 0:0)

Žaškov – Palúdzka 1:0 (0:0)
Gól: Kaplánek
Najlepší hráč hostí: Medvecký
Najväčšou prekážkou pre hostí bolo hrboľaté „miniihrisko“. Úvod patril Palúdzke, mala viac z hry, ale čistú šancu si nevypracovala. Najväčšiu príležitosť spálil v 32. min Trnovský, keď mu po úniku od polovice ihriska lopta zle odskočila. Druhý polčas začali aktívnejšie domáci, obrana hostí stála na pevných nohách. V 68. min dosiahol P. Kokavec gól, ale hlavný rozhodca ho pre údajný ofsajd neuznal. O chvíľu mohlo byť zle-nedobre na druhej strane. Kiks J. Kokavca likvidoval gólman Károlyi. V 78. min sa po kombinačnej akcii dostal do sľubnej pozície Vyšný. Vzápätí sa potvrdilo staré známe „nedáš - dostaneš“. Kaplánek z 25 m nečakane vystrelil a trafil šibenicu. V závere sa hostia zúfalo snažili o vyrovnanie, ale aj s prispením rozhodcu sa im to nepodarilo. -pk-

Lisková – Bešeňová 3:1 (1:0)
Góly: Švárny, J. Mrva, Surový - Protuš
Najlepší hráči: Surový – Protuš
V 9. min prešiel po individuálnej akcii ľavou stranou obrany hostí Baran. Presnou prihrávkou našiel Švárneho, ktorý sa nemýlil – 1:0. Hostia mali v prvom polčase viac z hry, ale mohli aj inkasovať gól do šatne. Prudkú strelu Surového vytlačil brankár Bešeňovej. Na začiatku druhého polčasu spálil obrovskú šancu hostí Olos. Vzápätí opäť našiel Baran Švárneho, ale ten nemieril presne. V 60. min vyrovnal Protuš. Lisková o chvíľu odpovedala presnou hlavičkou Mrvu. Tempo zápasu postupne gradovalo, v 82. min po akcii Švárneho trafil presne medzi žrde Surový. -nem-

Dražkovce – Dúbrava 2:2 ( 1:1)
Góly hostí: Urban, Kacian
Za krásneho jesenného počasia začali lepšie hostia. Už v 6. min unikol po krídle Mrva, ideálne odcentroval a Urban nekompromisne otvoril skóre zápasu. V 15. min zahrával domáci Rapčan rohový kop a na prekvapenie všetkých lopta skončila v sieti hostí. Dúbrava sa rýchlo otriasla z tohto úderu, zatlačila domácich do defenzívy, ale vytvorené šance nevyužila. Druhý polčas začali hostia útočne. V 55. min prešiel Kacian pomedzi domácich hráčov ako nôž maslom a jeho prudká strela skončila v šibenici. Hostia sa uspokojili a po cybe v obrane inkasovali vyrovnávajúci gól z kopačky Záborského. Nedeprimovaní hostia aj naďalej dostávali rýchlymi protiútokmi Dražkovce do úzkych. V týchto momentoch zohral neslávnu úlohu asistent hlavného rozhodcu. Po jednej bleskovej akcii zakončil presný center Frič, ale na počudovanie všetkých gól neplatil. Hostia hrali disciplinovane, ich pestrá kombinačná hra privádzala domácu defenzívu do zúfalstva. Ďalší krásny center premenil hlavičkou Mrva, ale k údivu aj domácich fanúšikov opäť úradoval spomínaný arbiter. Stretnutie sa skončilo presne v 90. min napriek tomu, že dôvodov na niekoľkominútové nadstavenie bolo hneď niekoľko. Hostia potvrdili stúpajúcu formu, ale proti takejto neférovej presile sa nedalo uspieť. Náladu si určite budú chcieť vylepšiť v sobotňajšom derby s L. Štiavnicou. -im-

