Utorok, 27. október, 2020 | Meniny má SabínaKrížovkyKrížovky

Futbal

III. liga

K. Lieskovec - Ružomberok B 3:1 (1:1) Góly: 34. Kubala, 55. Matúš, 67. Kaprálik vl. - 5. Baran. ŽK: Vojvoda - Baran, Siva, Rúčka, Pupík. Rozhodoval Urda, 200 divákov. Ružomberok B: Smieška - Siva (51. Kaplán), Maslo, Kaprálik, Varhaník, Bakoš, Špirko (42. Rúčka), Ďubek, Latiak (60. Pupík), Baran, Pilár. Tréner: Páleník Ľubomír.

Domáci začali zakríknuto a už v 5. min vystrelil Baran z 25-tich metrov a lopta sa dostala pomedzi nohy brankára do domácej siete. Postupne sa hra vyrovnala a v 34. min po peknej kombinačnej akcii domáci Kubala hlavou vyrovnal na 1:1. Tesne pred hvizdom prvého polčasu domáci nastrelili žrď. Po obrátke v 46. min musel zasahovať domáci brankár. V 51. min mal domáci Matúš gól na svojich kopačkách, ale mieril nepresne. Vynahradil si to v 55. min, keď svoj brejk zakončil vedúcim gólom domácich na 2:1. Dlhý čas sa hralo medzi šestnástkami, ale v 67. min domáci útočník Matúš potiahol útok - prudko vystrelil a jeho strelu hosťujúci obranca Kaprálik zrazil do vlastnej siete a bolo 3:1. V závere v 81. min hostia nebezpečne zaútočili, ale domáci brankár bol na mieste. V 89. min Trnovec mohol zmeniť výsledok, ale jeho strela skončila vedľa brány hostí.                                                                                                                                                    -mč-

Rakytovce – Tatran NAO L. Mikuláš 4:2 (2:2) Góly: Fojtík 3, Schmidtmayer – Kašpar, Húska. ŽK: Homola – Húska, Bezák.

Rozhodoval: Kapusta Zostava Tatranu: Frigmanský – Bezák, Laco, M. Kandera, Olejár, Juriga (88. Devečka), Húska, Blaščík, Kopernický, Tomek (44. Králik), Kašpar

Po opatrnom začiatku prvú strelu vyslali hostia v 5. min Olejárom. Potom domáci získali miernu prevahu a gólová akcia prišla v 13. min, keď Frigmanský vyrazil Jobkovu hlavičku a nekrytý Fojtík pohodlne otvoril skóre. Hostia síce hru vyrovnali, ale domáci druhú šancu dokázali premeniť na druhý gól, keď v 21. min Fojtík nabehol na kolmú prihrávku a sám proti Frigmanskému nezaváhal. Po inkasovanom góle sa hráči Tatranu vyburcovali, zatlačili domácich a prevahu si udržali až do konca polčasu. Už v 23. min Olejár vybojoval loptu, odcentroval a Kašpar z 12 m po zemi znížil na 2:1. O dve minúty opäť Kašpar rozvahu a vtip – preloboval brankára Vyskoča, ale na bránkovej čiare ho dobre zastúpi stopár Móres. Následne strela Kopernického išla vedľa a Húskovu strelu po Blaščíkovom sóle Vyskoč kryl. V jeho rukách skončila aj strela Kašpara, ktorému do čistej šance prihrával Tomek. Z protiútoku mali po priamom kope výbornú príležitosť Rakytovce, ani na dvakrát však Frigmanského neprekonali. Minútu pred koncom polčasu Húska volejom zo 16 m nekompromisne vyrovnal. Chvíľu predtým Homola tvrdo, až likvidačne fauloval Tomeka, ktorý musel zranený odísť z ihriska. Hneď 2 min po začiatku druhej časti hry Kašparovu strelu vytlačil Vyskoč na rohový kop, po ktorom Laco hlavičkou opečiatkoval tyč domácej brány. Následne sa neujali strely Kašpara, Blaščíka i Olejára a cieľ minula aj Kašparova lobovaná lopta. Keďže územnú prevahu hráči Tatranu nedokázali gólovo zúžitkovať, prišiel trest – počas dvoch minút domáci strelili dva góly a zápas bol rozhodnutý. Najskôr v 74. min po chybe obrany Tatranu skóroval Schmidtmayer a v 76. min Móres ideálne prihral strelecky disponovanému Fojtíkovi, ktorý po zemi uzavrel skóre. Remíza by bola spravodlivá, Rakytovce dali Tatranu hosťom lekciu z efektívnosti premieňania šancí.                                                                                                                                                                -ľs-

