Pondelok, 25. január, 2021 | Meniny má GejzaKrížovkyKrížovky

Iba jeden bod za Tomkov hetrik

Tatran sa herne a najmä výsledkovo zlepšuje, čo dokázal potvrdiť aj v tomto kole. V tabuľke si opäť polepšil len bodovo, ale vyššie neposkočil.
V ďalšom kole sa stretnú: R. Sobota B – L. Mikuláš, Ružomberok B – Kremnička.

L. Mikuláš – K. N. Mesto 3:1 (1:1)
Góly domácich: 11. a 56. Kašpar, 63. Gapa vlastný. ŽK: Chalupka. Rozhodoval: Putra, 300 divákov.
L. Mikuláš: Chalupka – Juriga, Kandera, Olejár, Laco – Kopernický (46. Králik), Blaščík, Kašpar, Húska (71. Šándor) – Bella, Ballúch (85. Budvesel). Tréner: P. Kurek.

Tatran zatlačil Kysučanov od začiatku zápasu na ich polovicu a bola iba otázka času kedy padne gól. Po prvej desaťminútovke sa dve strely odrazili od obrancov hostí a Kašpar pohotovou tvrdou strelou pod hornú žrď otvoril skóre. Hostia sa po chvíli osmelili a jednu z niekoľkých príležitostí zastavil brankár Chalupka v šestnástke nedovoleným zákrokom, ktorý bezpečne potrestal z bieleho bodu Molnár. Do prestávky na opačnej strane nastrelil Kandera žrď a Kašpar z priameho kopu nádhernou strelou neoklamal brankára hostí.

V druhom polčase chýbala Liptákom iba finálna prihrávka a akcie sa končili pred pokutovým územím. V 56. min však záloha konečne pekne zakombinovala a zabudnutý Kašpar za obranou Kysučanov poľahky druhýkrát skóroval. Po tomto momente sa defenzíva hostí bránila len za cenu odkopávania lopty a tlak Tatrana gradoval. Králik obišiel jedného obrancu, loptu prudko napálil do päťky a nešťastník Gapa si dal vlastný gól. Záver zápasu sa dohrával v pohode a už ani veľké sólo Jurigu nezmenilo nič na dvojgólovom víťazstve Mikulášanov.
Zdeno Šenkyřík

D. Kubín - Ružomberok B 3:3 (2:2)
Góly hostí: 20., 34. a 54. Tomko.
Ružomberok B: Šavol - Bielák, Maslo, Kaprálik, Gejdoš, Bakoš (76. Paluba), Kapláň, Varhaník (56. Sedliak) (88. Rúčka), Latiak, Zbožínek, Tomko. Tréner: Ľubomír Páleník.

V oravsko - liptovskom derby sa hral od úvodu výborný futbal. Domáci začali veľmi dobre a už v 13. min sa ujali Gajdošíkom vedenia. V 18. min Dzúrik ideálne našiel na šestnástke Baču, ten posunul do gólovej situácie Jankymu, ale Šavol sa opäť vyznamenal. Potvrdilo sa nedáš - dostaneš, keď v 20. min tečovanú strelu zo šestnástky Okoličáni ešte vyrazil, ale všadebol Tomko vyrovnal. Do 20. min domáci predvádzali veľmi dobrý výkon. Postupne sa začali presadzovať rýchlonohý hostia, čo sa im vyplatilo v 34. min, keď po ľavej strane nabehol za obranu Varhaník, jeho strelu obrana zblokovala pred Tomka a ten sa nemýlil. Celopolčasové úsilie korunovali domáci v 44. min keď po trestnom kope Haláka, keď Bača hlavičkou vyrovnal.

Úvod druhého polčasu vyšiel domácim veľmi dobre. Už v 46. min Plančo na šestnástke uvoľnil Dzúrika a ten krížnou strelou zvýšil na 3:2. Hostia podnikali nebezpečné protiútoky. Hlavne Latiak robil obrane problémy. V 53. min menovaný prekľučkoval až do šestnástky, ale obrana loptu zrazila na roh. Z neho strelecky disponovaný Tomko po zaváhaní obrany brankára vyrovnal na 3:3. Aj napriek tomu sa domáci snažili strhnúť víťazstvo na svoju stranu. V 61. min trestný kop Baču hlavičkoval Callo tesne nad a o minútu neskôr Čučka pálil prudko vedľa. Rozhodnúť zápas mohol Latiak, ale po samostatnom úniku trafil len tesne vedľa. Na skóre zápasu nezmenila nič ani Halákova strela.
Jozef David

1. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste?
  2. Investície s fixným ročným výnosom od 6 do 8,25 %
  3. Vynašli sme sa aj v čase korony. 3D showroom očaril klientov.
  4. Mimoriadny úspech značky Toyota na Slovensku v roku 2020
  5. Absolventi Paneurópskej vysokej školy majú takmer najvyšší plat
  6. Pandemická kríza urobila obrovské PR online vzdelávaniu
  7. Zanzibar: Čo treba vidieť v africkom raji
  8. Videobanking. Nová éra bankovania je tu
  9. Pandémia urýchlila zavádzanie nových technológií vo firmách
  10. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente?
  9. Hygge ako životný štýl
  10. Vynašli sme sa aj v čase korony. 3D showroom očaril klientov.

Ružomberok v oranžovom

Futbalisti MFK Ružomberok uplynulý týždeň odohrali ďalšie dve prípravné stretnutia, tiež s mužstvami II. ligy, a to s poradovým číslom dva a tri.

5 h

Hokejisti Nitry zvíťazili v nedeľnom (24. 1.) zápase 34. kola Tipos extraligy na ľade Liptovského Mikuláša hladko 7:0. O triumfe rozhodli v druhej tretine, ktorú vyhrali 4:0. Liptáci si tak uplynulý týždeň ďalšie cenné body do tabuľky nepripísali.