Štvrtok, 19. júl, 2018 | Meniny má Dušana

Žirafy nám v sobotu vyrazili dych

MHbK L. Mikuláš – HBC 07 Žirafa Žilina 1:3 (0:2, 0:1, 1:0) a 2:1 (0:0, 2:0, 0:1)
Góly L. Mikuláša: Chren, Škácha, Gábor.
MHbK L. Mikuláš: Hliničan – Chren, Škácha, Vrbka, Revaj, Vojčík R., Vojčík S. - Fialka, Antoška, Kubík, Slaninák B., Slaninák J., Teniak, Michálek, Maslík, Gábor, Chovan.

Hokejbalisti L. Mikuláša si uplynulý víkend v prvých dvoch zápasoch play off zmerali sily so Žilin ou. V sobotu nevyužili výhodu domáceho prostredia a prehrali 1:3, no v nedeľu sa tešili z víťazstva 2:1. Hrá sa na tri víťazné zápasy, počas tohto víkendu budú mať výhodu domáceho prostredia hráči spod Dubňa.
V prvom zápase vyšiel Žilinčanom výborne úvod. Už po piatich minútach vyhrávali 2:0, keď sa im podarilo streliť dva zlepené góly. Hoci sa domáci snažili zo všetkých síl o zvrat, ich šance končili na brankárovi hostí. V druhom dejstve domáci pokračovali v tlaku, no v koncovke sa šťastie na nich neusmievalo. Naopak, hráči spod Dubňa zvýšili sporným gólom ešte dvanásť sekúnd pred druhým klaksónom. Radosť domácim fanúšikom urobil v úvode druhej tretiny obranca Chren, keď znižoval na konečných 1:3.

V nedeľu sa Bačovci s chuťou pustili do Žilinčanov. Z množstva šancí však ani jednu nepretavili do vedúceho gólu. Stalo sa tak až v 10. min druhej tretiny, keď početnú divácku kulisu potešil delovkou od modrej Škácha. Dôležitý druhý gól domácich strelil o štyri minúty neskôr Gábor, ktorý sa presadil pred bránou hostí. Liptáci chceli vedenie ešte zvýšiť, no v rozlete ich často brzdili niekedy nie príliš objektívne verdikty rozhodcovskej dvojice. V záverečnej časti hry sa v 10. min gólovo presadili hostia. Hoci sa zo všetkých síl snažili o vyrovnanie, proti bol stopercentný výkon domáceho gólmana, ktorý podržal mančaft v najťažších chvíľach. Domáci si dôležité a ťažko vybojované víťazstvo už nedali vziať.

„Potvrdilo sa nám, že Žilina príde maximálne sústredená na bránenie. Podarilo sa jej streliť dva rýchle góly, ktoré vlastne rozhodli o priebehu celého zápasu. Pokúšali sme sa o zvrat, tretia tretina bola v našej réžii, no Žilinčanom pomohol výbornými zákrokmi brankár,“ vracia sa k dvom náročným zápasom tréner L. Mikuláša Ladislav Bača. V nedeľu si domáci iný cieľ ako víťazstvo ani nemohli dať. „Čakali sme, kedy sa nám podarí presadiť aj strelecky. Stalo sa tak v druhej tretine, keď sa nám podarilo dvakrát skórovať. Nezakrývam, v týchto chvíľach sa lámal zápasový chlieb. V záverečnom dejstve sa Žilina pokúšala o zvrat, no víťazstvo sme si už nemohli dať vziať.“

S akými cieľmi cestujú Liptáci pod Dubeň? „Jednoznačne chceme vyhrať prvý zápas. Budeme mať obrovskú výhodu, že Žilinčania budú musieť doma otvoriť hru. To nám hrá do kariet, my si budeme hrať svoju hru,“ dodal L. Bača.

1. OMV robí dovolenku pre vodičov oddychom
  2. Infografika: Slováci minuli na Pohode historicky najviac peňazí
  3. S kreditkou začína pohodová dovolenka už na letisku
  4. Zmrzlina v Mekáči má u nás kratšiu záruku ako v Rakúsku. Prečo?
  5. Veríte brusniciam pri zápaloch močových ciest? Nemusia stačiť
  6. Aká je ideálna vlhkosť a teplota v byte? Výskum hovorí jasne
  7. Dobrú chuť: Letné šaláty a bizarné praktiky food fotografie
  8. Vyberiete si radšej romantický Paríž alebo slnečné Nice?
  9. O asistovanej reprodukcii sa šíri množstvo zavádzajúcich tvrdení
  10. Pivovar Šariš rozdá tisíce eur, o časti peňazí rozhodnú ľudia
  2. OMV robí dovolenku pre vodičov oddychom
  5. Dubravské Čerešne majú sladké prekvapenie pre najrýchlejších!
  7. Veríte brusniciam pri zápaloch močových ciest? Nemusia stačiť
  8. Infografika: Slováci minuli na Pohode historicky najviac peňazí
  9. Vyberiete si radšej romantický Paríž alebo slnečné Nice?

„Last minute“ termín u zubára pred dovolenkou sa oplatí

Nehovoríme o zvýhodnenej ponuke na stomatologické zákroky pred cestou za letným relaxom, ale o čase, ktorý by sme mali venovať kontrole našich zubov.

Do volieb idú pravdepodobne aj súčasní primátori

Nových primátorov, starostov a poslancov si budeme voliť v novembri.

Kontroverznú výstavu Ringa Čecha v Mikuláši žiadajú ukončiť

Liptovská galéria Petra Michala Bohúňa otvorila výstavu Ringo ever, Rembrant never. Časť zamestnancov má voči nej výhrady a verejne sa od nej dištancovala. Žiadajú dokonca jej stiahnutie.