V. liga

Palúdzka – Podbiel 3:0 (2:0)

Góly: Vyšný, Moravčík, Trnovský

Úvod stretnutia patril domácim. V 7. min Paulíny uvoľnil Vyšného, ktorý otvoril skóre. Už o dve minúty neskôr unikol Trnovský, prihral Pančíkovi, jeho umiestnená strela skončila na tyči bráky hostí. Hostia sa snažili o protiútoky, no čistú šancu si nevypracovali. V 41. min po kombinácii Pančíka s Trnovským upravil Moravčík na 2:0. V posledných sekundách prvého polčasu Pančík sám pred brankárom zaváhal. Úvod druhého dejstava patril opäť domácim. V 51. min bol v pokutovom území faulovaný Trnovský, ale Pančíkovu penaltu gólman zneškodnil. Od tohto momentu hostia ožili, mali viac z hry. V 70. min zachránila domácich pravá tyč a o päť minút vykopol loptu z bránkovej čiary Vyšný. Potom sa hostia venovali viac rečneniu ako hre, na čo doplatili vylúčením dvojice hráčov. V 88. min po Pančíkovej vyrazenej strele upravil Trnovský na konečných 3:0.                                                                                                                                                                                             –pk-

Ludrová – L. Hrádok 9:2 (5:1)

Góly: Ďurčák 5, Haspra 2, Meško, Hadváb – vl. Kajan, Čonka

Najlepší: Ďurčák, Hyravý

Hrádočania prišli do Ludrovej s úmyslom odviezť si aspoň bod, ale už v 14. min svietil na tabuli stav 4:1. Do polčasu z množstva šancí skórovali domáci už iba raz. Aj po prestávke pokračoval favorit v nátlakovej hre, čoho výsledkom boli ďalšie štyri góly v sieti odovzdaného súpera. Udalosťou zápasu bol prvý tohtosezónny štart Viliama Hyravého, okorenený ako vždy výborným výkonom.                                                                                                                                                                                          –pkm-

Oravská Jasenica – Závažná Poruba 0:0

Na mokrom teréne sa hral rýchly a bojovný futbal. Domáci mali v úvodnej desaťminútovke územnú prevahu, no do vyloženej šance sa nedostali. Hostia postupom času hru vyrovnali, hrali na brejky, ale v zakončení boli nepresní. V 1. polčase si diváci „gól“ nezakričali. Domáci v druhej polovici zápasu chceli víťazstvo strhnúť na svoju stranu. Mali územnú prevahu, hostia pozorne bránili a súpera do väčších šancí nepúšťali. Nebezpečné trestné kopy domácich s prehľadom riešil brankár Vozár. Hostia sa dvakrát dostali do nebezpečných únikov, ale chýbala finálna prihrávka. Domáci v závere tlak vystupňovali, zahrávali niekoľko štandardných nebezpečných situácií, z ktorých gól nedali. Hostia bojovnosťou vydreli vytúžený bod.                                                                                                                                                –jm-

Sučany – Lisková 1:4 (0:1)

Góly Liskovej: Rastislav Šiška 3, Martin Baran.

Domáci už v 6. min mohli vyhrávať, ale zahodili pokutový kop, ktorý brankár hostí Kačalka zneškodnil. Lisková sa ujala vedenia gólom do šatne, ktorý strelil Baran. V 2. polčase hostia ovládli hru, boli lepším mužstvom. Strelecky sa zaskvel Rastislav Šiška, ktorý svojím hetrikom (skóroval v 62., 70. a 82. min)získal pre Liskovú cenné víťazstvo.                                                                                                                                                                                                                    -nem-

Bešeňová – Dražkovce 3:1 (1:1)

Góly Bešeňovej: A. Gerec, Protuš, Vyšný.

