Sobota, 19. január, 2019 | Meniny má Drahomíra, Mário

V Bobrovci videli až trinásť gólov

Vedúca Podtureň opäť nezaváhala, tentokrát porazila rozdielom triedy Hubovú. Na beznájdene posledných Lúčkach si vylepšil skóre Bobrovec, kde sa zrodil hokejový výsledok 10:3. Prvé štyri mužstva v tomto kole naplno potvrdili svoje postavenie, keď nestratili ani bod.
V ďalšom kole sa v nedeľu o 16.30 h stretnú: L. Ján – P. Ľupča, L. Štiavnička – Ľubeľa, Východná – Bobrovec, Lúčky – L. Revúce, Pribylina – Podtureň, Hubová – L. Teplá, L. Ondrašová – Demänová.

Demänová – L. Ján 0:1 (0:0)
Gól: Rúčkaj.
Demänová: Bačík – Perončík, Krajči, Matejka, Mäsiar, Ohraďan, Valaštiak, Kello, Koniar, Oravec, Veťka.
L. Ján: Klepáč – Rúčkaj, Kompiš, Kiss, Žiška, Oravec, Vrlík, Jančuška, Hanis, Devečka, Čurný.
Domáci v prvom polčase nevyužili množstvo šancí, v druhom polčase šťastnejší hostia zvíťazili gólom v nadstavenom čase.

L. Teplá – L. Ondrašová 2:2 (1:1)
Góly: Fajta 2 (11 m) – Dunaj, Ráchel.
L. Teplá: Kuriš – Lukáč, Fajta, P. Hrbček, Likavec, Arbet, P. Turčok, Šiška, Eliáš, Macík (Baran), Macko (Šimalčík).
L. Ondrašová: Srnka – Jurčo, Bella, Košo, Pastorek, Črep, Machovec, Dunaj, Antalovič, Ráchel, Marušiak.
Domácim sa stretnutie veľmi nevydarilo. Hlavne v prvom polčase boli domáci nevýrazní. Hostia dvakrát viedli po chybách domáceho brankára, ale domáci vyrovnali z dvoch pokutových kopov. L. Teplá bola lepším mužstvom po priestredaní v druhom polčase, no zahodila štyri čisté gólové šance.

Podtureň – Hubová 5:0 (4.0)
Góly: L. Vozárik 2, Z. Mlynarčík 2, Dzuriak.
Domáci začali s veľkým náporom už v štvrtej minúte vyhravali 2:0. Do polčasu strelili dva góly a rozhodli o svojom víťazstve. V druhom polčase víťazstvo domácich zavŕšil L. Vozárik.

L. Revúce – Pribylina 5:2 (3:1)
Góly: Kurila 2, Gajdoš, Beďač, Panči – Holbus, Račko.
L. Revúce: Danček – Mrviš, Hlbočan, Vanovčan, Piliar, Panči, Janek, Bedač, Kurila, Kuriš, Gajdoš.
Pribylina: Novota – Ondrejkov, Šimčo, Holbus, V. Pačan, Račko, J. Jurík, Kohút, M. Jurík, B. Pačan, D. Pačan.
Prvý polčas patril domácim, ktorí zaslúžene viedli 3:1. V druhom polčase prebrali hru hostia, no domáci hrali na protiútoky, z ktorých vsietili dva góly. Víťazstvo L. Revúc je zaslúžené.

Bobrovec – Lúčky 10:3 (6:2)
Góly: Janičina 3, Snovák 3, Nikóczy, Vraňák, Bučko, Moravčík – Druska, Vrzgula (11 m), Matula.
Bobrovec: Poproč – Uhrín, Bučko, Kello, Vraňák, Moravčík, Janičina, Snovák, Nikóczy, Čáni, Juráš.
V Bobrovci sa ako prví radovali hostia, no po konečnom hvizde rozhodcu mali dovôd na radosť domáci, ktorí Lúčkam uštedrili nevídaný debakel.

Ľubeľa – Východná 3:0 (1:0)
Góly: M. Kúkol 2, J. Oško.
Ľubeľa: Feketík – D. Oško, Antol, Suchý, Slačka, Kubík, Kúkol, J. Oško, Tomčík, Humenný, Matejovie.
Východná: Ballon – Chovan, Polóni, Sýkora, J. Mikuš st., Kičin, R. Mikuš, M. Mikuš, J. Mikuš ml., Poljak, Vechter.
V slušnom zápase po úvodnom góle domácich prevzali iniciatívu hostia, ktorí sa aj napriek šanciam nedokázali strelecky presadiť. V druhom polčase potešili domáci futbalisti divákov okrem gólu aj peknou hrou.

P. Ľupča – L. Štiavnička 3:1 (2:1)
Góly: B. Adamčiak 2, P. Sokol – Bútora.
P. Ľupča: J. Adamčiak – Odlevák, Garaj, Matejčík, M. Sokol, Smitek (Vajda), Krížovský, Lisý, B. Adamčiak, Peterec (Bartánus), P. Sokol (Záborský).
L. Štiavnička: Ondrejčík – Chovan, Králik, Boroň (Kendera), Piroh, Zubaj, Oravec, Bútora, Sálus, Marschal (Žihlavník), Bačkor (Ružička).
V zápase so šancami na obidvoch stranách predviedli obidve mužstvá dobrý futbal. Víťazstvo domácich je aj napriek snahe hostí zaslúžené.

Najlepší hráči kola: Koniar (Demänová), Kompiš (L. Ján), Fajta (L. Teplá), Košo (L. Ondrašová), Dzuriak (Podtureň), Gerec (Hubová), Kurila (L. Revúce), Šimčo (Pribylina), Janičina ( Bobrovec), Hubčík (Lúčky), M. Kúkol (Lubeľa), Ballon (Východná), B. Adamčiak (P. Ľupča), Zubaj (L. Štiavnička).

Výstava, ktorá dokáže zaujať deti aj na tri hodiny

Oplatí sa trocha pritlačiť na veľké železné dvere do Galérie Kolomana Sokola na liptovskomikulášskom námestí, najmä ak tak urobíte s deťmi. Nevstúpite do klasickej galérie či obrazárne, ale dobre
premysleného detského sveta.

Dopravu v okolí ropných plošín kontrolujú aj Liptáci

Liptov neznamená len cestovný ruch, služby pre turistov alebo výrobné závody. Darí sa u nás aj menším firmám s inou a zaujímavou pridanou hodnotou, hoci sa o nich hovorí menej.

Plesový kalendár Liptova

Chcete si zaplesať? Pozrite si, aké plesy sa chystajú v Liptove pre sezónu 2019.

Viacero liptovských obcí vyhlásilo mimoriadny stav

Sneh skomplikoval dopravu, autobusy na hornom Liptove zapadli. V Liptovskom Mikuláši zasadal krízový štáb, na území celého mesta vyhlásili III. stupeň aktivity.