Brankár Cárach ďalším strelcom Ludrovej

Ludrová po druhýkrát za sebou v prvom polčase strelila štyri góly a tentoraz mal na tom zásluhu aj jej brankár Cárach, ktorý sa taktiež zapísal do streleckej listiny. V L. Hrádku videli diváci síce tri góly, ale museli si na ne počkať až do poslednej päťminútovky stretnutia a konečný rezultát ich nepotešil.
Dohrávky: Z. Poruba – Žaškov 6:0 (3:0), Kmeť, Beťko, Dropa, Budvesel, Vyskočáni, Maťko; L. Hrádok – Podbiel 1:1 (0:1), Žiška; Ludrová – Lisková 2:2 (0:1); Hýravý 2 – Mrva, Surový, Palúdzka – L. Štiavnica 0:0; Bešeňová – Dúbrava 0:1 (0:0), Mrva.
V ďalšom kole sa v nedeľu o 16.30 h stretnú: Veličná – Z. Poruba, Palúdzka – Ludrová, Sučany – L. Hrádok, Bešeňová – Žaškov, Dúbrava – Podbiel, O. Jasenica – Lisková, L. Štiavnica – Dražkovce.

Z. Poruba - Dražkovce 3:0 (0:0)
Góly domácich: 51. Vyskočáni, 71. (11 m) a 74. Droppa.
Z. Poruba: Vozár – Vretenár, Vyskočáni, Račko, Maťko – Kmeť, Kováč , Beťko, Budvesel (75. Bocko) – Droppa, Macík (80. Hladký).
Domáci mali celý prvý polčas územnú prevahu, ale na bránu Dražkoviec ani raz nevystrelili. Druhá polovica stretnutia bola zo strany Poruby ohľadom efektivity lepšia a Vyškočáni po šiestich minútach pretlačil loptu do bránky. Potom hostia v šestnástke faoulovali Beťka a nariadený pokutový kop premenil Droppa. Ten istý hráč po ďalších štyroch minútach stanovil svojím druhým gólom konečný výsledok.

Lisková – L. Štiavnica 1:3 (0:2)
Góly: 62. Surový – 4. Gejdoš, 36. Kubala, 80. Juráš.
Lisková: Kačalka – Dvorský (78. Dvorský), Švárny (46. T. Mrva), Vrtich, Lukáč (84. Malenka) – Mihaľov, J. Mrva, Šiška, Surový – Lauko, Baran.
L. Štiavnica: Šulc – Maslo, Mikuláš, Mikulka, Čačo – Hlinka, Grebáč, Kubala, Huťka – Juráš, Gejdoš.
Hostia sa už po štyroch minútach ujali vedenia, keď nikým nepokrytý Gejdoš po rohu pohodlne skóroval. Obe mužstvá produkovali rýchly útočný futbal, ale ich akciám chýbala presnosť najmä v zakončení. Desať minút pred prestávkou neudržala domáca obrana Kubalu a ten zvýšil vedenie. V druhom polčase najprv Surový spálil dobrú šancu, no po Mikulášovej chybe úspešným reparátom znížil na rozdiel jedného gólu. Lisková mohla potom aj vyrovnať, ale Juráš v závere zápasu pečatil výhru Štiavnice.

Žaškov – Dúbrava 0:1 (0:0)
Góly hostí: 74. Kinik.
Dúbrava: Mráz – Veverica, Tekel, Kinik, Urbanovič – Janek, Kacian (88. Kojš), Majlath (76. Mrázik), Šingliar – Mydliar, Suchý (80. Korbel).
Od začiatku mali síce hostia prevahu, ale pôsobili nesústredeným dojmom, a tak do prestávky vyťažili len niekoľko rohových kopov. Po zmene strán sa o niečo zlepšili - Kacian z blízka netrafil bránu a Janek z dvoch krokov nastrelil obrancu na bránkovej čiare. Medzitým sa vyznamenal brankár Mráz, keď kryl tvrdú strelu z nebezpečného protiútoku. Štvrťhodinu pred koncom stretnutia sa Dúbravčania dočkali a Kinik po Mydliarovom centri rozhodol o víťazstve, hoci hostí môže tešiť za predvedený výkon len zisk troch bodov.

