Bešenovú zložil veterný gól z polovice ihriska

Poslední Hrádočania dokázali naplno bodovať v domácom prostredí, ale aj tak sa neodlepili z dna tabuľky. Škrt cez rozpočet nielen im spravil neuveriteľný gólový moment v Sučanoch, kde šokovaní Bešeňovčania nedokázali skrotiť ďalekonosný center domácich.
V 17. kole sa 16. apríla o 16.00 h stretnú: Sučany - Z. Poruba, Bešeňová - Palúdzka, Dúbrava - Veličná, O. Jasenica - Ludrová, L. Štiavnica - L. Hrádok, Lisková - Podbiel, Dražkovce - Žaškov.

Ludrová – L. Štiavnica 1:2 (0:0)
Góly: 57. Haspra (11 m) – 48. Gejdoš, 53. Huťka.
Ludrová: Cárach – Novák, Kučera (49. Milan, 71. Ďurčák), Hatala, Dutka – Macko, Apolenár, Pšeno, Hyravý – Hazucha, Haspra.
L. Štiavnica: Šulc – Kubala, Maslo (73. Grebáč), Jarotta, Mikuláš – Juráš (73. Klimčík), Čačo, Huťka, Hlinka – Gejdoš, Mikulka.
Už v prvej desaťminútovke si Ludrová vypracovala tri sľubné príležitosti na skórovanie a v ďalšom priebehu prvého polčasu taktiež zahodila mnoho šancí. Štiavničania udreli po zmene strán a z nenápadných dvoch akcií vyťažili maximum na rozhodujúci náskok. Po štyroch minútach z nariadeného pokutového kopu znížil Haspra, ale vo zvyšných nervóznych minútach, keď sa viac diskutovalo ako hralo, nenašli domáci už viac pokoja na svojich kopačkách pri zakončení. Hosťujúci Čačo mohol v závere poistiť víťazstvo, no z bieleho bodu a aj z následnej dorážky neuspel proti brankárovi Cárachovi. Pavol Kmeť

Palúdzka – Dúbrava 1:1 (1:1)
Góly: 33. Trnovský – 1. Kinik (11 m) .
Palúdzka: Karolyi – Vyšný, Pančík, Medvecký, J. Kokavec – Čefo (70. Praštiak), Pauliny, Moravčík, Kmošena – Matejka (87. P. Kokavec), Trnovský.
Dúbrava: Mráz – Veverica (61. Korbel), Tekel, Kinik, Urbanovič – Suchý, Gejdoš (67. Majlath), Šingliar – Mrva, Janek.
V derby stretnutí začali lepšie Dúbravčania, keď už v 1. min po nedorozumení domácej obrany zastavil brankár Karolyi nedovolene Mrvu a nariadený pokutový kop bezpečne premenil Kinik. Blízko k vyrovnaniu mal o chvíľu Trnovský, ale jeho ďalekonosná strela tesne minula Mrázovu bránku. Palúdzka vzala opraty zápasu pevne do svojich rúk od 33. min po úniku Čefa, ktorý na gól zúžitkoval spoza hranice šestnástky Trnovský. Ojedinelý útok Dúbravy v závere prvého polčasu skončil na žrdi. Tlak Palúčanov gradoval v prvej dvadsať minútovke po prestávke, ale Matejkova strela opečiatkovala brvno. V ďalšej šanci agilný Trnovský trafil len do brankára a v 67. min Kmošena zvolil namiesto prihrávky len nepresnú strelu. Hostia v posledných minútach dvakrát nebezpečne pohrozili, no Karolyi dobrými zákrokmi nepripustil žiadnu zmenu výsledku. Peter Kokavec

Žaškov – Lisková 1:1 (1:0)
Gól Lisková: 80. Surový (11 m).
Lisková: Kačalka – Dvorský, Demko, Vrtich, Mihaľov – J. Mrva, Šiška, Malenka – Švárny (4. Soboňa, 85. Lukáč), Surový, T. Mrva (68. Matula).
V prvom jarnom zápase predviedli obidva mužstvá slabší výkon. Liskovej sa hneď v úvode zranil ich najlepší strelec Švárny, čo bolo citelné oslabenie ich útočnej aktivity. Potešili jedine dve strely T. Mrvu, ale s nimi si poradil pozorný brankár domácich. Medzitým sa vyznamenal aj jeho náprotivok Kačalka, ktorý efektne zneškodnil veľkú šancu. Prikrátky bol však v 42. min na zakončenie zpoza šestnátky a Žaškov sa tešil z úvodného gólu stretnutia. V druhom polčase si Liskovčania dlho nevedeli vypracovať nejakú vážnejšiu príležitosť a tak sa dočkali až v závere stretnutia. Pokutový kop po faule na Šišku premenil na vyrovnávajúci zásah Surový, ktorý v posledných sekundách nastretil hornú žŕdku. Štefan Šeffer