L. Štiavnica – O. Jasenica 2:0 (1:0)
Góly: Grebáč, Juráš
Najlepší hráč domácich: Mikulka
O výborné tempo zápasu sa postarali všetci aktéri na ihrisku. V prvom polčase sa hral otvorený futbal s miernou prevahou na strane domácich. Útoky sa striedali na obidvoch stranách, ale bez gólového efektu. Keď sa už zdalo, že gólmani udržia do prestávky čisté konto, v 44. min stanovil Grebáč prekrásnou strelou polčasový výsledok. V druhej časti prezentovali hostia snahu o zvrat. Domáci ich tlaku odolávali, navyše v 77. min zvýšil Juráš na 2:0. Od tejto chvíle prevzali domáci iniciatívu, ale výsledok sa už nemenil.
Peter Kmeť, vedúci mužstva domácich: „Viac ako päť stovák divákov si určite prišlo na svoje. Mužstvá potvrdili dobrým, bojovným futbalom svoje postavenie v tabuľke.“ -kme-

Z. Poruba – Ludrová 3:2 (1:1)
Góly: Račko, Kováčik, Bocko – Haspra 2
Mužstvá sa prvýkrát stretli v piatej lige. Úvod zápasu sa lepšie vydaril hosťom, keď Haspra usmernil loptu do domácej brány. Domáci sa snažili o vyrovnanie, po rohu hlavičkoval Račko a stanovil skóre 1. polčasu na 1:1. V 2. polčase domáci hneď v úvode priklonili misky váh na svoju stranu, Kováčik zvyšoval na 2:1. Poruba mala v tomto čase viac hry, ale boli to hostia, ktorý po chybe v obrane vyrovnali agilným Hasprom na 2:2. Domáci nechceli zápas pustiť z rúk a po peknej akcii dal Bocko tretí gól. V závere ešte nepremenil samostatný prienik Kmeť. Zápas skončil zaslúženým víťazstvom domácich. –jm-

III. liga

L. Mikuláš - Kremnička 2:4 (0:4)
Góly: 54. Blaščík, 58. Húska (11m) - 12. Kuzma, 38. Koller, 41. Kuric, 42. Štrba. ŽK: Laco - Húrik. Rozhodoval Korista, 200 divákov.
L. Mikuláš: Holiš (46. Frigmanský) - Juriga, Olejár, Kandera, Laco M., Kopernický (73. Králik), Blaščík, Tomek, Kašpar, Bezák, Húska. Tréner: Pleva Ján.
Štyri hrubé chyby v rozpätí piatich minút rozhodli v Mikuláši o víťazstve Kremničky. Zápas sa začal opatrne, hralo sa medzi šestnástkami. Domáci dostali hostí pod tlak. Darila sa im kombinácia, hrali kolmo dopredu. V 10. min strieľal Kopernický nad bránu, na druhej strane ho napodobnil Snitka. V 12. min Liptáci zle zahrali ofsajd, spoza obrany vybehol Kuzma a po zemi dal prvý gól hostí. Tatranci bojovali, boli lepší, čo dokazovali i zakončovaním akcií. V priebehu štyroch minút mal šance Kašpar, ale Juračka jeho strely pochytal. Aj Blaščíkovo sólo skončilo v jeho náručí. Do 35. min bol herný prejav domácich dobrý, ale nasledovali spomínané chyby v obrannej činnosti. V 38. min zahrala Kremnička dlhý autový hod, obrana nepokryla Koller a ten dal hlavou druhý gól. V 41. min ďalšiu chybu obrany aj brankára pri šestnástke využil Kuric. O minútu prišla opäť hrúbka domácich na polovici ihriska, k lopte sa dostal Štrba, ktorý išiel sám na Holiša a stanovil polčasový výsledok na 0:4. V druhom polčase mali Liptáci viditeľnú prevahu, nepustili hostí do vážnej akcie a diktovali tempo. V 9. min nastrelil po samostatnej akcii Bezáka z piatich metrov brankára Kašpar. Trestný kop Blaščíka skončil na žrdi brány a odrazenú loptu poslal hlavou Kopernický nad. V 54. min ukázal veľké sólo Blaščík, keď obišiel štyroch hráčov hostí i gólmana Juračku a znížil na 1:4. O tri minúty bol v šestnástke zrazený Juriga a pokutový kop premenil Húska, čím upravil stav na 2:4. Po tomto góle sa začal hrať nezáživný futbal, plný nervozity a nepresností. Tatranci sa snažili i v závere streliť góly, no chýbala im finálna prihrávka a kľud pri zakončení. Hostia vystrelili v druhom polčase iba trikrát, ale aj tak si odviezli z Liptova tri body. -zš-