L. Hrádok - Bešeňová 1:2 (0:0)
Góly: 90. Kačmárik – 85. Vyšný, 88. Vrtich.
L. Hrádok: Frigmanský – Holbus, Gálet, Psotka, Tomko – Zázrivý, Cibuľa (86. Žufaj), Kozub, Kačmárik – Černák (58. Žiška), Pačan.
Bešeňová: Drugáč – J. Gerec, Baran, Švidroň, Protuš (80. Húska) - Huntoš, Vyšný (87. Vrtich), A. Gerec, Ľ. Žihlavník - R. Žihlavník, Hošala.
V priemernom stretnutí nehrali Hrádočania príliš dobre, na čo doplatili v záverečných minútach tohto nie veľmi zaujímavého duelu. Hoci si hráči na oboch stranách vytvorili šance, až päť minút pred konečným hvizdom opäť po tradičnej chybe obrany otvoril skóre Vyšný. Domácimi tento moment poriadne otriasol a Bešeňová po troch minútach pridala zdecimovanému súperovi ďalší úder. Vrtich sa najlpšie zorientoval po vyrazenej strele a Frigmanský bol na dorážku už prikrátky. Kačmárikove zníženie prišlo pre domácich už príliš neskoro.

Ludrová - Sučany 4:2 (4:1)
Góly domácich: 7. P. Milan, 13. Cárach, 20. a 25. Haspra.
Ludrová: Cárach – Novák, Hatala, Kučera, Dutka – Hazucha, Apolenár (20. Ďurčák), Macko, P. Milan – Pšeno, Haspra.
Ludrová začala vo veľkom štýle, tak ako predošlú nedeľu v Bešeňovej a do prestávky opäť vsietila štyri góly. Po dvadsiatich piatich minútach teda bolo o víťazovi rozhodnuté, k čomu prispel aj brankár domácich. Cárach v snahe rozvinúť ďalší útok vykopol loptu cez celé ihrisko, lopta preletela až do šestnástky hostí, ktorú gólman podcenil nesprávnym vybehnutím jej smer a Sučany v tom momente inkasovali druhý gól. Po vytvorení náskoku sa Ludrovčania uspokojili a do druhého polčasu nastúpili ako vymenení. Počas ich nekoncentrovanej hry sa bránili len odkopávaním lopty.

Veličná - Palúdzka 1:0 (0:0)
Palúdzka: Károlyi – Psotný, Pančík, Vyšný, J. Kokavec – Čefo, Moravčík, Medvecký, P. Kokavec – Kmošena, Matejka (46. Štulajter).
V zápase, z ktorého boleli oči, by remíza bola spravodlivejšia. Hru sťažoval silný vietor a hrboľatý terén. Domáci v prvom polčase dvakrát pohrozili, ale ich príležitosti bezpečne kryl spoľahlivý brankár Károlyi. V druhom dejstve obe mužstvá vyčkávali na chybu súpera. Tú urobili Palúčania, Moravčík dlho váhal s odkopom lopty do bezpečia a domáci sa krížnou strelou ujali vedenia. V záverečných minútach sa hostia snažili vyrovnať, no súperovho brankára ohrozili len z priamych kopov.

Liptovská jedenástka kola: Cárach – P. Milan (obaja Ludrová), Psotný, Pančík (obaja Palúdzka), Surový (Lisková), Droppa, Vyskočáni (obaja Z. Poruba), Tekel (Dúbrava), Kubala, Juráš, Gejdoš (všetci L. Štiavnica), Ľ. Žihlavník (Bešeňová).