Prvú šancu v zápase mali domáci. Po centri Barana centroval Olos, Gerec trafil brvno a odrazenú loptu Olos prestrelil. V 10. min pretlačili hostia po viacerých autových vhadzovaniach loptu až k domácej bráne. Na druhej strane sa po ďalšom vhadzovaní presadil Záborský. Priťukol Rapanovi, ktorý nikým nestrážený otvoril skóre zápasu. V 15. minúte mal obrovskú šancu pochybe domácej obrany Záborský, no domáci brankár zlikvidoval jeho samostatný nájazd. Od tohto momentu mali réžiu zápasu pevne v rukách hráči Bešeňovej. V 30. minúte vyrovnal po centri Olosa hlavou A. Gerec. Vypracovali si aj ďalšie príležitosti. Olos hlavou tesne minul, samostatný nájazd Vyšného po prihrávke Žíhlavníka vyrazil hosťujú gólman na roh. V druhom polčase bolo len otázkou času, kedy sa presadia domáci a nektorá z množstva šancí sa ujme. Po rohu zvyšoval Protuš a gólový účet uzavrel Vyšný po prihrávke agilného Olosa. Ak by Bešeňová úspešne zrealizovala všetky ponúknuté možnosti, hostia by si odviezli poriadny prídel.                                                                                                                                                                                            -in-

Dúbrava – L. Štiavnica 1:1 (1:1)

Góly: Mrva – Juráš.

Na výbornom trávniku v Dúbrave sa v studenom jesennom počasí predstavil líder súťaže. Zápas sa začal obojstranne útočne. Hlavne domáci si pestrou hrou vytvárali šance, ale pozorný gólman Šulc ich privádzal do zúfalstva. Napriek tomu v 15. min otvoril skóre kanonier Mrva. Na brankárovi hostí stroskotal v ďalšej vyloženej príležitosti Frič. Postupne začali do rýchlych protiútokov prechádzať aj hráči L. Štiavnice, čoho výsledkom bol v 41. min vyrovnávajúci gól Juráša. Aj druhý polčas sa niesol v znamení útočných snáh obidvoch mužstiev, no obrany stáli na pevných nohách. Prudkú prízemnú strelu Mrvu vytlačil Šulc na roh. Napokon sa vzácne slušné derby pred početnou diváckou kulisou skončilo spravodlivou remízou. Hostia potvrdili svoje vysoké ambície a ani na jedenásty pokus nenašli premožiteľa.           -im-

I.trieda

L. Sliače - L. Lúžna 5:1 (2:1)

Góly: Martin Kelčík, Jozef Gejdoš 2, Roman Oprchal, Dušan Kelčík - Igor Pažítka.

Najlepší : Jozef Mrva - Roman Pažítka.

Domáce mužstvo po dlhom čase nastúpilo v kompletnej zostave a už v 3. min dlho zranený M. Kelčík strelil prvý gól domácich. Ale hostia nebezpečnými útokmi vyrovnali v 15. min. Sliačania chceli potvrdiť dobrý výsledok z Iľanova a už o dve min zvýšil na 2:1 J. Gejdoš. V 2. polčase sa hostia snažili zvrátiť výsledok, ale schladil ich R. Oprchal už v 48. min tretím gólom. Potom sa domáci usadili na polovice hostí, ale šance Mrvu, Sliackeho, Gejdoša a Kelčíka ostali nevyužité. Až v 70. min D. Kelčík zvýšil po samostanej akcii na 4:1 a deväť minút pred koncom J. Gejdoš svojím druhým gólom stanovil konečný výsledok. Zápas sa začal minútou ticha za zosnulého ajomníka futbalového klubu L. Sliače Jozefa Mrvu.                                                                                                                                             -ps-

L. Vlachy - Iľanovo 0:2 (0:0)

Góly: Magura 2 Najlepší: L. Klubica - Hablák.

