Najvyššia stolnotenisová súťaž Liptova pokračovala zápasmi 17. kola. Z boja o prvenstvo vypadla rezerva Ľubele, ktorá nezvládla druhú polovici šlágra víkendu s lídrom z L. Sliačov. Druhý Jamník na stoloch ŠKST E nezaváhal, rovnako ako Iľanovo v Ludrovej. Posledné L. Sliače B nestačili ani na mužstvo Hýb. Najdramatickejšie stretnutie sa hralo v Smrečanoch/Žiari, kde privítali tabuľkových susedov z Černovej, s ktorými sa rozišli po spravodlivej deľbe bodov.
V 18. kole sa 25. 2. stretnú: Iľanovo - Smrečany/Žiar, Černová B – Ľubeľa B, L. Sliače A – ŠKST Rbk D, B. Potok – ŠKST Rbk E, Jamník – L. Sliače B, Hybe – Ludrová.
Rettenmeier Ľubeľa B – L. Sliače A 4:14
Zlom v dobrom stretnutí začala pri skóre 4:5 neuveriteľná šnúra lídra 5. ligy. Jednou z príčin prehry domácich boli tiež koncovky päťsetových zápasov, a keď z deviatich boli úspešní len v dvoch, výsledok ani nemohol byť iný. Domáci: Zubaj 2, Kandera a D. Hrnčiar po 1, J. Urban 0, hostia: Zezula 4,5, Kajúch a E. Mrva po 3,5, Dvorský 2,5.
Ludrová – Iľanovo 2:16
Vyhranejšie Iľanovo zdolalo súpera rovnakým rozdielom aj v domácom prostredí. Domáci: Pasch a Bebjak po 1, L. Milan 0, Močáry 0/2 (striedal Kaman 0/2), hostia: Stankoviansky, Šuna a T. Demenčík po 4,5, Žiaran 2,5.
ŠKST Ružomberok D – B. Potok 13:5
Hostia hrali s favoritom vyrovnanú partiu do stavu 4:3. Nasledovalo sedem bodov domácich v rade a záver sa už len dohrával. Náhradníci B. Potoka získali dovedna iba tri sety. Domáci: Bystričan 4,5, Hajas 3,5, Cheben 3, Rom 2, hostia: Jantoš 3,5, A. Kendera 1,5, Mišík a J. Švento 0.
Smrečany/Žiar – Černová B 9:9
V polovici záverečnej série dvojhier vyhrávali domáci 9:7, víťazný – desiaty bod však už nedosiahli. Domáci: Dzuroška 3, Dzúrik a Laučík po 2,5, Križian 1, hostia: M. Kmeť 3, Holdoš a Mojš po 2, Frolo 1,5, P. Šulík 0,5 (hral len štvorhru).
ŠKST Ružomberok E – Jamník 5:13
Nekompletní domáci pôsobili aj napriek prehre dobrým dojmom. Domáci: R. Cibulka 3, Budvesel 2, Oselčáková 0, J. Kupčík ml. 0/3+1WO, hostia: P. Beňo 4,5, Fajmon 2,5, P. Veselovský 1,5+1WO/2, Vondra 1,5/0 (striedal Vyšňan 2/1).
L. Sliače B – Hybe 2:16
Hornoliptovské družstvo s prehľadom kontrolovalo vývoj zápasu. Prehra domácich, ktorým citeľne chýbal chorý M. Antol, je i tak veľmi krutá. Domáci: A. Hlavatý st. 2, R. Jacko a A. Hlavatý ml. 0, I. Littva 0/2 (striedal Caban 0/2), hostia: J. Moravčík a Joz. Janovčík ml. po 4,5, D. Marušiak st. 3,5, M. Moravčík 1,5/1 (striedal Šmihula 2/0).