Ružomberok B - Zvolen 3:0 (1:0)
Góly: 27. Siva, 80. Maslo, 88. Baran. ŽK: Gejdoš, Maslo - Kučera, Boško. ČK: Gejdoš. Rozhodoval Kratochvíla, 200 divákov.
Ružomberok B: Šavol - Paluba (12. Varhaník), Maslo, Kaprálik, Gejdoš, Rúčka (59. Špirko), Bakoš, Siva, Latiak, Baran, Pilár (83. Kapláň). Tréner. Páleník.
Domáci mali od úvodu územnú prevahu, ktorú nezužitkovali, keď Latiakova tečovaná strela sa odrazila od žrde a Kaprálik sám pred brankárom nastrelil len obrancu hostí. Hostia prvý raz pohrozili v 15. min, keď Spišiak vystrelil vysoko nad. V 18. min išiel Pilar sám na bránku hostí, ale brankár jeho strelu vyrazil. V 27. min Pilár posunul loptu Sivovi a ten krížnou strelou získal domácim vedenie. Hostia v závere polčasu hru vyrovnali, ale Želiezka hlavičkoval do rúk Šavola. V druhom polčase už v 49. min videl červenú kartu Gejdoš. Hostia získali hernú prevahu, ale strely Končeka a Želiezku išli vysoko nad. Potom sa vyznamenal Šavol, keď vyrazil Tyčiakovu gólovú hlavičku. Domáci využili otvorenú obranu hostí a v 80. min Maslo z trestného kopu po faule na Latiaka zvýšil na 2:0. Bodku za zápasom dal Baran, ktorý z ďalšej brejkovej situácie prestrelil brankára hostí. V 90. min mohol výsledok zmeniť Kaplán, ale z 18-tich metrov prudko prestrelil. -zš-

I trieda

Kvačany – Černová 0:1 (0:1)
Gól: Bobek
Najlepší hráči: Florek – Jančo
Počas celého prvého polčasu dominovali po technickej stránke hostia. V 19. min sa dostali do vedenia gólom Bobeka po hrubom nedorozumení obrany domácich. Po prestávke mali Kvačany územnú prevahu. Vypracovali si niekoľko gólových príležitostí, ale nevyužili ani jednu. Hostia týmto víťazstvom natiahli sériu bez prehry na úctyhodných desať zápasov. -kl-

Stankovany - V. Dubová 2:1 (1:0)
Góly: Malcho, Ertl - Dittrych
Najlepší hráči: Pečko – Dittrych
V obojstranne nervóznom súboji išlo o dôležité body. Domáci prišli chvíľu po vedúcom góle o vylúčeného hráča. V ďalšom priebehu sa snažili ustrážiť si výsledok. Hostia korigovali stav v posledných sekundách. -cho-

Smreč. Žiar – Jamník 1:2 (1:0)
Góly: Mlynarčík – P.Beňo, Handrk
Najlepší hráči: Mikšovský, Oško - Krajčuška
Domáci začali náporom. Strela Mlynarčíka skončila v bočnej sieti, Pavlenkova išla nad bránu hostí a tak isto zblízka zakončoval Rak. Hostia odpovedali v 20.min, do čistej šance sa dostal Kumančík, ale Mikšovský gólu zabránil. V 27.min gólman hostí Krajčuška chytil Válekovi penaltu. Jamničania odpovedali rýchlym protiútokom s nepresným zakončením Handrka. Jediný gól prvého polčasu padol v 42.min. Strelu Gálla z trestného kopu Krajčuška len vyrazil a na opakovanú dorážku Mlynarčíka už nedosiahol. Aj druhý polčas začali lepšie domáci. Pohotovú strelu Mlynarčíka zneškodnil pozorný Krajčuška. V dobrej príležitosti zaváhal Pavlenka, Oškova strela šla vedľa brány. V 62.min ešte domáci brankár gólu zabránil, ale o tri minúty neskôr pohotovou strelou vyrovnal na 1:1 P. Beňo. Od tohto momentu začali hrať obidve mužstvá otvorený futbal s dobrými príležitosťami na skórovanie, ale gól padol už iba po chybe v domácej defenzíve a samostatnom sóle Hanrdka, ktorý v 73.min obišiel aj domáceho brankára a upravil výsledok na konečných 1:2. Aj keď sa domáci snažili o vyrovnanie do úplného konca, dopraviť loptu za chrbát Krajčušku sa im už nepodarilo. -jt-

