Nedeľa, 9. máj, 2021 | Meniny má RolandKrížovkyKrížovky

Ruže putovali na východ

Ružomberok – Športová hala Koniareň minulú stredu praskala vo švíkoch (4 2000 divákov) ako za čias najväčšej slávy. Rozhodujúci piaty duel o titul medzi domácimi hráčkami a objacom titulu ju zaplnil do posledného miestečka, od začiatku až do konca vládla vynikajúca atmosféra. Nervy drásajúci súboj priniesol rozuzlenie až v poslednej trojminútovke. Keď poldruha minúty pred naplnením riadneho hracieho času po troch trojkách Kelly Mazzanteovej svietil na tabuli stav 53:58, niektorí sklamaní fanúšikovia Ruže už začínali sklamane opúšťať halu.
Za stavu 2:2 na zápasy už nebol možný ďalší reparát. Veľká zodpovednosť spolu s mimoriadnou nervozitou zväzovali obom tímom ruky i nohy. Domáce dievčatá síce v úvode viedli 4:0, tesne pred koncom prvej štvrtiny už prehrávali o sedem bodov, ale v 12. min vyrovnali. Po pätnásťminútovej prestávke naberal boj ešte vyššie grády, ani jednému družstvu sa nepodarilo výraznejšie bodovo odpútať, aj keď miestami sa zdalo, že úradujúci majster ponúka svoj skalp. Ružomberčanky slabšie chvíľky súpera nevyužili najmä kvôli spackaným tutovkám. V 37. min viedli 53:52, ale potom už strelecky neprehovorili. Za stavu 53:58 to už bola viac – menej povinná snaha ešte dačo urobiť. Košičanky mali všetko pod kontrolou a postupne sa ich lavička hotovala na v poradí tretí majstrovský gejzír.

„Už pred zápasom som tvrdil, že to bude boj o každý bod,“ konštatoval po prehratej bitke tréner Marian Svoboda. „To sa aj potvrdilo. Obe družstvá sa strašne snažili, bola aj dosť značná nervozita. Napokon padlo veľmi málo bodov. Bolo až neskutočné, koľko sme zahodili vyložených príležitostí spod koša. To je jeden z dôvodov, prečo sa stretnutie skončilo tak, ako skončilo.“ V samotnom závere bol M. Svoboda dosť naštvaný na našich medzinárodných arbitrov: „Rozhodla neodpískaná úmyselná noha súpera za stavu 53:52. Lopta sa potom odrazila k hosťujúcej hráčke a Košice pomerne ľahko stretnutie otočili. Tá noha sa mala pískať, mohol prísť náš kôš a znervóznel by súper. Tlačil by ho čas, čo nikdy nie je príjemné.“

MBK Ružomberok – K CERO I.C.P. Košice 53:60 (13:18, 30:31, 42:44) v piatom finálovom zápase play-off. Konečný stav série: 2:3.
Body MBK: Butlerová 12, Uhrová 11, Ivanová 8, Belanská 6, Oravcová a Borukovová po 5, Ivančevičová 4, Borecká 2.

1. Ako sa dostať do formy? Padel je ako tenis, no ďaleko zábavnejší
  2. Tatra banka ako prvá banka na Slovensku vydala zelené dlhopisy
  3. Pätnásť gréckych ostrovov, kde strávite skvelú letnú dovolenku
  4. SME.sk prináša nové Prémiové predplatné
  5. Najkrajší darček? Nielen maminy poteší večer plný dobrej hudby
  6. Boj Grékov za slobodu prebudil solidaritu v celej Európe
  7. Prečo držia Slováci peniaze na účtoch, keď im nezarábajú?
  8. Televízory budúcnosti: Keď sa skĺbi umenie so sci-fi
  9. O pro-agingu so Soňou Müllerovou, Deň matiek a ekošpeciál
  10. SME Elektromobilita: Ako nabíjať? Aký majú dojazd?
  1. Blíži sa Deň matiek. Pripravme im raňajky ako pre kráľovnú
  2. Pätnásť gréckych ostrovov, kde strávite skvelú letnú dovolenku
  3. Jarná očista organizmu – ako sa do nej pustiť naplno?
  4. Ako sa dostať do formy? Padel je ako tenis, no ďaleko zábavnejší
  5. Kancelársky trh ožíva, potvrdzuje to aj najväčší developer
  6. Najkrajší darček? Nielen maminy poteší večer plný dobrej hudby
  7. SME.sk prináša nové Prémiové predplatné
  9. Prečo držia Slováci peniaze na účtoch, keď im nezarábajú?
  10. Na konci tohto bezplatného IT kurzu môžete získať dobrú prácu 6 071

Monika Škáchová vyjazdila na Európe pre Slovensko poslednú OH miestenku.

Na vodnoslalomárskych majstrovstvách Európy v talianskej Ivrei sa nezápolilo len o európsky titul, ale rozhodovalo sa aj o olympijských miestenkách.