Mizéria domácich pokračovala aj v súboji s Iľanovom. V prvom polčase mali viac z hry, ale opäť neskórovali ani z najvyloženejších pozícií. V 20. min poslal prudkú prihrávku pred bránu Kačmarík, nabiehajúci Záhradník trafil z voleja iba do brankára. V 49. min vystrelil z ničoho nič Magura z diaľky a lopta na prekvapenie všetkých skončila v sieti. To isté zopakoval strelec prvého gólu aj o päť minút neskôr a bolo 0:2. Domáci pozahadzovali ďalšie šance a tak sa tešili hostia, ktorí prakticky z ničoho vyťažili plný bodový zisk.                                                                                                                                                                                       -vt-

Beňadiková - Sv. Kríž 2:0 (1:0)

Góly: Radoslav Janek, Jozef Kello.

Najlepší: Marek Račko - Zdeno Tekel

Domáci boli od začiatku lepším mužstvom. Už v 12. minúte sa ujali vedenia a v prvom polčase mali viacero šancí. V druhom hostia v snahe vyrovnať zlepšili hru a viackrát ohrozili domácu bránu. Záver však patril jednoznačne domácim, nevyužili dve vyložené gólové šance. Na konečných 2:0 upravil až v 85. min Kello.        -vz-

Jamník - Likavka 5:2 (4:1)

Góly: Handrk 2, Kumančík 2, M. Paukovček.

Najlepší: M. Paukovček - R. Szikora.

Od úvodných minút to bola jednoznačná záležitosť domáceho mužstva, ktoré hostí zvalcovalo. Po krásnych premyslených akciách už v 29. min viedlo 4:0 zásluhou pohyblivého dua Handrk - Kumančík. Najskôr spálil čistú šancu v 2. min Kumančík a o šesť minút neskôr aj Handrk, ale v 13. min už Handrk zamieril presne a zabezpečil domácim vedenie. Kumančík o chvíľu zvyšoval s prehľadom na 2:0. V 26. min umiestnil trestný kop za chrbát gólmana hostí Handrk a o tri minúty vyšachoval celú obranu Likavky Kumančík. Rozlet Jamničanov pribrzdil verdikt hlavného rozhodcu. Vymyslený pokutový kop premenil Szikora a korigoval jasný výsledok prvého polčasu. Po prestávke vniesli rozhodcovské nepresnosti na trávnik zbytočnú nervozitu. Domácich vyviedli z tempa aj striedania hráčov. V 82. min hostia Timkom znížili. Gólovú bodku dal tri minúty pred koncom z 30 m najlepší hráč na ihrisku M. Paukovček.                                                                                              -dz-

V. Dubová - Smrečany/Žiar 2:1 (0:1)

Góly: Jantek, Dittrych - Mrnčo.

Najlepší: Vacek - Šimún

V 1. polčase sa hral nervózny futbal. Vedenia sa ujali hostia v 27. min peknou strelou pod brvno. Domáci odpovedali zvýšenou aktivitou, z čoho vyplynulo niekoľko rohových kopov a striel na bránu. V závere polčasu mohol Dittrych vyrovnať, ale jeho strela minula cieľ. V 2. polčase domáci zatlačili súpera na ich polovicu a v 55. min skóroval Dittrych. V nasledujúcich minútach domácim narástli krídla, v 72. min nastrelili brvno a v 75. min dali vedúci gól, keď Jantek obišiel aj brankára Mikušovského. Hostia si za svoj výkon zaslúžia pochvalu, no ich umenie a snaženie tentoraz nestačilo na zlepšujúcich sa domácich, ktorí zaslúžene vyhrali. -ker-

Černová - Stankovany 4:0 (1:0)

Góly: Bobek 2, vl. Junas, Moravčík.