Likavka – Beňadiková 5:0 (4:0)
Góly: Bartoš, Timko, Žitník, Halaš, M. Konfál
Najlepší hráči: Bílesch - Ježo
Hráči Likavky nastúpili na hraciu plochu s odhodlaním nadviazať na úspech z uplynulého kola. Všetko podstatné sa odohrávalo pred bránou hostí, ktorí sa nezmohli takmer na nič. Domáci mohli vyhrať väčším rozdielom, ale v druhom polčase sa pod dojmom dostatočného náskoku utápali v zložitých kombináciách. -sb-

Sv. Kríž – L. Vlachy 2:1 (1:0)
Góly: Šimko 2 - Kačmarík
Najlepší hráči: Šimko, Tekel
V susedskom derby sa zrodilo šťastné víťazstvo domácich. Hostia upravovali konečný výsledok v poslednej minúte. Slušnú atmosféru podporil aj bezchybný výkon rozhodcovskej trojice. -mat-

Iľanovo – L. Sliače 1:2 (1:0)
Gól: P. Kloták – Gejdoš, Frič
Najlepší hráči: Debnár - Fulla
V úvode zobrali réžiu do rúk domáci. Už v 7. min rozvlnil sieť hostí P. Kloták. Iľanovo pokračovalo v nátlakovej hre, množstvo šancí však domáci hráči trestuhodnej zahodili. V druhom polčase sa hra vyrovnala a do šancí sa začali dostávať aj hostia. Najväčšiu spálili v 59. min, po skrumáži pred bránkou nepretlačili loptu za chrbát domáceho brankára. O chvíľu neuspel na druhej strane ani na dvakrát strelec úvodného gólu. Hostia predviedli šokujúci záver, keď v 90. a 92. min zázračne otočili výsledok. -kob-

L. Lúžna – Švošov 2:3 (1:3)
Góly: P. Veselovský, Targoš – Drdák 2, L. Hrkút
Najlepší hráči: P. Veselovský – L. Hrkút
Hostia chceli odčiniť nezdar z minulého kola. V úvode mali výraznú prevahu, ktorú korunovali gólmi. Do druhého polčasu išli so zámerom udržať vedenie. Domáci upravili konečný výsledok z problematického pokutového kopu. -dr-

II trieda

L. Ján – Hubová 1:0 (1:0)
Góly: Vrlík
Najlepší hráči: Vrlík – Šuša
V zápase slabej úrovne zvíťazili šťastnejší domáci, ktorí o svojom úspechu rozhodli v prvom polčase. -kör-

Pribylina – Ondrašová 2:1 (1:0)
Góly: F. Benko, B. Pačan - Atalovič
Najlepší hráči: D. Pačan – Atalovič
Domáci si sami komplikovali situáciu. Postupne prenechali iniciatívu hosťom a museli sa až do konca obávať o výsledok. -maj-

Lúčky – Demänová 4:2 (2:2)
Góly domácich: Obdržálek, M. Hrbček, P. Hrbček, Buzoga
Najlepší hráč domácich: M. Hrbček
Domáci využili ponúknuté šance a svojou hrou prejavili väčšiu túžbu po víťazstve. -hrb-

Východná - L. Teplá 2:1 (1:0)
Góly: J. Mikuš ml., J. Mikuš st. – R. Krajčí
Najlepší hráči: Janovčík – R. Krajčí
Domáci mohli rozhodnúť už v prvom polčase, ale z vyložených šancí premenili iba jedinú. Po prestávke prevahu dotiahli do víťazného konca. -sta-

L. Štiavnička – Podtureň 1:1 (0:0)
Góly: Bútora - Dzuriak
Najlepší hráči: Oravec – Dzuriak
Diváci boli svedkami výborného futbalového predstavenia. Hostia síce vyrovnali až tri minúty pred koncom, ale deľba bodov je spravodlivá. -rad-

