Utorok, 25. september, 2018 | Meniny má Vladislav

Žirafy nám v sobotu vyrazili dych

MHbK L. Mikuláš – HBC 07 Žirafa Žilina 1:3 (0:2, 0:1, 1:0) a 2:1 (0:0, 2:0, 0:1)
Góly L. Mikuláša: Chren, Škácha, Gábor.
MHbK L. Mikuláš: Hliničan – Chren, Škácha, Vrbka, Revaj, Vojčík R., Vojčík S. - Fialka, Antoška, Kubík, Slaninák B., Slaninák J., Teniak, Michálek, Maslík, Gábor, Chovan.

Hokejbalisti L. Mikuláša si uplynulý víkend v prvých dvoch zápasoch play off zmerali sily so Žilin ou. V sobotu nevyužili výhodu domáceho prostredia a prehrali 1:3, no v nedeľu sa tešili z víťazstva 2:1. Hrá sa na tri víťazné zápasy, počas tohto víkendu budú mať výhodu domáceho prostredia hráči spod Dubňa.
V prvom zápase vyšiel Žilinčanom výborne úvod. Už po piatich minútach vyhrávali 2:0, keď sa im podarilo streliť dva zlepené góly. Hoci sa domáci snažili zo všetkých síl o zvrat, ich šance končili na brankárovi hostí. V druhom dejstve domáci pokračovali v tlaku, no v koncovke sa šťastie na nich neusmievalo. Naopak, hráči spod Dubňa zvýšili sporným gólom ešte dvanásť sekúnd pred druhým klaksónom. Radosť domácim fanúšikom urobil v úvode druhej tretiny obranca Chren, keď znižoval na konečných 1:3.

V nedeľu sa Bačovci s chuťou pustili do Žilinčanov. Z množstva šancí však ani jednu nepretavili do vedúceho gólu. Stalo sa tak až v 10. min druhej tretiny, keď početnú divácku kulisu potešil delovkou od modrej Škácha. Dôležitý druhý gól domácich strelil o štyri minúty neskôr Gábor, ktorý sa presadil pred bránou hostí. Liptáci chceli vedenie ešte zvýšiť, no v rozlete ich často brzdili niekedy nie príliš objektívne verdikty rozhodcovskej dvojice. V záverečnej časti hry sa v 10. min gólovo presadili hostia. Hoci sa zo všetkých síl snažili o vyrovnanie, proti bol stopercentný výkon domáceho gólmana, ktorý podržal mančaft v najťažších chvíľach. Domáci si dôležité a ťažko vybojované víťazstvo už nedali vziať.

„Potvrdilo sa nám, že Žilina príde maximálne sústredená na bránenie. Podarilo sa jej streliť dva rýchle góly, ktoré vlastne rozhodli o priebehu celého zápasu. Pokúšali sme sa o zvrat, tretia tretina bola v našej réžii, no Žilinčanom pomohol výbornými zákrokmi brankár,“ vracia sa k dvom náročným zápasom tréner L. Mikuláša Ladislav Bača. V nedeľu si domáci iný cieľ ako víťazstvo ani nemohli dať. „Čakali sme, kedy sa nám podarí presadiť aj strelecky. Stalo sa tak v druhej tretine, keď sa nám podarilo dvakrát skórovať. Nezakrývam, v týchto chvíľach sa lámal zápasový chlieb. V záverečnom dejstve sa Žilina pokúšala o zvrat, no víťazstvo sme si už nemohli dať vziať.“

S akými cieľmi cestujú Liptáci pod Dubeň? „Jednoznačne chceme vyhrať prvý zápas. Budeme mať obrovskú výhodu, že Žilinčania budú musieť doma otvoriť hru. To nám hrá do kariet, my si budeme hrať svoju hru,“ dodal L. Bača.

1. Rezidenčná štvrť bez betónových plotov
  2. Dúbravské Čerešne dozreli: Začína sa kolaudovať!
  3. Luxus a starnúca populácia. Toto sú aktuálne biznisové trendy
  4. Dobro, kľúč ku šťastnému osudu
  5. Chcete investovať a zároveň sporiť s 3% úrokom?
  6. Pracujú vo svojich komunitách. Má Slovensko lokálnych lídrov?
  7. Nášmu telu stačí iba málo vitamínov
  8. Hlasujte za Cenu verejnosti v súťaži Učiteľ Slovenska!
  9. Podnikajte múdro, skúste služby profesionálneho call centra
  10. Mesto necháva Košičanov platiť za parkovanie aj ďalej
  1. Škola fantázie v Tatralandii. Keď učenie dokáže baviť
  2. Brieždenie pod lomenicou
  3. Dobro, kľúč ku šťastnému osudu
  4. Chcete investovať a zároveň sporiť s 3% úrokom?

Pre kolóny na diaľnici si nemôžu ani vyvetrať

Obyvateľom Ivachnovej dochádza trpezlivosť, nechcú čakať na dokončenie diaľnice a žiadajú protihlukovú stenu skôr.

Škola fantázie v Tatralandii. Keď učenie dokáže baviť

Jeden z importovaných sviatkov som si s mojimi vnúčatami natoľko obľúbil, že za ním už po tretí raz budeme musieť vycestovať. Opäť do Tatralandie.

Dožadovali sa dopísania hráčov. Na dohrávku nastúpili siedmi a kontumačne prehrali

Súťažný poriadok Liptovského futbalového zväzu nedovoľuje na dohrávku dopísať hráčov, ktorí nefigurovali v zápise.

Včerajšia víchrica odstrihla od prúdu najdlhšiu slovenskú dolinu

Elektrikárom na mieste pomáha ťažká technika.

Bývalý freestylista rozbil Jamník

V stretnutí 7. kola VII. ligy futbalisti Podturne vyhrali v Jamníku 8:0, keď päťkrát do čierneho trafil Viliam Tomo.