Najlepší: Kvasničák - Gašper

V zápase priemernej úrovne domáci neustále diktovali tempo hry. Z množstva príležitostí strelili štyri utešené góly, ktoré rozhodli o výsledku.                            -mi-

Švošov - Kvačany 3:2 (3:1) Góly: M. Roštek, Drdák, Pe. Kútnik - Burdel, Štefaniak Najlepší: Ľ. Pukaj - Štefaniak Domáci nastupovali na stretnutie so značne oklieštenou zostavou, no napriek tomu sa už v 2. min ujali vedenia hlavičkou M. Rošteka. Hosťom sa podarilo vyrovnať, keď domáci hráč nedovolene bránil v pokutovom území. Podobná situácia sa odohrala o pár minút aj na opačnej strane a z nariadeného pokutového kopu domáci opäť viedli. V závere prvého polčasu ešte Pe. Kútnik krížnou strelou prekonal brankára hostí Kmeťa. Do druhej časti nastúpili Kvačany s odhodlaním zvrátiť stav, ale skórovať sa podarilo až v 78. min Štefaniakovi peknou strelou z 25 m. Tri body napokon zostali zaslúžene vo Švošove.                                                                                                          -pu-

II. trieda

Bobrovec - L. Ján 0:1 (0:1)

Gól: Oravec Najlepší: Čáni - Oravec Hostia premenili prvopolčasovú prevahu na vedúci gól. Bobrovec už po prestávke nedokázal ani napriek zlepšenej hre otočiť výsledok.                                                                                                                                                                                                                   –kus-

L. Revúce – Ľubeľa 3:2 (2:0)

Góly: Fongus 2, B. Kuriš – Kúkol 2.

Najlepší: V. Gazdarica, B. Kuriš - Kúkol

V nervóznom zápase pripustil hlavný rozhodca tvrdú, miestami až zákernú hru a neurobil futbalu najlepšiu reklamu.                                                              –bar-

Podtureň - P. Lupča 1:0 (0:0) Gól: Z. Mlynarčík.

Najlepší: Ondrejka - Odlevák.

Vo veľmi dramatickom a vyrovnanom zápase, plnom osobných súbojov, zvíťazili domáci gólom v 88. min. Hráči by si za predvedenú hru a korektné vystupovanie zaslúžili pochvalu. Remíza by asi bola spravodlivejšia.                                                                                                                                                  –mly-

L. Teplá - L. Štiavnička 3:1 (2:0)

Góly: Eliáš, Šimalčík, P. Hrbček - Božoň Najlepší: Baran - Bartánus

Domáci boli hlavne v prvom polčase jednoznačne lepší. Hostia pôsobili napriek prehre sympatickým dojmom.                                                                                               –vš-

Demänová - Východná 3:2 (2:1)

Góly: Kostolný, M. Valaštiak, Ohraďan – J. Mikuš ml., Vechter Najlepší: M. Valaštiak - Chovan.

Demänová nastúpila v značne oslabenej zostave. Tri body získala gólom v poslednej minúte. –kor- L. Ondrašová - Lúčky 4:1 (1:1) Góly: Trochta 2, Dunaj, Košč – M. Hrbček Najlepší: Ráchel – M. Hrbček Do polčasu aktívni hostia po druhom presnom zásahu domácich ochabli v pohybe. L. Ondrašová vyhrala zaslúžene.             –jk-

Hubová - Pribylina 6:1 (3:0)

Góly: Venc 3, M. Holík, Babala, Olos - Pelach Najlepší: Venc – M. Jurík Hostia sa prezentovali peknou technickou hrou, ale doplatili na jalovú koncovku. Naopak domáci vyťažili z minima maximum.                                                                                                                                                                                          –ľch-

III. A trieda

Komjatná - L. Osada 5:0 (3:0)

Góly: Floch 2, Kubáň, Maťokár, Klavec

Najlepší: Buzalka Komjatná zvíťazila bez väčších problémov. V závere hostia nevyužili poľavenie domácich na skorigovanie výsledku.                                        –ber-

Prosiek - B. Potok 0:0 (0:0)

Najlepší hráč domácich: R. Pagáč

V silnom vetre sa hral pekný futbal bez vyložených šancí. V súboji o čelo tabuľku vynikli obranné rady nad ofenzívou.                                                              –švár-

Gálovany - Gôtovany 1:1 (0:0)

Gól hostí: R. Droppa.