Sučany – Bešeňová 1:0 (0:0)
Bešeňová: Drugáč – J. Gerec, Baran, Švidroň, Antol – Huntoš (70. Húska), A. Gerec (78. Hošala), L. Žihlavník, R. Žihlavník – Olos, Vyšný.
V Sučanoch sa celé stretnutie hralo za silného vetra. Síce Bešeňová mala hernú prevahu, do prvej príležitosti sa dostali domáci, ale lopta po centri z ľavej strany skončila z útočníkovej hlavy len na hornej žrdi. Desať minút pred prestávkou zahodil tutovku najskôr Vyšný, ktorý sa po peknom spracovaní dlhého pasu ocitol sám pred brankárom, ale namiesto jednoduchej kľučky volil veľmi nepresné zakončenie. Z následného útoku A. Gerec nedôsledne prevzal loptu a tým zmaril sľubne črtajúcu sa šancu. V druhom polčase sa hosťom nepremenenie ponúknutých šancí vypomstilo. Obranca Sučian chcel z polovice ihriska založiť akciu centrom do šestnástky, ale za pomoci nevyspytateľného vetra skončil jeho úmysel v sieti bezmocného brankára Drugáča. Igor Nemec

L. Hrádok – Dražkovce 2:1 (1:0)
Góly L. Hrádok: 40. Černák, 90. Gálet (11 m).
L. Hrádok: Frigmanský – Holbus, Gálet, Drugač, Tomko – Kozub, Zázrivý, Psotka – Cibuľa (60. Žufaj), Černák, Čonka (65. Balažík).
Vo vyrovnanom zápase mali predsa len miernu prevahu domáci, ale vytvorené gólové príležitosti dlho neprinášali gólový efekt. Až v závere prvého dejstva zahrávali Hrádočania štandardnú situáciu zpoza šestnástky a lopta sa dostala k nepokrytému Černákovi, ktorý zblízka poslal svoj tým do vedenia. Po zmene strán však oň okamžite príšli, keď z podobnej situácie inkasovali vyrovnávajúci zásah. S pribúdajúcim časom bolo snaženie domácich čoraz viac kŕčovitejšie a rozhrávka ešte viac nepresnejšia. V poslednej minúte dramatického záveru stretnutia bol v pokutovom území faulovaný Zázrivý. Ani opakované zahrávanie penaltového kopu nevyviedlo Gáleta z pokoja a neomylnou strelou zariadil cenné tri body. Pavel Frigmanský

Z. Poruba – Podbiel 4:1 (3:1)
Góly domácich: 16. Koreň, 32. Račko (11 m), 40. Macík, 58. Kmeť.
Z. Poruba: Vozár – Kováč, Vyskočáni, Račko, Maťko – Kmeť, Droppa (81. Hladký), Beťko, Koreň – Kováčik (82. Budvesel), Macík (78. Bocko).
Na dobrom teréne boli diváci svedkami na góly úrodnej jarnej ouvertúry a zaslúženého triumfu svojich. Porubčania sa ujali vedenia v 16. min po priamom kope Koreňa. Od tohto momentu mali zverenci Jána Plevu loptu viac na svojich kopačkách, ale v mnohých momentoch im chýbala presnejšia finálna prihrávka. V 24. min sa začínalo odznova, keď chybný aut potrestal hosťujúci Paučo. Domáci sa rýchlo otriasli. O osem minút nato únik Droppu zastavil nedovolený zákrok obrany Podbiela a Račko sa z bieleho bodu nemýlil. Najkrajší moment zápasu prišiel ešte pred polčasovou prestávkou, keď Macík pohotovo zvýšil na rozdiel dvoch gólov. Po zmene strán sa spokojné publikum dočkalo už len jedného presného zásahu. Brankár hostí neudržal Droppovu strelu a Kmeť podčiarkol gólovú definitívu. Hostia sa už v závere na nič vážnejšie nezmohli, na opačnej strane mohol prikrášliť výsledok Kmeť, ale jeho zrazenú strelu vykopla preťažená defenzíva z bránkovej čiary. Ján Mlynček

Veličná – O. Jasenica 0:1 (0:0)

Jedenástka kola: Frigmanský (L. Hrádok) – Vrtich (Lisková), Pančík (Palúdzka), Račko (Z. Poruba), Gálet (L. Hrádok) – Šiška (Lisková), Huťka (L. Štiavnica), Šingliar (Dúbrava), Kmeť (Z. Poruba) – Mrva (Dúbrava), Macík (Z. Poruba).