P. Lupča - L. Revúce 2:0 (1:0)
Góly: Lisý, Krížovský
Najlepší hráči: Lisý – Kuriš
Priemerné stretnutie bolo prehliadkou nevyužitých príležitostí. Po prestávke si domáci druhým gólom poistili výhru. -ryb-

Ľubeľa - Bobrovec 1:0 (1:0)
Gól: L. Humenný
Najlepší hráči: Bella, Slačka - Komorád
Domáci v minulých kolách striedali kvalitu svojich výkonov, keď raz prekvapili príjemne a následne sklamali. Hostili mužstvo Bobrovca, ktoré je prekvapením súťaže, keď po lanských problémoch so záchranou sa v tejto sezóne pohybujú na špici. Vyrovnané rýchle stretnutie bolo však zbytočne nervózne. Domáci sa ujali na konci prvého polčasu vedenia, čo sa nakoniec ukázalo ako rozhodujúci moment celého zápasu. V kvalitnom druhom polčase sa šance striedali na obidvoch stranách, no gól už nepadol. Hostia z Bobrovca zanechali v Ľubeli dobrý dojem a potvrdili svojim výkonom dobré postavenie v tabuľke. Priaznivci obidvoch mužstiev museli odchádzať spokojní. -jo-

III A trieda

Hrboltová – Galovany3:1 (1:0)
Góly: Bielik, Kubinian, Piroh - Majerčiak
Najlepší hráči: Kubinian - Majerčiak
Po vyrovnanom prvom polčase domáci po prestávke vystupňovali tempo a v zápase zvíťazili.

Gôtovany – Prosiek 0:1 (0:1)
Góly: Pagáč
Najlepší hráči: Bella –Pagáč
Domáci zahodili viacero šancí. Hostia zvíťazili krásnou strelou z 25 metrov. -flo-

B. Potok – Komjatná 6:0 (4:0)
Góly: M. Vrbenský 3, D. Vrbenský, M. Keňdera, P. Bartoš
Najlepší hráči: M. Bražina
Jednoznačný zápas v prospech domáceho mužstva. Zápas mal hladký priebeh, čomu nasvedčuje aj šesť strelených gólov domácich. Pochvalu za výborný výkon si zaslúži aj hlavný rozhodca. -vrb-

L. Osada – Kalameny 1:3 (1:1)
Góly: M. Rajčan
Najlepší hráči: M. Sitko – Fero
Vyrovnaný zápas so šťastným koncom pre hostí, ktorí v posledných minútach zápasu boli lepším mužstvom. -ih-

III B trieda

Vavrišovo – L. Kokava 1:1 (1:1)
Góly: Krajčí – Ľ. PorubänNajlepší hráči: Hudcovič,Bielik
V priemernom derby zápase sa zrodila spravodlivá remíza. V samotnom závere mohol rozhodnúť domáci Susedík. -tom-

Hybe – Ploštín 7:0 (3:0)
Góly: M. Kollesár 2, P. Melich 2, Z. Lehotský 2, M. Moravčík
Najlepší hráči: P. Melich
Domáci podali najlepší výkon jesene na domácom ihrisku a po jednoznačnom priebehu zaslúžene vyhrali. -šik-

V. Poruba – P. Lehota 2:0 (1:0)
Góly: Helebrant, Kováč
Najlepší hráči: D. Bučko - Urban
Jednoznačná prevaha domácich futbalistov, ktorí priaznivcov futbalu v obci prekvapili svojim bojovným výkonom. -mž-

L. Ondrej – Dovalovo 4:1 (1:1)
Góly: M. Chlebo 2, J. Pleva, T. Uličný - Bede
Najlepší hráči: M. Uličný - Bede
Domáci boli herne lepší m mužstvom. V prvom polčase si vypracovali viacero príležitostí no nedokázali ich premeniť. Hostia hrozili z rýchlych protiútokov. Domáci zaslúžene zvíťazili. -uli-

Uh. Ves – L. Trnovec 4:1 (1:0)
Góly: M. Zlejší 2, D. Zlejší, Sopko - Hošala
Najlepší hráči: M. Zlejší, B. Multáň – Hošala
Po nervóznom začiatku sa zápas premenil na jednostranný zápas domácich. Hráči Uh. Vsi potvrdili svoje postavenie v tabuľke. -mp-