Najlepší hráč hostí: M. Bella.

Vo vyrovnanom dueli sa zrodila spravodlivá remíza.                                                                                                                                                           –flo-

Ivachnová - Hrboltová 0:2 (0:2)

Góly: Volna 2

Najlepší: Demko - Volna

Hostia využili už do prestávky ponúknuté príležitosti, naopak domáci sa v koncovke vôbec nepresadili.                                                                                –čin-

III. B trieda

L. Trnovec – Vavrišovo 1:3 (1:2)

Góly: Spišiak – Krajčí, Susedík, Galát Najlepší: Spišiak - Teniak

V slušnom zápase hostia hlavne v prvom polčase jasne dominovali a zaslúžene vyhrali.                                                                                                   –hán-

Dovalovo - Uh. Ves 3:4 (2:1)

Góly: Bede 2, Cibuľa – M. Zlejší 2, D. Zlejší, Multáň Najlepší: Bede - D. Zlejší V derby zápase odmenili aktéri na ihrisku početnú divácku kulisu nezvyčajnou gólovou úrodou. –hand- P. Lehota - L. Ondrej 3:3 (0:2) Góly: Má. Klepáč, Ma. Klepáč, Dudis – T. Uličný, P. Uličný, Chlebo Najlepší: Urban - Chlebo Hostia ovládli v úvode dianie na ihrisku. Po prestávke kontrovali domáci spresnenou hrou. V samom závere mohli víťazstvo strhnúť na svoju stranu.                                                           –kle-

Ploštín - V. Poruba 3:1 (0:1)

Góly: Grajciar 2, A. Balco - Helebrant Najlepší: Grajcia - Helebrant Hráči Ploštína vyjadrili svoju celozápasovú prevahu troma gólmi v druhom polčase.                 –čup-

L. Kokava - Hybe 3:1 (2:0)

Góly: Krajč 2, Strnisko - Král

Domáci začali náporom, už v 1. min mali vyloženú šancu. Do polčasu strelili po pekných akciách dva góly. V ďalšom vyrovnanom priebehu si výhru s prehľadom ustrážili.                                                                                                                                                                                                                      –poz-

1. ARÓNIA a RAKYTNÍK - podporí tvoju imunitu v boji s vírusmi
  2. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?
  3. Príjem vs. dôchodok. Realita, ktorú na ktorú sa treba pripraviť
  4. Zlaďte vaše šperky s jeseňou
  5. Pomáhajte čítaním
  6. Ako začínali šéfovia digitálnych firiem? Vplyv malo už detstvo
  7. Developer roka YIT Slovakia je na Slovensku už desať rokov
  8. Šiesty titul Auto roka: komu sa podaril tento historický úspech?
  8. Príjem vs. dôchodok. Realita, ktorú na ktorú sa treba pripraviť
  9. Šiesty titul Auto roka: komu sa podaril tento historický úspech?

Hrboltová ide na postup, jesennú časť odohrali bez jedinej prehry

Hovorili sme s trénerom futbalistov TJ Iskra Hrboltová Milanom Krivošom. Nič iné ako postup v ružomberskej mestskej časti sa v súťažnom ročníku 2020/2021 neberie.

Hrboltová v zelenom v zápase proti Lipt. Ondreju.

Stredoslovenská energetika, a.s., prijíma nové preventívne opatrenia

S účinnosťou od 26. októbra 2020 do odvolania SSE, z dôvodu zhoršenia epidemiologickej situácie, zatvára svoje zákaznícke centrá pre verejnosť.

Samosprávy pripravujú odberové miestnosti

Výber miestností ovplyvňuje aj očakávané nepriaznivé počasie. Liptovské samosprávy hľadajú dobrovoľníkov.

Vojaci prechádzali mestom navrhnuté odberové miesta v Ružomberku.

MY PLUS: Pokojne zostaňte doma, náš týždenník MY si teraz prelistujete už aj online

23 regionálnych titulov MY a niekoľkoročný archív online plus odomknutý exkluzívny obsah na 27 weboch MY - to je MY PLUS.